Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30664

Szia!

Így igaz. Mi nem tartunk pótolhatatlan nyulat, nem tenyésztünk, hanem termelünk. (konyhára)

Előzmény: Qman74 (30651)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30663

Nekem kiszöktek a ketrecből és a héja vitte el egyszer, egyet meg a róka kapart ki a ketrecből.

Előzmény: Törölt nick (30662)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30662

sose tartanék nyulat udvaron. könnyebb elvinnie a rókának, mint a tyúkot, pedig a tyúkot is könnyen elhurcolja.

Előzmény: juhosttt (30661)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30661

Ez az egyik dolog, amire a szak(értők) és a (szak)irodalom, magasról le sz...ja.

Ha nem akarsz nagy befektetéseket, akkor a tenyész állatok ketrecben legyenek. A vágni való végtermék az udvaron ahogy eltervezted. Mire azok oda érnek, hogy üreget kaparjanak, addigra rég le lesznek vágva. Így elég egy róka/kuya/vadmadár ellen védett hely és kész is. Ha mindenképen szabad tartásban akarsz fijaltatni is, akkor jobb patkány védelem, macska védelem és egyéb apró kártevők ellen is védelmet kell biztosítani. Előbb jön be egy idegen, mint ahogy a nyúl kikaparja magát... Egy érdemesebb választási, nyulat nehezebb elhordani, mint egy apróságot...

Előzmény: Usagikun (30653)
Ladybee Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30660

Régebben, a Kistermelők Lapjában olvastam egy nyulászról, aki a kertben ládákat ásott le a földbe, melyeknek a nyílása a felszínen volt. A ládák felülről nyithatók, ellenőrizhetők, télen szalmabálát tett rá. Egész jó eredményekről számolt be.

Előzmény: Usagikun (30653)
Deryan Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30659

Szia!

 

Nálunk a nyulak fészerben vannak egy nagy fa alatt. A fészer kifutókra van felosztva s mindegyikben van egy nyitott ketrec. 

A kifutók dróttal és deszkával vannak egymástól elválasztva. Az ajtók úgy lettek elhelyezve, hogy a teret több irányból is lehessen bővíteni ha szükséges.

 

Sima döngölt föld van mindenütt, amit simára söprünk. Nincs almozás, hogy a föld száraz, penészmentes maradjon.

A nedves helyeket takarítás után leszórjuk egy kis homokkal, így lényegében a wc helyek is szárazak.

 

A vemhes anyák a vemhesség elején szoktak nagy lyukakat kaparni, ilyenkor egy darabig deszkát teszünk oda, ahol szükséges.

 

Az idén a ketrecek alá egy vékony réteg betont tettünk simán a földre. Nyáron ez volt a nyulak kedvenc pihenő helye. Ezzel megszüntek a ketrec alatti fúrások is.

 

A hozzászólásaimban van egy pár fotó is, melyeket érdemes volna megnézni a témával kapcsolatosan.

Előzmény: Usagikun (30653)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30658

Ez érdekes. Nálam mindég verekedtek meg kiástak.Akkor ezekszerint nagyon rendetlenel voltak, a tieid jobban meg vannak nevelve.

Előzmény: G.Zoli (30657)
G.Zoli Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30657

Szia. Én szabadon tarom őket. Többnyire egy nagy tyúkudvarban mert a díszkertet tönkre vágják. De ha nincs kisebb fád aminek a kérgét lerághatják vagy díszkerted amit sajnálnál akkor mehetnek a kertbe is. Láda felesleges mert üreget fog ásni és abba fial. Több nyulat is tarthatsz együtt nagyobb helyen. Az első pár napban balhéznak a nőstények de aztán szépen összeszoknak. Viszont lassabban nőnek szabadon a nyulak de sokkal izmosabbak szálkásabbak lesznek. Fa kerítésem van a földig eresztve, kiásni nem ástak ki alatta viszont min 1méteres legyen mert némelyik hajlamos kiugrani.

Előzmény: Usagikun (30653)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30656

Az sokmindentől lehet. Kötőszövet gyengeség is lehetmert a méhet tartó kötőszövetek a nagy erőlködés és nyomás miatt elszakadnak és ezért a méh előrelökődik. Idős, túlsúlyos állatnál i előfordulhat, vagy ha még sokat fial akkor is.Én még csak tehénnél láttam, fe akkor az orvos visszatette bele.

Előzmény: Chezulu (30655)
Chezulu Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30655

Sziasztok!

Csatlakoznék a fialás témához. A közelmúltban az egyik anyanyulam lefialt 12 db-ot és sajnos kifordult a méhe. Régebben egyébként említettem már. Sajnos menthetetlen volt, és a kicsik is.

Valakinél volt már ilyen, mi okozhatta? Második fialása lett volna. 

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30654

Szia! Ha szabadon akarod tartani akkor drótot ássál le,hogy ne tudjanak kiszökni.A drótot szerintem 50-60 centi mélyen kell leásni.Külön csinálj mindegyiknek kifutót, mert a kocák verekednek a kan meg mindíg üzi őket. Betonozni felesleges,mert csak elcsúfítja a képet.De ha így tartod, akkor üregeket ásnak és lehet, hogy oda fialnak,vagy a ketrecbe, ez nyúlfüggő, de ha megérzik a szabadságot, akkor előjönnekaz ösztönök és inkább az üregi nyúl ősükre hasinkítanak majd. Szelídek fognak maradni. Én is tartottam már szabadon, előszőr nem ástam le drótot, de aztán muszáj voltam, mert kiásták magukat. Egy kb 70 cm magas kerítést csináltam, ha nincs lutya, róka akkor elég akkora.Jól bírták az időjárás változást, nem kaptak el semmit. Télen ellapátoltam a havat és ugyanúgy szaladgáltak, de a lucsokra figyelj, mert nem jó nekik.Kb ennyi.

 

Nem tudom mennyire érdekel az irományom, mert senki se hallgat rám. De ha te elhiszed, amit mondok, akkor így csináld.

Előzmény: Usagikun (30653)
Usagikun Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30653

Sziasztok!

Segítséget kérnék, ugyanis gyerekkoromban tartottam nyulakat, a megszokott, ketreces tartással, így alapjaiban azt ismerem. Nemrégiben kertesházba költöztem, és újra tartanék nyulat, ám most már szabad, vagy kifutós tartással. A baj az, hogy érdemi tanácsokat nem találok. Az írják, a kifutók területéről 1m mélyen távolítsam el a földet, burkoljam le, majd temessem vissza, így téve ásásbiztossá a terepet. Másutt, azt írják, elég, ha leásom a kerítést, és így tovább. Nem tudom, külön, együtt, tartsam e őket, alapban arra gondoltam, hogy külön, kis kenelekben, tálálló ládaházzal. Persze, együtt egyszerűbb. Van valakinek ténylegres tapasztlate erről, vagy ismertek jó szakirodalmat?

 

Qman74 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30652

Ezt nem konkrétan neked,hanem úgy álltalánosan írtam.

Előzmény: japipapi (30650)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30651

Több mint 25éves nyúlászkodásom allatt már bőven négy számjegyű a nyulak ellése nálam,eddig még sose kellett semmi féle csodaszer,előfordult hogy szétszórta vagy nem egy helyre fialt.

Nem értem minek a vita kell vagy nem kell.

Ha magától nem fial meg akkor megdöglik és kész lesz másik.Nem hiszem,hogy annyira nagy gond egy anyát pótolni.Más nagyobb értékű állatoknál alkalmazzák de egy nyúlnál minek.

Ha valaki annyira sajnálja az anyát annak minek a nyúl mert a kicsiket is sajnálni fogja.

Előzmény: japipapi (30650)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30650

Köszi! :-))))

 

Előzmény: Törölt nick (30649)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30649

"sás, ugye vizes területeken honos"

 

igen, de ez már száraz volt ;)))))))

Előzmény: japipapi (30648)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30648

Szia!

Engem meg ők látnak néha ásítozni. :-) A sás, ugye vizes területeken honos? Úgy tudom, jó erős rostokban áll, mint a nád. Valahonnan kaptam egy tő valamilyen nádat, az emésztő mellé telepítettem. Nagyon intenzíven nőtt, a nyulak imádták, nyersen és szárazon is, különösen a levelét. Érdekes, hogy a kecske nem eszi, felénk a cementes zsákot, a fenyő forgácsot  is felfalják.

Előzmény: Törölt nick (30646)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30647

Szia!

Köszi, nagyon jó ismertető, itt téma az anananász, és elhiszem. 

Előzmény: Dirtyfree (30645)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30646

képzeljétek, láttam az egyik nyulat ásítani:D

 

van egy széna bála, sásonak mondták, de tiszta sás:( a kecskék utálják, de a nyulak meg imádják. délután három összeveszett egy különösen finomnak tűnő szálon, de úgy, hogy egymás szájából tépték ki:)

Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30645
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30644

Inkább vissza vonom mégse örülök!Nagyon vicces vagy, de értem a célzást!Te még tőlem is bunkóbb vagy!

Előzmény: japipapi (30643)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30643

Szisztok!

Mi lehet az oka?

Éjjel nem tudtam szunyálni, (sűrűn van ilyen), hogy ne zavarjam Drágám álmát, mobillal kommunikálok, itt is. De, a nagygépre nem kerül az irományom! Voltatok már így? Talán a kínai kütyü okozza? Egy csomó félreértést okoz!

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30642

Az is érdekes,hogy azt mondtad, nem szóész hozzám és közvetett módon mégis nekem szánod a mondandód.Örülök, hogy legalább már feloldottad a letiltásomat.

Előzmény: japipapi (30640)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30641

Pedig nincs ilyen! Az evolúció nem adott a nyúlnak túl sok anyai ösztönt, hogy ezt csinálja. De még te se láttad, mert nem írtad.

Előzmény: japipapi (30640)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30640

Sziasztok!

Látok sokszor olyan hozzászólást, melynek az a tartalma, hogy "amit még nem láttam, az nincs"

Nos, ez a topic nem erről kellene, hogy szóljon, az ókori filozófijába tartozik, meg is tudnám Őket nevezni, de minek. Jó lenne, ha tudomásul vennénk. Ez is off, de nem bírtam ki. Bocsánat, akinek nem érinti.

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30639

A múltkor hallottam, hogy az ananász csak humbuk. Semmi haszna a nyúlnál.Ha a szőr megragad a gyomor kanyaulatánál, akkor nem lehet sehogy se kiszedni onnan természetes úton, csak műtéttel.

Előzmény: juhosttt (30635)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30638

 

Na, ez jó! 

Ja, szia!

El tudom képzelni ezt a medicinát, de ki a fenének van annyi pénze, hogy ananászt tömjen a nyúlba! :-))) Ahol terem, ott miért ne, vitaminokkal gazdag gyümölcs, de ott talán az almára esküsznek! Nálunk a szilva is jó hajtó erő. Ha nyuszkó megeszi a rozst, biztos kihajtja a szőrszállakat! Egyébként most filózok: lehetséges, hogy az fialás utáni lágy bélsárnak is van ilyen szerepe? Mit gondolsz? Tudom, azt visszaeszi, szüksége van rá; de, hogy a takarítás miatt megevett véres szőröket is így dolgozza fel? Most ez tényleg, csak "hangosan" gondolkodok.

Előzmény: juhosttt (30635)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30637

Még azt elfelejtettem mondani, hogy én csak akkor vergődök, amikor tudom, hogy igazam van. De amikor nagyon nagy hülyeséget hallok,akkor nem bírommegállni, hogy ne szóljak bele. Ilyen pl. amikor magyarázgatták, hogy a nyúl betkargatja a kicsiket szoptatás előő és után. Bizonyítani nem tudják és nem is láttak ilyet. Ez is csak egy tévkéozet, ami a fejben képződik és semmi igaz alapja nincsen.

Előzmény: Dirtyfree (30627)
japipapi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30636

Szia!

Nincs, baj, látom most már érted mi volt a gondom, nem kötözködtem, tudod törpe szövegét sem lehet egykönnyen megérteni. Így írva ismerem a témát. Én Veled értek egyet, hibás egyedet nem kell ajnározni, bőséges a normális populáció. Én is elfáradtam piszkosul. Behordtam 18q terményt, és 210 db bazalt kockát deponáltam. Piszkos nehéz volt már a végén, 1 db kocka kb. 10-12 kg/db. 50 métert kellett talicskáznom, 6-7 db-al, azután összerakni. Éjszaka biztos nem alszok a láb izomgörcs miatt. (de, az idegen szavak írásakor, az elkűldés előtt ellenőrizd! Csak javaslat) :-)))))

Előzmény: juhosttt (30634)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.14 0 0 30635

Még annyival kiegészíteném, hogy ha szőrt evett akkor nagyon figyeld van-e széklete, mert a szőrt nem emészti meg a nyúl, ha túl sokat eszik egyszerre a bélrendszert simán betömítheti...

Hallottam olyat, hogy ananásszal kell etetni, állítólag az segít a szőrt kitakarítani a szervezetből. (nem befőtt, hanem valódi gyümölcs, és nem próbáltam még). Ha a széklet nem apad túlságosan, akkor nincs gond, nem kell a woodoo. 

Előzmény: gery1988 (30612)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!