Keresés

Részletes keresés

stoffi55 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 34228

köszönöm

 

Előzmény: Ladybee (34227)
Ladybee Creative Commons License 2014.04.01 0 0 34227

Az anyának valók dec. 2-án, a bak nov. 22-én született. Így 16 és 18  hetesek. Az anyákat 18 hetes, a bakot 20-22 hetes korban ajánlatos tenyésztésbe vonni, így várj még pár hetet velük, viszont sürgősen tedd külön őket !

Előzmény: stoffi55 (34226)
stoffi55 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 34226

Szia Ladybee

 

3 hete hoztam tőled a debreceni fehéreket.

Azt mondtad december elején születtek.

Most kb 3,2-3,3 kg-osak a lányok,a bak 3,5

Szerinted mikor lehet pároztatni őket.

A bakot mikor lehet bevetni.

Külön rakjam már őket?

Előzmény: Ladybee (34220)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.04.01 0 0 34225

Ilyen a Debreceni Fehér!

Előzmény: japipapi (34211)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.04.01 0 0 34224

Ideje lenne már belépni valamelyik egyesületbe! :-D

Előzmény: Törölt nick (34215)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.04.01 0 0 34223

Szia!Általában előhasú nyulaknál kb 1 héttel a várható fialás előtt be lehet tenni a ládát ,hogy megszokja.Egyébként elég 2-3 nappal előtte úgyhogy beteheted a ládát neki. Ez kicsit másabb műfaj mint a kocázás :-).A ládát jól ki kell bélelni szalmával és  a többi az ő dolga.A te dolgod annyi lesz ,hogy ellenőrzöd az almot ha megfialt.

Előzmény: Lilatigris (34204)
kemorgo Creative Commons License 2014.04.01 0 0 34222

Írtam a múlt hét végén, hogy 11-et fialt az anya.

Hát baszki, nem tudok számolni, igaz, csak úgy nagyjából számoltam át, még épp, hogy megszülettek. Szombaton rájuk néztem, gyanús volt, hogy nem jól számoltam, de nem alaposkodtam.

Ma reggelre selejtezett egyet az anya. Délelőtt kivettem a fészket és alaposan átszámoltam a gyerekeket, még mindig van 12 :D

Kíváncsi leszek, mennyi marad belőle, előző alomba 11-et fialt, és egyet abból is kiselejtezett háromnaposan.

Lehet, benne is van debreceni fehér vér, a gyerekei között mindig van 2-3 amik kaliforniai jegyeket viselnek, amúgy piros szemű fehérek, csak az orruk, a fülük, a tappancsok és a farok sötét. Átnéztem a debreceni elérhető leírását a neten, és ott láttam, hogy előfordulnak ilyen egyedek. 

 

Vadtas!

Igen, már emlékszem :D

Nálam a fészek egyszerű, anyához mért műanyag rekesz. Egy másik anyámnak elég a kisebb narancsos rekesz, ehhez azért nagyobbat kell beraknom, elég méretes jószág. Vagy a másik kimondottan vékonyka :D. Igaz, annak viszont eszméletlen mennyiségű teje van, röhögve felnevel 10-12 gyereket. Most is tíz van alatta, 4 hetesek múltak a gyerekek, ma 750 gr volt az átlagsúly. Három hét előtt eszük ágában nincs kijönni a fészekből. A lepke jellegű bakkal igen szép kombinációt hoznak, gyorsan növő, jó húsformájú vágnivalók :D

 

Reggi! 

Régen láttunk errefelé. Már azt hittem, nem nyulászkodsz. Pedig ritkaszép ketreceket csináltál, kár lenne értük :D

 

Papi!

Aha, értem, hogy te hogy érted.  Így már világos. Köszi.

Előzmény: Ladybee (34220)
japipapi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34221

Bocsáss meg, már előbb leeset, hisz már "beszéltünk" állományodról. :-)

Előzmény: Ladybee (34220)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34220

Debreceni fehér.  Minden anyám 10 felett fial, tízet simán felnevelnek, de újabban 12-14-es almokat produkálnak.

Előzmény: japipapi (34211)
M.Regi83 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34219

Igen 16 db lett!!12 db-ot hagytam most neki bent . Tavaly 13 db-ot  simán felnevelt.Tudom hogy nem meghal de olyan csúnyán hangzik és én nagyon szeretem az összes állatot. 

Előzmény: japipapi (34217)
japipapi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34218

Előzmény: Törölt nick (34215)
japipapi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34217

Szia, Regi!

Gratulálok! 16 db-ot fialt? Elképesztő! Az a 10 is bőven elég lesz neki felnevelni. Regi! Elpusztult! Csak ember hal meg. :-(

Előzmény: M.Regi83 (34214)
japipapi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34216

" ha elöjönnek a fészekböl." Ne várd meg. A fialást kővető napon vizsgáld át az almot, célszerű, mert előfordulhat elhullás és ha nem szeded ki fertőzést okozhat!

Előzmény: vadtas (34213)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34215

Apa És az ö Utódja! 5 hónapos! 

M.Regi83 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34214

Sziasztok!!! Meg vannak az idei év első kis nyulai.2 házi és egy törpe anyám fialt most az egyik 9 db-ot abból 3 sajnos meghalt a másik 16 db-ot 1 meghalt 3 pótanyákhoz lett rakva és a törpe nyuszim 6 db -ot és 1 meghalt. 26 újszülött nyuszikám van most.

 

Sziszi és a 16 picúr

Elli  itt még a 9 picúrral

Fifi az 5 picurral

vadtas Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34213

jó neked, hogy ilyen gondjaid vannak, én örülök, ha már 8-9 utod van 1 fészekben. Nekem meg a másik tesoja szintén elöhasu kisasszony 10 nappal korábban fialt le 5 napja kicsit korainak tartottam, be is irtam, de csak a mai beirás után néztem h melyikeknek kell ezen a héten fialni, és látom h ez is itt szerepel, és leghamarabb 4ike a kiirt ideje, de a fészek mozog, és nem is büdös, de ugy betette a belsö sarokba, hogy csak zseblámpával látom épp annyit, h mozognak e benne v sem a lakok. Nem tudom mennyire lesznek életképesek, majd elválik, ha elöjönnek a fészekböl.

Előzmény: Ladybee (34210)
vadtas Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34212

Az elöhasunak azt nevezzük ami elsőnek ellik, vagy fial. Nem az első alombol nevelt kicsiket. :-) A nyulak meg fialnak, mert általában 2nél több utódot hoz a világra egy alkalommal. A fejleszorítás viszont nagy ötlet volt, köszönöm, ma nézem az anyát mert megin betettem, de az istenért sem állt meg a baknak. Hát kivettem és megtekintettem az ivarnyílását, és látom, hogy igencsak randizni való a hangulata, csak ezt ö nem tudja, hát visszatettem, és amikor felém fordult benyultam és ovatosan lenyomtam a fejét, egyszer felvette, és békén is hagytam, de nem csinált semmit onnantol kezdve mint a jó búgós koca meg se moccant, kb 5 perc alatt még 7x felvette, biztos a siker szerintem :D

Előzmény: japipapi (34208)
japipapi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34211

Milyen nyulak ezek? Szerencsére nálam ritka a 14-es alom, jobbnak tartom a maximum 8 db-ot, de még 10 is esetenként el megy. Úgy gondolom  8 pirinyónak jut kaja, egy sem éhezik, 8 csecsbimbó szokott lenni. A sok megterheli az anyát, már a vemhesség alatt is, szerintem rosszabb, mint a sűrített fedeztetés. Ez valami nem normális "génmódosított" nyuszi lehet! :-)

Előzmény: Ladybee (34210)
Ladybee Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34210

Én is egyszerre pároztatok, de 12-15-ös almok születnek, nincs hova dajkásítanom, max. a kutya tányérjába...

Előzmény: japipapi (34209)
japipapi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34209

Szia!

Javasolnám, lehetőleg mindig kettesével minimum pároztasd. Azért, mert így van esélyed esetleges dajkásításra. Volt olyan, nem is ritkán, hogy egyik anyám rendszeresen 14 db nyuszit fialt, a másik pedig 3-4 db-ot. Ehhez adtam 3-4 idegent, szépen felnevelte, a "sokfias" pedig -csökkentve-, ilyen módon szintén biztonságosan tudott nevelni, mindegyiknek jutott tej. 

Előzmény: Lilatigris (34207)
japipapi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34208

:-)

Az első fialásból származó almot konyhára nevelem. A második fialásból már lehet kinevelni a következő generációt, de a párja mindig idegen lesz. Tehát vannak saját nevelésű anyák és bakok is, de ismétlem, a párjuk mindig idegen, persze veszek süldőt anyának és baknak valót is. A harmadik frissítésnél már nyugodtan vissza lehet térni az eredetihez, hisz akkor már minimális  testvér házasság.

Előzmény: kemorgo (34205)
Lilatigris Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34207

Szia!

 

Köszi a segítséget. :) 3 hét múlva ellik a másik, de remélem addigra már nagyon tapasztalt leszek. :D

Előzmény: kemorgo (34206)
kemorgo Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34206

Üdv a fedélzeten :D

 

Hát én már félidőtájt be szoktam rakni, nekem az anyáim akkortájt kezdenek idegesek, nyugtalanok lenni, ha nincs benn. Már mindenképpen rakd be és tégy elegendő alomanyagot is neki, hadd csinálja meg, ha akarja a fészkét. Volt olyan anyám is, aki csak fialás előtt fél órával volt hajlandó foglalkozni a fészekkel első fialásakor, már azt hittem, gond lesz. De nem volt semmi. Azóta ő is "megjavult" :D

 

Ha szerencséd van, és jófajta anyát fogtál ki, akkor ösztönösen tudni fogja a dolgát.

Én az első elléseknél azért állandóan a nyakukra járok, ha gond van, tudjak beavatkozni. De még eddig nem kellett, tuti csak szerencsém van, és jó anyák.

Elméletileg 30 nap a vemhesség, de néha, valamiért 1-2-3 napot is ráhúznak. Addig még nincs gond, ha nincsenek meg a gyerekek.

Sok szerencsét neked és a nyuffodnak, bő gyermekáldást és sok tejet a mamának :D

Előzmény: Lilatigris (34204)
kemorgo Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34205

Papi!

Csekély értelmű kutyakölyök vagyok még, kérlek, világosíts meg, mit jelent az, amikor azt mondod, hogy előhasiakat nem tartasz?

Eddig én úgy tudtam, hogy az első fialása előtt-alatt hívjuk előhasinak.

Ha nem tartasz, akkor nem saját nevelésű anyáid vannak? Mindig újakat veszel? Másként hogy?

Nekem ez a második szezon, de a tavalyi anyaveszteségem miatt mindig van egy tartalék anyám. Október végén született, most két hetes hasas. Ha valamiért nem válik be, kap még egy esélyt, ha akkor se, akkor fazék :D

Előzmény: japipapi (34202)
Lilatigris Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34204

Sziasztok!

27 napos vemhes a nyulam, mikor tegyem be az elletőládát, ott szoktatok lenni az ellésnél mint a kocánál, vagy ő megoldja egyedül? Első ellése a nyúlnak, nekem meg az első nyulam. :)

jojcye44 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34203

Üdv.Az lenne a kérdésem,hogy ha oltani akarom a nyulakat ( vitamin, mixo ellen) akkor milyen gyógyszert vegyek,vényköteles-e?Milyen dózisba adjam és hova?És a kicsiket milyen korba olthatom le....?

japipapi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34202

Nem tapasztaltam semmiféle stresszet. A természetben sincs szabályozva az anyáknak, hogy mikor pározzanak. Préda állat. Nekik genetikailag muszáj pározniuk, hogy fajuk fennmaradjon., akkor, ha biztosítottabb az életfeltételük, miért ne? A nagy nyúl gazdaságokban mindig így csinálták, 6-7 fedeztetés után az anyát kivágták.( Dr. Holdas: Nyúltenyésztők kézikönyve.) Én nem vágom ki, 3-4 hónapot pihentetőbe tartom és csak a második évben szelektálom, ha muszáj. (csökken az alomszám)

Elő hasúakat nem tartok, valahogy ez rögződött, amikor tanultam. Ezeknél fordul elő többségébe a gyenge utód, a kannibalizmus, betegségekre fogékonyság. Nem állítom, hogy mind ez igaz, de már nem tudok változtatni, öreg csont inkább eltörik, mint sem hogy hajoljon! :-))))))

Előzmény: vadtas (34201)
vadtas Creative Commons License 2014.03.31 0 0 34201

nem semmi havonta fialtatni, de az a 4 hét nem kevés a választáshoz? És ezt hogy sikerült megoldani, hogy ne stresszeljenek nagyon a kicsik? A fejlenyomást nem ismertem, jo tipp, kiprobálom, bár már lehet alkalmaztam anélkül h tudtam volna mit csinálok, mert az egyik elöhasunak a fejét egyszer leszoritottam, mert csak azt értem el és a bak szo szerint megeröszakolta, de már 2 hetesek a kicsik, és jol vannak, csak én azzal voltam, hogy csak megállítottam neki, hogy ne ugorjon mindig ki alola. Én is adok füzgallyat a nyulaknak, föleg télen, mikor nincs más zöld, és csak csemegének a zsengébb hajtásokat. betolják mind egy szálig. 

Előzmény: japipapi (34197)
japipapi Creative Commons License 2014.03.30 0 0 34200

Szia!

Erről nem hallottam, köszönöm. Ilyenkor, tavasszal a vékony fűzfa ágakat is adom nekik, szívesen eszik.

Előzmény: Ladybee (34198)
japipapi Creative Commons License 2014.03.30 0 0 34199

Szia!

Igen, már valamikor írtam. A fűzfa levele, ha kap egy kis fagyot, jól pereg. Ha nem esik az eső 1-2 nap alatt csontra szárad, mindig délután gyűjtöm és zsákolom. Rengeteg gabonás zsák kerül, mert eű. ok miatt nem veszik vissza, viszont ilyesmire alkalmas. Pl.: a kikelt csibék, fürjek pár napig kiterített zsákon élnek, jó, mert nem poros, meleg és nem csúszik. ha tele trágyázzák, egyszerűen kidobom, megy a kazánba, vagy nyáron katlanba, állatoknak főzni alkalmas.

Visszatérve, a fűzfalevélnek nincs nagy beltartalma, inkább csak ballaszt anyag, rágcsálni való, a széna állandóan előttük van. (nálam lucerna)

Most éppen begyűjtöttem egy csomó szőlő venyigét, nagyon szeretik, ha kiszárad, aprítom, megy alomnak, majd trágyával keverve komposzt. Mindent lehet hasznosítani.

Előzmény: eloper (34196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!