Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Deryan Creative Commons License 5 perce 0 0 38484

:D 

Nem mindenki tudja úgy megfogalmazni, leírni a tapasztalatait, élményeit, hogy egy kívülálló is ugyanúgy el tudja képzelni, ahogyan ő, a "mű" alkotója látja.

Ennek több oka lehet.

Ebben az esetben szerintem az iskolában a magyarral érdemes volna többet foglalkozni :)

Előzmény: pápailepketarka (38482)
Deryan Creative Commons License 15 perce 0 0 38483

Patkányok

Azt hiszem a kifutós/szabadon tartásnak többek között az is előnye, hogy a nyulak többféleképpen tudnak védekezni a patkányok ellen.

Az anyák nagy előszeretettel járnak oda vizelni, ahol az ajtók vannak vagy a szomszédból, külvilágból mozgást észlelnek.

Amikor a patkányok zaklatni kezdték a nyúllakot, a nyulak éjszaka a ketrecek tetejére jártak aludni. Még a 4. éves bak is.

A törzsállományunk nem nagy (3 anya 1 bak). Hobby jellegű és saját fogyasztásra neveljük a szaporulatot.

Két anyának vannak most közel 2 hetes fészeklakói.

Az először fialt anya egyik szeme glaukómás. Ő a ketrecben egy kis vizelettel kezdte a bejárat elejét megjelölni, amikor a fiókák ki kezdtek járni a fészekből. Mivel csak 5 fia van, a teje még mindig elegendő. A kicsik csendben egész nap elvannak.

A másik anya 1 éves múlt és többször fialt. Ő rendkívül éber. Mindig a ketrec körül őrködik. Vagy napközben a ketrec bejáratával szemben szunyál, vagy a ketrec tetején ül.

Nála 8 fióka van. 7 saját és 1 dajkásított (a leggirnyóbb nagyezüst). Ez a kicsi és az anya másik legkisebb kicsinye a legéhesebb és a legmozgékonyabb. Ők már eszegetnek "salátát" (korpás vegyes zöldség) és friss füvet.

A patkányokat úgy tűnik egy időre sikerült a nyulak közeléből kiűznöm.

A fészer alá befúrt járataikba rendszeresen vizet öntöttem, majd kénlapokat gyújtottam meg s dugtam a bejáratokba s a lyukat egy kis idő múlva földdel lezártam.

Egy éjszakára a kutyát is bezártam a nyulak melletti helységbe, amerről a patkányok vonultak. 

Ekkorra már felfedeztem a patkányok kifutók közötti közlekedési útvonalát és öklömnyi kövekkel+földdel lezártam.

Ekkorra megszűnt a nyulak terményvacsorájának dézsmálása.

A múlt hétfőn megérkezett a conrad.hu-tól rendelt 3 db mini elemekkel/akkuval működő patkányriasztó. Most ezeket rakosgatom az eddig felfedezett útvonalakra esténként.

Korcs kutyánk kiváló patkányjelző. Az ő mozgásából esténként tudom, hol van patkánymozgás és ennek megfelelően rakom ki a riasztókat.

Sajnos a szomszéd - egy éve egy illegális kutyatelep fenntartója - semmit sem csinál.

A patkányok nála zabálnak, de nálunk akarnak lakni, fialni.

Természetesen a patkányokat továbbra is irtani kell. Nemsokára itt lesz az új generáció. Azokkal egyszerűbb lesz a dolgom, mert tapasztalatlanok és a méreg, a csapdázás naponta ismét hatékony lesz .

pápailepketarka Creative Commons License 1,5 órája 0 0 38482

miket olvasni itt...
inkább nem írok semmit.

Ronaldo77 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 38481

És védte őket mintha az övé lenne :D Szegény nyul se tudta már szerintem hogy most mivan :D  
Remélem eteti őket az anyjuk hogy ilyen kaladozást csináltak a szomszéd nyulhoz. amugy nagyon szépek sok féle van köztük van ezüst, vadas,vörös,fekete,és fehér tarka is. Az egyik fehértarka nagyon kicsike azon látszott hogy nem nagyon ehett meg kis vékony, de ugy mászott be a fészekbe a többi után hogy nem volt szivem kivenni közüllük ha már ennyire akaratos :D

Előzmény: Deryan (38476)
kovacs808 Creative Commons License 2 órája 0 0 38480

Igen költöztetés volt.Pár nap mulva indul a nyúl ól épités.Osb lapol meg vasrácsból. De egyébként kidobta az anya a fészekből így maradt a mesterséges etetés,esetleg ha valakinek van valami tapasztalata ez ügyben megköszönöm ha megosztja velem.Nem macska tápszert kap hanem azt a házi receptett.Remélem sikerül megmenteni.

Előzmény: Baranyai Óriás (38479)
Baranyai Óriás Creative Commons License 3 órája 0 0 38479

Védekezés érdekében tettél valamit???!!!

Előzmény: kovacs808 (38478)
kovacs808 Creative Commons License 5 órája 0 0 38478

Sziasztok. Az éjjel megint patkánytámadás volt.Egy kisnyuszit megrágot.Egy másikat egyhelyen megharapot de ő életben maradt,az orra és a szája egybe volt ragadva ès a fején még több helyen véres csomók voltak.Nen tudtuk hogy sebb van rajta vagy csak vér ezért rögtön kamilával mostuk meg neki.Amikot kiderült hogy van rajta egy kis sebb az lekezeltük betadinal. szerintetek van rá esély hogy az anya így is vissza fogadja mert edddig nem úgy nézz ki.Előre is köszi a segitsèget.

Deryan Creative Commons License 11 órája 0 0 38477

Gyönyörűek, mind!

Kíváncsi voltam az apára, mert nálunk a kaliforniai anyával és az ezüst apával a fiak mind feketék lettek. Az ivarérés során enyhén ezüstöződtek. Az anya formáját megtartották, de nagyobbak voltak a tiszta kaliforniai fiaknál.

Előzmény: Chezulu (38464)
Deryan Creative Commons License 20 órája 0 0 38476

"...de nem bántotta őket hanem még szőrt is tépett rájuk. "

:DDDD

Jól megnevetettél.

Sok érdekes dolog történik a nyulak világában.

Ha úgy ítéled meg, hogy méretben az újszülöttek között elmegy a kis girnyó, akkor várj egy pár napot, hogy a picik hadd szőrösödjenek be egy kicsit s akkor tedd őt át.

Előzmény: Ronaldo77 (38474)
Ladybee Creative Commons License 20 órája 0 1 38475

A tavaszi árpának alacsonyabb a fehérjetartalma, de attól még nyugodtan lehet adni bárminek.

Előzmény: gery1988 (38473)
Ronaldo77 Creative Commons License 23 órája 0 0 38474

Értem :) 
Megint gondok vannak :( sajna az új fialtatós nyúlketrec még nem készült el és a régi 6 fiókos ketrec már nagyon a végét járja, az elválasztórácsok szinte minden fióknál ki van valahol rohadva és ilyen szögletes alaku fa darabbal van csak eltorlaszolva mert átbujnak egymáshoz. és az egyik koca amelyik alatt volt a 10 nyuszi  nem vettem észre egy nagyon ki résen átbujtak a szomszéd nyulhoz amelyik 16-án fog fialni, de nem bántotta őket hanem még szőrt is tépett rájuk. Reggel amikor benéztem nem nagyon értettem hogy mivan aztán vettem észre hogy másik nyulnál meg hiányoznak a kicsik. Eltorlaszoltam az átjárót és visszatettem a nyuszikat szerinted fogja őket továbra is nevelni? ugy hogy a szeme előtt mászott átt a szomszéd anyához ? 4 kisnyuszi már ezek közzül 3 anyát is megjárt :D mert most ugyebár átmásztak a pót anyjuktól.
De a dajkásitottak közt van egy nagyon kis soványka azzal nemtudom mit csináljak :(
Ma megfialt egy másik nyúl is 4 kisnyulat már most akkorák mint az 5 napos nyuszik, azt az egy kis soványt szerinted át lehetne hozzá tenni? vagy hagyjak neki békét és ami lessz vele az lessz ?
Ha átteszem akkor az már a negyedik koca lessz amit megjár :D
Tudom hogy nem vicces hogy szegények ilyen ketrecbe vannak most de nincs hova tenni amig meg tele van anyákkal, meg hasas nyulal addig nem álhatok neki fórni kalpálni stb mert nagyon félnek .

Előzmény: Deryan (38441)
gery1988 Creative Commons License 25 órája 0 0 38473

Sziasztok.Egy olyan kérdésem lenne,egyik ismerősöm adott sőr árpát.Azt lehet adni a nyúlnak,malacnak?

janika.p Creative Commons License 25 órája 0 0 38472

Szia!

Hirtelen történt semmit nem vettem észre megitattam a nyulakat egy fél óra mulva mentem enni adni nekik és már kivolt meredve. Egy a szemem láttára is ugy csinált elkezdett reszketni rugdolózni és kimeredt a hasa meg mintha fel lett volna fúvódva.

Előzmény: printer71 (38471)
printer71 Creative Commons License 26 órája 0 0 38471

Szia !

Milyen járványokra gondolsz ? Milyen tüneteket produkáltak az elhulott nyulak ?

Előzmény: janika.p (38469)
treff66 Creative Commons License 1 napja 0 0 38470

http://www.jofogas.hu/budapest/Nyul_vagy_ragcsalo_itato_elado_19318429.htm

Pontosan 120ft-ért árulja az illető. Nekem megért ennyit hogy ne pacsáljanak a nyulak és már megtanulták használni is.

Előzmény: Mathias23 (38467)
janika.p Creative Commons License 1 napja 0 0 38469

Sziasztok!

Hogyan lehet megelőzni ezeket a járványokat sok ismerősömnek az egész állománya elhullot :( Velem is előfordult egy évbe nem szeretném ha megint megtörténne mit adjak nekik? Ja és a foltos máj mitől van?

Chezulu Creative Commons License 1 napja 0 0 38468

Bécsi kék a bak, kaliforniai az anya.

Emellett van egy 6 hetes alom, viszont 11 ből csak 6-an maradtak, van még egy 1 hetes fészek 8 db kicsivel, 9 volt de egy elpusztult.

Előzmény: Deryan (38466)
Mathias23 Creative Commons License 1 napja 0 0 38467

Szia, nekem is van itthon egy pár db, nem 150-200 Ft-ért. :)

Előzmény: Istvan56 (38461)
Deryan Creative Commons License 1 napja 0 0 38466

Ez igen!

Nálunk még csak fészeklakók vannak.

A feketék milyen nyuszik?

Előzmény: Chezulu (38464)
Baranyai Óriás Creative Commons License 2 napja 0 0 38465

Igen. A facen felvettem egyik tenyésztőjével a kapcsolatot! Örülök! Drukkolok nekik!

Előzmény: zoleszsz (38457)
Chezulu Creative Commons License 2 napja 0 0 38464

treff66 Creative Commons License 2 napja 0 0 38463

Szia.

Budapest XXII. kerület.

Előzmény: Istvan56 (38461)
Deryan Creative Commons License 2 napja 0 0 38462

Én 1-et áttennék a 7-ből. 

Előzmény: Chani2 (38460)
Istvan56 Creative Commons License 2 napja 0 0 38461

Szia !

Hol vetted az itató szettet?

köszi

Előzmény: treff66 (38417)
Chani2 Creative Commons License 2 napja 0 0 38460

Két nap eltéréssel fialt két nyulam, az egyik 4-et, ebből egy sajnos már nem élt mire megnéztem a fészket (azon kívűl volt), és a másik meg 7-et. Érdemes a 7-ből átrakni 1-2 fiókát, vagy ez a szám nem sok, és gond nélkül felnőnek.

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2 napja 0 0 38459
Sziasztok. Van itt Nagykőrös városból nyulász? Szeretném felvenni a kapcsolatot egy nagykőrösi nyúltenyésztővel.
zoleszsz Creative Commons License 2 napja 0 0 38458

Ja nekem mint amatőrnek is szembeszökő a 4,5 - 9 kg de ahogy mondtátok még kell stabilizálodjon. Nagy port kavartak körülötte a tv-ben , az a pár ember akinek van olyan horibilis árakat kér értük, hogy megáll az ész.

Előzmény: szabojozsi64 (38449)
zoleszsz Creative Commons License 2 napja 0 0 38457

A románoknak nagyon kevés őshonos vagy önerőből kitenyésztett állatuk van,ezen belül még kevesebb amire büszkék is lehetnek, ezért törtetnek ennyire szegények. Kicsit off de elmondom: Újabban a mangalicát is magukénak tekintik, tudjátok könnyebb elvenni valamit mint létrehozni. Van még egy nyúl amit próbálnak elismertetni nemzetközileg a neve Kolozsvári nyúl, ez egy kolozsvári magyar agrármérnök kezdeményezése.

http://adevarul.ro/locale/cluj-napoca/vezi-arata-iepurele-cluj-7_50b354e77c42d5a663a39572/index.html

Elmondom magyarul mit mondanak róla: Szóval egy spontán mutáció révén egy újzélandi fehér populációban megjelent egy csincsilla szinü egyed. Nem tervezte különösebben , hogy létre fog hozni egy külön fajtát, egyszerüen csak megtettszett az a nyúl. Nem adta el, nem vágta le és egy idő után nagyon sok pozitiv visszajelzést kapott a nyúllal kapcsolatosan.Olyan jellemzőket láttak benne ami elkülönitette a többi nyúlfajtától. A "mutáns" egyed bak volt, ezt keresztezte újzélandi és csincsilla nőstényekkel a szinkarakter létrehozása érdekében. https://www.youtube.com/watch?v=OUJjupl0J0E

Ez a videó mind a kettőt mutatja, az elsőt nem forditottam le mert arrol van leirás az előbbi posztomban, s belevénülnék amig 20 perci mesét bepötyögök ide :)  21:15 -töl mutatja a kolozsvárit azt a fentiekben nagyjábol leforditottam.

Baranyai Óriás Creative Commons License 2 napja 0 0 38456

Talán van mit takargatni(a)?! ;-)

(((Mint a "sárga magyar óriásnyúl"-nál!?)))

"Bűnösök közt, cinkos aki néma!"

szabojozsi64 Creative Commons License 2 napja 0 0 38455

Pontosan ezt hiányolom. Enélkül a különböző küllemjegyek felsorolása üres, felesleges betűvetés. 

Előzmény: Baranyai Óriás (38453)