Keresés

Részletes keresés

Katka64 Creative Commons License 1 órája 0 0 42912

Tüneményesek, főleg az a kis csibész a fehér nózival. Szinte látom lelki szemeim előtt ahogy pattognak. Tényleg ebbe a korban a leg édesebbek. Azt hiszem nálunk nem lesznek mostanában kicsik, megint üresnek tünnek az anyák.

Előzmény: ecomix90 (42907)
Katka64 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 42911

Az első képet értem, a másik három viszont nem tiszta számomra.

Előzmény: tp329 (42905)
Katka64 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 42910

Az már szép adag husi. Nálam kettő adja ki ezt a mennyiséget.

Előzmény: pesszim (42904)
Katka64 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 42909

Tapasztalatom nincs a kaliforniai nyúllal, bár Pötyim anyja az volt és ő 4,5 kg. A mamája is fölötte lehetett a 4 kg-nak. A kicsinyei, amik között szokott lenni halvány kali jegyes, 3 hónaposan közel járnak a 3 kg-hoz, néha meg is haladják azt. Amit írtál súlykülönbséget, akár az egy hónapos kor különbség is magyarázhatja, hisz havonta nőhetnek akár 90 dkg-ot is. A korukat nem írtad, pedig a kor előrehaladtával 3-4 hónapos kor után már lassabban nő a súlyuk. 

Az óriásom még egy éves kor után is nőtt de a többiek 10-12 hónap alatt elérték a verseny súlyukat.

Előzmény: agiplusz (42901)
Bécike3 Creative Commons License 3 órája 0 0 42908

Hízó nyúlketrecek eladók!7 db,egybe 60000,külön 10000/db,képet nem enged feltölteni,ha valakit érdekel privátba elküldöm.

ecomix90 Creative Commons License 3 órája 0 0 42907

Egy két kép a picikről a két kis tarka mintha kifejezetten neked pózolna 

Előzmény: Katka64 (42900)
tp329 Creative Commons License 10 órája 0 0 42906

Bocsánat, hogy nem forgattam el őket, de most nincs lehetőségem bíbelődni a feltöltés lelkivilágával jó párszor kidobott az index így is, a telefonon és a gépen is jól állnak.

Előzmény: tp329 (42905)
tp329 Creative Commons License 10 órája 0 0 42905

Ígértem pár képet a PET palackos itatókról:

pesszim Creative Commons License 26 órája 0 0 42904

Ma vágtunk egy januári születésű kék lepkét. A következőket mértem:

élő nyúl: 5,40 kg

konyhakész nyúl májjal és szívvel: kereken 3 kg

Még ő sem érte el a mama méretét, igaz Zsuzsi, a mama is vagy másfél éves korára érte el a versenysúlyát. A nagyezüst keverékek viszont szép nagyok lettek, majdnem elérik a 3 hónappal idősebb lepkék testhosszát, te tömzsibbnek tűnnek. Majd őket is lemérem, ha vágjuk őket a hétvégén.

Előzmény: pesszim (42825)
pesszim Creative Commons License 26 órája 0 0 42903

Szia!

Szerintem sincs túl sok különbség a hús egészségessége között, talán csak akkor, ha a "házikoszton" vagy akár tápon nevelt, de nem túlhajtatott nyulat hasonlítod össze a nagyüzemi, gyorsan felnevelt nyulakkal. Nagy tapasztalatom nincs még nyúlászkodás terén, így lehet, hogy valótlan, amit írok, de szerintem itt is olyan különbség lehet, mint a bolti és a háztáji csirke- vagy sertéshús között, ahol a bolti sülés során szépen összemegy, míg a házi nem vagy csak minimálisan. Bár lehet, hogy ettől még nem lesz kevésbé egészséges a hús, csak több benne a víz, lazábbak az állat szövetei.

Előzmény: iimi (42858)
ecomix90 Creative Commons License 26 órája 0 0 42902

Holnap csinálok róluk képet  ígérem. Még két hét és költözünk lassan látszik a vége a felújításnak is és utána több idő lesz rájuk fotózgatni bepotolom a lemaradást. Egyébként ilyenkor a legaranyosabbak ebben a korban amikor már kijárkálnak eszegetni

Előzmény: Katka64 (42900)
agiplusz Creative Commons License 28 órája 0 0 42901

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a kaliforniai nyulak kb. mekkorára nőnek, mert olvasgattam neten volt ahol 3.5, 4.2, 4.5, 5kg-t írnak. Aztán így elég nehéz behatárolni, hogy mennyi is az annyi. Egyébként mennyi idős korukra érik el a nyulak a kifejlett kori testsúlyt? Mert nekem van most 4 anya növendék és ugye elég vegyek súlyban vannak 2.8kg-től 3.7-ig és elvileg mind a 4-en egyidősek vagy maximum 1 hónap van közöttük de 2 nagyon le van maradva bár azok már akkor is le voltak mikor hoztam őket. Ahonnan hoztam tőle elfelejtettem megkérdezni, hogy az őseik mekkorák.

Katka64 Creative Commons License 2 napja 0 0 42900

Ha lesz időd fotót csinálni, légyszi a piciket úgy fénykėpezni, hogy a tarka apróság is látszódjon. No és persze mi is szeretnénk látni.

Előzmény: ecomix90 (42899)
ecomix90 Creative Commons License 2 napja 0 0 42899

Lehet hogy tényleg azért toporgott hogy kukkantsd csak meg még egyszer még ugyancsak fickó lettem. Az én kicsinyeim már kijárnak kajálni az abrakot szépen cseperednek az anya is nagyon türelmes higgadt vérmérsékletű hálistennek jó anya lett

Előzmény: Katka64 (42898)
Katka64 Creative Commons License 2 napja 0 0 42898

Nemrég tárgyaltuk a nemek meghatározását, én 3-4 hetesen szoktam megnézni és eddig nem néztem el egyet sem. Most sikerült benéznem egyet, igaz 3 hetes kor előtt. Az egyik nőstény nyuszi feltűnően gyakran doddantott ottlétem alatt, ezért alánéztem a szoknyának és bizony 2 jól fejlett herét találtam. Biztos zokon vette hogy mindíg kislányozom amikor beszélek hozzá, azért toporgott annyit.

papuka Creative Commons License 3 napja 0 0 42897

Kb. 100 napra vágtam (egész pontosan 105) bár nincs jelentősége. Azért csapkodtam le őket, mert jött a második széria, és kellett a hely. A zöld háló azért van rajta, hogy a nagy napsütésben kicsit árnyékoljon. Igazából nem vált be annyira, mint gondoltam, ezért jövőre majd variálok rajta.

Előzmény: Katka64 (42895)
Katka64 Creative Commons License 3 napja 0 0 42896

Azt kérdezném még, hogy a három rekeszes szabadtartó tetején mi célt szolgál a háló? Ha esik az eső nem áznak el, vagy jónevelten a fedett részben maradnak?

Előzmény: papuka (42888)
Katka64 Creative Commons License 3 napja 0 0 42895

Mennyi idősen vágtad őket?

Előzmény: papuka (42892)
Katka64 Creative Commons License 3 napja 0 0 42894

Szépek a nyulaid, ketten vannak? Jó ötlet, hogy elfordítottad a szekrényt az oldalára, tetszik. Praktikusabb mint ahogy én csináltam. Közbe jöttem rá, hogy az alsó rėszt nem tudom rendbe tartani, nehezemre esik oda le hajolni, ezért egy polc magasságot levágtunk mindkét szekrényből, amiket aztán egymásra építettünk.

Azért megjegyzem, nem semmi az antik fogantyús trágya tálca. :-)

Ez volt az első verzió de át kellett alakítsuk, nem vált be.

Előzmény: Treveri Gall (42893)
Treveri Gall Creative Commons License 3 napja 0 0 42893

Előzmény: Katka64 (42890)
papuka Creative Commons License 5 napja 0 0 42892

Hát volt pár szökés, de megoldottam :-)) két nyulat viszont elkapott a szomszéd foxterriere. A tarka nyulak szeptemberben vágásra kerültek, a barnák és szürkék még növögetnek. A levágottak tiszta súlya 1,8 és 1,3 kg között volt.

Előzmény: Katka64 (42891)
Katka64 Creative Commons License 5 napja 0 0 42891

Szépek a nyuszik tetszik az itató is, nagyon ötletes. A szabadtartóba a növendékek vannak? Nem ássák ki magukat? 

Előzmény: papuka (42888)
Katka64 Creative Commons License 5 napja 0 0 42890

Újra hasznosítás. Én is csináltam szekrényből ketreceket, jól beváltak. Te hogy oldottad meg? Mutathatnál róla fotót és a lakókról is.

Előzmény: Treveri Gall (42887)
Katka64 Creative Commons License 5 napja 0 0 42889

Ezen hozzászólások az előzmények. A pet palackos bélelése az edényeknek, egyszerűbbé tenné a téli itatást. Ha szerencsém van, akkor a rögzített bögre és a fél centivel alacsonyabbra levágott pet palack közé nem pancsolják be a vizet, akkor nem fagynak össze. Egy fogóval megcsípem a bélést és kiemelem a rögzített edényből, berakom a másik bélelést és megtöltöm langyos vízzel, és kész az itatás. A befagyott béleléseket a meleg lakásban tudom kimosni előkészíteni a következő itatáshoz.

Előzmény: iimi (42883)
papuka Creative Commons License 5 napja 0 0 42888

Használom a golyós itatót is, de amikor sokan vannak egy helyen, ezt is berakom. Saját gyártmány konzervdoboz, alumínium és egy régi visszaváltós kólásüveg (kemény PET).

A háromrekeszes szabadtartóm:-) és a Tepsi Hapsik :-)) A fehér nyakú az törzsanyám.

Most is 12-őt fialt és 11 meg is maradt alatta.

Egy szürke bakom van, 4 anyám (egy fehér, egy fekete, egy vörös és a fehér nyakú), és eddig 32 felnevelt szaporulatuk volt. Két alom sajnos a nyári kánikulában bedöglött a ládába. egyébként 5 elhullás volt, fialás után 3 napon belül. Nálam nem számít a fajta, amilyen nyulat sikerült szereznem az ismerősi körömből, olyanok vannak. Egy fontos szempont volt csak, a bak nagyon messziről jöjjön, hogy még véletlenül se legyen rokonságba az anyákkal. Szerencsére ez sikerült is. Egészségügyi problémái a nyulaimnak nem volt, időben, leválasztás után oltva lettek szúnyog ellen ( helyesebben: myxomatosis ellen), nem is volt gondunk. Tavasztól zöldelnek, egyébként árpát kapnak és nyúltápot, illetve lucernát.

Treveri Gall Creative Commons License 5 napja 0 0 42887

Régi szekrényből trágyatálcás nyúlólat csináltam. 

iimi Creative Commons License 5 napja 0 0 42886

tp329: "... alkalmazzák a mai napig (pl. kénes samponok) ..."

Előzmény: tp329 (42885)
tp329 Creative Commons License 5 napja 0 0 42885

Sziasztok!

Majd hétvégén próbálok pár fotót összehozni a PET palackos megoldásról, most csak annyit, hogy célszerű az alját kilyukasztani a tartónak (konzerv doboz), hogy ha kerül bele víz, akkor ne álljon meg benne. (alapvetően száraz, de ugye balesetek adódhatnak)

De egészben amúgy is csak az önitatóknál használom, ha "pohártartónak" kell, akkor levágom az alját is és csak palástot használom a konzervdobozból.

Fülatkáról még annyit, hogy csak folyamatos írtással lehet megszabadulni tőle, ha csak akkor lépsz akcióba, amikor látod a tüneteket, akkor mindig lépéshátrányban vagy.

Még pár éve rászántam kb.  fél évet a heti írtásra (csak a kénpor + a szokásos takarítás) és eltűnt és azóta nincs. Akkor régi, több évtizedes fa ketrecek voltak és fa ketrecek vannak most is, de évek óta nincs tünet. És itt is fontos a szelekció, olyan anyától amelyikkel "állandóan" gond van, nem kell tenyészállatot meghagyni, a másik a zárt telep, ha gyakran új egyedek kerülnek be, akkor azzal újra behurcolható sok minden, jó, ha a kórokozókból is saját állományunk van :-) . Az új törzsek, főleg ha virulensebbek, gyakran okoznak problémát.

Még egy fél mondat. Valószínűleg az írott szöveg eltérő értelmezése miatt akadtunk meg a nyúl fülpiszkálása mikéntjén, nincs jelentősége. A kén, természetes atkaölő (is), növényvédőszerként is arra (is) használják és ott sincs várakozási idő, de számos helyen alkalmazták, alkalmazzák a mai napig (pl. kénes samponok) csak a szintetikus szerek sok helyről kiszorították. Továbbra sem a reklám helye, csak a teljesség kedvéért......

Brisk88 Creative Commons License 5 napja 0 0 42884

Felnyitottam, szakaszosan fel volt fúvódva a bele híg barna levegős trutyimal tömve, ezen túl szervi elváltozást nem láttam. Volt egy nagy seb a hátán is majd a felét beborította, a varr kis részen de a bőr két rétegben volt, alatta nem genny, hanem a nyílt sebekhez hasonló váladékozás a bőr alatt. Fogalmam sincs mi lelhette, talán ez a bél kokcidiózis és a sérülés legyengítette? Mindegy marad 4 anya végülis, mert egyet becserélek kecskébe. Végre áll a kisházuk teljesen, belső teret kell csak kikaparnom. Van napelem is végre, jön a kutya is jövő héten, szóval lassan összeáll. Remélem a legkeményebb nyulak maradtak tényleg és eleget ellenek majd, de szerintem nem lesz gond.

Előzmény: Katka64 (42878)
iimi Creative Commons License 5 napja 0 0 42883

Katka64: "... A petpalack azért lenne jó télen mert összegyűjtömm  egy vödörbe őket befagyottan, a másik garnitúrát berakom a helyére, nem kell azonnal kint a hidegben bajlódni az elmosásukkal, kiolvasztásukkal. ..."

Na és az alsó része az itatónak? ami rögzített!

Előzmény: Katka64 (42864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!