Keresés

Részletes keresés

tanyasi1974 Creative Commons License 5 órája 0 0 39784

sziasztok . nekem volt  személyes tapasztalatom  ezzel a nagyon nagy nyúl tenyészővel, csak még akkor szedte a nyúllat . de tudom magyar országon így megy.

Öreg?halász Creative Commons License 5 órája 0 0 39783

Elég veszélyes ingovány amin jársz, hitelrontásért feljelenhetnek és az sokba kerülhet.nagyon sokba!

Előzmény: Mészáros Barna (39782)
Mészáros Barna Creative Commons License 5 órája 0 0 39782

Köszönöm hogy igazoltál!! Szerintem mind beteg azon a telepen csak folyamatos gyógyszer vízbe+ tápba és máris "túlélik " vágásig.Egyébként pl omék en is vagy Hódmezővásárhelyen is kivoltak állítva,minősíthetetlenek voltak.

Előzmény: szabojozsi1964 (39771)
Öreg?halász Creative Commons License 5 órája 0 0 39781

Rosszul érzed .Nem volt vonzó az ajánlatod ,számomra ,ennyi,se több se kevesebb!

Lépjünk túl rajta .

Jó egészséget!

Előzmény: szabojozsi1964 (39779)
Deryan Creative Commons License 6 órája 0 0 39780

Az igazat megvallva mi 2 - 2,5 évnél tovább fajnyulat sem tartunk.  Természetesen kivétel azért van, amikor kezes, szelíd, jól nevelő az anya.

Vásárolni pedig  2-3 hónap közötti korút szeretünk, amikor jóízűen esznek, hogy mi neveljük ki őket magunknak a kifutós ketreceinkben.

Előzmény: Öreg?halász (39778)
szabojozsi1964 Creative Commons License 6 órája 0 0 39779

Félreértettél, és a soraidban már némi személyeskedő, "párbajozó" ízt érzek. Sajnálom. Sok sikert!

Megjegyzem, egy 5 kg körüli nyúlból bizony 3 kg körüli karkasz van. Nekem a fazékban is megérnek majd 5000 Ft-ot. :)

Előzmény: Öreg?halász (39778)
Öreg?halász Creative Commons License 7 órája 0 0 39778

Igaz ,bár a 18 hónapos anyanyúl   nekem nem volt vonzó perspektíva.

Gondolom  még megvannak,lehet ,hogy mások is magasnak tartják az áraidat?

Mindegy én is csak a tisztánlátás miatt reagáltam.-:)

Előzmény: szabojozsi1964 (39777)
szabojozsi1964 Creative Commons License 7 órája 0 0 39777

A vételárral kapcsolatos gondolatodhoz. Te 3500 ft/db árért tenyésznövendékeket vettél, amelyek tenyésztés előtt állnak (ott én is ezeket vettem, nyugi :D), azaz soha nem fialtak, nem fedeztek.

Én kipróbált, kitűnően (!) szaporodó, dokumentált utódokkal stb. rendelkező tenyészállatokat kínáltam 5000 ft/db áron.

Ezt csupán a tisztánlátás miatt írtam le.

Előzmény: Öreg?halász (39774)
Öreg?halász Creative Commons License 7 órája 0 0 39776

Úgy legyen, és hasonló jókat kívánok!

Előzmény: szabojozsi1964 (39775)
szabojozsi1964 Creative Commons License 7 órája 0 0 39775

Természetesen eldől, ahogy mondod, hogy jól döntöttél-e. Kívánom, hogy ne legyen gondod a nyulakkal.

Egy fertőzésmentes, házi körülmények között született, nevelt-tartott fajtatiszta állomány összehasonlíthatatlanul értékesebb bármilyen nagyüzemből hozottal. Ezt én mondom, mert én tudom. Tudom, mert tapasztaltam.

Van egy-két fórumtársunk, aki ismeri ennek a történetét, de még inkább kálváriáját.

Sok szerencsét, jó egészséget a nyulakhoz!

Előzmény: Öreg?halász (39774)
Öreg?halász Creative Commons License 9 órája 0 0 39774

Majd eldől ,hogy rosszul választottam vagy sem!

Viszont árban 30%-al jobb az ajánlatuk!

Abban meg kételkedem  (ettől még lehet igaz is ),hogy 1 ilyen nagyüzem mint a Jurásko ,hagyná ,hogy fertőzés dúljon az állományában! Azért náluk nem 1-2 nyúl elhullása a tét!

Ladybee Creative Commons License 9 órája 0 0 39773

Igazságod van ! Nekem szerencsém volt az eddig onnan hozott állománnyal, de a Tőled származó bak veri a mezőnyt. Ma is dolgozott a betevőért ! :-)

iimi Creative Commons License 9 órája 0 0 39772

Értem és köszönöm a válaszodat.

Előzmény: NyiMisi (39770)
szabojozsi1964 Creative Commons License 10 órája 0 0 39771

Kínáltam neked a debreceni fehérjeimet, de te inkább Juráskóéktól hozol?

Rossz döntés. Ladybee ismeri az állományomat, autentikus és hiteles véleményt tud mondani róla.

Juráskókétól eddig 7 nőstényt hoztam (és 2 bakot, azoknak semmi bajuk sem volt). A 7 db nőstényből 5 db pasteurellás volt, selejtezve lett. 

Sok munkámba került, amíg egy egészséges állományt létrehoztam. Nagyon sokba.....

Előzmény: Öreg?halász (39744)
NyiMisi Creative Commons License 10 órája 0 0 39770

A cocciforttól az ég világon semmi baja nem lesz a nyúlnak és a fogyasztónak sem ha ki van várva a várakozási ideje. A kokcidiózistól viszont kínszenvedések között pusztul el a nyúl.

Előzmény: iimi (39758)
Öreg?halász Creative Commons License 11 órája 0 0 39769

Értem,köszönöm.

Előzmény: Ladybee (39768)
Ladybee Creative Commons License 11 órája 0 0 39768

Erre nincs pontos szabály. Bakoknak, üresen álló anyáknak akár felesben is mehet, szoptatósoknak, növendékeknek kevesebb. Nálam előttük áll, a széna is,  ad libitum ehetnek, ihatnak.

Előzmény: Öreg?halász (39767)
Öreg?halász Creative Commons License 11 órája 0 0 39767

Köszönöm!

Az eligazodásban sokat segítettél!

Még annyit;ha kapok árpát és zabot azt milyen arányba keverjem a táphoz?

1 kg táp + ? dkg zab +  ? dkg árpa.

Előzmény: Ladybee (39766)
Ladybee Creative Commons License 12 órája 0 0 39766

Jómagam a zsámbéki üzem gyógyszeres nyúltápját használom, 16,11 % a ny.fehérje, 17,09 a nyersrost, 3 hónap a szavatossága, 128 Ft/kg. A gyógyszer nélküli pedig 116 Ft/kg.

Előzmény: iimi (39764)
Ladybee Creative Commons License 12 órája 0 0 39765

Három nyúl hamar megeszik egy zsák tápot, 2-3 hónap a szavatossága. Gyógyszerest vegyél elsőre, a szállítási és átállási stressz miatt. Nálam a fialtató ládák mérete egységesen 50 X 35 cm, 35 cm magas, az anya és 10-12 -es alomnak kényelmes.

Előzmény: Öreg?halász (39762)
iimi Creative Commons License 12 órája 0 1 39764

Ha nálunk ilyen áron lenne nem is gondolkodnék rajta. Ez szerintem olcsó!

Előzmény: Öreg?halász (39755)
Öreg?halász Creative Commons License 13 órája 0 0 39763

Mekkora elletőládát célszerű készíteni a Debreceni fehér nyúl méretét figyelembe véve?

Előzmény: Öreg?halász (39762)
Öreg?halász Creative Commons License 15 órája 0 0 39762

Az a gondom,hogy 40 Kg-os kiszerelésben van.

3 nyuszit hozok, nem romlik rájuk? És milyet kellene vennem ,,mert ugye ekkora mennyiség a növendék a hízó és az anyanyúl állapotban is kajájuk lesz.Arra gondoltam vásárlok hozzá ,még árpát,zabot  is. Viszont nálam tavaszig szénát biztos még látni sem fognak,sajnos!

Előzmény: Ladybee (39760)
Ladybee Creative Commons License 25 órája 0 0 39761

Ez az ár elfogadható, a minőséggel sem lehet gond, hiszen ők is ezt etetik.

Előzmény: Öreg?halász (39755)
Ladybee Creative Commons License 25 órája 0 0 39760

Reális áron, amin valami haszon is van, sehol. Sajnos.

Előzmény: tanyasi1974 (39757)
tanyasi1974 Creative Commons License 28 órája 0 0 39759

szia. Nemcsak te vagy az 1len . Nekem is régen volt : de az gyerek korban . most akarom újra kezdeni . Csak én eladásra szánom .

Előzmény: iimi (39758)
iimi Creative Commons License 29 órája 0 0 39758

Szia.

Köszi a válaszodat.

Húshasznúnak szeretném, de nem leadni, eladni, csak kifejezetten saját fogyasztásra.

Nem akarok hatalmas állatot nevelni inkább sokat! Nem akarom tápozni, viszont ha a megfelelő vitaminozást vagy védelmet csak így tudom megoldani, akkor a természetes táplálék mellett kaphat tápot is, de alapvetően táp ellenes vagyok.

A gyógyszerezésről ugyanaz a véleményem mint a tápról, ha nem muszáj nem adok neki, de ha egy-két védőoltással nagyjából megoldható, hogy a teljes állományt elveszítsem akkor az az esszerű, hogy kapja.

Teljesen kezdő vagyok, ezért kérdezek olyan dolgokat ami sokaknak lehet hülye kérdésnek tűnik mert a válasz annyira egyértelmű. Soha nem volt nyulam, de hát a bicajozást is úgy kezdtem, hogy előtte soha nem bicajoztam.

Előzmény: NyiMisi (39756)
tanyasi1974 Creative Commons License 29 órája 0 0 39757

sziasztok. kérdezném ? menyiért veszik át a nyulakat ? és hol veszik át ? Pest megyében? Mert most kezdeném a tenyésztést .

NyiMisi Creative Commons License 30 órája 0 0 39756

Kokcidiózis megelőzésére coccifortot etetek havonta egy héten keresztül az abrak tíz százalékában. Oltani nem oltunk, de sokan adnak myxo ellen.

Szelepes itatóról akkor isznak amikor akarnak. Abrakjuk zab, árpa és semmi más. Növendékek esetében nagyon kevés napraforgót szoktam. Ezen kívül széna, répa (takarmány, tarló stb.), csicsóka. Nyáron meg sok-sok kaszált fű.

Ha kifejezetten húshasznúakat akarsz tartani akkor a tápot ajánlom.

Előzmény: iimi (39749)
Öreg?halász Creative Commons License 30 órája 0 0 39755

A Juráskonál lehet  venni tápot 125 Ft / kg ,a gyógyszeres 137,50 / kg  áron.

Ismeri valaki,hogy milyen minőségű a tápjuk? Illetve jó ár ez?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!