Keresés

Részletes keresés

Nagy-Imre Creative Commons License 4 órája 0 0 40127

Bécsi kék nyulak előjegyezhetők.

Tibcsi95 Creative Commons License 17 órája 0 0 40126

Üdv.!

Most vannak előszőr nyulaim és 3 hónaposak. Azt hallottam hogy beszokták oltani szúnyogok ellen(mytoxózis), meg a májbetegség ellen, stb.

Olyan oltóanyag érdekelne engem ami több dolog ellen is jó, vagy mi ellen érdemes még beoltani őket? Oltóanyag nevét irtok nekem, és mennyibe kerül, hol hogyan tudom beszerezni?

Hová kell szúrni?

Valamint még milyen immunerősítőt, vitamin érdemes nekik adni?

Előre is köszönöm a válaszokat! Tanácsokat írjatok légyszíves ezekkel kapcsolatban!

silusius Creative Commons License 19 órája 0 0 40125

köszi megpróbálom!

Előzmény: égbekiáltós (40124)
égbekiáltós Creative Commons License 2 napja 0 0 40124

Szia!

Ha van rá lehetőséged próbáld ki a fölűről való etetést, jóval kevesebbet pocsékolnak.Már 25x50-es rácson is szépen lehúzgálják a szénát ha elérik.

Előzmény: silusius (40123)
silusius Creative Commons License 3 napja 0 0 40123

gondom van a nyuszikáimmal, szegénykék nem tudják milyen jó soruk van és folyon pazarolják a szárított szénát, lucernát. nagyüzemi kerteceket alakítottam át. négyesével vannak a növendékek elhelyezve és minden csoportnak megvan a maga kis szénazsebje. emelett még önetető és önitató is van nekik. Arra gondoltam, hogy leszecskáznám a szénát, lucernát és mint az abrakot a kívúlre felhelyezett ömnetetőbe tenném..egyik nap abrak (árpa búza, zab...másik nap aprított lucerna....mit gondoltok, működhet a dolog. valakinek tapasztalata-e téren? esetleg valami tanács, hogy ne pazaroljanak annyit?

Balee.shef Creative Commons License 3 napja 0 0 40122

Sziasztok Pannon fehér tenyészpárt keresek Veszprém megyében ..ha estleg valaki tud

nyúlelemér Creative Commons License 4 napja 0 0 40121

- Országos Nyúl kiállítás:  2016. XII. 3-4.   Bátonyterenye (Sportcsarnok)

Országos Bak Nyúl kiállítás:  2017. II. 18-19.   Kiskőrös 

Előzmény: Peti58 (40120)
Peti58 Creative Commons License 5 napja 0 0 40120

Sziasztok, kiállításokról lehet már tudni valamit?

Deryan Creative Commons License 5 napja 0 0 40119

Igen. A "világos" lemaradt a szövegből :(

Előzmény: Peti58 (40118)
Peti58 Creative Commons License 6 napja 0 0 40118

Nagyon szép bak, különleges hogy a szeménél szív alakú a fekete folt! Nekem is a bundaváltás tetszik (+ a végleges színe). A nagyezüst és a világos nagyezüst az ugyanaz?

Előzmény: Deryan (40117)
Deryan Creative Commons License 6 napja 0 0 40117

Szia Peti!

Hm. sajnálom, hogy ez így nem igazán segített.

Nekem az új-zélandi vörös keresése sikeres volt, ezért mertem ajánlani a tenyésztők listáját.

Sok sikert kívánok a nyuszikereséses! Aztán majd mutasd be az új szerzeményt! :)

Nekünk is volt nagyezüst nyuszink. Csodaszépek, érdekesek a bundaváltáskor.

Sajnos a fészerünkben a meleget a kaliforniaival egyetemben nehezen viselik. Így kötöttünk ki az új-zélandi vörösnél, de elcsábulás azért van;)

Ezt a három hónapos bakot vasárnap vettem a piacon. Őszig lesz ideje növögetni.

Előzmény: Peti58 (40116)
Peti58 Creative Commons License 6 napja 0 0 40116

Szia Deryan,

köszi a linket. Megnéztem, de a bcsabai-val úgy jártam, mint egy másik listával: a telószám nem a tagé, és főleg nem Bcsabán él és nem is nyulazik és nő, nem ffi. Előző listán Szarvason jártam úgy, hogy már régen más fajtákat tenyésztenek. Még nem mondok le róla, malya77 hátha tud segíteni.

Előzmény: Deryan (40113)
Peti58 Creative Commons License 6 napja 0 0 40115

Írtam email-t!

Előzmény: malya77 (40114)
malya77 Creative Commons License 6 napja 0 0 40114

Sziasztok

Régóta olvasgatom a fórumot.

Regisztrált nyúltenyésztő vagyok így fajtatiszta nyulakat tenyésztek eladásra, tovább tenyésztésre, ha valakit érdekel (orvosi papírral származási lappal).

Tenyésztet fajtáim: Kaliforniai, Német nagy ezüst, Újzélandi fehér, Bécsi kék (vadas, Kék szürke, fehér).

Kiáltásokon részt szoktam venni szerintem elég jó pontokat szoktam kapni a bíráktól (95-96).

Csongrád megyében lakom, ha valakit érdekel.

Email: malya77@citromail.hu

Deryan Creative Commons License 2016.04.24 0 0 40113

Nézelődtél már itt?

http://www.kozeptestunyul.hu/tagok

Előzmény: Peti58 (40110)
Peti58 Creative Commons License 2016.04.23 0 0 40112

3 anyát szeretnék beállítani. Mostaniak közül egyet le kell cserélnem, helyette szeretném a különleges színű nagyezüstöt. Pannon fehér (3-4 éves) bakom van, őt cserélném le debrecenire. Ezeket érzés alapján gondolom, nem sok "tudományos" indokom van. A közelemben van nagyezüst tenyésztő, de nem tud nekem adni mert előttem lefoglalták a kisnyuszikat. Az ország másik felében csak októberben fogok járni, az meg már késő. De lehet hogy átgondolom és mégsem lesz késő. Köszi hogy reagáltál!

Előzmény: pápailepketarka (40111)
pápailepketarka Creative Commons License 2016.04.23 0 0 40111

Szia! Az ország másik felében tudok ilyen nyulat. :-D Szerintem, más fajtában gondolkozz ( Debreceni, pannon fehér) azok valóban húsnyulak! 

Előzmény: Peti58 (40110)
Peti58 Creative Commons License 2016.04.23 0 0 40110

Sziasztok,

tudnátok segíteni? Német világos nagyezüst anyának valót keresek. Ha lehet, Csongrád megyéhez minél közelebb. Őszre már szeretném fialtatni, de csak magunknak mert mi a húsnyulat szeretjük...

Email: dpkukac hiszk.hu

Előre is köszi!

Hooligirl75 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 40109

Köszönöm a választ, megpróbálom akkor picit erőszakosabban:( persze ésszerű keretek között! Sajnálnám őket mert nagyon zsép díjnyertes szülőktől való alom, bár azon is gondolkoztam, hogy hagyom a természetre és ezt az anyát többet nem vemhesítem, de olyan aranyosak, hogy nincs szívem otthagyni....MA reggel is az egyiket megint a ketrec közepéről szedtem össze. Bár még élnek, biztos nem tesz jót nekik, hogy az anya állandóan kikaparja a fészekből őket...

A másik kérdésem, van két 16 napos nyuszi testvérpár, az egyik már 11 naposan kinyitotta a szemét a másik még mindig nem:(( Meddig kell várni, mikor kell orvoshoz fordulni vele, mert sajnos erről sem találtam sehol infót...

köszi

Előzmény: bucka99 (40106)
Hooligirl75 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 40108

Szia,

Nekem is volt már ilyen 2 hete, sajnos itt nem kaptam választ:( Bár törpe nyulam van, de elő fordul, hogy 12 órán belül még egyszer ellenek. A baj az hogy mindenhol csak arról írnak, hogy fél órán belül lezajlik az ellés normális módon ok, de arról sehol nem találsz infót, hogy bizony vannak nyuszik akik "több részletben" ellenek.

Sajnálom a piciket :(

Előzmény: S.Barnabás (40107)
S.Barnabás Creative Commons License 2016.04.21 0 0 40107

hello.

Van egy pannon fehér és német óriás keverék anya nyuszi aki pannon fehérrel lett pároztatva.Ma reggelre megfialt 32.napra,ez az első fialása.
3 kisnyúl lett de mindegyik halott volt,néztem az anya hasát nagy és érzek még benne mozgást.

Ilyenkor mi a teendő? :S

bucka99 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 40106

Nekem is az volt eloszor a tapasztalatom hogy nem eszik, aztan amikor kieheztek, olyanok voltak mint egy vakumcso, levegot se vettek csak szivattyuztak :D
Persze sokszor ha nem volt idom 1,5 orat szorakozni veluk akkor jott a fejmegfogos, szabarakos (gumicicirol beszelunk, nem seretett semmit) modszer, amikor meg par csepp tej a szajukba jutott maris rakaptak az izere. Sokszor annyira hogy meg utana is kellet tolteni a 35ml-es flakkont.
Ha nem betegek akkor az ehseg nagy ur, vegulis a szilard takarmanyra is azert szoknak ra mert elapad vagy kevese a tej es eheznek.

Előzmény: Hooligirl75 (40105)
Hooligirl75 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 40105

Próbáltam, de nem isszák:(( Próbáltam pici pipettával, fülpiszkálóval, egyikkel sem ment...

Köszönöm!

Előzmény: bucka99 (40104)
bucka99 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 40104

pl szoptathatod te is mestersegesen oket, kecsketejjel vagy macskatapszerrel.

Előzmény: Hooligirl75 (40103)
Hooligirl75 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 40103

Sziasztok,

ismét szeretnék SOS segítséget kérni, hátha most kapok választ is...

Hétfőn megellett a nyuszim, első ellése volt, 4 kicsi lett ( törpe rex nyuszi) mire hazamentem a fészekben volt 3 szépen betakarva, egy a ketrec közepén de visszatettem óvatosan. Feltűnt, hogy szerintem nem szoptatja őket:((

Sőt, másnap reggel kikaparta őket a fészekből csak repültek:( Tegnap este kivettem az anya nyuszit, lefogtam és alátettem a kicsiket hagytam kb 2-3 percig szemmel láthatóan kigömbölyödtek:) Majd visszatettem őket. Mit tehetek, ha magától nem hajlandó szoptatni őket???

Köszönöm!

Peti58 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 40102

Jó ötlet a takarmányhoz keverni, kipróbálom!

Előzmény: zoleszsz (40101)
zoleszsz Creative Commons License 2016.04.18 0 0 40101

Abszolút tisztában vagyok a csalán jótékony hatásaival. Nem csak tea-ként fogyasztható. Minden tavasszal amikor még van friss apró csalán főzünk levest vagy főzeléket. Visszatérve a nyulakra, velük sosem tudtam megetetni nyersen. Ahogy előbb irtad prüszlölve otthagyják még ha csak egy szál is van a füvükben. Én száritva és összezúzva kevertem bele a gabonába. Pl. reszelt répával is lehet keverni mint a korpát. Nálam hálistennek myxo még nem fordult elő, erdélyben élek, nem nagy a veszély. Tavaly leoltottam a nyulakat, idén passzoltam.

Előzmény: Peti58 (40100)
Peti58 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 40100

Nem volt szándékomban...

Sok info van a neten a csalánról, szánj rá néhány percet/perecet. Persze nem az árvacsalánról, hanem a csípősről írtam. Rendszeresen szoktam tisztítókúraként inni a teáját, nekem jó. A nők viszont vigyázzanak vele, mert "meghozhatja" a menzeszt. Ez is tapasztalat, csak nem a saját:D.

Egyébként nagy nyúlállománynál nem hiszem hogy alkalmazható a csalán etetése, de a kisebbeknél megoldható.

Előzmény: zoleszsz (40099)
zoleszsz Creative Commons License 2016.04.18 0 0 40099

Peti... Ezzel nálam kiverted a biztositékot :D.

Előzmény: Peti58 (40097)
Peti58 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 40098

Nálunk már március elején megjelentek. Igaz, azóta nem lett sokkal több (Hál' Istennek).

Előzmény: Thorr1976 (40096)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!