Keresés

Részletes keresés

rampi Creative Commons License 2013.08.22 0 0 29104

Sziasztok!

Csatolok képeket a mixos nyuszirl. A képek a tünetek megjelenése után10 nappal készültek (tegnap)Ez az a nyuszi amit július 27.-én kaptunk a testvérével együtt,ez ami mixos nőstény, a testvére bak. Addig egy ketrecben voltak,mi természetesen külön tettük őket.

 

Most jövök tőlük, a mixós nyuszi hevert a ketrecajtónál,nézegetem,hogy nem zihál-e vagy ilyenek,teljesen jól veszi a levegőt, de a hasa feltünően elkezdett mozogni.Úgy,mintha kisnyuszik lennének benne.Férjemet is mutattam,hogy lát-e valamit,ő is rögtön látta a mozgást...

 

ugye mi az elhozatali dátumhoz tudunk viszonyítani,attól kezdve külön voltak,de így is elvben hétvégén,jövő hét elején legkésöbb elvben fialnia kéne.Szerencsétlen jószág...meg a kicsikkel mi lesz?

azért eléggé belenyúltunk a nyúltartásba,rögtön az elején kapunk mindent...pedig pároztatni még mi egyszer se pároztattuk a nyulainkat...

juhosttt Creative Commons License 2013.08.22 0 0 29103

Az átvészeltekről tudsz képet? Milyen tünetekkel vészelték át? Mindent írj le a betegekről kérlek, + képet dobj fel!

Előzmény: tmaria82 (29102)
tmaria82 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 29102

minden egyed le van oltva kivéve azok aki átestek a mixon vagyis azok is le lettek oltva de sajnos későn de  volt ami átvészelte.Azokat is leoltasam ami átesett a mixon??? ezeken kívül mind oltott.

Előzmény: Nagy-Imre (29095)
tmaria82 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 29101

papi nem lazulok!Oltott egyedek vannak csak!!!Kivéve azok nincsenek oltva amik mixosok voltak illetve azokból is van oltott csak még is kijött rajtuk a tünet vagyis lappangott bennük.Gondolom ezeket nem kell már leoltani vagyis az állatorvos ezt mondta amin egyszer átment azt nem kell de azért oda is pakolom az ecetfa leveleket!  Pakolom körbe  őket diófa levéllel meg  ecetfa levelekkel meg hozzájuk is rakok be!Majd csak vége lesz a szúnyog inváziónak!Oltott egyedekhez is rakom befelé mert félek  még ha oltottak is akkor is.

Előzmény: japipapi (29094)
molrobi Creative Commons License 2013.08.22 0 0 29100

Nemrég csináltam a ketreceket, egy tetőszerkezet alá "függesztett" ketrecek futnak körbe, így alattuk elférnek a tyúkok, a rácsos rész a wc szerepét tölti be, azért csináltam, és meglepő módon azonnal rájöttek, hogy azt használják, így vizelettel egyáltalán nem, bogyóval meg csak elvétve találkozni a padlón. A nagy melegben pedig ott fekszenek, és élvezik a seggük alatt lengedező szellőt, magyarul hűsölnek. Mind a két anyanyúl tökéletesen használja ezt a wc-t, de a kannyulam az össze-vissza hugyozik, szarik, hol a sarokba, hol a wc-be, hol az etetőbe, mint egy bolond, nappal nem, csak este csinálja, mikor reggel kimegyek, takarítással kezdek Gedeonnál. Szóval tényleg jó ez a rácsos rész minden szempontból, csak ez a bolond kani nem használja.

Előzmény: Deryan (29099)
Deryan Creative Commons License 2013.08.22 0 0 29099

Éhesek. Legközelebb fürgébbek lesznek a tejosztásnál. Ők szoknak rá leghamarabb az eleségre. Fontos, hogy mindenből találjanak elég eszegetnivalót.

 

Látom, az anya a rácson fekszik. Nyáron áldás nekik ez a hely.

Előzmény: molrobi (29098)
molrobi Creative Commons License 2013.08.22 0 0 29098

Tíz kisnyúlból van pár renitens, megy a küzdelem egy kis tejért...http://www.youtube.com/watch?v=8RjoRz5Ilww&feature=youtu.be

molrobi Creative Commons License 2013.08.22 0 0 29097

A két hetes keverék kisnyulaim kijöttek a fészekből, és ismerkedvek a világgal.http://www.youtube.com/watch?v=rB5-UY1fvyU&feature=youtu.be

Nagy-Imre Creative Commons License 2013.08.22 0 0 29096

Ezektől a fajtáktól csak akkor várhatsz olyan súlygyarapodást ,ami le van írva(1 hó alatt 1 kg) ha megkapják a kellő fehérjetartalmú(16%) takarmányt.

Előzmény: Zsuzsika.... (29062)
Nagy-Imre Creative Commons License 2013.08.22 0 0 29095

Jobb ha leoltod mixomatózis ellen mindet ,amit meg akarsz hagyni!Még ősszel jobban meg szoktak fertőződni a nyulak.

Előzmény: tmaria82 (29092)
japipapi Creative Commons License 2013.08.22 0 0 29094

Szia.

Hol van vége? Most jön a java! Ne lazulj, a szúnyog még októberben is fetőz! 

Előzmény: tmaria82 (29092)
N.Jani Creative Commons License 2013.08.22 0 0 29093

Ezeknek a fajtáknak min. 15-16% fehérje kell, hogy legyen abraktakarmányába!

Előzmény: Zsuzsika.... (29062)
tmaria82 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29092

Sziasztok!

Vége a mixo vésznek!Nehezen ,nagy veszteséggel,de átvészeltük.

6 egyed maradt meg ! Jól vannak szerencsére már.

Lefertőtlenítettem a ketreceket és megérkezett  az új  állomány  15 egyed Németóriás, mindből anyát szeretnék.Így most jelenleg  23 nőstényem van. Ebből 2 sima házi meg 2 növendék Német keverék anyjuk sima apjuk Németóriás. 

japipapi Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29091

Szia.

És ez volt az első és utolsó alom? Egy alkalomból nem lehet érdemleges következtetést levonni. Ha a következő is ilyen, akkor még mindig nem tudhatod, melyik a hibás, az anya,(koca:-)))) vagy a bak, vagy kiütött valamelyik ősgén! Fedeztess idegennel és a bak is fedezzen más anyát, majd meglátod a különbséget. Nem kell azonnal feladni, a vásári "törzsállomány" nem mindig igazak! Vannak, ám hazudós árusok a nyulászok között  is!

Előzmény: Zsuzsika.... (29010)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29090

Köszönöm!
 A fekete lenne az igazi nagy meglepetés!

Előzmény: Nagy-Imre (29089)
Nagy-Imre Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29089

Értem.Szerintem ,ha vadas anyára teszed akkor biztos lesz vadas,vasderes esetleg fekete.Mindenki így kezdte egyszer.Sok sikert kivánok hozzá!

Előzmény: Dirtyfree (29088)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29088

Köszönöm!
 Áhh még nem! :)
Más terveim vannak...
A következő alomból szeretnék meghagyni anyákat,
amik a legjobbak lesznek.
Azokra hozni egy jobb bakot és majd meglátjuk mi sikerül.
Jövőre szeretnék belépni fajtaklubba is!
Februári am a bak. Apai és anyai ágon is Bede Sándor.
Apa vasderes 8.90kg ;Anya fekete 8.80kg.
Kíváncsi leszek rá milyen szinek fognak kijönni :)

Előzmény: Nagy-Imre (29087)
Nagy-Imre Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29087

Szépek!A bakodat nem nevezted Bátonyterenyére?Mennyi idős most?

Előzmény: Dirtyfree (29072)
Nagy-Imre Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29086

A tiszta német óriás ekkor 40%-ot ad a pannon meg 60%-ot. Nekem német óriás szürke bak és pannon fehér anya párosítása vált be: a húskihozatal is több lett meg tetszetősebb nyulakat is kapok így.

Előzmény: dodi53 (29050)
Nagy-Imre Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29085

Nekem fajtatiszta német tarka volt(vagy 7 éve) és olyan 50% körüli volt avágási kihozatal.Nyulász barátom pedig már vagy 10 éve német tarkát és pannon fehéret tenyészt.Szokott pannon fehér anyára német tarka óriás bakot tenni és azokból szokott vágni maguknak.Elmondása szerint ezeknek a nyulaknak jobb lett a vágási kihozataluk és a súlygyarapodásuk is.

Előzmény: pirossapkásaranyhal (29040)
Nagy-Imre Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29084

Elnézést ezt a hozzászólást nem vettem figyelembe mikor vállaszoltam.Ha táptól is gyengén híznak akkor én a helyedben az egész jelenlegi állományt selejtezném.Az egész nyúlházat kitakarítanám,fertőtleníteném,kimeszelném,ketreceket felújítanám-fertőtleníteném és ősszel egy új állományt állítanék be egy olyan tenyésztőtől ,akinek az állománya kiválló termelésű.Ha nem tudsz egy intenzív fajtának biztosítani kiválló takarmányt és környezetet akkor felesleges tartani ,mert árpán,búzán és zabon egy keverék is képes ugyanolyan termelésre.De szerintem nem konkrétan a fajtával van a gond.

Előzmény: Zsuzsika.... (29021)
Nagy-Imre Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29083

Szia!Szerintem a táp hiánya miatt ekkorák mert nincs megfelelő fehérje tartalom  ,bár táp nélkül is ennyi idősen már minimum 2 kilósnak kéne lenniük.Én naponta 3 x cserélem a vizüket és napi kétszer kapnak enni.Lehet ,hogy sokat hagytál az anya alatt és nem tudta őket megfelően ellátni tejjel  és nem tudják behozni a lemaradást.Ha kellő rendszerességgel itatsz Trisulmixot akkor szerintem ez nem a kokcidiózis miatt van,bár amiatt szoktak visszamaradni a növendéknyulak.Én azt mondom neked ,hogy: adj tápot is nekik,hamarabb válassz(6.hét),csak 7-8 db-ot hagyj egy anya alatt és ha ekkor sem nőnek jobban akkor ott más baj van.

Előzmény: Zsuzsika.... (29010)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29082

http://www.youtube.com/watch?v=xzA-9RZIjSo

 

Na csináltam egy videót a jószágokról. Nem a legjobb a minőség, de mindenkit levideóztam.

A kotlónak ez a második fészkaljja és még csak egy éves.

A kiskutya Csufi, de most morcos volt kicsit.

Lehet nem a nyulakhoz kéne tenni, de az is van rajta és a kacsás topikhoz is tehetném, meg a csirkéshez is.

Nagy-Imre Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29081

Így van! :-))

Előzmény: japipapi (28983)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29080

Ha apósodnál jobban nőnek ugyanabból az alomból, akkor valamit te nem csinálsz jólsz. Mert szerintem, ha valami féreg vagy baktérium, vírus,parazita lenne, akkor az övéi is ugyanolyan kicsik lennének. 

Adj nekik zölded, gyömölcsöt, zöldséget. Lhet, hogy ez a baj,hogy nincs meg bennük a szükséges ásványi anyag, vitamin adag.

    

 

Én nem csinálok nagy problémát az etetésből. Adok nekik tengerit, meg szénát, zöldet, maradékot a konyhából és mégis nőnek, mint a gomba.A vízükbe is belemásznak, de azt többször adok nekik tisztát és kétnaponta takarítom csak a ketrecet, szerintem elég ennyi.

 

Rampi: Örülök, hogy a nyuszi jól van. A sebeket kezeld valamivel, hogy el ne fertőződjön. Ha taknyol, adj neki antibiotikumot, de lehet, hogy nem is fog elkapni semmilyen szövődményt.

 

Előzmény: Zsuzsika.... (29028)
juhosttt Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29079

A myxos nyulról nem kell ennyre lekicsinyíteni a dolgokat... még fiatalon is nehéz elolvasni.
Az elkapart sebeket érdemes kezelni, mert a nyílt sebre rákapnak a legyek stb.
Ezen kívül a taknyolást nézd! Mennyire taknyos, csapzott a szőre? Légzés mennyire nehéz? Mennyire jár szaporán az oldalal egy átlagos hűvös időszakban? (szóval nem  a legnagyobb kánikulában)

Neked is azt mondom, képet tegyél fel, róla, az többet elárul, mint pár sor! Ha netán túléli, akkor a helyedbe megpróbálnám pár szezon múlva újra kitenni a betegségnek. Ha immunis, akkor ritka értékes egyeded van. Ha nem, akkor nem.

 

Az a baj, hogy senki nem bátorkodik hogy ilyenre adja a fejét... Igaz ehhez nagy elszántság és energia és pénz kell, merthát sok lesz a kutyakaja...

Előzmény: rampi (29077)
rampi Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29078

Takarítás:nálunk is a wc-s sarkokban, (ami ketrecenként 2) van alom, ami faforgács.Takarítás 2-3 naponta,de próbálunk a 2 napost betartani,néha elcsúszunk 1-1 napot.

Előzmény: rampi (29077)
rampi Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29077

Látom tartási körülmény-növekedés jött fel témaként,épp ehhez szerettem volna írni.

Nálunk telepadlós ketrecekben vannak a nyulak.

Reggel-este kapnak szemes takarmányt (eddig árpa volt, 2 hete már zab) és réti szénát.

Napközben zöldet,akáclevelet,füvet.

Önitatóban mindig van víz, ezeket napi átlag 3-szor is ellenőrizzük.

hízás,nem tudom milyennek számít,háztáji keverékek, most éppen hónaposak,1 hónapja vannak nálunk 600-700 g-osak voltak amikor elhoztuk őket (10 db), most 1150- 1300 g-osak,tehát megduplázták a súlyukat. 

 

(myxós nyuszi jól van, a szemén a göbök szemölcsösre nőttek, párat elkapart ami sebes,de bevarrasodott,nincs (még) ilyen jellegű felülfertőzés)étvágya,kedve továbbra is jó,ma 10 napja,hogy előjöttek rajta a tünetek)

juhosttt Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29076

Szerintem konkrétan tenyésztőt keress, az talán többet tud segíteni, mint aki keverékeket, vagy más fajtákat tart!

Előzmény: pirossapkásaranyhal (29075)
pirossapkásaranyhal Creative Commons License 2013.08.21 0 0 29075

29040    !!!

Jó ötletnek tűnt  itt tanácsot kérni ez ügyben!Lehet,hogy mások sem tájékozottabbak a feltett kérdéssel kapcsolatban mint jómagam? Ez esetben elnézést kérek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!