Keresés

Részletes keresés

VeeCa CiCa Creative Commons License 2017.08.21 0 0 42512

Koszonom szepen. En ugy itelem meg h nincs  fel kg. Nagyon kis konnyu :) de mindegy is mekkora a lenyeg h imadnivalo :) mar csak egy ketrecet kell szereznem :D 

Előzmény: Katka64 (42511)
Katka64 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 42511

A nálam született nyuszik kb 4-5 hetes korban érik el a fél kilós súlyt, így én is úgy gondolom hogy apró növésű lesz. Vigyázz rá es figyelj az etetésre nehogy a sok nasitól elhízzon, hogy hosszú életű lehessen.

Előzmény: VeeCa CiCa (42510)
VeeCa CiCa Creative Commons License 2017.08.21 0 0 42510

Koszonom a valaszokat. Igen 6hetes a nyuszi es kb max fel kg. Akizol kaptuk azt mondta h kb 1,5kg lesz. Bar o hazinyuszikent adta. Nem akartam venni tenyesztotol mert igazabol mindegy mrkkora mindenkepp szeretjuk. Csak kivancsisagbol kerdezem.a fulei alapjan hazinyuszira hasonlit de tenyleg olyan mint egy torpenyuszi.

Előzmény: Katka64 (42509)
Katka64 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 42509

Ő a bak nyuszim volt, sajna múlt időben kell róla írnom ugyanis nemrég elpusztult a nagy meleg és valószínű a túlsúlya miatt. 5kg volt de 4.5kg-nál valószínű nem lett volna szabad több legyen.

45-50cm hosszú lehetett, viszont ez a szín lejöhét akár órias nyúl keresztezéséből és törpéből is, akkor a méret annak megfelelően változik. Ha a szüleit ismered abból tudsz következtetni a leendő méretére. Ha nem, szavaidból erre következtetek, akkor kellene tudni a korát, mérd meg a súlyát és ebből lehet következtetni a felnőttkori méretére. Ettől a baktól és hasonló méretű anyától a kölykök 6 hetesen, 1,1-1,2 kg körül szoktak lenni. Ha jól tippelek a te nyuszid is 6 hetes körül lehet. Írd meg a korát és a mért súlyát, ok?

Előzmény: VeeCa CiCa (42507)
Brisk88 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 42508

Most mekkora? De törpenyúlnak tűnik formára, de jó lenne tudni mekkora most. Azok 1,5kgsak talán, kölyök formák.

Előzmény: VeeCa CiCa (42507)
VeeCa CiCa Creative Commons License 2017.08.20 0 0 42507

Nagyon szépek a nyuszik. Annyi kerdesem lenne hogy ok mekkorak lesznek(cm ill. kg) koszonom

Előzmény: Katka64 (42506)
Katka64 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 42506

Szevasz! Nálam gyakran születtek hasonló nyuszik. Ezek keverékek az enyémek. Nagyon édes pofa a tied, legyen benne sok örömed. Ha más kérdésed lesz szívesen válaszolok(válaszolunk) ha tudok.

Előzmény: VeeCa CiCa (42505)
VeeCa CiCa Creative Commons License 2017.08.20 0 0 42505

Bocsi a kép lemaradt :) 

VeeCa CiCa Creative Commons License 2017.08.20 0 0 42504

Sziasztok. Nem tudom h valaki olvassa e. Ma kaptunk egy kis nyuszit. Kb 7 hetes. A kerdesem az lenne hogy igy kepre meg tudna e mondani  nekem valaki hogy milyen fajta lehet. Azt tudom h hazinyuszi. De megis milyen fajta. Lakasban lesz tartva mert kertünk  nincs. Koszonom annal aki valaszol. 

Brisk88 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 42503

Az egyik új nyulam tüsszög eléggé, hasonlóan a tüdőférges kecskékhez. Ha esetleg tüdőféreg, milyen vény nélküli megoldás van rá vagy nyúlnak van féreghajtó vénynélküli?

Katka64 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 42502

Az ő bundáját én is szívesen elfogadnám, persze a nyuszi legyen benne ráadásként. :-) Gyönyörű állat, bak vagy nőstény?

Előzmény: pesszim (42497)
Brisk88 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 42501

Ha télen vagy nem vedlés közben lecsapod őket és kell a plusz pénz, én megvenném a bundájukat szívesen! Gyönyörűek. :)

Előzmény: pesszim (42498)
pesszim Creative Commons License 2017.08.20 0 0 42500

Egyébként mindenki jól van, szerencsésen átvészelték a kánikulát, senki sem szenderült jobblétre. Még Gazsi, a nagyezüst bak sem. Szégyellem is magam, mert őt ideiglenesen a kaktuszos fóliasátramban helyeztem el még a télen, amikor vettük, és tavasszal szerettem volna neki készíteni egy kisebb kifutót a kertben. Ez szépen csúszott, nyár elején meg bejött a munkahelyi bolondok háza (megjegyzem, szeptember közepéig ki is tart, utána meg a költözés...), úgyhogy szegény Gazsi a 41 fokos kánikulát egy fóliaházban volt kénytelen elviselni. Egy olyan nap volt, amikor hazaestem a munkából és kicsit aggódtam, mert tiszta csatak volt kb a szeme vonaláig a feje, de aztán láttam, hogy nyalogatja a szája szélét és azt meg szétkeni a fején. Egyébként meg evett rendesen és élénk volt.

 

Már a legutolsó két alom (április közepén születtek) 16 kicsinye is szépen növekszik. Már szétkaptam a csapatot: a 7 lány maradt a mamával, a 9 fiú meg átkerült a papához, hogy az se unatkozzon.

 

A tél végi alom. Bal szélen Lujzi, a tavaly karácsonyi születésű, szép nagy termetű, még szűz leány. Látható, hogy a "kicsik" is lassan akkorák lesznek, mint ő.

 

Ő pedig Lepi, az ősapa néhány fiúkával a 9-ből.

pesszim Creative Commons License 2017.08.20 0 0 42499

Szerintem is kell lennie foltosnak a nagyezüst-lepketarka párosításokból. Az, hogy elsőre mind egyszínű lett, nem olyan különleges dolog, mert a genetikában az arányok a nagy számok törvénye alapján működnek. Akitől a tenyésznyulaim származnak, szerettem volna venni egy kék tarka anyának valót még a télen. Mondta, hogy nemsokára szül az egyik nyula, ahol elméletileg 50 %-ban kellett volna lennie kék tarka és kék zsanett nyúlnak. Erre mind a 9 zsanett lett. Nálam még az is bonyolította a helyzetet, hogy egyszerre 3 anya - egy fekete zsanett és két tarka - lett bepároztatva és mind a három a kifutóban ásott üregrendszerbe fialt - ha ugyan mindegyik vemhesült.

 

Nem kötekedésnek szánom csak pontosítok: a lepkéknél színhibásnak azt nevezik, ahol mindkét szülőtől a tarka gént örökli. Ekkor a sötét rész aránya kevesebb, nem felel meg a standardnak, így hibás. Az más dolog, ha a szelektáló tenyésztői munka nélkül leromlik a rajzolat vagy keverék párosításnál (amire én is számítottam) az idegen szülő miatt történik ugyanez. Nálam a lepke kicsik jó része tenyészállatnak szerintem alkalmatlan lenne. A mostani tavaszi alomban van talán kettő, amire azt mondanám, hogy tűrhető a mintázata. Itt egy kép, amin szépen látszik a lényeg:

http://www.vgr1.com/mc/breedvsgene/journal.pone.0093750.g003_a.jpg

 

További eredmények is lesznek majd egyszer, ha sikerül végre elköltözni (elméletileg 10-én költözik ki a tulaj) és elfogynak a vágónyulaink. Addig nem szeretnék új almot, mert a mostani csapat is rengeteg munkát ad. De ha már berendezkedtünk az új helyen, akkor biztos csinálok egy nagy mészárlást, mert nyáron csak-csak lekaszálom azt a napi 4 ládát, de télen a lucerna, sárgarépa és abrak elég sokba kerülne nekik. Csak kell hozzá vennünk egy fagyasztószekrényt is. Bár a munkahelyen meghirdettük a nyuszikat élve és vágva is (még a törpéket is), de eddig csak 2 nyulat kértek a konyhára. Szóval a meggazdagodásra még várni kell.

Előzmény: kivancsi253 (42492)
pesszim Creative Commons License 2017.08.20 0 0 42498

Gyorsan kiszaladtam készíteni néhány képet. Mivel még korán van, ráadásul erőssen felhős az ég, így nem lettek a legjobbak, de dokumentációnak megfelelnek. Szóval a 8 lepketarka-nagyezüst keverék kicsi mind feketén kezdte, aztán szépen átszíneződtek, de nem olyan mértékben, mint a papa. Van egy, amelyik sokkal kevésbé ezüstös, mint a többi (a 2. képen látható is).

Előzmény: kivancsi253 (42486)
pesszim Creative Commons License 2017.08.20 0 0 42497

A cser nyúl hivatalosan nem tarka. Nálam van néhány tarka, de ők nem fajtatiszták, hanem keverékek.

Előzmény: Katka64 (42413)
kivancsi253 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 42496

Aranyos nyuszkó! Jó nagy fülei vannak.

A sünök úgy tudom magányosan élnek, csak a párzás idején vannak együtt. Tavaly hozzánk is be-bejárt egy, de idén még nem láttam - valószínűleg mert a nyulak szomszédolása miatt kijavítottuk a kerítés hiányosságait, már nem tud bejönni. :(

 

Továbbra sincsenek kisnyulaink egyébként, csak valamiféle tévedésből jelentkezhetett a tegnapi fészekrakó ösztön.

Előzmény: Katka64 (42493)
Ladybee Creative Commons License 2017.08.19 0 0 42495

Vadállatokat amúgy felesleges etetni, bőven találnak maguknak.

Előzmény: Katka64 (42494)
Katka64 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 42494

A süni ma is a raklapok alatt dolgozott és hangoskodott, fura zsörtölődő hangot hallatott de ma nem sikerült megpillantanom. Lehet hogy nem is egyedűl van? Nem tudom, egyedűl vagy családostól bújnak e el a téli vackukra.

Sajnálom, de a macskák távol tartása érdekében, semmilyen macskának tetsző ennivalót nem teszek ki, félek hogy megint bántják a nyuszikat.

Katka64 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 42493

Elhoztam az új bakocskát, a füle csak ideiglenesen lóg két oldalra mert lesimítottam. Igazából egy oldalra lóg mindkettő, 5 hetes, 1,2kg. Olyan a szőre mintha vattát fognék, a szeme pedig kekes szürke.

Nem sikerültek a képek jól de még meg kell szokjon, a tenyésztője nem fogdosta, 4 hetesen lett leválasztva. Amint össze barátkozunk csinálok jobban beállított fotót is.

kivancsi253 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 42492

A foltosságot nem tudom, csak abból gondolom, hogy Pesszimnél sem születtek ezüst lepketarkák, pedig számítottam rá (a foltok elhelyezkedése szempontjából színhibásak lettek volna, de foltosaknak kellett volna lenniük, szerintem). Kutyáknál létezik ilyen, a mi kutyánk anyja egy fekete puli, és a pulik sosem lehetnek foltosak. Az apjától örökölt némi fehér színt, ami 3 hónapos kora után kezdett megjelenni, most fekete alapon fehér melírozott, mintha őszülne.

Előzmény: Brisk88 (42490)
Brisk88 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 42491

Teszel ki a süninek ételt? Biztos örülne egy adag macskatápnak és a telet is biztos felkészülten kezdhetné meg. Vigyázz rá, gyönyörű jószágok. :)

Előzmény: Katka64 (42477)
Brisk88 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 42490

Várom a beszámolót a kicsikről, ha a foltosságot is képes lenne elfedni az kifejezeten érdekes eredmény lenne számomra is a későbbiekre.

Hatalmas üreg lehet, ügyes a nyulad! Kíváncsi lennék a technikájára miként hozta ki a földet a végéből, remélem egyszer nálam is lesz hasonló (eddig egy kamrás rövid üreget láttam csak).Közben utána néztem a nyúlpásztorkodásnak, gyártanak nekik hálót igen borsos áron (13ezertől a csillagos ég, fél kilóméter vezezék meg 3ezer), de ezt még átgondolom miként lesz, egyelőre a kintről befelét akadályozom majd. Szerintem egy kölyök nyuszót ha megnyal a 10.000V nem bújkál tovább.

 

Előzmény: kivancsi253 (42486)
kivancsi253 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 42489

Jaj de jó, hogy van sünid! Nekünk is kéne egy, állítólag nagyon hatásos a lótetű (lótücsök) ellen.

Előzmény: Katka64 (42477)
kivancsi253 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 42488

Szépek a nyuszik! Villámnak is két színű szeme van, mindkét szeme, de nem kék sajnos.

A szénát venni fogjuk, amióta májusban elkezdtük kiengedni a nyulakat az udvarra még nem nőtt meg a fű, már nem is fog, nincs mit kaszálni. (Ezzel talán a kézi bálázó készítés kérdése is eldőlt...)

Előzmény: Brisk88 (42472)
kivancsi253 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 42487

A villanypásztort nem tudom elképzelni, szerintem nem tudod olyan sűrűre tekerni, hogy a kölykök se férjenek át rajta. 5 cm-es vadhálón az egy hónaposak kibújtak nálunk.

Előzmény: Brisk88 (42467)
kivancsi253 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 42486

Ez jó kérdés, valójában én is kíváncsian várom az eredményt. Igencsak homályos színgenetikai ismereteim alapján arra számítok, hogy az ezüst szín mindegyik utódnál meg fog jelenni valamilyen formában, de egyik sem lesz pont olyan ezüst, mint Junior. Kezdetben bizonyára feketék lesznek, és csak később fog megmutatkozni az igazi színük. A holland és lepketarka jellegű anyák kicsinyeire különösen kíváncsi vagyok, vajon foltosak lesznek-e. Ugyanis felmerült bennem a gyanú, hogy talán a nagyezüst örökít valami olyan gént, ami akadályozza a színek foltokban való megjelenését, és ez esetben az egyéb (fehér, fekete, vadas...) színek talán ezüst alapon melír formájában fognak megjelenni. Most csak sötétben tapogatózok, de reméljük néhány hét múlva kiderül az igazság.

 

Pesszim, a te nyulaid (nagyezüst x lepketarka) milyenek lettek végül? Mikor utoljára láttuk őket, még elég feketések voltak...

Előzmény: Brisk88 (42458)
kivancsi253 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 42485

A nagyobb nőstényeket meghagytuk, ők mostanra tenyészérettek. A kisebbeket majd levágjuk, most 2,2 kg körül vannak, még nőjenek egy kicsit. Elvileg tudom, hol kellene lennie a nyúl méhének, csak hát boncoláskor a merevség és a felfúvódott belek miatt nehezebben áttekinthető a hasüreg, és felkötni sem szoktam olyankor, valószínűleg ezért nem találtam meg.

Előzmény: Katka64 (42462)
kivancsi253 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 42484

Sziasztok. Sokat írtatok, el vagyok maradva...

 

Nem lettek kisnyuszik nálunk. Viszont Borzi ásott egy szuper-fantasztikus, kb. 4-4,5 m (!!!) hosszú kacskaringós járatot, legalábbis eddig sikerült kiásni ill. benyúlni bottal... a kifutóban kezdődik, de átmegy a kerítés alatt a kertbe, és a vége (ha ugyan) kb. 50-70 centi mélységben van. Aztán elkezdte behordani a szalmát a másik ólból, úgyhogy becsuktuk a helyére és most izgatottan várjuk a fejleményeket. Azóta a kedvenc fialóládájában fekszik, ahogyan máskor is, egy marék szalma társaságában. A hasa nem tűnik nagynak, a potenciális apukák pedig 31 nappal ezelőtt már a hűtőben várták sorsukat... ki tudja, talán csak álvemhes, vagy főpróbát tart?

 

A fülatkát, szőratkát én is étolajjal kezeltem. Többször kell lekezelni, mint az erősebb szerekkel, de egyébként teljesen hatásos az is. A vastagabb felrakódásokat fültisztító pálcikával törölgettem le apránként, miután az olaj feláztatta. A dolog lényege az, hogy az atkaféléknek (rüh, kullancs, madártetűatka stb.) viszonylag kezdetleges légzőszervük van, amit az olaj eldugít, és így megfulladnak. Lehet, hogy a különböző fajta olajok nem egyformán gyorsan/erősen hatnak, de megfelelő mennyiségben és gyakorisággal használva bármelyik jó. Kinek mi vált be, használja azt.

Brisk88 Creative Commons License 2017.08.18 0 0 42483

Ezek szerint sok megoldás létezik rá, jó tudni ezeket. Nálam (meg sokaknál) ami van és jó rá a megoldási szisztéma. Két anyát vettem így korábban durva tünetekkel, ásványi olajat olvastam rá, petróleumot meg hasonlókat. A motorolaj volt karnyújtásnyira hát azzal öntöztem, fél óra múlva kiesett a füléből az egész trutymó, átkentem neki alaposan az egészet még aztán ennyi volt, azóta se tért vissza a probléma. Pedig se fertőtlenítés se semmi egyéb nem volt azóta se, mélyalmosan vannak és semmi baja nem volt még egyiknek se. Múltkor tintagomba nőtt ki alóluk, az érdekes volt, de kíváncsi voltam mennyire érzékeny állatok ezek mégis, de továbbra is a nővényevő patkány megnevezést tudom rájuk mondani. Mondjuk most már csinálok egy komposztálót is végre, mert alomszékre térek át én is, akkor tudom hova tenni az almot nekik is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!