Keresés

Részletes keresés

Öreg?halász Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32887

Bocsi de látom, közben korrigáltál!

Előzmény: Öreg?halász (32886)
Öreg?halász Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32886

 Bocs de:A 16-20mm rácshuzalnak  kicsit vastagocska lenne!-:)1,6-2mm az már oké! A 2,5 mm meg maga az álomvastagság rácsnak!

Előzmény: Nagy-Imre (32881)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32885

Hú...ezt jól benéztem :-D a jó vállasz:Teljesen megfelelő vastagságú,amit benéztem ,hogy 20-as huzal a 2mm-es és nem 20mm(úgy látszik ez nem az én napom :-))

Előzmény: Nagy-Imre (32881)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32884

ahogy szabojozsi64 is írja csak tenyészérett nyulat árulnak.(elnézést nem tudtam befejezni a mondatot)

Előzmény: Nagy-Imre (32883)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32883

Nem árulnak megtermékenyített nyulat Juráskóék.Ahogy

Előzmény: Jency76 (32876)
tp329 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32882

Jó ideje olvasom  a hsz-eidet és nem világos, mit akarsz, szerintem te sem tudod. Amit most leírtál, az szimpla állatkínzás, ha szó szerint vesszük. Gondolom, nem annak szántad, ezért én is csak felhívom a figyelmed rá és ugorgyunk.

Ami a problémád, arra a megoldás rég ki van találva, ki van próbálva, működik, tök fölösleges újra felfedezni.

Én sem először írom le neked, kb. a válaszod is mindig ugyan az a rossz válasz (szerintem).

A vázolt tartásmódnál számomra teljesen értelmetlen óriás vagy óriás keverékeket tartani. Azok létfentartó takarmányszükségletén más fajtával húst is termelhetnél, mert valahol csak ez a cél, mert gazdasági haszonállatról beszélünk, főleg, hogy "nagyon fogy a takarmány". Szóval csak továbbra sem értelek. Már régen lehetne (amióta ezen tökölsz) egy jól termelő, a saját viszonyaidhoz alkalmazkodó állományod, de te ráérsz, neked nem sürgős! Van egy rossz hírem, akinek nincs tele az erszénye az jobb, ha nem ér rá, az ugyanis sokba kerül, azt meg kell finanszírozni. Ha lehet, ne vedd bántásnak, nekem időről időre ez jön át a hozzászólásaidból és néha azért szólok, mert a net veszélyes jószág és lehetőleg ne ezt kövesse más. De, lehet, az én monitorom rossz.

üdv.

Előzmény: juhosttt (32879)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32881

Üdv!Szerintem nem eléggé vastag amit írtál ,de a rácselosztás megfelelő lehet.A gyakorlatban (ha középtestű nyúlról van szó) min. 16-20 mm vastagságú huzal kell az aljának és kb. 25 x 25 mm rácselosztású.Ha anya vagy tenyészbaknak szánod az ilyen ketrecet én vagy 40-50 %-ban telepadlósra csinálnám vagy egy pihenődeszkát betennék neki (fa,műanyag stb.)

Előzmény: Skytten (32836)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32880

Weblap nincs, a vezetékes telefont viszont felveszik. tenyészérett nyulakat adnak el, megtermékenyítés nélkül.

Előzmény: Jency76 (32876)
juhosttt Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32879

A lepketarka anya kicsinyeit kiteszem az udvarra, elkerítve és ráérnek megnőni, nem fordítok rájuk gondot, időt, takarmányt, csak amit a természet ad nekik :)

Ezen kívül 2 anya marad aki fontos nekem. Hozzájuk akarok még 3 jó anyát, pl valami német óriás keveréket.

A bakom egy 5 kilós német óriás keverék, a célnak bőőven megfelel!

Továbbá tervbe van, hogy kipróbálom, hogy az udvarra kiteszem a szaporulatot és lesz-ami lesz alapon tartom. Azok tényleg nem kérnek semmit xd

 

Előzmény: tp329 (32878)
tp329 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32878

Mi a fenét akarsz megint a keverékkel? (a kérdés költői)

A helyedben vennék egy fajtatiszta bakot, azzal fedeztetnéd a meglévő anyáidat, az utódokon már érződne a javító hatás. A jobb anyák, jobb lányiból hagynál anyának, jövőre rájuk tehetnéd az apjukat, és már van egy erősen feljavított, de a te körülményeidhez alkalmazkodott, abban jól teljesítő állományod, 2 év múlva vennél rá megint egy jó bakot és kész. Ha anyának valót veszel, csak elhúzod az időt és gyenge anyák után is nevelgeted a gyenge utódokat, ahogy eddig is.

Előzmény: juhosttt (32875)
Attila Zahorán Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32877

üdv mindenkinek atesz vagyok segicség kéne nekem.keresem azta céget mejik szerzödésel anyanyulakat adki tenyésztésre.elöreis kösz

Jency76 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32876

Szia!

 

 

A weblapjukat már vagy 1 hónapja nem tudom elérni? A múltkor kérdezte valaki, de lehet hogy engem is érdekelne, hogy megtermékenyített anyanyulat árulnak-e.

 

 

Válaszokat előre is köszi.

Előzmény: japipapi (32872)
juhosttt Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32875

Nem akarok ilyen hús jellegű nyulat! Valami nagyobb testű keverékre fenem a fogamat! Állítólag Mérken van pannon fehér telep, csak nehéz onnan szerezni. Az még közelebb lenne. De majd megyek börzére és ha találok elfogadható áron valami anyának valót, hozok! Sajnos az itteni börzéken fajtatiszta törzskönyves áron adják még az olyan keveréket is, amin egy laikus is látja, hogy ez nem fajta tiszta...

Előzmény: japipapi (32872)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32874

Jut eszembe: az általad emlegetett jogszabályt még mindig nem idézted ide.

Előzmény: japipapi (32871)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32873

Úgy veszed, ahogy akarod. Én leírtam, hogy gondolom, a többi a te dolgod.

Előzmény: japipapi (32871)
japipapi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32872

Szia!

Neked, viszonylag közel van Debrecen, nem érdeklődtél ott a Debreceni fehérről?

 

DEBRECENI Fehér nyúl

Juráskó Kft. Debreceni Fehér nyúl Tenyésztőszervezet

4225 Debrecen-Józsa Deák F. u. 101.
Telefon: 06-52-535-650
Fax: 06-52-535-651
Mobil: 06-30-9537-153
E-mail: jurasko@freeweb.hu
www.jurasko.hu

 

Nekem messze van, de, ha telefonon le tudom zongorázni, elmegyek érte, vonattal majd. Kocsival nem éri meg. Az a bajom, hogy a városon kívül esik a telepük, és helyismeret nélkül cikis bolyongani.

 

Előzmény: juhosttt (32864)
japipapi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32871

Hagyjuk, úgy sem ismered be, hogy -akár burkolva is-, te sértő voltál. A kijelentésed egyszerűen ráutaló szöveg, s mivel kifejezetten nekem írtad, engem minősítettél. 

Előzmény: Törölt nick (32865)
bétowen Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32870

helló

mint a nevében is szerepel egerész ölyv   kisseb rágcsálokat esetenként gyengébb madarakat zsákmányol   ( vagy dögöt  eszik )

  ami a szomszédnál lehetet ragadozo madár az minden bizonnyal egy héja volt valoszinűleg egy tojó

 

Előzmény: juhosttt (32857)
Reflex91 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32869

Üdv Mindenkinek! 

Etet valaki  a nyulaival szóját ?
 Tapasztalat, vélemény ? 

juhosttt Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32868

http://m.blog.hu/mi/minimundus/image/Resize%20of%20IMG_0297.JPG   

 

Valami ilyet képzelj el, csak 4 m magas és kb 140 m2 a területe. Cseréppel fedett, beton alapon elhelyezkedő fa ágasokon egy tető szerkezet, ami véd a közvetlen hótól, esőtől. De ha keletről fúj a szél (nem vagyok meterológus), akkor becsap egy kis eső / hó, de nem vészes. Viszont a párás idő ellen nem véd. A szarvasok szeretik az ilyen párás takarmányt, de a nyúl érzékenyebb rá.

Szóval fedett épület, amelynek 0-4 oldala zárt. Nekünk csak 1 oldal zárt, így géppel lehet közlekedni + oldalt behányni az ömlesztett szálas takarmányt.

Előzmény: Deryan (32866)
staffi1000 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32867

Képet,hogy lehet felrakni? Bocsi de béna vagyok ehhez.

Előzmény: Törölt nick (32838)
Deryan Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32866

Most én restellkedem: Nem tudom mi a csűr.

Olyan fészerféleségnek gondoltam. Itt nézegettem az interneten, de inkább csak olyan múzeumi kivitelezések vannak...

 

Mi a szénát OSB falas fészerben tároljuk. A falak és a tető között egy jó tenyérnyi rés van, hogy a levegő áramoljon, de az eső nem eshet be.

A széna raklapokra van téve, a fészer bejárata (egy nem fedett oldal) felül fedett átjáróra nyílik. A széna felső rétegét valamennyi pára éri, de a levegőzés miatt nem fűlik be.

Előzmény: juhosttt (32864)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32865

Nem szeretem a csúsztatást, ezért reagálok a hsz.-ra, amúgy túl van tárgyalva. :)

 

Én ezt írtam: "Emberrel példálózni nyúl esetében, balgaság".

Nem azt, hogy te balga (esztelen) vagy, hanem a cselekedeted az. Azért a kettő nem ugyanaz, ugye? Ha pl. én egy hülyeséget csinálok, attól még nem biztos, hogy hülye vagyok.....

 

Kifejezetten szoktam figyelni arra, hogy magát a személy, az embert a lehető legritkábban illessem jelzőkkel.

Előzmény: japipapi (32859)
juhosttt Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32864

Akkor lehet az volt :) Nem vagyok ragadozó madár szakértő, de jó lesz tanulni picit...

 

No de nyulas téma is:

A héten levágok 3 nyulat füstölni, mert vészesen fogy a takarmány...

Sajnos ez a taknyos idő a csűrben a lucernát párásítja, és a nyulak gyomra nem jól bírja... Le kellett vágni a vadas kistestű anyanyulamat, mert felfúvódott, nem evett, és székletes sem volt. Végül is annyira nem sajnálom, mert vágáskor nagyot néztem... Mindössze 2.1 kg-os volt a belsőségek nélkül. A kicsinyei is olyan mininyuszik maradtak, míg a nem sokra tartott lepketarka kicsinyei közel 2x akkorák. Ennyire azért én se hajlok a parlagi nyulak felé, hogy 2 kilós anyanyulak legyenek... No majd szerzek vmi nagyobb testűt, de erre a szezonra már elég ami van. 1 megfijalt, kb 7 kicsi van alatta, 1 hasas, 1 még mindig várat magára, de mostmár ha nem párzik fel akkor nem várok tovább, levágom. A lepketarkát meg intenzíven fijaltatom aztán levágom...

Előzmény: Ladybee (32863)
Ladybee Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32863

Akár rétisas is lehetett. A 2012. januárban végrehajtott madárszámlálás eredménye alapján 530 rétisas telelt Magyarországon. Nálunk Mányon rendszeresen megjelenik, a baromfit simán felkapja és viszi.

Előzmény: juhosttt (32862)
juhosttt Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32862

Akkor milyen madár tud elvinni egy tyúkot? Vagy nagyobb madarat?

Előzmény: Ladybee (32858)
Deryan Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32861

Az idegen szagokra, idegen területen az ivarérett nyulak így jelölik meg a felségterületüket. Az álluk alatt van egy illatmirigy, azzal jelölnek. A bak vizeletével is szokott jelölni. Ha kiteszed a ketrecből futkározás közben időnként megrázza a hátulját és vizeletet enged. Ezzel nagyobb területen tud jelölni.

 

Nem butaság, tudatlanság az ha valamire odafigyelsz és megkérdezed. Ez a kérdés szerintem a legtöbb kezdőnél felvetődik.

 

Érdemes az interneten a keresővel nézelődni. Én most a kérdésed alapján itt nézelődöm.

http://nemetoriasnyulaim.hupont.hu/34/a-nyul-jellemzoi

Előzmény: molrobi (32860)
molrobi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32860

Sziasztok. Lehet butának tűnik a kérdésem, próbálom jól megfogalmazni tudatlanságomat. Azt tapasztaltam a kan nyulamnál, hogyha előtte más nyúlhoz értem, simogattam, és utána nyúltam be hozzá, vagy pl. adtam neki egy darab répát, az állát dörgöli oda mindenhová. Még a kajához is, nem enni kezdi, hanem szimatol és "dörgöl". Utána persze eszik. Szóval, van valami illatanyagot kiválasztó "mirigy" a nyúl álla alatt? Vagy csak simán így egyszerúen a bundáját dörzsöli, hogy a szagát elhelyezze? Valaki más tapasztalt ilyen magatartást? 

japipapi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32859

Ez, a Te véleményed, tiszteletben tartom, de Te is az enyémet, kérlek ne taníts. Neked tetszene, ha esztelennek  titulálnának? Te pont ezt tetted, a te "jó szándékot" sem igazán példás. Minden állattartónak illik vonatkozó jogszabályokat ismerni, még akkor, ha csak közvetetten érinti a téma.

Előzmény: Törölt nick (32840)
Ladybee Creative Commons License 2014.01.20 0 0 32858

Kétlem, hogy egerészölyv volt a tettes, nincs egy kiló az egész madár. :-)

Előzmény: juhosttt (32857)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!