Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Ladybee Creative Commons License 1 órája 0 0 38653

A három legkisebbet vedd ki szerintem, ahogy előbb is írta tudós kollégám, a többi látja kárát.

Előzmény: stoffi55 (38645)
jozeff Creative Commons License 5 órája 0 0 38652

Sziasztok.Magyr óriás bakot szeretnék venni fejér ,vagy veszprém megyéböl.

Mathias23 Creative Commons License 5 órája 0 0 38651

Sziasztok! 2 hetesek lesznek.

Videó

MDani8 Creative Commons License 7 órája 0 0 38650

13 hetes, tenyésznövendék nőstény :

)

MDani8 Creative Commons License 7 órája 0 0 38649

13 hetes :)

szabojozsi64 Creative Commons License 8 órája 0 0 38648

Nagy elnézést kérek, hogy beleszólok. Nekem is debrecenik vannak, és én mindig 8-at hagyok, ha aprók, ha nem. Még egyszer sorry. Ha a természetre bízod, nem kizárt, hogy mind felnő. Az aprók aprók maradnak, és a most nagyobbak is aprók maradnak a mostani aprók miatt. :)

Remélem, nem haragszol a kotnyeleskedésért.

MDani8 Creative Commons License 8 órája 0 0 38647

Szerintem számold meg, hogy hány mellbimbója van. Ha megvan mind a 10, akkor bízd a természetre. Csak azért mondom, mert, ha előző alkalommal 11-et felnevelt, akkor most is van rá esély, hogy a 13-at is felfogja.

Levente Patkó Creative Commons License 11 órája 0 0 38646

Tisztelt nyúltenyésztők!

A napokban mentettem egy kis mezei nyúlfiókát.

Tudom, hogy a két fajnak a kölykei más ütemben növekednek, de kérem akinek vannak tapasztalatai, vagy tippjei a nyuszi mesterséges táplálásával/felnevelésével kapcsolatban segítsen!

A kicsi most lehet az elválasztás környékén, még bőszen issza a tejet, de már látszanak a fogai, szilárd táplálékot nem láttam, hogy magához venne. Mivel lehetne először próbálkozni, milyen gyakran kell etetni, mire kell odafigyelni???

Remélem, hogy posztom nem túlságosan OFF, és nem zavartam senkit!

Előre is köszönöm!

Levente

stoffi55 Creative Commons License 11 órája 0 0 38645

Szia Ladybee

Ma ismét megellett a debreceni anya amit tőled hoztam.

13 db de 5 nagyon apró

Te mennyit hagynál meg?

Nem tudom máshova átrakni

Vagy bízzam a természetre?

Előző ellésnél 11-et szépen felnevelte,de azok egyformák voltak

Előzmény: Ladybee (38641)
szabojozsi64 Creative Commons License 1 napja 0 0 38644

Akkor pannon fehér, ez  nem kérdés. Ha megteheted, egy bak és egy anya. Ha csak egy nyulat tudsz venni, akkor bakot vegyél inkább. Sok sikert!

Előzmény: varro.laszlo (38643)
varro.laszlo Creative Commons License 1 napja 0 0 38643

Itt a közelben (Kecskemét) pannont illetve német és magyar óriást tudok beszerezni. Azért bak vásárlásán gondolkodom, mert az egész állományomat egyszerre lecserélni egy kissé zsebbe nyúlós lenne. Persze, már égek a kíváncsiságtól, hogy a debrecenit is kipróbáljam. De az még a jövő zenéje...

Előzmény: szabojozsi64 (38614)
varro.laszlo Creative Commons License 1 napja 0 0 38642

Ne haragudj, de biztosan félreérthető voltam. A leírásban az elmúlt hónap eseményeiről írtam. A 65 nyúl még csak 5 hetes (0,9-1 kg-osak, ilyen jó falkám még nem volt!). A 13 hetes nyulak az egy másik falka volt. Árpát és hízó tápot kapnak vegyesen, kevés lucernával kiegészítve, anyák és süldők egyaránt. Éppen ezért nem is figyeltem eddig, hogy csak a süldők mennyit esznek. Önetetők, ad libitum kaja. Azt viszont kiszámoltam, hogy március végéig 5 zsák (200 kg) tápot ettek meg (113 Ft/ kg). Az árpát apósomtól kapom segítségért cserébe (szinte ingyen), a lucerna került 6000 Ft-ba (körbála).

Előzmény: zoleszsz (38613)
Ladybee Creative Commons License 2 napja 0 0 38641

55-56 % vágási kitermelés,az jó !

Előzmény: Vizslásgabi (38639)
Deryan Creative Commons License 2 napja 0 0 38640

Igen, nyulakat tartunk kedvtelésből és a húsát is szeretjük :)

Előzmény: MDani8 (38637)
Vizslásgabi Creative Commons License 2 napja 0 0 38639

Korábbi csapat pannon anya x kaliforniai bak keverèk nyulakból levágtam kettöt. 2840 és 2440 grammar élösúlyból lett 1580 és 1376 gramm májjal fej nélkül. Ezek táppal és szénával voltak etetve és 5 nap múlva lettek volna 12 hetesek.

Üdv: Gábor

Bexi11 Creative Commons License 2 napja 0 0 38638

Sziasztok, bocsanat, hogy így közbevágok. Affelől érdeklődnék, hogy tud-e valaki castor szőr felvásárlásról? Még csak 2 hónaposak a picik, de jó időben képbe lenni. Előre is köszönöm a megtisztelő válaszokat. További szép estét!

MDani8 Creative Commons License 2 napja 0 0 38637

Akkor te nyútartó vagy? :D

Előzmény: Deryan (38635)
MDani8 Creative Commons License 2 napja 0 0 38636

Nem törzskönyvezettek, mert nem vagyok MÉG klubtag, mivel 1 éve kezdtem a kalikkal a foglalkozást. De fajtiszták és nem csak húsra mennek, hanem kiállításra is. Illetve igen, tenyésztem és szaporítom őket. 

Előzmény: Deryan (38635)
Deryan Creative Commons License 2 napja 0 0 38635

Törzskönyvezett, fajtiszta nyulakat tart, szaporít....

A bennfentesek ezt konkrétan meg tudják fogalmazni :)

Mi házi nyulakat tartunk s tetszés szerint keresztezzük őket, mondván a fazékban semmi sem számít. Csak egészséges és jó súlyt elért nyuszikat süthessünk, főzhessünk.

Előzmény: MDani8 (38634)
MDani8 Creative Commons License 2 napja 0 0 38634

Mi tenyésztő?

Előzmény: Baranyai Óriás (38633)
Baranyai Óriás Creative Commons License 2 napja 0 0 38633

Tenyésztő?

Előzmény: MDani8 (38632)
MDani8 Creative Commons License 2 napja 0 0 38632

Én is kaliforniai tenyésztő vagyok. nekem van egy német világos nagyezüstöm, azzal kereszteztem most egy anyámat, 2 hét múlva fog elleni. Nekem azt mondták, hogy az egyik legjobb keverék a kaliforniai-ezüst. Kipróbálom. 

Szóval, ha nem fontos, akkor szerintem se keresztezd a pannont meg a kalit. A kalik magukban is nagyon jó. 

-------

Valaki nem tudná megmondani, hogy lehet-e ide fájlt feltölteni? 

Előzmény: Vizslásgabi (38631)
Vizslásgabi Creative Commons License 2 napja 0 0 38631

Szia!

Pannon fehér anyára én vittem rá kalifornia bakot.

Elhullásom nem volt, 6 hétre választottam addig tápot ettek az anyjukkal.

Választás után árpát kaptak kis napraforgóval, széna+zöld fű, valamint sok sárgarépa.

2 hét múlva lesznek 12 hetesek 2,3-2,6 kg súlyúak lesznek kb. addigra. (ha érdeket majd lemérem őket)

Éppen tegnap beszéltem egy kaliforniai tenyésztővel, ő nagyon dicséri a fajta szervezeti szilárdságát, valamint elmondása szerint a takarmányozásra nem annyira igényes.

Üdv: Gábor

Előzmény: GabooVarga (38623)
szabojozsi64 Creative Commons License 2 napja 0 0 38630

Csak rontani tudsz a kalival a pannon fehér mutatóin.

Ladybee Creative Commons License 3 napja 0 0 38629

Én nem kisérleteznék, szerezz debrecenit és minden gond kilőve :-)

Ladybee Creative Commons License 3 napja 0 0 38628

A  kifutók egyharmadára deszka pihenőt tettem, amit időnként cserélek, ezeken nem marad meg a trágya. A tálcákat egy lakatos csinálta, de hiába,  a rozsdamentes anyag,a nyúl vizelet kikezdte, hamarosan cserélni kell.

Előzmény: kovacs808 (38627)
kovacs808 Creative Commons License 3 napja 0 0 38627

Akkor magánál teljesen rácspadozaton vannak?È

s a trágyatálcát Is maga csinálta és ha igen miből?előre is köszönöm

Előzmény: Ladybee (38621)
kovacs808 Creative Commons License 3 napja 0 0 38626

Nagyon szépen köszönöm.Én is így szeretném megcsinálni,arra gondoltam hogy az udvara csinálok egy elkülönitett részt,és a süldő ketrecekből kibirnak járni oda.

Előzmény: Ladybee (38620)
GabooVarga Creative Commons License 3 napja 0 0 38625

Köszi a gyors választ. Nincs nagy állományom, csak saját fogyasztásra nyulazom és kedvtelésből. Puszta kíváncsiságból kérdeztem.

Előzmény: MDani8 (38624)
MDani8 Creative Commons License 3 napja 0 0 38624

Személyesen nem próbáltam, de elvileg jók húsnak. BÁr külső szemmel nem látom sok értelmét, mivel mind a két faj magában is tökéletes húsra.