Keresés

Részletes keresés

pápailepketarka Creative Commons License 2014.10.31 0 0 36553

Sziasztok!
Nyúl prémet hogy tudnám hasznosítani? Van valakinek valami infója, tapasztalata efelől?

Sarah-Miss Creative Commons License 2014.10.31 0 0 36552

Mellékelek képeket,  hátha úgy jobban érthető.
1-2. kép: nemi szerv

 

 


3. kép: mellkas (2 mellső láb között)

 

 

4. kép: az egész nyuszi alulról (itt látszik, hogy lejjebb is van egy ilyen sebesebb része, a hasán)

Előzmény: Sarah-Miss (36550)
MDani8 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 36551

Az oldalamon megnézheted a nemrég felrakott képemet a nyúlketrecemről, valamint ha megnézel egy videót, belülről is megtekintheted a fiókokat.

Tanácsot a méretekkel kapcsolatban csak úgy tudok adni, ha leirod, hogy milyen fajtának lesz. A mi ketreceink eredetileg német óriásoknak lettek készitve, mert azzal kezdtük a tenyésztést, utána átmentünk közép és kis testü nyúlfajtákra, nekik olyan mintha kastélyba lennének, mert jó nagy. Ha kistestü nyulaid vannak akkor én a 8 fiókosat ajánlanám. Ha óriásaid vannak akkor mindenkép 6 fiókos, és akkor lemérem neked a ketreceket, ha akarod.

Nekünk van külön egy 6 fiókos ketrec állandó tartózkodásra(bak + anyák), illetve egy 6 fiókos 5 fialó (telejsen zárt és jó széles) fiók és +1 nagy rácsos fiók. Igazából szükség lenne nekünk is még egy ketrecre, mert a leválasztott kicsiknek nincs megfelelő fiók kialakitva a hizlalásra.  Külön van ellető ládánk, amit berakunk és kiveszünk. Szerintem ez praktikusabb, mert kitudjuk venni a kicsiket megnézni és ha szét van rágva vagy véres vagy valami, akkor ki lehet cserélni.

A kicsikhez én nem ajánlanák se rácsot, se alul lyukas ketrecet. Személyes tapasztalataim szerint a fialós ketrecek úgy jók, ha telejsen zártak. Ezt azért mondom, mert amig alulról nyilt volt a fialós ketrecünk addig volt olyan, hogy patkányok másztak be és megharpták az anyát vagy vittek a kicsikből. Még a rácsot is átrágták nálunk. Erre megcsináltuk vastag tölgyfával a ketreceket és azóta semmi patkány támadás. Nekünk a szomszédban disznófarm van, és onnan szöknek ide, sajna. 

Nekünk mindegyik ketrec fából van (az egyik fenyőböl, a másik tölgyből). Mind a kettőnek van előnye és hátránya is: a fenyőt megtudják rágni a nyuszók, a tölgy pedig nálunk nagyon hamar kiszáradt és hát elmozdult itt-ott a helyéről (pedig jól be volt szögelve). 

Mindenkép nézd meg, hogy milyen fajtának és mire akarod használni. Jó munkát! 

Remélem segitettem, az oldalam: meskonyulasz.hupont.hu
:)

Előzmény: Ronaldo77 (36549)
Sarah-Miss Creative Commons License 2014.10.30 0 0 36550

Értem, köszönöm, akkor szerzek be Neostomosant. A kénporos kezelést mondta apukám, de, mikor máshol rákérdeztem, jól lehurrogtak...

 

Feltennék még további 2 hasonló kérdést, ha nem baj, remélem ebben is tudtok segíteni. :)
1.: A lány nyuszimnak már egy ideje sebesedik a nemi szerve, körülötte barnás, varos részek vannak. Erre tudtok valamit? Olyat olvastam, hogy antibiotikumos kenőccsel kenjem be, ez milyen kenőcs lehet? Esetleg valami otthon is fellelhető (lehet hülyeséget mondok, de pl. Bepanthen?)?

2.: Ismét ugyanarról a nyusziról van szó: a hasán (az emlői mellett, bár nem tudom, ez véletlen-e, vagy jelnt valamit) 2 foltban sebes, vagyis konkrét sebet nem igazán látok, varos, de nem olyan nagy kemény, hanem ilyen kis lemorzsolható, amikor azt úgy ahogy leszedem, alatta csak pirosas a bőre. Ez mitől lehet és mivel kezelhetném?
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni. :)

 

Ronaldo77 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 36549
Jó estét mindenkinek!
Nyúlketrec ügybe szeretnék segítségetkérni,ha valaki esetleg tudna képet csatolni kinek milyen van vagy valami ötlet.
Hat fiókosra gondoltam,elletőládával,lecsurgós rendszerűt,inkább fábol.
juhosttt Creative Commons License 2014.10.29 0 0 36548

A chemotoxot hagyd meg a légyírtásra... 

Csak megerősíteni tudom a neostomosan használatát. 

Én egy ampullát 1 liter vízbe oldok fel.

 

A kezelés nálam úgy megy, hogy előkészítek egy zacskót és kb 5-10 fültisztítót, a fertőzöttségtől függően.

 

elsőként be nedvesítem a kérdéses felületet, majd hagyom hogy felázzon. Ezután pedig kitakarítom. Ez fertőzöttségtől függően akár fél órás meló is lehet, és a nyúlnak csípi a fülét, ha kissé sebes, ekkor nagyon izeg mozog.

A neo-s vízbe csak tiszta fültisztítóval nyúlok!
A használt fültisztítót és kiszedett mocskot a zacskóba teszem, vigyázva, semmiképp ne kerüljön a fölre v ketrecek közelébe, mert akkor csak idő kérdése és kezdhetem előlről.

A lényeg most jön: EGY kezelés elég, aztán a fül 100%-osan meggyógyul, tünet mentes lesz. 

Ha csak beöntöm a fülét és hagyom h kirázza magának meg piszkálja, azzal fertőzési gócokat hagyok meg, akkor nem csináltam semmit.

Az olaj és egyéb woodoo cuccokat meg haggyuk meg a konyhába, mondjuk a sült nyúl alá ;)

Előzmény: Sarah-Miss (36542)
Baranyai Óriás Creative Commons License 2014.10.29 0 0 36547

;-)

Előzmény: tp329 (36544)
MDani8 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 36546

Sziasztok :)

3 napja fialt először a német világos nagyezüst anyám, elég sikertelenül. A 4-ből 2 kicsi született élve, de ők éhen haltak, mert nem szoptatott. Mikor fedeztessem újra úgy, hogy őt se viselje meg nagyon? A szülés nagyon véresen ment neki, az egész feneke véres volt és szó szerint folyt a vér a ketrecben, hiába volt elletőláda. Ez a harmadik fedeztetése volt, mire sikerült bepárositani. 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.29 0 0 36545

Könyörgöm, fújd már bele a fülébe azt a Neostomosant, és jól van! :)))

Előzmény: Sarah-Miss (36543)
tp329 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 36544

Chemotox (és társai)-neostomosan témához

 

Azért nem ártana gondolkodni és megnézni melyik szernek mi a hatóanyaga! Azután lehet csodálkozni, mert ugyan az, tetrametrin. Mesterségesen előállított piretroid, amihez kevernek még ezt+azt. Többnyire még valamelyik másik piretroidot, a flakonba némi gázt is, hogy kijőjjön belőle és esetleg valamilyen olajat a cseppképződés miatt.

Akkor?

 

De, hogy növeljem a káoszt ismét leírom, a kénpor is nagyon jó. Ha valaki nem akar folyékony dologgal pancsolni, mondjuk télen és a spraytól is idegenkedik.

2-3 kezelés (heti 1) + takarítás és kordában tartható a dolog. Kiskanállal egy borsószemnyi adagot a lehető legmélyebbre beönteni a fülbe, utána hagyni, hogy a nyúl megrázza a fülét, ezzel szépen elteríti a fülben.

Ja, ez is szörnyű dolog, hiszen por megy a fülébe, ja.... az üreginyúlnak meg homok a kotorékban, erre van kitalálva, nem fog tőle megzakkanni. A vizes oldat sokkal idegenebb neki (szerintem)

Hol lehet kapni?

Ha valaki permetezni is szokott és előtérbe helyezi a "hagyományos" szereket, nézze meg a polcot, nincs e rajta Thiovit (99% tiszta kén), vagy valamelyik "tesója"!

De, régen a gyógyszertárban is lehetett kénport kapni (vigyázat, nem borkénről beszélek, az más!).

 

Időnként szóba kerülnek az olajok is, mint házi szerek (babaolaj, étolaj). Azok sem ördögtől valók szerintem, nem rosszabbak, mint a vegyszerek, MÉRGEK. Én, nem használom/használtam őket, mert folynak, nekem macerás, de a felhördülést nem értem. A csecsemők fülét lehetett babaolajjal tisztítani? Ja, ma már biztos nem, csak valami flancos vagyszerrel, műanyag flakonból stb., de pár évtizede?

 

Se a kénporhoz, se az olajhoz (az olajbevonatban megfulladnak az atkák) nem szoknak hozzá, nincs rezisztencia. A tetrametrinhez van/lesz.

 

További szép napot! :-)

 

 

Sarah-Miss Creative Commons License 2014.10.29 0 0 36543
Ja, az lemaradt, hogy, ha csak a Neostomosannal kezelem, akkor is elmúlik a varasodás?
Vagy azt közben kezelhetem olajjal? (Milyennel?)
És, ha elkezdem a kezelést, mennyi idő múlva múlik el, mennyi idő múlva látható a javulás?
Sarah-Miss Creative Commons License 2014.10.29 0 0 36542
Hú, hát, ha biztos nem lesz baja tőle, nem fáj neki, akkor oké... De a Chemotoxot már nem merem megkockáztatni...
De biztos szabad ezt így? Azt elhiszem, hogy az atkát kipusztíja, de nem marja a fülét, a sebet? :S
És akkor a többieknek sem lesz baja, ha megelőzésképpen nekik is csöppentek?
És éppen csak pár csöppet, vagy mennyit?
(Egyébként köszönöm az eddigi segítségeket!)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.29 0 0 36541

Érdekes ez a kérdés, én is agyaltam rajta. Először valóban vad ötletnek tűnik....aztán, ha elolvasod a "Figyelmeztetés" című fejezetet a Neostomosan tájékoztatójában, rájössz, hogy ez is egy szabad forgalmú irtószer, mint a Chemotox..

 

Annyi, hogy a Chemotox a köztudatban egy erős méregként van jelen, míg a Neostomosan nem, pedig az, nem is kissé...

 

Ennek ellenére én maradok a Neostomosannál, engem sem vinne rá a lélek, hogy Chemotoxot fújjak a nyúl fülébe. De, szerintem nem ördögtől való dolog.

Előzmény: Baranyai Óriás (36538)
Tervisk Creative Commons License 2014.10.28 0 0 36540

A keverési arány benne lesz a dobozban a tájékoztaton,ugy emlékszem mintha 1:400 lett volna az arány.

Én a többit nem kezeltem le,de ha megnyugtat szerintem nyugodtan, az anyagbol bőven marad majd.

Előzmény: Sarah-Miss (36536)
stoffi55 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 36539

Sziasztok

Nekem van,de nem eladó

 

Színe itt nem látszik sötét volt

10 hónapos bak

Származási lapot is ígértek hozzá de még nem kaptam meg

itt jobban látszik a szín, de ez márciusban készült

 

itt kicsit jobb

ezek a gyerekei de kék nem lett

 

és a két német tarka anya

most épp a pároztatással kínlódok már három hete

(verik a bakot)

mindegyik 1x ellett 8 és 9

Előzmény: Belgaóriás (36520)
Baranyai Óriás Creative Commons License 2014.10.28 0 0 36538

Te befújnád a füledbe?!

Előzmény: Gergely Molnárr (36537)
Gergely Molnárr Creative Commons License 2014.10.28 0 0 36537

Szia!

 

Fújj a fülébe kemotoxot, tuti a siker,mikor elsőre hallottam én is ilyen arcot vágtam amilyet te most :) ,de hidd el tuti a siker és gyors a kezelési módszer.

Előzmény: Sarah-Miss (36533)
Sarah-Miss Creative Commons License 2014.10.28 0 0 36536

Értem, és mennyit? És nem csípi a fülét, vagy valami? Mennyire töményen keverjem? A többit is kezeljem így le?

Nagy-Imre Creative Commons License 2014.10.28 0 0 36535

Tervisk Creative Commons License 2014.10.28 0 0 36534

Nekem ezt a tanácsot adták,2 kezelés után nem volt semmi baja:

 

"printer71 2014-09-07 21:29:17 36092

  Szia !

 

  Végy egy neostomosan ampullát ( pár száz forint )

  Keverd be vízzel ( olyat is lehet , hogy csak felét vagy negyedét kevered be , a többit elteszed becsomagolva a hűtőbe )

  Ecsetelni is lehet , de beletöltheted egy ablaktisztítós flakonba , és így csak spriccelni kell a fülbe .

  Egy hét után még egyszer fújd be ( már az első kezelés után jelentősen javúl a helyzet , de meg kell ismételni )

  Állítólag bekeverve elveszti a hatását , de nekem a spriccolós flakonban van több mint fél éve , és még mindíg hat"

 

Én a spriccelős változatot csináltam,mert azzal könnyeb elérni a fül belső részeit is.

 

Előtte probáltam parafinnel,de semmit nem használt.

Előzmény: Sarah-Miss (36533)
Sarah-Miss Creative Commons License 2014.10.28 0 0 36533

Sziasztok, nekem is ilyesmi problémám lenne, tudnátok segíteni, hogy mivel kezeljem? (Valószínűleg fül atka áll a dolog hátterében.)
Olvastam az étolajat / olajokat, és próbáltam vele bekenni, de nem igazán bírtam a varos részt elérni, bekenni. Vagy bele kell folynia a fülébe?

És az olaj hogyan pusztítja ki az atkákat?
Továbbá olvastam még a Neostomosant is, ezzel hogyan kell kezelni? Mivel - mennyit teszek a fülébe? Mennyire hígítom? Hogyan teszem bele? Hozzá kell, hogy érjen a varos részhez, vagy folyjon le minél beljebb? Nem lesz ettől baja, nem fogja csípni? Én nem nagyon szeretem, ha maga az állat ilyen vegyszerekkel érintkezik, inkább csak az óljukat fújom be, amikor szükség van rá, vagy rájuk is csak nagyon óvatosan.

 

Vagy egyéb ötletet / megoldást tud valaki mondani?

A többi nyuszit is kezeljem le?

Előzmény: csuri0720 (13423)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.10.28 0 0 36532

Az is igaz csak én nem a Baranyaira gondoltam :-D

Előzmény: Baranyai Óriás (36529)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.10.27 0 0 36531

Hú de szép!Jó lenne nekem is egy ilyen!:-)

Előzmény: Belgaóriás (36520)
nyúlelemér Creative Commons License 2014.10.27 0 0 36530

Szia!

 

7 db ellet, már 1 hónaposak és nagyon szépek.

Előzmény: isi36 (36527)
Baranyai Óriás Creative Commons License 2014.10.27 0 0 36529

A Baranyai-ban nem lehet német "vonal"!!!

Előzmény: Nagy-Imre (36528)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.10.27 0 0 36528

Ez így van :-),de azért sosem árt egy jó kis német vérvonal.

Előzmény: Baranyai Óriás (36525)
isi36 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 36527

Szia, és mennyi lett neki elsőre? Szépek lettek?

Előzmény: nyúlelemér (36496)
Baranyai Óriás Creative Commons License 2014.10.27 0 0 36526

Alaszka nyulat tenyészt valaki idehaza?

 

Előzmény: nyúlelemér (36517)
Baranyai Óriás Creative Commons License 2014.10.27 0 0 36525

Mi ketten hasonlót megcsinálnánk 5-7 év alatt! ;-)

Előzmény: Nagy-Imre (36521)
Baranyai Óriás Creative Commons License 2014.10.27 0 0 36524

Sajnos így van :-(

Előzmény: Törölt nick (36518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!