Keresés

Részletes keresés

Rózsika :) Creative Commons License 2014.05.16 0 0 34903

Én is így emlékszem, hogy piros gyulladt szemmel kezdődött tavaly. :( most szerinted elkülönítsem a betegeket, vagy már mindegy? ebből az alomból szerettem volna meghagyni anyát. hétfőn spuri az orvoshoz az oltásért.

Előzmény: Mészáros Barna (34902)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.05.16 0 0 34902

Szia!Nem akarlak meg ijeszteni de ez több mint valószínű hogy myxo.(Szem gyulladás lehet még  de emlékszem mikor az enyémeket megcsípte akkor ugyan ilyen volt.)4 hetesen oltani kell!!(SZERINTEM!)

Előzmény: Rózsika :) (34901)
Rózsika :) Creative Commons License 2014.05.16 0 0 34901

Ma nagyon besz....rtam :( ugye amit írtam a jómúltkor, hogy az anyáim lebénultak, a 4hetes kicsiktől ki kellett venni a mamát. nos ma ennek az alomnak 2 kisnyúlján észre vettem valamit.

ezt:

csak mobilos kép, de a szeme be van dagadva. mondjátok, h nem az amire gondolok!! légyszi!! már tavaly is megjártam a mixoval, az anyáim be is vannak oltva, de a kicsiket nem oltottam. 

 

más:a tavalyi mixos anyát(aki lebénult,övék ezek a kicsik) szerintetek beoltsam vagy ne? ugye már túlélte 1x, de most nagyon gyenge, félek beoltani. 

vadtas Creative Commons License 2014.05.16 0 0 34900

Majd a jövö hét hátha jobb lesz! Ha bejön a jóidő annyi szénát tudsz majd csinálni, jut még a szomszédnak is! :D

 

Előzmény: tp329 (34897)
Deryan Creative Commons License 2014.05.16 0 0 34899

Ha még emlékszetek a 2 kaliforniai anyára és szaporulatára. 

Nos a 21 nyulas csapatot nemek szerint bontani kellett, mert a bakok nem verekedni kezdtek hanem összevizelték egymást és a nőstényeket.

A 14 bak továbbra is ezt csinálja. Még 1-2 hét kell a nagyobb csapat vágósúlyba éréséhez, de annyira zaklatják egymást, hogy most ezt a 14-es csapatot is bontani kell, mert a kisebbeket nem hagyják nyugodtan enni, pihenni. 

 

Megfigyeltem, hogy a vezérek úgy csináltak maguknak az etetőknél, a pihenő deszkán helyet, hogy sercintettek egyet, ami az ott fekvőket beborította.

Tiszta kaliforniai csapat. A vegyes nyulaknál nagy csapatban sem tapasztaltunk még ilyet.

Deryan Creative Commons License 2014.05.16 0 0 34898

tp329 javaslataival teljes mértékben egyet értek.

 

Érdemes ezt átolvasgatni:

 

http://nyuszitartasiabc.uw.hu/oldal/nyulbetegsegek.htm

 

A mi állományunknál az alomban a vakarcsokat kapta el a puffadás, nyálkás bélhurut. 

 

Alapvetően fontos szempont a tisztaság minden téren.

Előzmény: erik erik (34895)
tp329 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 34897

Nem, nem itatom.

Jó pár éve semmit nem használunk. Max alamecet.

Néha van veszteség, ha ÉN elszúrok valamit. Illetve van genetikai érzékenység is az emésztőszervi bajokra, erre érdemes odafigyelni, a gyakori új egyed bekerülése is rizikófaktor az új korokozó törzsek bekerülése miatt.

 

Nem zavar, ha valaki gyógyszerez, mindenki olyan technológiát alakít ki, amilyet jónak gondol.

De egy gyógyszerezett állományt én nem tartok vegyszermentesnek, valami tuti marad benne a tányéron is. Én megelékszem azzal, ami kivédhetetlenül belekerül a takarmányból, vízből, levegőből, nem teszek még hozzá egy lapáttal.

 

Az antibiotikum adása megelőzésként több szempontból necces, de ez gondolom ismert mindenki előtt. Rezisztencia kialakulsá stb.

Múltkorába volt egy kis szócséplésem, hogy vajon mennyire egészséges a gyógyszerezett állomány trágyáját kihordani a saját veteményesbe (éveken keresztül) és utána az ott termett zöldséget elfogyasztani? Ezt is mindenki eldönti maga.

 

Mennyi is az az 1-2 hét? Mennyi idő is ez a nyúl életéből? Ha 12 hetesen vágod akkor kb. az életének a 25 %-ában toltál bele valamilyen "gyógyszert". Gyógyszeres táp, Trisulmix stb.

 

Ez, az egyéb tényezők miatt max. egy picivel ad jobb minőséget, mint a bóti és még dolgozni is kell vele!

 

Én, így látom.

Szép napot, itt még mindig esik, nem egy szénacsináló hét a mostani :-(

 

 

Előzmény: Törölt nick (34886)
tp329 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 34896

Szia!

 

Gyakori takarítás, nyalósó, csak száraz réti széna és víz, látod majd, ha túl lesznek rajta és akkor LASSAN, FOKOZATOSAN kezdheted visszahozni a többi kaját. Jó a maszírozás és a szabad helyen (nem ketrec) udvar, nagy ólba való kirakás.

Tehetsz be faszenet is, bár nem mindegyik eszi meg, esetleg picit a szénára szórva a porát.

Az almaecet is mehet.

Ezektől még lehet veszteség, ami túl van egy fázison az, többnyire elpusztul.

 

Gyógyszer témában nem tudok segíteni.

Előzmény: erik erik (34893)
erik erik Creative Commons License 2014.05.16 0 0 34895

én nem érzem olyan keménynek, de megmassziroztam a hasukat,

kitakaritottam a helyűket, raktam be száraz füvet, meg ecetes vizet,

veszek még ma almaecetet, mert csak sima volt itthon.

eszik a füvet, meg mozognak azért,

ez kb. 2 négyzetméteres hely,direkt ilyen süldönevelö,itt tudnak mozogni,

 

egy már a végét járja azt massziroztam sokáig,és jött is belöle olyan zselés sárga,

remélem megmarad,

még párszor megmasszirozom öket,

sose gondoltam erre,mindig hogy valami rosszat adtunk nekik,pl. kenyér, alma, sose bacilusra

 

megpróbálok olyan trisulmixet vagy injekciós valamit,

de régebben mikor egy nyúl mixos lett, akkor se foglalkozott vele az állatorvos,

csak a kutya macska, az a biznisz nekik,

 

 

 

 

 

Előzmény: Deryan (34894)
Deryan Creative Commons License 2014.05.16 0 0 34894

Szerintem emésztési probléma lehet. Puffadt-e a nyuszi hasa? Olyan kemény kisdob. Ha igen, akkor  rakd ki valahová, hogy tudjon szaladgálni és meginduljon a bélműködés.

Finoman maszírozni szoktam gyomortól lefelé a háttal magamhoz szorított nyulat, hogy a puffadt gyomor a szívet és a tüdőt ne nyomja el.

 

A nagyobbaknál már beöntéssel is próbálkoztam. Zselészerű anyaggal jött ki belőlük a bélsár. Ebben az esetben 2 nap után már javulás mutatkozott és gubbasztás helyett lassan eszegetni kezdett.

 

Ilyen piciknél nem lehet beöntést alkalmazni.

Előzmény: erik erik (34893)
erik erik Creative Commons License 2014.05.16 0 0 34893

nézegettem  az okokat és ezt találtam rá jobban

Escherichina coli,  ilyenek a tünetek, de a 3.ik nyúl is már a végét járja

erre van valami injekció, megpróbálom hátha,

 

pedig csak táp,széna vagy lucerna de szárazon,

semmi nedves takarmány, a répát nem is ették,amit beadtam nekik,

vagy kis ecetet az ivóvizbe hátha segiti az emésztést,

 

 

 

 

Előzmény: tp329 (34873)
trashmetal Creative Commons License 2014.05.15 0 0 34892

hali!

 

öcsém most kaszált a kecskéknek egy csomót...

Fedett helyen kb fél méter magas rendekbe kiterítette, és naponta egyszer átforgatja!

Teljesen jó!

 

Még ebbe a nedves időben sem megy tönkre neki..

Előzmény: Chezulu (34853)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.15 0 0 34891

Ahogyan Ladybee is mondotta, érdemes. Ez szinte főszabály, bár, a "bionyulasok" most lehet, hogy felhördültek. :)

Előzmény: kerivili (34888)
isi36 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 34890

Nálam a kisnyuszik választáskor Emanox PMX cseppeket kapnak a vizükbe, semmilyen orvosságot nem adok nekik kokci ellen. Ez csak természetes gyógynövénykivonat ami nem minősül orvosságnak. 

Tápot /orvosság nélkülit/ pedig csak keverve zabbal és árpával kapnak, és eddig semmi nyoma a kokcinak. 

 

Ladybee Creative Commons License 2014.05.15 0 0 34889

Érdemesebb megelőzni a bajt, mint gyógyítani !

Előzmény: kerivili (34888)
kerivili Creative Commons License 2014.05.15 0 0 34888

Üdv!

Tényleg érdemes már választásnál a tünetmentes kisnyuszikat is Trisulmixal itatni 5-6 napig?

Előzmény: Törölt nick (34886)
fatanimal Creative Commons License 2014.05.15 0 0 34887

Egy "fészekalja" mini-óriás, és egy másik, 1 héttel "öregebb" csapat, valamint új szépségem: Barbie

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.15 0 0 34886

Gyógyszeres doboz!?

Azért, mert kapnak a növendékek 1-2 hétig gyógyszeres tápot? Nyilván te is (ahogy mindenki) kezeled-itatod a növendékeket 6 napig trisulmixxal, vagy máshogyan előzöd meg a kokcidiózist.

 

Előzmény: tp329 (34880)
makadii Creative Commons License 2014.05.15 0 0 34885

sziasztok!  

Nem tudnátok segíteni hogy az országban hol vásárolnak fel nyulat ? :) 

válaszokat előre is köszönöm. 

HoltSio Creative Commons License 2014.05.15 0 0 34884

Üdv.

Ha valakit érdekel,vannak eladó német óriás,és pannon fehér választási nyuszik.Dobok pár képet is.A képek április 22.-én készültek.

Tolna megye.:

Multico Kft Creative Commons License 2014.05.15 0 0 34883

Szárított nyuszibőrt veszek.

20/551-41-83

zoleszsz Creative Commons License 2014.05.15 0 0 34882

Szép napot mindenkinek!

Erőst dilló idő van itt erdélyben ma, süt a nap - esik az eső 15-20 perces váltakozással. Na de az egyik napos 10 percet kihasználtam pár fotóra. :)

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.05.15 0 0 34881

Sziasztok!!(Leválasztással kapcsolatban).

Én azért még mindig azt vallom ,hogy 7-8 hetesen kell választani,és utána pihentetni vagy 2 hetet az anyát.

Azért mondtam mert én kipróbáltam a leválasztást.2-őt leválasztottam 4 hetesen,2-őt 5 hetesen,2-őt 6,2-őt7 és 2-őt 8 hetesen.A végeredmény az hogy a 7-8 hetesek között nem volt különbség a 4 hetesek és a 7-8hetesek között pedig 40dkg különbség van.

 

tp329 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 34880

Én is örülök, hogy leírtad a több éve jól működő, bevált gyakorlatodat.

Bár én nem emlékszem, hogy bárki is csak a leválasztás idejében látta volna a probléma okát.

Természetesen működik az általad kissé finomított nagyüzemi módszer is, de van, aki nem akar nyúlnak látszó gyógyszeres dobozzal találkozni a tányérján. :-)

 

Ezt ugye, mindenkinek magának kell eldönteni.

 

Előzmény: M4doc (34877)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.14 0 0 34879

Örülök, h leírtad a tapasztalataidat. Sokszor és sokan olyan blődségekben keresik az okot, hogy az már hihetetlen. Ráadásul szerintem nagyon is jól csinálod, okosan, racionálisan.

Előzmény: M4doc (34877)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.14 0 0 34878

M4doc Creative Commons License 2014.05.14 0 0 34877

Sziasztok! Már évek óta passzív résztvevője vagyok a fórumnak,de most rászántam magam hogy írok. Nekem keverék nyulaim vannak (3 anya +1bak),és én mindíg 28-napra leválasztom őket.És még a három év alatt amióta nyulazok még soha nem pusztult el egyetlen növendékem sem a korai leválasztás miatt.Nekem csak eddig a Myxoval volt gondom de azota mindig beoltom a nyulaim. Leválasztás előtt amikor már eszegetnek akkor gyógyszeres tápot kapnak,és utánna is egy darabig.Egyébként ugyanazt adom nekik mint az anyáknak:széna-frissen szedett fű vagy lucerna-búza-árpa-zab.Ja és a leválasztott nyulakat szoktam nevelőketrecbe áttenni nem pedig az anyát uj helyre.Tudom ezzel nem segítettem senkinek de azért írtam le mert meg akartam mutatni hogy ez így is működik. :-)

ulan77 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 34876

Fajtatiszta pannon fehér nyulak eladók 2 vérvonalból!

Komárom-Esztergom megyében

juve66@freemail.hu

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.05.14 0 0 34875

Szia!

7 hetesnél korábban ne válassz,még az is rizikós!

Ez nagyon megviseli a kicsiket és elhullanak..(olyan mint ha egy 6 éves gyereket hagynál az erdő közepén..../érted!/

Előzmény: erik erik (34871)
printer71 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 34874

 

 A mostani takarmányozásodban sok a fehérje , kevés a rost . Ezt a felnőtt nyulak jobban viselik , de az 5-6 heteseknél inkább fordítva kellene legyen .

  Azaz , a sok táp-lucerna-búza helyett inkább sok árpa-zab-fűszéna kellene legalább kéthónapos korukig

Előzmény: erik erik (34871)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!