Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 39212

Köszönöm a kimeritő válaszodat. Az a helyzet, hogy ha komolyan gondolod a buszkáti nyulak tenyésztését, márpedig miért NE ?, akkor feltétlenül ajánlom a következőt: 

December  5-6 –án Buszkáti fehér speciális fajtakiállítás lesz a franciaországi Neversben.

A szervező Jean Pierre Girand állítása szerint 5000 – 10 000 között lesz a buszkáti fajta egyedeinek a száma. Valójában itt a tenyésztők krémje fog kiállítani. Többek között Patrik Sabucco, Bruno Delenclos,  Dominique Lemeire, André Renard, Bruno Gomarin, Thierry Durand, Jean Pierre Lapray, Jean Allibert, Xavier Daignot, André Gachon, Bruno Pessiot, André Pety, Jean Pierre Villepet, Maurice Bernadat, a francia buszkáti szövetség elnöke, Jean Luc Brunon, Jean-Marie Larbouret, Monique Pernette, Olivier Auber.

De ha nem hiszed itt egy e-mail cím irhatsz neki., feltéve ha tudsz franciául. jean-pierre.girand@wanadoo.fr

Egyébként 10 évig tenyésztettem a fajtát eredeti francia vérvonallal, csak közben városba költöztem , s igy sajnos túl kellett adnom az állományomon. Ez egyébként nem volt nehéz.

Előzmény: Nagy-Imre (39211)
Nagy-Imre Creative Commons License 2015.08.05 0 0 39211

Üdvözöllek!

Erre könnyű a válasz:Azóta védett mióta védetté nyilvánították. :-)

Pontos dátumot én sajnos nem tudok neked biztosítani erről, nem élek ott, viszont van ott ismerősöm, igaz nem buszkáti tenyésztő, de ő is mondta már, hogy annak ellenére, hogy azért van belőle rendesen, védett, nemzeti kincs!Az egyetlen hazai tenyésztő is mondta, vagyis én úgy emlékszem. Franciául nem tudok, de néztem francia, buszkátival kapcsolatos szakmai weblapot és ott is találtam erre utaló megjegyzéseket,már amennyire a Google fordító "engedte",ezt a fajta információ keresgélést. 

(Tudomásom szerint itthon is volt ilyen, a magyar óriást is védetté nyilvánították, erről sincsenek biztos információim,annyi rémlik, hogy 2004-ben történt meg. Erről Baranyai óriás kolléga többet tud.Annyi a különbség, hogy a Buszkáti fehér rá szolgált,nyilván rá szolgált a magyaróriás is mert a kihalás szélére sodródott, de a mai kitudja miből összerakott nyomokban magyar óriást tartalmazó, sárga nyulak pedig, csak a "pénz" miatt lettek kikutyulva.

Visszatérve az eredeti témához, nehéz dolog külföldiként Franciaországból buszkátit hozni, ismeretség nem árt hozzá. Ezért is inkább először is az egyetlen itthoni tenyésztőtől hoztam, igazából a nagy távolság tartott távol a franciáktól, ettől tartottam egy kicsit,de jövőre szeretnék még vérvonalakat szóval muszáj lesz onnan hozni, addig is próbálok minél több külföldi tenyésztőt megismerni. 

Ha te máshogyan látod, vagy vannak róla,-az enyémektől akár pontosabb-információid, szívesen veszem,nekem mindegy, hogy védett-e vagy nem, csak egészségesek legyenek. 

Előzmény: Törölt nick (39210)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 39210

Szia Nagy Imre !

 

A buszkáti  nyúl mióta VÉDETT Franciaországban ? Ez számomra valami új dolog ! De oktass ki, ha rosszul tudom, persze azért jó lenne, ha alátámasztanád érvekkel is. Nagyon megköszönném ! Sikeres tenyésztést !

Deryan Creative Commons License 2015.08.05 0 0 39209

Szívesen segítek ha tudok :)

Semmi sem szentírás. Csupán a saját bevált gyakorlatomról írok.

 

Baktérium mentes állat nincs. A baktérium nyilván nem magától keletkezik. A szénával is valószínű sok mindent be lehet vinni.

 

A vágott nyulakat én fehérre kiáztatom , aztán vízben közel a forráspontig felforralom max. 2x.

Ezután nyugodtan pörköltet lehet belőle főzni. 

 

(Egyértelműen egészséges nyuszi máját, kifilézet húsát ki is szoktam rántani nagyobb áztatás, vagy előabárolás nélkül.)

 

Vendégeknek nyilván nem tálalnám fel, mert a vendég az szent s az asztalomnál semmi olyat nem kaphat, aminek csak egy pici szépséghibája vagy kérdésesnek tűnő háttere van.

Nyilván én sem eszek meg akármit.

 

A nyulakkal úgy vagyok, hogy beteg az állományban nem lehet. Ha valami nem kedvezőt észlelünk azonnal levágjukl és fertőtlenítő nagytakarítást végzünk a helyén s környezetében.

Előzmény: Róbert Kovács (39208)
Róbert Kovács Creative Commons License 2015.08.05 0 0 39208

köszönöm szépen a választ!

mi is keresgéltünk de mi is ezt a cuniculi-t találtuk! csak van 3 vágó nyulam amit péntekre szerettünk volna levágni születésnapozásra,de párom mondta,h ő biztos nem eszik belőle... :D mondjuk onnan nem került ki egy beteg nyúl sem,de nem tudtuk,h fertőző-e vagy sem és ehetők e a nyuszik jelen helyzetben! m lesz a napja,h kifertőtlenítem az összes ketrecet! Lehet ebben a melegben hamarabb megérett rá... 

Előzmény: Deryan (39207)
Deryan Creative Commons License 2015.08.04 0 0 39207

A kérdésed elkerülte a figyelmem. Mire gép elé kerültem már túllépett a társalgás én pedig nem néztem vissza, mert nem volt elég időm.

 

Szóval a bénulásos betegségekről itt olvastam:

 

http://users.ininet.hu/nyuszitartasiabc/?page_id=375

 

Több oka lehet, én parazitása gyanakszom a Te esetedben.

 

Nálunk egyszer fordult elő egy anyanyúlnál. Ő megsérülhetett. 1 hét után nem hagytuk kínlódni. Levágtuk.

 

Előzmény: Róbert Kovács (39205)
Zretyi Creative Commons License 2015.08.04 0 0 39206

köszönöm közben találtam itthon tobrex szemcseppet és láthatóan sokat segített. Reggel megyünk a dokihoz!

 

Előzmény: Deryan (39202)
Róbert Kovács Creative Commons License 2015.08.04 0 0 39205

fel nem boncoltam egyiket se... csak gondoltam már más is tapasztalt esetleg hasonlót! olyan mint ha lebénulnának a lábai... fejét mozgatja,szuszog... szénát eszi inni is iszik de nem tud lábra állni csak eldől... hasmenése sincs se fül atka se szúnyog csípés semmi! tiszta olyan nekem mint ha vmi méreg lenne... arra lettem volna esetleg kíváncsi,h esetleg ez vmi fertőző nyúlbetegség lehet vagy csak tényleg valami mérgező gyom van a szénámban!?

Ladybee Creative Commons License 2015.08.04 0 0 39204

Mert erre nem lehet tippelni, ahogy kérdezted. Felbontás után mit tapasztaltál ?

Előzmény: Róbert Kovács (39203)
Róbert Kovács Creative Commons License 2015.08.04 0 0 39203

Amit én írtam az nem látszik... :o vagy miért nem akar reagálni rá senki? 

Deryan Creative Commons License 2015.08.04 0 0 39202

Lehet, hogy kötőhártyagyulladást kapott. Langyos kamillával mosogasd s ha netán otthon van Visine szemcsepp, akkor cseppents bele.

Előzmény: Zretyi (39201)
Zretyi Creative Commons License 2015.08.04 0 0 39201

Üdvözlet mindenkinek!

Egy sürgős tanácsra lenne szükségem! Vasárnap vettem 3 kisnyuszit és az egyiknek amelyik egy pannon fehér ma reggelre váladékos lett mindkét szeme és nagyon lehangolt kedvetlen! Mi lehet a baja és mit tegyek vele? Előre is köszönöm ha valaki segít nekem!

 

japaszturo Creative Commons License 2015.08.04 0 0 39200

Köszönöm

Deryan!

Előzmény: Deryan (39199)
Deryan Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39199

Nem fogja pár napig rágcsálni. Összemocskolja s otthagyja egy idő után.

Mi reszelve, korpával bekeverve adjuk lágy eledelnek a téli hónapokban és minden nyúlnak. A szoptatós anyáknak különösen ajánlott.

Egy dologra azért figyelj! Ha sokat eszik a nyúl, akkor hasmenést kaphat. Mihelyt a bogyók lágyulnak, ki kell hagyni a marharépa etetést.

Előzmény: japaszturo (39196)
Nagy-Imre Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39198

Helyes-helyes ;-),sok sikert! 

Előzmény: Mathias23 (39195)
Róbert Kovács Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39197

Sziasztok!

Kb. 2 hete egyik hízó nyulam olyan 2.5-3 hónapos körüli reggelre olyan mint ha lebénult volna.... nem tudott felállni,csak feküdt... külön tettem, és olyan 30h-ra rá el is pusztult! rá egy hétre egy másik alomból,ketrecből egy nagyobb süldő is ugyanígy járt... és most ma egy 3. is megint másik ketrecből! van valakinek vmi tippje,h mi lehet a bajuk? :( Abrakot kapnak enni ( búza,árpa,zab vegyesen... van,h tápot is esznek! és réti szénát hoztam nekik kb akkor mikor ez kezdődött... Arra tippelek,h van esetleg valami mérgező növény a bálában?! 

japaszturo Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39196

Sziasztok! Kérdésem az lenne: A marharépát adhatom a nyúlaknak egészben? Arra gondoltam, hogy egy pár napig rágcsálhatják,vagy sokat nem szabad neki adni? Frissen adhatom neki, vagy csak fonnyasztva?  Ti hogy adjátok neki,és mennyit? Süldö nyulaknak adhatom, vagy csak a felnőtt egyedeknek?

Mathias23 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39195

Külföld.

Előzmény: Nagy-Imre (39194)
Nagy-Imre Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39194

Nyergesújfalu vagy külföld?

Előzmény: Mathias23 (39193)
Mathias23 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39193

Lehet, hogy nekem is lesz Buszkáti igaz már 2 hónapja folyamatban van, :-) hogy a nyulakról is beszéljünk. Megérkeztek az új Pannon nyulak is.

Nagy-Imre Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39192

Nem estünk egymás torkának, csak te mondtad a te igazad én pedig a sajátomat,az nem volt szimpatikus, a beszélgetésünknél, hogy vastagon eltértünk az eredeti témától, az pedig a nyúltenyésztés,és szerintem ebben a témában számít a legkevésbé,hogy ki mennyit szán saját kis vagy nagy állományára. 

Értem, átérzem a helyzeted,de értékes nyulak vannak és lesznek Is.

Előzmény: 58sanyi (39191)
58sanyi Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39191

Szívesen válaszolok bármilyen kérdésedre,te is ezt tetted,még ha nem is értünk mindenben egyet, nem kell egymás torkának esni.Egyébként a feleségem 15 éve rokkantnyugdíjas,én pedig egy baleset miatt majd egy éve táppénzen vagyok, úgy néz ki hogy engem is leszázalékolnak. Most már remélem érted miért vágott mellbe a buszkáti téma. 

Előzmény: Nagy-Imre (39190)
Nagy-Imre Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39190

Számomra nem azt jelenti, de legyen neked igazad,engem a pénzügyi része nem is érdekel,másnak is van hobbija nekem ez..Na akkor most te jössz a te anyagi helyzeted vizsgáljuk.. :D..Jaa nem engem nem is érdekel :)

 

Előzmény: 58sanyi (39189)
58sanyi Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39189

Nem néztem meg az értelmező szótárt,csak a józan paraszti ész mondatja velem, ha egy tevékenység veszteséges vagy ráfizetéses az tök mindegy.Ez csak lovagolás a szavakon.

Előzmény: Nagy-Imre (39188)
Nagy-Imre Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39188

A rafizetés nem veszteséget jelent(számomra) csak azt, hogy ebből semmi anyagi hasznom nincs.De Mester!Azt kívánom neked,Ez legyen a legnagyobb problémád ;-)

Előzmény: 58sanyi (39187)
58sanyi Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39187

Imre! Csak a hitelesség kedvéért! Szó szerint azt írtad, idézem:már nagyon régóta ráfizetés nekem ez a fajta nyulazás,.

De hagyjuk a fenébe ezt a témát!!Nem az volt a célom hogy a zsebedbe turkáljak, csak vannak dolgok amik mellett nem tudok szó nélkül elmenni.

Előzmény: Nagy-Imre (39185)
Deryan Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39186

A szőlő levelet, ágat adhatod.

A fügét nem tudom. Én csak álmodom arról, hogy talán az én füge bokrom is lesz akkora, hogy a nyulaknak is jusson belőle. Feltéve ha ehető! :)

Előzmény: fugebokor (39184)
Nagy-Imre Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39185

Nem mondtam, hogy veszteséges,csak nem a haszon miatt vannak.Sokkal inkább a minőségre mint a mennyiségre törekszem, most is 6 anya nyulam van de az minőségi. Viszont ezek az árak régóta így vannak, ez nem újdonság.. A minőségnek van egy értéke van aki törekszik rá megfizeti és ennyi nem kell ezt tulbonyolítani. Mindenkinek arra van pénze amire szán és ez így van rendjén.

Hamár a pénzügyem ennyire fontos lett számodra, nekem valamikor sokat kellett dolgoznom, hogy ilyen állatállományom stb. lehessen.. Ha most kezdeném 100 %, hogy semmi sem lenne az egészből.. Viszont nem csak én vagyok a kenyérkereső, szégyen nem szégyen az asszony jobban keres nálam :D.

Előzmény: 58sanyi (39183)
fugebokor Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39184

Elnézést, én csak kérdezni szeretnék a nyulak etetésével kapcsolatban. Szőlő levelet vagy ágat, füge levelet vagy ágat kaphat-e a nyúl és mennyi mennyiségben. Köszönöm a válaszokat

Előzmény: 58sanyi (39183)
58sanyi Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39183

Igen Imre örülünk hogy ilyen nyulat is lehet itthon látni, csak nem ennyi pénzért. Ebből megint nem a kisember fog venni. De ahogy írod is " aki ilyet akar tartani, fizesse meg."

Azért csak nem tudom megállni, hogy meg-ne jegyezzem, hogy ha az évek óta veszteséges nyulászatodat fenn tudod tartani, és még meg is élsz a minimálbér+ az innen- onnan ból akkor te valamit nagyon tudsz. Gratula!!!

Bocs! Nem akarok én rosszindulatu lenni, csak a leírtak ilyen reakciót válltanak ki bennem, és én le is írom.

Előzmény: Nagy-Imre (39182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!