Keresés

Részletes keresés

bal jo Creative Commons License 2013.09.14 0 0 29557

Régeben énis olsjat használtam mivel töbször kelet hasz nálnom és sokszor a szörzet sérült mivel a ször se kapot levegöt a sok kezelés miat. Át tértem az ampulás kezelésre egy anpula egy liter vizbe higitani évente egyszer leápolni a fülüket a szörzet nem károsodik nálam bevált egéséges atka mentes álományom let. Ja az almot kis mészel le föcsölve fertötlenit heted.

Előzmény: TimáriKristóf (29556)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.09.14 0 0 29556

Csak az olaj szerintem se jó, mert azt túlélhetik az atkák. Inkább valami lakk kéna rá, hogy megfulladjanak rendesen. Márlekezeltem nek azzal a neostomosannal is. Bögölynél is lekezeli valailyen lakkal, még körömlakkal is le lehet, aztán meg letapasztják, hogy megfulladjon.Mondjuk az nagyobb sokkal, mint az atka, de akkor se olajozgatják, hogy nem kapjon levegőt.

 

juhosttt Creative Commons License 2013.09.14 0 0 29555

Oké, méreg. De a külsőleg használt szerekket ne vegyük egy kalap alá a belsőleg használatos, felszívódó szerekkel. Oké van bio megoldás, pár naponta kenegetni olajjal, nyűzni a nyulat, mert ha az olajozás nem segít 1x akkor többször kell használni. Akkor most jöhet az, hogy ha olyan nagy állatbarátok vagyunk ne kínlasszuk a nyulat...

Nem tudom hogy jön ide hogy bagoly mondja verébnek, meg utálod a tudálékosságot, sztem már nem tudod mibe köss bele... 

Ezen kívül azért a fültisztító, mert nem csak az a lényeg hogy bekenjük, hanem hogy kitakarítsuk a fület.... Oké hogy bekened, de aztán ott hagyod és csinálja a nyúl ahogy akarja? Hmm hát tényleg igaz akkor "kinek a pap kinek a paplan".

Láttam nevezett kolléga udvarát (képről) ---> gondolom azt a kacsás képekre érted.. megnyugtatlak a vas lomot leadtuk a méh telepre... Az, meg hogy nem kőpalota van a kacsáknak, hanem féleresz, hát mindenki maga tudja mennyit tud költeni a hobbijára...

 

Na de nagyon elkanyarodtunk a témától.

Előzmény: japipapi (29554)
japipapi Creative Commons License 2013.09.14 0 0 29554

Szia.

Nem mondom, hogy nem jó, de mi a fenének használjak mérget, ha van bió megoldás. Én zsírral főzök, csak az olajat halsütéshez használok. Na, már most, ez a módszer egyszer használatos, egy alkalommal felhasználok durván 0,5 l olajat, azután dobandó, mert elfőzni nem lehet, a halszag miatt. Egy részét félreteszem, egy kis porított kénnel vegyítve, mehet gyógyinak a nyulakhoz, ha szükséges. (a többit darával keverve megeszik a tyúkok) Ez teljesen már ingyen van és hatékony. Az olajkenéssel a fülatkát tökéletesen lehet kipusztítani, egyszerűen az olajtól megfullad, többet nem fertőz. Nem kell pamacsolni, szarakodni fültisztító vacakkal, (embernek jó, hisz sokkal kisebb a füle), egy toll tökéletes és mindig kéznél van. Na, de hát kinek a pap, kinek a papné! (nekem a lánya jobban bejön :-D)

Nyáron naponta takarítom a ketreceket, de ne mondja senki, hogy nem talál csontit! Láttam nevezett kolléga udvarát (képről), hát nem egy patika! Nem csípem, hogy bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű!

Persze mindenki azt csinál amit akar, de a tudálokásságot utálom.

 

Chezulu Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29553

A légylárvákat természetesen én sem a ketrecben írtom, de nálam a legyek ellen is használt. Kevesebb volt a nyulak körül, mert a legyeket is távol tartja. Időnként szoktam alkalmazni takarításkor a ketrecben, szerintem nem rosszabb vele. Kinek mi vált be, nekem ez.

 

Örülök, hogy érted a poént!

Előzmény: juhosttt (29552)
juhosttt Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29552

Én szerencsére már nem használom egy jó ideje, mert nem volt rá szükségem. A légy lárvák meg nem a nyúlketrecben vannak. Ha ott vannak, akkor már nagyon szar a helyzet, szó szerint :)
De ha csak a fület kezeljük és a ketrecben még valahol van 1-2 élő, akkor újra felüti fejét az atka.

 

a képet meg poénnak veszem, semmi sértést nem látok benne :D

 

Előzmény: Chezulu (29550)
Chezulu Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29551

Ezen légyszi ne sértődj meg, de nem lehet kihagyni:

Előzmény: juhosttt (29526)
Chezulu Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29550

Bocsi, hogy beleszólok, nekem nincs bajom egyikőtökkel sem. Sőt!

Na, annyit akartam, hogy a neostomosan tényleg jó és a legyek ellen is használható. Én is használom, de tudni kell, hogy egyfajta "méreg" mivel atkaölő és elpusztítja a légylárvától kezdve mindent. Tudni kell helyesen alkalmazni.

Előzmény: juhosttt (29547)
Zsüfi Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29549

köszi

Előzmény: sziporka2 (29518)
N.Jani Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29548

Biztos vagyok benne, hogy 'TENYÉSZTŐK' ezt nem csinálták!

Előzmény: TimáriKristóf (29532)
juhosttt Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29547

1. A korom nem tudod, szóval az iskolát se tudom hogy a kisujjadból szedted ki vagy honnan?

2. "nem tudod ad mai jó drága,"  ezt nem értem, de biztos van értelme.

3. Az étolaj nem túl olcsó... Aztán meg ha számolunk azzal, hogy 350 ft-ból több mint 1 évre elegendő a szer, hát akkor nem fogok olajozódni. Az olajjal nem elég 1x kenni, vagy jó lesz vagy nem...

4. Ha nincs igazam és valaki tudja az igazat, fejet hajtok és belátom hogy igen, nincs igazam! Én személy szerint nem szégyellem bevallani ha a sok okoskodásomban vannak nem igazán helyt álló dolgok... De jelenleg nem áll fent ez a helyzet, mivel az olaj az csak átmeneti megoldás, végleges védelmet nem nyújt. Vagy bekened az egész ketrecet olajjal?? Hát az nem lesz olcsó dolog...

Előzmény: japipapi (29546)
japipapi Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29546

Jól van Gergő! Kezdődött Neked is az iskola, majd ott mond el a leckét, én mondjuk eddigi feleleteidért adtam volna egy kettes alát. Nem azért, mert nem tudod ad mai jó drága, kemikáliás módszereket, hanem azért, mert tagadod az olcsó gyakorlatot. 

Csak az utolsó megjegyzésedre: és szerinted attól még igazad van? :-)))) 

Előzmény: juhosttt (29545)
juhosttt Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29545

Én az előbb említett behurcolt nyúlnál étolajoztam... Hát a hatás elmaradt... Aztán jött a neostomosan. 1 kezelés és minden jó volt. Az, meg hogy bekenem a fület aztán a nyúl majd rázza a ketrecbe, nem vok híve! Lehetőségeim szerint a legjobban ki szoktam takarítani. Persze rázza a fejét és takarítgatja, de akkor se annyi megy a ketrecbe, mint ha csak úgy ott hagyom. Ezen kívül az olaj oké h elzárja a levegőt, de ha a nyúl előbb kezd takarítani és netán 1-2 túlél, az az alomban elvan egy ideig, ahol majd visszajuthat. Persze elenyésző az esély, de ha 100% tudok segíteni valamivel, akkor nem viszem le 99%-ra...
De persze ebbe is belekötöl, mert a nézeteid ezt diktálják, na meg mert már unod hogy mindenre tudok reagálni :D

Előzmény: japipapi (29537)
juhosttt Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29544

Hát megmondom őszintén, még sose látam a nyúl fülét zsírosan... Láttam már tisztogatni, de konkrétan zsírosan még sose... Kutyánál, macskánál embernél igen. De nyúlnál nem... Na meg én nem vagyok nyúl, és a nyúl nem ember... Utána fogok nézni, hogy van ez a zsírosodás nyulaknál. Tegyük fel, hogy zsírosodik... Akkor sem az egész fülkagylót lepi be a zsír...

Előzmény: japipapi (29540)
juhosttt Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29543

vettem 20ml-t 1000 ft-t. Ha netán lejár a szavatossága is felhasználom. Már adtam belőle 2 ismerősnek, de még mindig bőven van....
De régen 350 ft-t vettem egy ampullát, ami 5ml és 1 liter vízbe higítottam fel, jól zárható üvegben tároltam. Amikor behúrcoltam egy atkás nyulat, többen is elkapták... 1 évig fel-fel ütötte a fejét, de az az 1 liter bőven elég volt. A patikus ismerősöm, a vezető meg rokonom. Ha olyan lettem volna kunyeráltam volna tőle egy ampullát... De nem vágott földhöz az a 350 ft.... Ezzel leszoktam fújni a ketreceket, jó kutyára, macskára bolha ellen. Az olaj nem kimondottan.

Előzmény: japipapi (29537)
juhosttt Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29542

Te követ szoktál vágni vagy nyalósót? Ha gondolod majd levideózom (ha letudom...) hogy hogyan kell vágni a sót. Ha baltázod, meg ütöd mint egy ős ember, akkor nem tudod irányítani a törést...

Előzmény: japipapi (29535)
juhosttt Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29541

Hát nem tudom, én vágtam már vele, nem vette ki az élét. Nem tudom mennyibe fáj egy fűrészlap, de nem dobtam ki egy ilyen miatt még sose.. Nem papírfűrésszel kell vágni...

Előzmény: japipapi (29536)
japipapi Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29540

Ismét ellent kell mondanom Neked! A Te füled mitől zsírosodik? Neked a füled csecsmő korodban Édesanyád nem takarította ki baba olajjal? Biztos vagyok benne, nem vízzel takaritotta ki a hallójáratokat. A nyúl kiatakarítja saját fülét, saját nyálával, ami természetesen zsíros. 

Előzmény: juhosttt (29527)
DR Weiss Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29539

Üdv!

 

Oroszországban így reklámozzák a ketreceket :-) Egy Orosz barátom küldte, aki ennek a ketrecgyártó cégnek egy vezetője!

 

Hamarosan segít kiépíteni a prémtelepünket!

 

 

japipapi Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29538

Igazad van. Minden nővényi olaj alkalmas, nem csak puhítja a bőrt, hanem at atkát bevonja, nem kapnak levegőt, másrész a viszketés is csökken, a nyúl megnyugszik.  Ha még oldassz ként (nagyon macerás), tökéletes és nagyon olcsó megoldás. A mérgeket én sem torelálom.

Előzmény: pockorocki (29525)
japipapi Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29537

Ha, békebeli étolajat, akár már használtad használsz, egy levedlett tyúktolal kenegeted, a hatás ugyan az. Az olaj lezárja a levegőtől, megdöglig, a nyúl kirázza a füléből, nem kell semmi faxni. Nekem sincs soha gondom, de előfordul néha. Ez miatt nem kell az állatpatika nyereségét növelni.

Előzmény: juhosttt (29514)
japipapi Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29536

Rossz ötlet! A fémfűrész lap nem alkalmas, egy pár húzás után dobhatod el, mert a só tégla kiveszi az élét! A fűrészlap ehez kicsit drága játék.

Előzmény: juhosttt (29507)
japipapi Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29535

 

Szia.

Ha, ráilleszted a balta, fejsze stb., élét és ráütsz emberes kalapáccsal, azonnal hasad. A fűrészelést nem javaslom, rámegy a gatyád, mert pillanatok alatt kimegy az éle, dobhatod el. Bármelyik flexel vágod, ugyan az. Ha mindenáron szeletelni akarod, akkor úgy kell, mint a márványt, vagy gránitot, végtelenített dróttal lassan koptathatod. Szerintem nincs értelme darabolni, fúrd ki, egy csavarral rögzíts az ól falára, évekig nincs gondod só pótlásra. Nem drága, egy 5 kg-os só tégla max. 500,-Ft.

Előzmény: tothw (29506)
Nagy-Imre Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29534

Így van :-)

Előzmény: juhosttt (29526)
rampi Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29533

Nem tudom,mert szerencsére nem így történt.Valószínűleg,ha nagyon szenvedett volna akkor természetesen nem hagyom kínlódni.Remélem nem kerülök soha (többé) ilyen dilemmába...

Előzmény: juhosttt (29530)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29532

Nem hülyeség! Régen is ezt használták. Tekjesen bepuhult az a kemény bőr és csak ki kellet szedni a trutyit.

Előzmény: N.Jani (29520)
Bakter1234 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29531

Köszönöm mindenkinek a sok hasznos infót, segítséget.

juhosttt Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29530

Csak a végéhez szólnék: Ő szépen meggyógyult, de ha azt láttad volna, hogy szenved, taknyos, alig kap levegőt, akkor is hagynád /hagytad volna szenvedni?

Előzmény: rampi (29528)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29529

Chemotox-szal inkább nem kezelném, de már bekentem paraffinolajjal meg neostomosant is vettem tegnap neki rá. Azt hittem drágább, de csak 500 ft volt.

rampi Creative Commons License 2013.09.13 0 0 29528

chemotox egy méreg.Nem,hogy a nyúlra nem fújnám,de a kerítésemen se jöhet be. Az olaj lazít,de csak az nem minden esetben jó.Ki lehet azz alaposan tisztítani a füleket,de utána gyógyszeresen is kezelni kell. A fülatka kutyáknál és macskáknál is nagyon gyakori,velükmis így járunk el. Nylaimnál még nem volt fülatka,de meg merek esküdni rá,hogy nem a chemotox a jó szer rá. Ha már kezeli a betegséget akkor jól csinálja ne barbár módon. Ha az olaj is elég akkor lehet,hogy sikerült a kezdeti stádiumban elkapni az atkásodást,de pete így is maradhat a fülben,ami aztán késöbb újra fertőz.Jobb,ha gyógyszeresen s megtámogatja az ember a dolgot.

 

köszönöm, vigyázunk rá.És jövőre azért őt is beoltom,nem szeretnék mégegyszer egy ilyen hónapot.Az se bizonyított,hogy védett lesz,nem én akarom kikisérletezni,ez egy szerencsétlen egybeesés volt,hogy elkapta a myxot,én felelős állattartónak érezm magam, még annak ellenére is,hogy nem ütöttem agyon ezt a nyulat.Tudom sokan nem értenek ezzel egyet,de ezen már nem változtatok;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!