Keresés

Részletes keresés

stangli2 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1366
Igen megeszi az anya a méhlepényt, de mégis előfordul, hogy egyet-egyet otthagy, ezért mindenképpen érdemes leellenőrizni a fészket.
Előzmény: Nyulászpetya (1355)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1365

Mivel a nyúl zsákmányállat (sok éves fokságban tartás sem tudja kiölni a veleszületett ösztönt) igyekszik minél kevesebb időt tölteni a fészekben, nehogy a ragadozók rátaláljanak. Ezért a szoptatás nagyon kevés ideig tart. Nekem még nem nagyon volt lehetőségem megfigyelni, hányszor szoptat az anya, viszont nagyon sok mást igen, amiről nem írnak a szakkönyvek és csakis szabadtartásban, kolóniában tartva megfigyelhető. Pl. azt, hogy anyúl nem is annyira agresszív állat mint ahogyan leírják, és szeretik egymást tisztogatni, egymás hegyén-hátán napfürdőzni stb.

Ez viszont nagy élmény:-)

Nálam is vannak jelenleg kisnyulak, az egyik alom már egész nagy, a másik most hagyta el a fészket, a harmadikban csak ketten vannak, ők most szőrösödtek be.. Azt, hogy hányan vannak összesen képtelenség számon tartani:-)

Pet89 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1364
http://miau.gau.hu/osiris/content/docs/pate/2000.12%20NYTNGyarmatiT1.pdf
Aki nem hiszi el h az anyanyulak kb 85%-a napi egyszer szoptat az olvassa el ezt. A nyúl meg nem kotló h melegítse a kisnyulakat semmi szükség az anya jelenlétére a fészekben nap közben, semmilyen jó hatása nincs, belepiszkít a fészekbe, zavarja kisnyulakat, amik egy nap azt a 4 percet amíg szopnak, leszámítva végig alszanak. Ha nem tudnak zavartalanul aludni mert az anya rajtuk ugrál meg ki be mászkál akkor a fejlődésük is elmarad a várttól.
Ella71 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1363
Én is észrevettem,hogy az anyák napközben is többször szoptatanak.A fedeztetés is érdekes,reggel beteszem őket a bakhoz,ha akarnak párosodni akkor ők is ráugranak a bakra.Ha megelégelik odaállnak,hogy vegyem ki őket.Ezek az anyák se 6 óra múlva sem pedig még aznap este többet nem hajlandóak párosodni,mégis mindegyikben van kisnyuszi.Nemtudom miért viselkednek így,ők ilyenek.Kedden pontosan időre megellett az a nyuszim akinek koraszülése volt és az egyik kicsit meg is rágta.Már vasárnap reggel egy köteg széna volt a szájában,gondoltam berakom a ládát hátha fészket akar csinálni.Még aznap egy hatalmas atombiztos fészket rakott,de csak kedden tépte ki a szőrét.6 nyuszija van,többször is szoptat,néha befekszik melléjük és melegíti őket,bár a fészket teljesen kibélelte és alaposan be is takarta a szőrével.Nagyon örülök,hogy adtam neki még egy esélyt.
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1362
Beismerem igazad van sokat változott minden. Tényleg nincs ciklusa csak van amikor eredményesebb a pároztatás amiatt fontos nézni a pérát. Azt a könyvet mostanában arra szoktam használni hogy milyen százalékban keverjem a takarmányt ez még szerintem helyelközel nem sokat változott és a takarmány sem mivel saját termelésűt kapnak.
Előzmény: Pet89 (1359)
Grace111 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1361
Kedves Fórumozók!
Ha rám hallgattok, akkor hisztek Pet89-nek. Sok-sok év munkája áll az ő eredményei mögött, mindemellett ebben nőtt fel, pl. a tesója állattenyésztést tanít az egyetemen, és készült is egy egyetemi jegyzet a nyúltenyésztésről, amelyet ő publikált. Szóval ha valakik, akkor ők értenek a nyúltenyésztéshez és gratulálhatunk a munkájukhoz!
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1360

Szerintem se napjában egyszer szoptatnak főleg amíg kicsik, mikor már nagyok és mást is esznek akkor talán napjában csak 1-szer. A két három napon át tartó fedeztetést én se tartom jó dolognak még a 24 órásat is sokallom kissé.

Én kora délelőtt vagy délután szoktam fedeztetni ezt ajánlják. Az utópároztatásos módszert célszerű két bakkal végezni. Erre nem mindig van lehetőségem. Csak eggyel szoktam, azzal is össze szokott jönni.

Előzmény: Rencsa-baba (1358)
Pet89 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1359
Rossz hírem van, a nyúl fajták 15 év alatt nagyon sokat fejlődtek ha megnézel egy akkori képet meg egy mait szinte rá sem lehet ismerni. Az elmúlt 15-20 évben tisztázták sokkal mélyrehatóbban a nyúl szaporodásbiológiáját és hidd el h nincs kifejezett ciklusa..........
Előzmény: Nyulászpetya (1354)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1358
Hali mindenkinek!

Nos nem is tudom hol kezdjem!A nyulak nem csak 1szer szoptatnak!Ez tapasztalat.Nekem van anyám aki többször is szoptat,mert látom,ő nem menekül el a fészekről mikor megyek,pedig amugy kissé ideges nyul,de mikor fiai vannak megnyugszik.Ja és melegiti is őket.Tudom számomra is meglepő,de nálam mindig fel boritják a "szabályokat"!Pl ott a fedeztetés befedeztetem,minden ok probafedeztetésnél nem hagyja magát vagy épp meg is támadja a bakot,ami ügye arra utal hogy vemhes,aztán telik az idő jön az ellés ideje épül a fészek tépi a szört ,és semmi,de ezt sürün eljátszák.Pedig normális kaját kapnak,mindig kapnak zöldet meg mindent ami kell a nyulaknak kevert kaját kapnak.És még is eljátszák ezt.És a nyulak bármikor szaporodo képesek!Tehát az ember mikor épp ugy gondolja beteszi a bakhoz és ennyi,6 óra multán vissza kell tenni még fedeztetni ,mert 6 ora után válnak a petesejtek és ekkor termékenyülnek meg.Én ezért teszem be reggel ,és 6 ora multán ismét,és nem 2-3 napig egymás után mint az sokan szokták.Ezek az én tapasztalataim.
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1357
Ma végeztem próbafedeztetést az egyik anyánál és úgy néz ki, hogy sikerült az első fedeztetés ami öt napja történt. Megnéztem a pérát és szinte "fehér" halvány rózsaszín. A bak űzte szépen de az anya nem hagyta magát és az már több volt mint kelletés ugyhogy kivettem a ketrecből. Nagyon remélem hogy lesz újévre kisnyuszi. 
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1356
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1355
Gyakran az anyanyúl megeszi a méhlepényt. Ugyanis az állatok minden lehetséges táplálékot hasznosítanak főleg fehérjét ezért van az hogy a halottan születet kisnyulakból csak a fejét vagy azt se hagyják meg. Ezt nemscak egy helyen olvastam. Ez nem minden fajtánál jellemző.
Előzmény: stangli2 (1351)
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1354
Csak 15 de amire nekem kell arra jól megfelel a nyulak ugyanúgy néznek ki ugyanazt esznek stb. De ha valami fontosabbat akarok úgyis megnézem máshol is modernebb eszközökkel.
Előzmény: Pet89 (1350)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1353
Nálam is ez volt a helyzet amikor a picik megszülettek.megnéztem az almot nincs -e benne dög .Az anya odajött megszagolta a kezem de nem volt gond belőle,hogy a piciket tapogattam.Picit idegesebb mint általában,de hát ki szereti ha idegen tapogatja az újszülöttét...ez azért érthető nem?De ez a vattás dolog nem is hülyeség.....úgy is átveszi az alom szagát nem?
Előzmény: anemone75 (1352)
anemone75 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1352
Én ellés után pár órával átnézem az összes kisnyulat, hogy rendben vannak-e, tele-e a hasuk, és utána is minden nap 2x.
Olyankor az anya általában odajön, megnézi mit akarok a kölkeitől, és elő is fordul, hogy rájuk tapos, bár én azt vettem észre, hogy különösebb baja nem lesz tőle a kicsiknek, de nyugodtan el lehet zavarni.
Sőt én volt hogy éjjelre bevittem a kisnyulakat, mert át voltak fagyva, átpakoltam őket másik ládába, kosárba, és egyik anyát se zavarta soha.
Ugyanúgy szoptatott utána is. Vagy nemrég nem tépett elég szőrt, hideg volt, teleraktam a kisnyulakat vattával, mert nem volt kedvem a lakásba hurcolni őket minden este.
Mindenképpen át kel nézni az almot, felesleges arra várni hogy az anya megnyugszik, mert nyilván oda fog menni mindig ha az almához nyúlsz.
Előzmény: nddori (1338)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1351
Nem tudod addig kivenni az anyát, míg átnézed a fészket? A véres almot ill. otthagyot méhlepényt is érdemes eltávolítani mert pár nap múlva rothadásnak indul. A dögszag miatt az anya otthagyja a fészket. (Mármint nem megy be szoptatni)
Előzmény: nddori (1338)
Pet89 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1350
Jól gondolom hogy ez a könyv amiről beszélsz több mint 20 éves?
Előzmény: Nyulászpetya (1348)
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1349
Az 1347-es irásomban nem Mezei hanem Czibulyás
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1348

"A nőstények ivari élete szakaszos, a bakokéban a szakaszosság nem észlelhető."

Ez Czibulyás József: A nyúltartás gyakorlata c. könyvében van.

Előzmény: Pet89 (1343)
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1347
Szívesen
Előzmény: Betta007 (1341)
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1346
Mezei József A nyúltartás gyakorlata című könyvében van ez.
Előzmény: Texas Chris (1339)
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1345
Pedig jó lenne megnézned, ha jobban ideges lesz akkor is mert a dögtől csak betegek lesznek a többiek és néhány nap múlva annak szaga lesz nem kellemes én már jártam így, hogy melegben nem néztem meg másnap mindjárt és még 3 nap múlva is büdös volt miután kivettem. Jó lenne ha hinnél nekünk nem mondunk hülyeséget.
Előzmény: nddori (1338)
Pet89 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1344
Dóri a nyúl egy igen igen buta állat szóval foggalma nincs h mit csinálsz a kisnyulakkal. Ha kicserélnéd a felét hasonló korúakkal azt se venné észre. A nagyüzemben is így megy ha az egyik 4-et fial a másik meg 12-t akkor mind a kettőnél 8-at hagynak. Én is szoktam össze vissza pakolgatni a kisnyulakat, volt már olyan h 3 anyánál s megfordult 1 kisnyúl mire felnőtt. A szagokat meg nem befolyásolják, zárd ki a fészekből ha idegbeteg és csak napi egyszer engedd be felesleges tapostatni a kisnyulakat. Ja és még egy érdekesség a nyúlban nem vált ki ingert ha visítanak a kisnyulak amikor tapossa szóval ne várd h majd kijön mert tudja h fáj a kicsiknek h rajtuk ugrál...
Előzmény: nddori (1338)
Pet89 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1343
A nyúlnak nincs kifejezett ciklusa, folyamatos azaz mindig van peteérése csak van amikor ez intenzívebb. A bak szagára vagy például a fedező mozgásra válik le a petesejt ezt indukált peteleválásnak nevezik. De amikor a péra nyálkahártyája vörös és duzzadt akkor általában jobban vemhesül a nyúl és többet is fial.
Előzmény: Texas Chris (1339)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1342
Egy ismerősöm keres kosorrút megvételre szaporítani akarja de azt mondta ha lehet csak Zalába venne ,mert messzebb nem akar érte elmenni.Azért ha valaki tudomására jut szóljon nekem .Köszike!
Előzmény: Texas Chris (1329)
Betta007 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1341
Köszi Petya a tanácsokat! Megfogadom őket. Én még tapasztalatlan vagyok nyulas ügyekben, de ha kutyával kapcsolatos kérdésetek van, írjátok ide nyugodtan, abban otthon vagyok. Már 22 éve tenyésztem őket, láttam már pár dolgot.
És mindenki másnak is köszönöm a segítségét, nagyon aranyosak vagytok!
Előzmény: Nyulászpetya (1335)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1339
A nyulak 14-15 naponta ivarzanak, ami nincs összefüggésben sem a hó elejével, sem a fizetés osztással, sem a csillag állással.
Előzmény: Nyulászpetya (1336)
nddori Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1338
A nyúl nem tüzel és nem is menstruál....
Nem nézhetem meg, hogy van-e dög, mert pont miattam ideges. Ha benyúlnék a fészekbe tuti eltaposná őket, most várunk.
Előzmény: Nyulászpetya (1336)
kerzi Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1337

Sziasztok!

 

A lajosmizsei felvásárló elérhetősége 76/556 630 ezen a számon lehet érdeklődni.

De tudtommal adószám, őstermelői igazolvány valamint 1 napnál nem régebbi hatósági állatorvosi és kezelő állatorvosi igazolás szükséges a leadáshoz!

Előzmény: kavarnyik (1211)
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1336

A hó eleje és az ivarzás abban függ össze, hogy az anyák ivari élete szakaszos és ez a szakasz altalában hó elején 3-án 5-en kezdődik és huszonadik napokig tart ezeken a napokon nagyobb valószínűséggel lesz eredményesebb a pároztatás.

 

Ezért gondoltam hogy onnan jön a vér, de kiderült hogy a lába a sebes.

Előzmény: Texas Chris (1334)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!