Keresés

Részletes keresés

Ladybee Creative Commons License 2013.12.13 0 0 31411

Persze. Ezért nem rendezkedtem be a vakcinázásra.

Előzmény: Törölt nick (31405)
Öreg?halász Creative Commons License 2013.12.13 0 0 31410

Kiváncsi lennék ,hogy ha bevihetnénk  a nyulat  a multiba,mi lenne az a reális ár amit kapnunk   kellene érte?

Előzmény: Qman74 (31404)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.13 0 0 31409

Hát igen aki bele akar vágni az már felbontja részleteire a kiadásokat/papírmunkákat/utána járásokat. 

 

Qman74:

 

A dohányos biznisz kitudja meddig lesz.. jön a kormány váltás aztán visszaállítják. Mert tuti 1-2 párt ezzel fog kampányolni. Továbbá ez valakinek az érdekét szolgálta. A nyúl és a hús nem biztos h bárki érdekét is szolgálná odafent. Ezt azért gondolom, mert nem sok mindent tettek a mezőgazdaságért aminek a kis ember (hangsúlyozom, a KIS embert) látná érdemlegesen is a hasznát.

 

Egy szerény példa a bor szőlőhöz:

Aki több 100 ha területen dolgozik, közel ül a tűzhöz, az több 100 milliós eu pénzeket kap.

Aki csak kicsiben termelne minőségi árut talán még megfizethető áron is, arról a bőrt is lehúzzák, agyon papíroztatják, annyi engedélyt kérnek aminek semmi értelme, csak gondolják hátha elsiklik rajta. Ha meg műveltebb annál akkor csak anyagilag tudják legombolni...

Előzmény: -balu28- (31407)
Qman74 Creative Commons License 2013.12.13 0 0 31408

"2 köztes egyed" ez tetszik.

 

Az állam bácsinak kellene vmit csinálni.Ahogy elintézték a nemzeti dohányboltokat úgy ellehetne ezt is.Gondolok én pl őstermelő dologra.A nyulakat levágni pl a garázsba lerekeszteni kb másfél nm területet gipszkarton falal mondjuk azt plafonig felcsempézni vizet oda vinni.

Előzmény: juhosttt (31406)
-balu28- Creative Commons License 2013.12.13 0 0 31407

Arról kevesen szólnak, hogy ha multival akarsz üzletelni, kell fizetned 1. bekerülési díjat 2. polcdíjat, mindez már milliós nagyságrendű. Azután hetente ellenőrizheted, hogy az árud megkapta-e a kifizetett helyet, fel van-e töltve rendesen, mert bizony ha nem jársz a nyakukra, elé-/rápakolnak, nem pótolják stb. Ehhez pedig,  ha termelni is akarsz, kevés vagy egyedül.

Előzmény: juhosttt (31406)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.13 0 0 31406

Ez így jó lenne, de:

A multik kb szóba sem állnak a kis termelőkkel. Erre van 2 köztes egyed, a felvásárló, és a feldolgozó. Amit tehetnél, hogy esetleg a feldolgozóval alakítani ki közvetlen kapcsolatot.

Ha mégis otthonról akarod közvetlenül eladni egy multinak, akkor egy csomó engedély, és papir munka kellene, mert hát csak kajáról van szó, amit jobban figyelnek. Lehet hogy ami munkával járna már meg se érné, mert ahhoz sok 100 nyúl kellene fixen fix időben, hogy megérje, meg sok sok utánajárás és sok sok kiadás amely már alapból úgy indít, hogy az első eladások talán kihoznak 0-ra. Ha meg nem, akkor bukta.

Továbbá sokan hanyatt vágódnak attól hogy nyúl hús... Arra senki sem figyel, hogy az olyan táp amely fel van szójázva eleve ront a hús ízén/minőségén, (kivéve ha vki kimondottan ezt szereti) de akkor már ne vágódjunk azon se hanyatt, hogy házinyúl. Nagyüzemben is lehet a táp mellé szénát adni, és háznál is lehet csak táppal etetni nagyüzemi fajtájú nyulat, csak ez nem gazdaságos...

 

Összegezve:

Szinte esélytelen hogy otthonról multinak adj el, inkább húsboltokat kellene felkeresni és velük tárgyalni

Az hogy háznál van tartva a nyúl, nem garantál többlet minőséget a nagyüzemben tartotthoz képest, mert ha nagyüzemi fajtát táppal nyomatnak, akkor nagyüzemet majmoljuk kicsiben sokkal költségesebben. Ekkor is elvárjuk hogy megfizessék azt amit bele fektettünk, de maga a termék minősége csak nagyüzemi lesz, amit ott fillérekből elő állítanak nagy haszonnal.

 

Félre értés ne essék senkit nem akarok fikázi hogy milyen fajta nyulat tart és hogyan, csak azt akarom mondani, hogy nagyüzemi nyulat háztáji áron értékesíteni nem túl gazdaságos.

Szvsz arra kellene törekedni, hogy olcsón ne nagyüzemi nyulat állítsunk elő. Ehhez alap vetően nem nagyüzemi nyúl és nem táp kell(ene). Ebbe lehetne tevékenykedni, ha valaki nagyon ebben akar utazni. De mint mindenhez ehhez is stabil piac kell. Ha nincs kereslet akkor hiába termelünk. Bármilyen olcsón is termelünk, 1000 ft alá sose tudjuk vinni a kg-ti árat, mert hát azért a ráfordítás mellett haszon is kellene. De viszont az emberek többsége meg nem engedheti meg azt a luxust, hogy nyulat egyen! A tápos csirkét nagyobb mennyiségben olcsóbban betudja szerezni. További probléma (pont a környéken érzékelem), hogy sokan nem esznek nyulat, mert hát az nyúl... Vagy bemeséli h nem szereti, vagy valóban nem szereti. Ez is üzlet rombolás. A csirkét meg mindenki megeszi aki nem vega. (most mind1 h bóti v házi)

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.13 0 0 31405

Ebbe az oltószer is benne van?

 

 

Előzmény: Ladybee (31401)
Qman74 Creative Commons License 2013.12.13 0 0 31404

És ez valószínűleg akciós ár.

 

513-ért felvásárolni kb 1000-1200 ért továbbadni és ennyi a vége ki keres a legkevesebbet?Ez mi ha nem kupecesség,munkanélkül meggazdagodni a dolgozik vele annak meg lófasz.

 

Valahogy közelebb kellene hozni a termelőt a boltokkal.Kihagyni a vágóhidakat. Ha már annyira reklámozzák,hogy magyar húst a boltokba,mondjuk az a tesco.

 

A vágóhíd majd kap disznót meg marhát.

Előzmény: Deryan (31402)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.13 0 0 31403

Ezek szerint nagyon jó ár az az 1300 Ft/kg, amiről korábban polemizáltunk...Ha 1800-ért jó a népnek, akkor 1300-ért nem kell szívbajoskodni a háztájiból eladónak sem.

Előzmény: Deryan (31402)
Deryan Creative Commons License 2013.12.13 0 0 31402
Ladybee Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31401

Nálam az állatorvos 5000 Ft/20 db nyúl áron megoldja tavaszonként.

Előzmény: r-26 (31399)
pápailepketarka Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31400

r-26 ilyenkor felesleges mixo ellen oltani :D a szúnyog invázió nyáron van :D ha te magad oltod le őket ( nem nehéz) akkor az oltóanyag + tű árat kell csak fzetned. 1 üveg oltóa. 20 db nyulra elég, ( azthiszem) és úgy kb. pár száz ft/nyúl ( ha jól emlékszem)

r-26 Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31399

Sziasztok.

Egy kérdésem lenne, hogy myxomatosis elleni oltóanyagot

be lehet-e szerezni valahonnan ??

Három nyulat vettem saját konyhám ellátására / két anya + egy bak, még süldő /

de az állatorvosi sokezer forintos oltási költség megkérdőjelezi az egész

nyúltartás gazdaságosságát.

Köszönettel.

Deryan Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31398

Ime a képek:

 

   

 

 

 

Előzmény: TimáriKristóf (31386)
taked Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31397

Nagyon helyesen teszed.

Előzmény: fatanimal (31395)
Deryan Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31396

derya@inbox.com

Előzmény: TimáriKristóf (31389)
fatanimal Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31395

Hát a nyári fialtatást most már én is biztosan kihagyom, ezt a saját káromon kellett megtanulnom!

Előzmény: juhosttt (31393)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31394

AZt nem tudom. Abban csak csincsillát látok.

Előzmény: juhosttt (31391)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31393

Egy huzat/szél/csapadék menes helyen a vad minuszok sem jelentenek gondot! Max egy kis almot szórsz még a fészekre hogy biztosabb legyen a védelem. Én az ősztől-kora tavaszi fijaltatás híve vagyok és nyáron pihentetni.

Előzmény: fatanimal (31392)
fatanimal Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31392

Valaki kérdezte, érdemes-e télen fialtatni?

Nos, igazából még én sem tudom, mer eddig én is tavasztól késő őszig fialtattam nyulaimat. Nem számolgattam, leválasztás után kaptak 2 hét "pihenőt", maj újra pároztattam. Csakhogy idén nyáron pont úgy jött ki, hogy augusztusban, a 40 fokos melegekben ellettek. Nos ezt többet soha! Két anyanyúlam belepusztult, egy majdnem, egy pedig szana-szét szórta a kölyköket, pedig gondos anya volt. Most, hogy zárt helyen tudom őket tartani, megpróbálom inkább hidegben, mint melegben fialtatni őket. Három fészekben vannak kicsik, eddig minden rendben, (bár még nem voltak vad mínuszok) alaposan betakargatták őket.  http://nyulaim.freewb.hu                                                      

juhosttt Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31391

Nem lehet hogy az anyáktól kapja a kaliforniai beütést? Azért ennyi fajtát összekeverni már külön tudomány ág :D

Előzmény: TimáriKristóf (31390)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31390

Ez a kan nyulam, KandÚr.Pannon, csincsilla az biztos van benne, mert a kicsiken látszik, de van olyan is, ami kaliforniai színű. Nem tudom, miből let összekutyulva, de sok fajta jegy látszik a kicsiken.

Előzmény: juhosttt (31388)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31389

Elküldeném, de vagy a fórum kinlódik vagy a számítógép, nem tudom. Hiába katintok a "küld"-re nem jelenik meg az email címed.

Előzmény: Deryan (31387)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31388

Én látok benne német óriás félét, és valami kék színűt, de h milyen fajta nem tudom. Ha pannon van benne akkor az max az utódokon üt ki. Óriás kosorrú tuti nincs benne, ekkora fülekkel már lógna a füle, de legalább kajla lenne. Neki meg áll mint a cövek. Szép egyed! nőstény v bak?

Előzmény: TimáriKristóf (31382)
Deryan Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31387

Küldd el nekem e-mailben, majd én felteszem!

Előzmény: TimáriKristóf (31386)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31386

Csak így tudtam felrakni a képeket, mert nem rudom lekicsinyíteni a fájlt.

Előzmény: Dirtyfree (31383)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31385

Előzmény: Dirtyfree (31383)
Deryan Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31384

Ne fájdítsd a szívem!!!

Már kaliforniaiakra rendezkedtem be jövőre. Viszont ha 2014 évvégére kifuttatom őket, akkor vagy nagyezüstöt vagy pedig bécsi kéket szeretnék ősztől beállítani. Szép, tömör szőrű puha prémre vágyom, melyeket házi használatra magam szeretnék elkészíteni. 

Nagyon tetszenek a vörös nyuszik is, de őket keverném. :)

 

Fontos szempont a nyulak habitusa is a színek mellett. Kezesek, jólkezelhetőek legyenek.

 

Ezek a nagy ezüst nyuszik gyönyörőek, a fekete picinyeik pedig egyenesen elragadóak.

Nagyon értesz a nyulak fotózásához is. Szép, látványos nyúlfotóid vannak, de a pillanatfelvételek is tetszenek!

Előzmény: Törölt nick (31369)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31383

Asztalra tedd ki és csinálj már egy kicsit távolabbi képet róla! :)

Előzmény: TimáriKristóf (31382)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.12.12 0 0 31382

Tudom hogy senkit nem érdekel. De szerintetek van benn német óriás vér? Olyan nagy tök feje van, meg a fülei is nagyok. Elméletileg óriás kosorrú, csincsilla, meg pannon van benne.De szerintem rosszul tudta, akitől vettem vagy nem tudom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!