Keresés

Részletes keresés

Deryan Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31189

Szia!

 

Küldd el nekem is lsz.!

Előzmény: kemorgo (31188)
kemorgo Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31188

Na, előtúrtam egy fotót a tavalyi vetélésről, ide azért nem tenném fel, a nyugalom megzavarására alkalmas a fotó :(

Átküldöm, és hasonlítsd össze, azzal, amit láttál. Küldj egy mailt, a profilod szerint nem publikus a címed.

 

Remélem, azért a nyuszidnak nem lesz semmi baja!

 

 

Juhostt!

A tavaly, amikor elvetélt, úgy történt,  hogy egy nap egy fiókát találtam a ketrecben, és valami két-három nap múlva vetélt még ötöt, és hat ilyen kis gubicsot találtam még mellettük. Szóval, szerintem, ahány gyerek, annyi méhlepény.

Előzmény: sanyinyúl (31184)
N.Jani Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31187

Igen, igen.

 

De!

 

1. Az óriásprém nagyobb!

2. Nemesített nyúlról van szó. (Sűrű, tömött.)

3. Szakszerű előkészítés!

Előzmény: taked (31185)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31186

Egyet értek veled, de mint írtam nagyban függ az elvárásoktól! Szóval milyen bőr kell? milyen idős nyulak a jók? az acélhuzalost nem tudom elképzelni amig nem látom, de szívesen meglesném! akkor lehetne több kérdés, h egy  huzalra hány bőrt lehet rakni stb. na meg ha nem kezelem le ahogy jön a meleg beköpik a legyek. 

Előzmény: taked (31185)
taked Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31185

Teljesen tisztában vagyok azzal hogy ez az ár nem a csúcs.Sajnos ez van,most ilyen a piac.Én sem mindig adtam el a gereznát.Régebben egyszerüen elástam a kertemben.Télen ez néha nagyon macerás volt.A tavalyi "vágószezonban"(oktober-július) levágtam 80drb nyulat. A gereznákért kaptam cca 12 000Ft.Tudom hogy ez nem sok.DE-elássam ingyen vagy húzzam rá  egy hajlított acélhuzalra aprópénzért?Véleményem szerint az utóbbi időben és pénzben ia jobban megéri.Én nem akarok senkit rábeszélni a nyúlbőr szárítására és eladására.Csak ismertetni szerettem volna hogy ilyen lehetőség is létezik.Véleményem szerint sok kicsi sokra megy!

Előzmény: juhosttt (31175)
sanyinyúl Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31184

Hát akkor most már én is kíváncsi vagyok... Ennek az anyanyúlnak ez volt a 4. fialása. Eddig minden a legnagyobb rendben ment nála. Ezért is lepődtem meg a rengeteg vér láttán... ráadásul fialás után másnap.

Előzmény: juhosttt (31183)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31183

Fijalás után nem fijal meg magzatkezdeményt. Ahhoz időközben újra kellett volna termékenyülni. Az mezei nyulaknál ez lehetséges és gyakori, de házi nyúlnál nem.

A vetélés leggyakrabban az első 2 héten fordul elő, és akkor magzatfelszívódás történik. Mint kemorgo mondta ez a méhlepény volt. Ezt az esetek nagy részében megeszi a nyúl. Nagyon ritka h ne egye meg. Ami még érdekes számomra, hogy 2 db legyen. Néztem végig fijalást (nem az első perctől) és ott nem láttam placentát. De mivel az első egyed megfijalt már lehet addigra meg is ette. Ami homály, hogy hány placenta van? Szerintem csak 1 van és ebből táplálkozik minden magzat. 2 semmi képp nem lehet, mert v annyinak kéne lenni mint ahány nyúl van vagy 1.
de várom a rutinosabb szülészmesterek értekezését!

Előzmény: Deryan (31181)
sanyinyúl Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31182

Köszönöm a válaszokat! Én is ilyesmit sejtettem, de nem voltam benne biztos. Most már ilyet is láttam... Kiengedtem szaladgálni, kapott almát, répát. Remélem hamar összeszedi magát! 

Előzmény: Deryan (31181)
Deryan Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31181

A babszemhez hasonló csomócskák néhánynapos magzatkezdemények.

Fialáskor ezt a nyúl nem mindig takarítja el, amikor a kicsinyeket tisztogatja. Nálunk már többször előfordult.

Mi már vágtunk le anyát 1 nappal a párzás után. Borsónyi dudorok fejlődtek a méhében 24 óra alatt.

 

Volt már olyan anyánk is, melynek a méhében 2 fajta stádiumban lévő magzatok voltak. Túlhordott szőrös nagy magzatok és fejletlen csupasz picinyek. Nem tudott megfialni, ezért kellett levágni. Kövér is volt s akkoriban még nem voltak kifutóink.

 

Előzmény: Deryan (31180)
Deryan Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31180

Valószínű magzatkezdemények, melyek nem fejlődtek tovább. Nálunk is előfordult már a nagyobb létszámú fialásoknál.

Fialás után, amikor az anya már rendbe szedte magát, evett, ivott, megpihent érdemes kirakni egy kicsit sétálni, hogy mielőbb kitisztulhasson. Fialás után természeteses a vérpöttyök, esetleg kisebb foltok a ketrecben.

 

A nagydarab, elhízott anyák vérzékenyebbek. Minden rendben lesz, hadd mozogjon s legyen előtte sok víz a fialás után. Nem csak inni, a tisztogatáshoz is kell neki.

Előzmény: sanyinyúl (31178)
kemorgo Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31179

A méhlepény. 

Amikor az első anyám legelőször elvetélt, én még nem tudtam, hogy már hasason hoztam, és nem tudtam azt sem, hogy magzatok voltak-e, azaz vetélés volt, vagy sikertelen fialás.

Egy itteni ismerős kartácsnőnek küldtem mailen fotókat, úgy azonosította be, hogy vetélés volt és a különös képződmény a méhlepény.

Előzmény: sanyinyúl (31178)
sanyinyúl Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31178

Sziasztok! Érdekes dolog történt megint... tegnap születtek kisnyulak nálam. Összesen 10 darab. Én fialás után rögtön át szoktam kutatni a fészket (nem volt még soha gond belőle, ritka kezesek az anyáim)... és találtam a kisnyulak alatt egy véres bab alakú (kb. 2x4 cm-es) tömör csomót... nem foglalkoztam vele, kidobtam, kitakarítottam, etettem-itattam, minden rendben volt. Ma reggel azt vettem észre, hogy a pihenődeszka a ketrecben csurom vér és a vértócsa közepén megintcsak egy ilyen csomót találtam. Megnéztem... nem lehetett szétszedni, nem hasonlított nyuszira... kidobtam. Még soha nem fordult elő ilyen mióta nyulazom... de olyan sem, hogy az anya még másnap is ennyire vérezne. Kitettem aztán, hogy fusson egy nagyot, látsztra nincs vele gond (eszik, iszik, szaladgál). Mit gondoltok, mi lehet ez?

molrobi Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31177

Köszönöm a válaszod, és természeteden Nagy-Imrének is. A szemeket megnedvesítettem, majd óvatosan kjnyitottam. A kisnyúl nincs lemaradva a többitől, sőt, talán ő a legnagyobb, mégis az ő szeme nem nyílt ki. Valóban eléggé csipás(gondolom ez a jó szó) volt a szemhéjja alatt, gondolom azért, mert zárva volt. Egy picit még az az érzésem van, hogy az este vissza is ragadhat neki, mivel biztos jobban "könnyezik", avagy "csipásodik" most az ingerekre, hogy kinyitottam neki. Reggel kiderül. Egyébként egész jól tűrte, pedig biztos fájt neki.

Előzmény: juhosttt (31165)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31176

Sziasztok! ma  megszülettek a kis nyuszik 5-en vannak, (Belga óriásnyúl).

juhosttt Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31175

Ha úgy vesszük, hogy úgy is kidobom akkor most ennyiért is megérné. De ha már olyan feltételekkel veszi át, (most nem taked-re irányul a személyeskedés hanem általában egy bőr felvásárlóra) ahol többlet munkával és oda figyeléssel jár a bőr eltárolása, akkor viszont nem biztos hogy megéri valóban ennyiért.

Előzmény: N.Jani (31173)
japipapi Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31174

Valójában és is ilyesmire kalkuláltam. Azért mondtam, hogy komolytalan ajánlat az illetőtől. (persze le lettem hurrogva)

 

Előzmény: N.Jani (31173)
N.Jani Creative Commons License 2013.12.03 0 0 31173

Nekem 450-500 Ft körül érné meg az óriásgerezna darabjáért!

Deryan Creative Commons License 2013.12.02 0 0 31172

taked!

 

Balodalt, a fórumszövegek mellett van  egy kis táblázat, mely a neveddel kezdődik. A neved alatt ikonos felsorolások. A szerszámkulcsos mellett  van a Beállítások. Erre kattints!

Ekkor a fórum helyén látsz egy táblázatot. Benne a neved, alatta az e-mail címed, az e-mail cím alatt egy üres kis kocka. Kattints erre! Megjelenik benne egy kis fekete pipa. Ezután menj lejebb, a legközelebbi OK.-hoz ás kattints rá! És kész! Az e-mail címed publikus. Bárki tud neked írni, aki úgy gondolja.

 

Van a Beállítások-ban egy e-mail módosító rész. Oda írdd be az e-mail címedet, aztán Ok-ra kattints!

Előzmény: taked (31167)
taked Creative Commons License 2013.12.02 0 0 31171

Elég nehezen tudnám leírni hogyan kell kinéznie a bőrnek ,de majd megpróbálok feltenni képet.Mindenesetre ahogyan írtad egyben lehúzva ,fej nélkül,az első lábak maradványait levágni.Ilyenkor hidegben nem kell kezelni a bőrt semmivel,csak simán megszárítani.Nyáron -melegben viszont igen.Holnapután itthon lesz a fiam,akkor majd teszek fel képet és megpróbálom a címem is közzétenni.

Előzmény: juhosttt (31168)
kicsikocs Creative Commons License 2013.12.02 0 0 31170

Akkor két lehetőséged is van! Az egyik, hogy egy újabb bejegyzésedben közlöd az Email cimedet, hová vársz értesitést privátban.

A másik, hogy egy újabb regivel pl ujtaked fellépsz, és ott a cimed, E mailodat,stb megadod a nagy nyilvánosságnak.

Előzmény: taked (31167)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.02 0 0 31169

Na még egy helyzet jelentés:

 

A korábban említett 2 anya aki nem akart hasas lenni mostmár 100% hasas.

Ma mindketten fészket raktak, kevés szőrt téptek.

Az egyik aki már elvileg fijalt, az 2013-12-07-én fijal (ez 30 napos számolással)

A másik előhasú, ő 4-én 6-án, 9-én, v 13-án fog fijalni. Majd eldől hogy mi lesz. Ha nem is nevelnek jól elsőre, majd kapnak még1 esélyt. Kis termetűek, de fajtára jobb ez a fajta, mert nem ilyen hibrid és agyon nemesített fajta... Az ilyen egyszerű fajták húsának minősége sokkal jobb szerintem.

juhosttt Creative Commons License 2013.12.02 0 0 31168

Hát én egyelőr ennyit nem tudok előállítani, de ha esedékes lesz megkereslek!

De sok dolog am tisztázatlan. Szóval nyúzásnál mennyire számí a forma? Ha dísz prémként kerül feldolgozásra akor a lábak és fej mindenképpen fontos, hogy kiterített nyúl alakja legyen. Én személy szerint a hátsó lábat körbe vágom, majd v alakot vágok a nemiszerv irányába, majd a farok részt levágom, aztán lehúzom egyben a bőrt. Amit magamnak eltettem azt has vonalában elvágtam, majd egy darab bútorlapra szegeltem megfeszítve. Az alakja nem szép nyúl alak, de nekem csak tarsolynak kell, és nem számít. Ezért is lenne jó tudni h mik a feltételek. Ha pedig besózom a bőrt, eláll, a neostomosan segít, hogy ne mennyen bele a féreg, így gyűjtögetni is lehet.... Továbbá mennyi idős nyúl a jó? prémként vagy bőrkén lesz feldolgozva? Sokan vágnak nyulat, ha megoldható hogy összegyűjt valaki x darabot magában meg ismerősöktől aki csak kidobná, akkor már megérné elmenni.

 

Előzmény: taked (31166)
taked Creative Commons License 2013.12.02 0 0 31167

Sajnos nem vagyok nagy szakértője a számítógépnek sem az internetnek.Amikor beléptem ebbe a fórumba nem adtam meg a címemet.Biztos valamit rosszul csináltam,most pedig nem tudom kijavítani.Ha valaki adna tanácsot szivesen helyrehoznám ezt a hibát,és ha valakit komolyan érdekel az ajánlatom szivesen megadom a címemet.

Előzmény: japipapi (31150)
taked Creative Commons License 2013.12.02 0 0 31166

Miután a bőr megszáradt lehúzzuk a deszkáról és úgy adjuk el.Én  különben nem deszkát használok hanem 8mm-es betonvasat.Majd ha lesz időm megpróbálok pár képet feltenni.Sajnos most egypár napig nagyon elfoglalt vagyok.A felvásárlási ár sajnos a távolság függvénye is,ezért számomra csak Nyugat-Magyarország érdekes,nagyjából Győr-Budapest-Tatabánya vonalig.Távolabbra csak akkor mennék ha legalább 200drb lenne.Sajnos.

Előzmény: juhosttt (31149)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.02 0 0 31165

Ha gennyes lenne, akkor nyílt sebfelület lenne. Az csak csipa. De én is csak azt javaslom, hogy kamilla teával nedvesísd be, aztán nyitsd ki majd újra tisztisd ki. Picit irritáló lesz neki, ha lehet ne a legnagyobb napfénybe csináld, hanem inkább este v szürkületkor, hogy a szeme megszokja a fényt. Ha nem szokja meg gyorsan becsipásodik és kezdheted előről.

Mellesleg nekem is volt ilyen, egy kis nyál, aztán meg van oldva, nem álltam le ezért kamillát főzni... 1-2 nap alatt rendbe van. Persze ha komolyabb eset lett volna akkor nem csak nyálaztam volna... Túl dramatizálni nem kell, ilyen előfordulhat.

Alkatilag nincs lemaradva? Lehet hogy lassabban fejlődik azért nem nyílt ki a szeme még. Ha huzat lenne akkor több egyed is így járt volna. De törpéknél még a hosszú szőrös egyedeknél szokott előfordulni, hogy a szőr miatt csipásodik a szeme és nem nyitja ki.

 

Előzmény: molrobi (31161)
Nagy-Imre Creative Commons License 2013.12.02 0 0 31164

Ha nem nyílt ki 2 hetes korára akkor már nemhiszem  kinyílik.Valószínüleg a huzatos idő miatt. Húzd szét a szemhélyát és kamillateával mosd ki.

Előzmény: molrobi (31161)
Nagy-Imre Creative Commons License 2013.12.02 0 0 31163

Nagy-Imre Creative Commons License 2013.12.02 0 0 31162

És a testvéreik:

Előzmény: Nagy-Imre (31160)
molrobi Creative Commons License 2013.12.02 0 0 31161

Sziasztok. Holnap három hetes kisnyulaim (tizen vannak), szépen fejlődnek, viszont van egy közülük, amelyiknek nem nyílt ki még egyik szeme sem. A másik kilencnek rendben nyitva mind a két szeme, neki nem. Még nincs elkésve vele? Ne piszkáljam és hagyjam, vagy nekem kell rásegíteni esetleg? Van erre valami módszer? A neten láttam egy állatorvost aki egy nyúlnak óvatosan széthúzta a szemhéjjait, pici genny is kifolyt a szemhéjja alól, de így sikerült kinyitni, nagyon egyszerűnek tűnt. Vagy fölöslegesen aggódom, és kinyílik magától?

Nagy-Imre Creative Commons License 2013.12.02 0 0 31160

Ördögök :-) (4 hetesek)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!