Keresés

Részletes keresés

nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30961

Szia.Ez egy összetettebb dolog minthogy egy pár sorban meg lehessen válaszolni.

Függ a tartástechnológiától,betegségektől, takarmányozástól külün-külön, és ezeket együtvéve.  Ha más gond nincs akkor a választás utáni magasbb rost, kissebb fehérje tartalmú eleség segíthet. Írj emailt.

Előzmény: potegyerek (30959)
tp329 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30960

Szia!

Előre is bocsánat, de.....

Nem lehet, hogy alkalmatlan vagy a nyúltartásra?

A többit inkább kitöröltem, csak sértődés lett volna belőle, ha május 30-óta nem sikerült megoldanod a problémát, akkor inkább hagyd abba a nyulazást!

Minden nyulas oldalon a nyúlbetegségeknél le van írva, mindnen nyulas könyvben szintén, azokon kívül itt sem fog tudni senki többet mondani. (szerintem) 5 hónap alatt azért lehetett volan visszaolvasni kicsit!

Ha az állományod genetikai túlérzékenysége kizárható, akkor csak tartási/takarmányozási hiba.

 

Előzmény: potegyerek (30959)
potegyerek Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30959

Sziasztok! valaki mondja már meg nekem,h miért van az,h levalásztás után kb. 1hét után sorba hullanak el a kicsik (fogcsikorgatás,hasmenés) ..már probáltam annyi mindent :/

Nagy-Imre Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30958

Még ,csak 4 hetesek ,de 6-8 hetes körül szoktam őket eladni.Két ilyen színű nőstény van  és az egyiket lehet ,hogy eladom.

Előzmény: Jency76 (30938)
rampi Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30957

Nálunk eddig kint voltak a ketrecek,a héten kerültek be a régi istállóba.Kint,ha nagy szél volt,vagy esett akkor ketrec elé támasztottunk nádpallót.Ez megvédte őket,de nem fülledtek be. A ketrec tetejét viszont letakartuk úgy,hogy onnét ne dujon ázni.Igazából mi is csak a szél ellen vittük be őket az istállóba,mert a kertnek az a része elég szeles tud lenni.Én is úgy tudom,hogy a szél és az elázás a gond a nyulaknál,csak a hideg nem.

juhosttt Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30956

A takarással csak óvatosan, ismerősöm a zárt fészerben lévő fészer ajtót befóliázt, a ketrecet szőnyeggel és fóliával takarta le. Se levegő, se szellőzés, se semmi nem volt...

Nem kell túl aggódni ezt a téli témát... Ha csak nem valami miniszőrű, vagy pucér álllatod van (kutyák, tengeri malacok, egerek és hasonlóak), akkor elég ha nincs huzatba és hóban.

Előzmény: serbinszki (30955)
serbinszki Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30955

Rendben. Kialakítok nekim egy hauzatmentesebb ólat. És le is takarom. Köszi nyúlelemér :))

 

serbinszki Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30954

Rendben. Kialakítok neki egy huzatmentesebb ólat. És le is takarom majd. És megpróbálom nem túlaggódni :) . Köszi Nyúlelemér

nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30953

Az én nyulaim is a szabadban vannak, elől széna zsebes ketrecekben. A huzat az nem tesz jót , ezt próbáld megszüntetni. Ha túl nagy a hideg(-10 v. több) akkor tehetsz még elé egy védő takarót, csak arra figyelj, hogy ne párásodjon be.( Én csak éjszakára szoktam, ellő, vagy kis nyulas anyáknál.)

Előzmény: serbinszki (30952)
serbinszki Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30952

Jelenleg előlről teljesen nyitott, huzatos, de fedett ólban van nézelődik az udavron, de azért féltem hogy hideg időben ez nem tesz neki jót. Bár hozzá kell tennem, igazad lehet, mivel olyan bundát növesztett, hogy jelenleg jobban hasonlít egy kis szőrgombóchoz, mint egy nyúlhoz. :))  Most sok szénát pakolok neki és van kis fedett bebújos hagyományos kis faoduja. De kevésnek érzem. Bár lehet csak túlaggódom?

nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30951

Szia.

Mire gondolsz a téliesítéssel, ha a nyulad eddig kint volt, és megfelelő kaját kapott akkor ő már téliesítette  magát.

Előzmény: serbinszki (30950)
serbinszki Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30950

Sziasztok. Ma szeretném téliesíteni a nyuszikám szálláshelyét. Van ketrece, van kis faházunk. Mit csináljak? Mit használjak a téliesítésre? Köszi

nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30949

Kérésedre, és mások érdeklődésére  emai címem nyilvános. Minden nyulakkal kapcsolatos kérdésre- ha tudok- válaszolok.

Előzmény: Deryan (30920)
rampi Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30948

Sziasztok!

Jó rég nem írtam, mentségemre legyen,hogy 2 hete megszületett a 3.gyerekünk,így nálam egy ideje kicsit háttérbe szorultak a nyulak... De az augusztus óta beállított anyánál (mindegyiknek első fedeztetés,majd ellés) sikeres volt az első fedeztetés és szépen,2 hetes terminusban megszülettek a kisnyulak,7-7-9-a legutolsót még nem néztük,tüzetesen,de ott is 7 vagy feletti alomszám van. Ezek közül az első kettő csapat már elválasztva,a második csapat tegnap volt 43 napos és ekkor tettük külön ketrecbe őket.Szerencsére eddig egy kicsi született halva,azt az anyja ki is rakta a fészekből,több elhullás nem volt.Egyébként az utolsó ellés annál az anyánál volt amelyik nyáron mixos lett,ha emlékeztek,szépen,sikeresen megggyógyult belőle.

 

Viszont,volt még 2 vágásértee nyulunk,őket ma levágtuk és ilyen a májuk.(A macska megeheti ezt a májat?ha igen nyersen is vagy süssem meg neki?)Ez a kokci?Úgy gondolom gondosan neveljük őket,eddig ebből az alomból már 4 le lett vágva és nekik nem volt semmi a májukon,teljesen szépek voltak....

Most,hogy hideg van vastagabb az alom alattuk,lehet,hogy ez a baj?meg férjem nem ér rá a naponta takarításra,így heti2szer vannak csak takarítva...enni zab,árpa,széna,zöld,víz,de eddig is ezt kapták,nem változtattunk rajta.Néha kapnak almaecetes vizet.

Az anyaállatok és az elválasztott kicsik kapnak tápot is.

 

Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30947

Ott voltál?
Ezek szerint nem hiszem!
A magyar óriásokat Király Attilla bírálta le!
A németeknél nincs is meg a magyar óriás standardja,
ezért volt magyarúl kitöltve a bírálati lap,mert Attilla csinálta...

 

Előzmény: N.Jani (30907)
japipapi Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30946

Szia!

Nem. Soha sem adok nekik semmiféle kemikáliát. Csak természetesen a Myxovac vakcinát használom rendszeresen, persze télre nem. Kipróbáltam én is az almaecetes kúrát, de abba hagytam, nem tapasztaltam semmiféle változást, akkor minek.

Előzmény: Jency76 (30942)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30945

Szia! Ne hülyéskedj, a véleményeddel nem vagy egyedül és ez nem bántó hanem építő.Különben nekem is van olyan bírálati lapom amit Arnold Zachmann bírált és rövidítve írt rá valamit csak sejtem hogy kb. mi lehet.

Egy kicsit nyulazzunk is már, mert eddig csak a nagy okosságokat írtam. szeretném ha megírnátok, hogy ti hogyan etetitek nyulaitokat ellés közeledtével, vagy egyáltalán változtatok-e rajt. Köszönöm.

Előzmény: molrobi (30944)
molrobi Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30944

Üdvözöllek. Nem kötekedés, csak saját véleményem, hogy zavart a magyar bírálati lap német nyelvű kitöltése. Tényleg zavart, de mint írtam ezen kívül semmi más, a kiállítás tökéletes volt. Akik elállták a nyulaik előtt az "utat", mert ott tartottak megbeszélést, nem a kiállítás hibája, hanem a tenyésztő "bizonyítványa". Ha valóban volt tolmács, (miért ne lett volna?) akkor úgy gondolom neki nem a több száz látogatót kell kísérgetni, és fordítgatni a lapokat, hanem egy ugyanilyen lapot kitöltve lefordítani az eredetit, és amellé kifüggesztve érthetővé válik számomra és a hozzám hasonlóak számára. Mégegyszer mondom nagyon tetszett a kiállítás, ha lesz még, el is fogok menni, a belépő díj is nagyon baráti volt. Ez az én saját véleményem, nem kötekedés, egy jó szervező a kritikát is éppúgy fogadja mint a dícséretet, mert nem csak azt kell tudnia ami már jó, hanem azt is amivel majd jobbá teheti. Ha megbántottalak, elnézést kérek. 

Előzmény: nyúlelemér (30912)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30943

Sziasztok!

 

Multkoriban valami szlovák oldalon találtam egy olyan infót, hogy Kassán minden hónap utolsó vasárnapján nyúlvásár van. Nem tud róla valaki valamit? Sajnos a weboldalt nem találom...

Jency76 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30942

Szia!

 

 

És te "csinálod" a trisulmixes leitatást? Én semmivel nem itatom le őket, (persze néha egy kis almaecetes vizet kapnak, de azt se állandóan) és mégse köves a kokcis a májuk.

Előzmény: japipapi (30941)
japipapi Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30941

Szia!

Nyugodtan, ha szemes takarmányt, szénát is, vizet is ehet, ihat. A nyúlban is be van "égetve", hogy mit ehet. Ha, presszó kávét adsz, hiába kérleled, úgy sem issza meg. :-)

A sárgarépa jó takarmány, amelyik nyúl eszi a sárgarépát, nem is hord szemüveget! :-) (vicc)

Ha, teheted, a tápot mellőzd, mert sokszor változik (hátrányára) a minőség.  Én csak szemes takarmányt (sokszor reírtam az összetételét is) adok folyamatosan, és lucerna széna, víz állandóan előttük van. Ha, van, kapnak gyümölcsöt, zöldet, de csak nassolásnak. Idén eddig 82 db nyulat neveltem, vágtam, elhullás 1 db volt.  

Előzmény: pápailepketarka (30934)
Chezulu Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30940

Szia!

A kérdésed sokmindentől függ, elsősorban mit etetsz, mennyire vannak terhelve az anyák?

 

Mindenkinél más és más vált be. Ha Pannon fehér nyulaid vannak szrintem a leggazdaságosabban táppal etetve jössz ki, de ez nagymértékben függ azz állományod nagyságától. Mennyi nyulad van? Szoktak keverni tápot, árpával, zabbal, búzával stb. Nehéz jó abrakkeveréket mondani, mert mindenkinél más-más válik be. Függ a szálastakarmánytól is. Milyen célra tartod a nyulakat, saját vagy eladásra,leadásra? Ez is befolyásolhatja a takarmányozásod.

Előzmény: mileskij (30904)
Chezulu Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30939

Üdv! Szerintem a jóból is megárt a sok. Ha a székletük rendben van akkor nincs baj, de én mértékkel adnám a helyedben.

Egyébként mennyi az a "sok"?

Előzmény: pápailepketarka (30934)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30938

Hát igen!

 

 

Meg már a múltkor is odáig voltam tőle, hogy milyen cuki...

 

Eladó már?

Előzmény: Nagy-Imre (30922)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30937

 

A katalógusban benne van a száma:

 

+421907925226

 

Próbáltam hívni szombaton, amíg szikszón voltam, de nem vette fel :( pedig állítólad még magyarul is tud.

Előzmény: nyúlelemér (30909)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30936

Örülök!

Előzmény: nyúlelemér (30928)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30935

Üdvözlöm .

Köszönöm a biztatást, a kudarcokból kell tanulnunk, ez a fejlődés rendje, még a nyúlnál is, legyen az kolbász vagy csak nézegetni való.

Előzmény: japipapi (30931)
pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30934

üdv, szerintetek nem baj, hogyha a 3 hetes nyuszkók sok sárgarépát esznek?

Deryan Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30933

Igen! Egyszerű, de nagyszerű megoldás lett volna :)

Előzmény: nyúlelemér (30930)
japipapi Creative Commons License 2013.11.25 0 0 30932

Sziasztok "nyúltenyésztők"!

Eddig olvastam a vitátokat, jókat szoktam. :-)))) Ha, valaki talált egy szép anyát, v. bakot és az aktus eredményes, tán még látszólag jó is az utód-,  majd valaki "értékeli", fajtának kiáltja ki, MÁS A NYÚL ? Tényleg kérdezem Tőletek! Nem vitát szeretnék, de ténylem nem  értem az egész vehemeciát a "nyúltenyésztőknél"!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!