Keresés

Részletes keresés

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30483
Jo nagytestuek a szulok.Augusztus 20.-an szulettek, szerintem jo a novekedesi tempojuk is.3 honapos koruk elott nem akartam levagni oket, de szerintem holnap mennek eladasra.1000ft/kg aron megveszik szo nelkul.
juhosttt Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30482

Attól füg milyen növekedési eréjüek, és a szülők mekkorák. Ez már elég jó súly, lehet gazdaságilag már nem éri meg felnyomni 3-4 kilóig. Ha van rá kereslet én a helyedben eladnám. Én ha elérik az egy kilót már vágom lefele és megy a fagyóba sütni valónak.

Akartam kolbászt, de szerintem idén se lesz annyi vágó nyulam.

Előzmény: TimáriKristóf (30481)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.09 0 0 30481
Nalatok mi a minimum vagosuly?Most a nyuszik 2,7kg-osok,a legkisebb 2,3kg,de mar uldozik egymast, ezert le kene vagni. Eladom oket,ezert nem tudom,hogy varjak e meg, vagy csapkodjam oket lefele.
juhosttt Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30480

Van 2 anya nyulam, az egyik 8x a másik 10x párzot eddig. minden alakalomal sikeres volt a párzás, de most se fogtak be.

De másik 4 anya már megfijalt... Nem biztos hogy a bak a hibás, az anyák is lehetnek rosszakk. Kitartás, próbálkozni kell! Az A vitamin adagolása ilyenkor segíthet amúgy h jobban termékenyüljenek. A baknak me a c vitamin, h jobb legyen a sperma minősége.

Előzmény: szszabi77 (30478)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30479

Régen kisvárda környékén volt, abban az irányban tapogatózz. De manapság már nagyon kevés helyen keresik a  háztáji nyulat felvásárlásra... 

Előzmény: kori23 (30476)
szszabi77 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30478

Sziasztok. mi lehet az oka hogy nem akar egyik anyám se megelleni pedig fel veszik a bakot 1hét után meg ha berakom őket megint a bakhoz akor sírnak 3 anya van és mindegyik ezt csinálja 2-3 hét után meg megint felveszik. lehet hogy a bakkal van baj?

N.Jani Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30477

 KISÁLLAT-KIÁLLÍTÁS

 

a V-042. számú Pécsi Galamb- és Kisállattenyésztő Egyesület szervezésében

 

Helyszín: Pécsi EXPO Center Kiállítási Kozpont /Pécs, Megyeri út 72./

Időpont: 2013. november 29. -  december 1.

 

 

kori23 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30476

Sziasztok.Valaki tud Sz-Sz-Bereg megyében nyúl átvevö helyet,már ami üzemel is?

G.Zoli Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30475

Végre nálam is leellett két anya. Nemrég még épp azt írtam nem akarnak szaporodni, erre kettő is megellett. Úgy látszik erre a hűvösebb időre vártak mert egész nyáron nem volt kisnyulam. A kis keverékem ládába ellett de a pannon egy szép nagy üregbe amit be is takart. Már csak a magyar óriásnak kellene egy sikeres fedezés. Bár hétfőn egy kis segítséggel töbször is párzott erre ma megint. Vajon mi lesz ebből :)

pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30474

Na, ma pont láttam az egyik anyámat szoptatni, és lencsevégre is kaptam. majd később felteszem a képet/videót :D

Qman74 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30473

A nyulaim áll 10-11 ritkán 12ellenek,néha előfordul 1 lemaradott ezeket elég korán kiszúrom és megy a macseknak.

Korábban már írtam,hogy az anyáimat hogy válogatom.Úgy gondolom-látom nem gond nekik ennyi kisnyúl.

Három hónapos korukra bőven elérik a vágósúlyt.

Előzmény: juhosttt (30472)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30472

Értem én hogy 1-2 anya esetén meghagyod, de azért ha mérlegelsz, hogy mennyivel több ideig tartod, mennyivel több takarmány fogy, mennyivel több a munka, ha már anyánként 3-4el több van, az már legaláb 8al több nyúl, aminek több hely kell, egybezárva nagyobb a betegség kockázata stb.

Na végeredményben lesz 20-25 icipici nyulad, ami lehet 4-5 hónap mire eléri a minimális vágó súlyt, mert hát idő van, takarmány van minden van, De ha 2x fialtatol alacsonyabb számmal, akkor lehet az előzően kidobott nyulakat újra felneveled, azzal a takarmánnyal, amit nem evett meg az általad meghagyni szánt nyulak.

De ha 2 hónap alatt éri el a vágó súlyt a kevesebb nyúl, akkor rövidebb idő alatt több nagyobb egyedeket kapsz. A megmaradt takarmányból meg a következő szelektált alom eltartható.

De a szelektálás se úgy megy, hogy amelyik szép színű az marad... Ha precíz akarsz lenni, egyesével le kell mérni és csak a legnagyobbakat hagyni meg.

Előzmény: Qman74 (30470)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30471

Na, ez szelekció! :)

Előzmény: Qman74 (30470)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30470

Régebben írta vki,hogy akinek sok anyanyula van az csinálja így egyöntetű legyen az összes kicsi.

De akinek 1-2anya van ott lehet 10-12 majd megnőnek úgyse egyszerre lesznek levágva.

Lehet nem szószerint így írta de valami hasonlót írt.

Személy szerint én is jobban szeretem ha minnél többet felnevelnek.

Amelyik nyulam az első két ellésére 10allatt nevel azt leszoktam vágni.

Előzmény: juhosttt (30469)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30469

Ha jó az állománya és egyszerre fijaltat, és mind 8 felett fijal, akkor hova dajkásítson?

Ami meg az üregi szokásai illeti, az ember már annyira saját képére formálta a nyulat, hogy ezek a szokások már kezdenek hanyatlani, de legalább is torzulni.

Én is csináltam olyat, hogy egy anya alatt max 7et hagytam meg. Valóban jobb a növekedés, inkább legyen 7 nagy, mint 9 satnya... Idén 5-7 között van az élők száma, így erre nem volt szükségem.

Előzmény: Ladybee (30466)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30468

Anya függő is, hogy mikor szoptat. A legtöbb esetben a szoptatás pár perc és általában akkor amikor pont nem jár arra az ember. Nekem volt egy törpe aki rendszerint délelőtt 9kor szoptatott. De nagy általánosságban (1000-ből 900) az esti/hajnali órákban szokott szoptatni, amikor még nyugalom van. 

Előzmény: TimáriKristóf (30464)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30467

Az nem szoptatás, az a kicsik zsarnoksága az anya felé, mert 2-3 hetes korban az anyának apad a tejtermelése, a kicsik éhesek és egyszerűbb az anyát csesztetni, mint rászokni az evésre. A természetben ez azért nincs, mert az anya nincs egész nap a kicsikkel. Házi/üzemi környezetben vagy pihenő deszkát tesznek be, ahova a kicsi nem ér fel, vagy a kicsiket kizárják, és csak naponta 1x engedik hozzá az anyát, vagy gyönyörködnek benne, hogy az anya nem tud pihenni a kicsik miatt. Aki az utolsót használja, ott az intenzív fijaltatás nem javasolt (szerény véleményem szerint)....

Előzmény: Törölt nick (30463)
Ladybee Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30466

Kiegészítve a korábbi fordítást, az orosz nyultenyésztő a nyúlalom első 15 napját ismerteti.

 

Üregi nyulak esetében az anyanyul két üreget készit, az egyiket a kisnyulaknak. Megeteti őket, majd az üreg bejáratát a még csupasz, és vak kisnyuszik védelme érdekében föllddel bekaparja.

 

A 11 napra  a kicsik szeme kinyilik és a 15-ik napon az anyanyul kinyitja az üreg bejáratát és a kicsik már kijöhetnek a külvilágra.

 

A ketrecben tartott nyulaknál ugyanez a procedura, csak föld helyett szalmával történik a bejárat lezárása.

Még egy dolgot emlit, hogy a 11-13 megszületett alomból  ő mindig csak 8 db-ot hagy meg, hogy azok igy erősebbek legyenek és jobban fejlődjenek (mivel jut elég csecsbimbó mindegyiknek. Szerintem dajkaságba is adhatná...

Előzmény: Jency76 (30439)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30465

Kedves Babette!

 

A fészekben zajló szoptatásról volna szó. Nemarról, amikor a picik "üldözik" az anyjukat. :)))

Előzmény: Törölt nick (30463)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30464

Én is láttam már, de sokan nem szokták figyelgetni, hogy hogyan szoptat.

Előzmény: Törölt nick (30463)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30463

annyiszor mondjátok, hogy sose látni szoptatni a nyulat, én szinte az összeset láttam...egész nap az anyjuk alá ugrálnak.

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.08 0 0 30462

1. Ilyen tevékenységet biztos, hogy nem csinálnak a nyulak. Ez a tévhit csak azért alakulhetott ki, mert sose látni szoptatni a nyulat,és gondolom az emberek azt hiszik, hitték, hogy biztos az anyjuk takargatja ki-be a kicsiket.

2.Már a kocáról sokat meséltem, most nem jártatnám zredjére emiatt a számat feleslegesen.Mondtam, hogy én kocának hívom és kész. Akinek tetszik, tetszik, akinek nem, annak nem, szarok rá.A szuka kutyát hogy hívhatnám kocának, amikor az szoka, a ló meg kanca? Itt nem értem a problémád.

3.Az okítás jogát fenntartva, javíts ki az ellést fialásra!EZ a szakmai,tudomyányos neve!

 

Van egy videód, vagy egyéb bizonyítékod, hogy a KOCA a kicsiket takargatja szoptatás előtt és után? GOndolom nincs. Addig nem lehet meggyőzni ezzel a marhasággal.Sajnos az evolúciós fejlődés során nem adott a természet a nyulaknak olyan gondoskodási ösztönt, mint más állatnál. Egy gólyában több anyai ösztön  van! Azok legalább a szárnyukkalárnyékot adnak a kicsiknek. Már eleget tanultam, de még fogok,de te is tanulhatsz még.

És majd csodalkozhattok megint, ha nekem lesz igazam, mint rampi mixomatózisos nyulánál!

 

Mindenki írhat mindenféle rosszat, szívesen várom, és nem fogok vissza csúnyát írni!

Ezenkívül tp329 neked is jó nyuszizást és nyuszikban gazdak maradék esztendőt!

Előzmény: tp329 (30459)
Chezulu Creative Commons License 2013.11.07 0 0 30461

Hali!

Köszönöm, igyekszem.

Nem titok, Szeghalmon élek, Békés-megyében.

Általában van eladó, most is vannak választásiak. Szoktam nagyobbakat is eladni, de egyelőre még csak kicsik vannak.

Előzmény: DR Weiss (30449)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.07 0 0 30460

Tudom, írtam már ilyet, de egyetértek! :)))

Előzmény: tp329 (30459)
tp329 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 30459

Szerénység kedves fórumtárs, szerénység!

1. Amit te még nem hallottál, az nem létezik?

Kiábrándítalak: az igazán jó anyák tőrődnek a kicsikkel, nem cipelik a szájukban és nem büfiztetik őket, de a fészekkel törődnek, ahogy itt azt többen leírták.

A faforgácsra ellő nagyüzemi, más szempotokra szelektált nyulaknál és ezek elkeresztezett utódainál ez bizonyára elenyésző százalék lehet, de az én, rövidke, pár évtizedes gyakorlatomban bizony gyakran előfordult és ez nincs összekeverve az általad is említett, nyulfiak ösztönös mozgásával.

2. Lehet, hogy nálatok koca az anyanyúl és miattam még a szuka kutyát is hívhatod annak, de még a Lipicai kancát is, attól még a hivatalos szakirodalmi, szakmai, tudományos  (ahogy tetszik) elnevezése nem az!

Ez a fórum meg picit nagyobb területet fed le, mint a te szűkebb pátriád! Hosszabb távon jobban járnál, ha inkább tanulnál és nem a tudatlanságod kérnéd ki magadnak.

3.Ha fenntartod a jogot, hogy másokat okíts, akkor viseld el azt is, ha téged okítanak, főleg, ha nem alaptalanul!

 

További sikeres nyulászkodást!

 

Előzmény: TimáriKristóf (30427)
Csobo86 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 30458
A videóban a férfi arról beszél hogy: az anya 24 órában egyszer szoptat és mindig bekaparja a bejáratot, 15napos korukban már teljesen nyitvahaggya hogy ki tudjanak jönni. Nyaron meg nincs az a doboz csak egy deszka választéknak. Ja, meg hogy Isten bocsásson meg neki,meg az emberek is de õ csak 8-at hagy meg még akkor is ha 12-t fial mert hogy igy sokkal erõsebbek és ellenálóbbak lesznek, meg hogy mit ér az vagy mi a pláne abban hogy magunknak mindenféle luxust, kényelmet bisztositunk, a jószágnak meg nem. Naggyából ennyit értettem meg mert telefonnal nagyon szaggat a net.
N.Jani Creative Commons License 2013.11.07 0 0 30457

Volt Magyar Tarka is!

Előzmény: Törölt nick (30455)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.07 0 0 30456

Pécsi kisállatenyésztési történelem 1885-2010.

 

...és Mátrai jegyzetek.

Előzmény: N.Jani (30454)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.07 0 0 30455

Köszönöm.

Előzmény: N.Jani (30454)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.07 0 0 30454

Nyúltenyésztők kézikönyve. 1985-87-es MAHPOE Híradók.

 

Standard felső súlyhatára 6,5 kg.

 

Kezdeményeztem visszatenyésztését!

Előzmény: Törölt nick (30453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!