Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 28395

Szia B.Zoli.

 

Sajnálom ami veled történt.

 

Én is igy jártam hogy az egyik német lepke tarka keverék anyanyulam pont akkor esett a fiálasa mikor a multkori nagyon melegek voltak csak pontosan nem tudtam hogy mikor jár le az ideje többszó mint száz nekem 12db kisnyulat fialt 4szeri neki ugrásnak azok hatalmas kisnyulat voltak mint amelyek kb.6-7naposak és szörősek voltak a kisnyulak és az anyanyúl is megdögltt biztosan a nagy melegtől lehetet.

 

Üdv.

Előzmény: B.Zoli79 (28345)
juhosttt Creative Commons License 2013.07.31 0 0 28394

Én régebben úgy hallottam, hogy hidegsajtolással állítsák elő. Na meg az olajos magvak (pl napraforgó) olajtartalma is segíti a tapadást. 

Előzmény: japipapi (28393)
japipapi Creative Commons License 2013.07.31 0 0 28393

Szia, Attila!

Én is csináltam már a halaknak, de az nem pelet, hanem bojli. Az könnyű csinálni (golyóforma), de valóban megoldható könnyedén a pelet formájú is. Itt van olyan anyag, amely összragaszja a cuccot (tojás). A takarmány peletet azért nem gondolnám, tojással kellene ragasztani, gondolom ott a nyomás és hő "ragaszt". Átgondolva, házi gyártású pelet szerintem gazdaságtalan. Maga a gép marha drága, üzemeltetés sem semmi és akkor még hol van a különböző adalékot, amit lehetetlen megtermelni. Ha sikerül is, akkor gazdaságos, ha piacra is jut, ott viszont ismét probléma van, állategészségügyi kerce-hurca, előírások, szakhatóságok akadékoskodásai stb. Szóval én úgy döntöttem, a témát dobtam. Azért figyelem sikereid.

Előzmény: Attila314 (28387)
N.Jani Creative Commons License 2013.07.31 0 0 28392
Előzmény: Attila314 (28385)
Jency76 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 28391

Hello!

 

Hallom mindenhol akadnak gondok a melegtől. Nálam két 1,5 hónapos nyuszkó pusztult bele a melegbe. Az esti-éjszakai viharba szülő anyám, megint nem épített rendes fészket és szétszórta a kicsiket. Kb. 7-en lettek voltak. Ha visszajöttem a nyaralásból megy a bográcsba...

 

 

Üdv: J.

Nancy30 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 28390

Sziasztok!

 

Ha valakit érdekel 3 hét múlva lesznek eladó vörös újzélandi nyusziaim.

Holnap lesznek 3 hetesek, a képeken 2 hetesek.

Helyileg Fejér megyében találhatók a nyuszik.

Ha érdekel valakit ezen az e-mailon elér:

nancycica@mailbox.hu

 

 

 

 

 

 

juhosttt Creative Commons License 2013.07.31 0 0 28389

A gép méretéből ítélve nem ennyire kis mennyiséget gyártottak. De hülyeséget nem akarok mondnai. 5-10 kg-hoz egy kézi húsdaráló is elég. Én majd ezt akarom kipróbálni, csak úgy hobbi szinten..

Előzmény: Attila314 (28387)
maardeeni Creative Commons License 2013.07.31 0 0 28388

Oroszlánfejű törpenyúl (született: 2013.06.03.) kék és kék-fehér bakjaimat hasonló korú bakra és egy nőstényre cserélném. Oltási könyvük van. Szeged, esetleg Budapest vonzáskörzetében oldható meg a csere. érdeklődni: húsz530002egy

Attila314 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 28387

Igen ha a gép megvan csak ki kell cserélni a betétet és minden gyártható. A horgászok max 5-10kg-ot csinálnak nekem meg ennél lényegesen több kell.

 

Előzmény: juhosttt (28384)
juhosttt Creative Commons License 2013.07.31 0 0 28386

Természetesen már erre is gondoltam. Tervbe is volt valami féreghajtó vétele, de aztán csak madársóskát etettem velük egy kicsit. (Egyes férgeket kiűz, de nem széles spektrumú a hatóanyaga)
Keverék kiskutyáknál a fokhagyma segített. Megettek (nem maguktól ették...) fejenként 2-3 cikk normál méretű fokhagymát, 2 nap múlva még a "szemüket is kifosták". De azóta élnek és virulnak, egészségesek. Macskának inkább széles spektrumút vettem ami mindenre jó. Eddig úgy néz ki hogy segített.

Nyúlnál eleve nem tudom, milyen férget kell írtani. Első körben a disznónak/csirkének való por alapúra gondoltam.

Szerény véleményem szerint a bélférgeket csak úgy nem szarja ki az állat. Ha így lenne akkor feltakarítom a trágyát és nem kell féreghatjó. Szóval ha adol is neki féreghajtót, utána kell figyelni a trágyát, esetleg vizsgálgatni a bogyókat. Ezzel megtudhatod, hogy volt-e értelme a féregírtónak.

Előzmény: Chezulu (28378)
Attila314 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 28385

Szia.

Onnan veszem, hogy vannak akik emailben segítenek a tápgyártás elkezdésében! Gépek, alapanyagok, eszközök.....

A többi kérdés tényleg a gyártásra vonatkozik. De ez a lényegen nem változtat.

Nézd a dolgok összeségét! Ne azt elemezd mit írtam. Ha tudsz segíteni segíts ha nem akkor nem....

Előzmény: juhosttt (28383)
juhosttt Creative Commons License 2013.07.31 0 0 28384

Ha már megvan a pelletálló gép, akkor csirke pelletet is elő lehet állítani, csak más takarmány arányokkal.

Mellesleg régen néztem a pvtv-n ilyen pelletálló gépet. Ott házilag csinálták bojli készítésre. (nem vagyok pecás, így ha hülyeséget írtam sorry). Költségre nem emlékszem, de ezirányban talán lehet keresni olcsó megoldásokat.

Előzmény: Attila314 (28380)
juhosttt Creative Commons License 2013.07.31 0 0 28383

Ezt honnan veszed? Lehet van benne igazság, én személy szerint nem tudok ilyenről, ezért kérdezem.

A többi kérdésed pedig nem összetevőkre vonatkozik, hanem a gyártási folyamatra! De te összetevőket kérdeztél! A pellet méretet meg egyszerű megoldani. Nézel valakinél egy kis tápot és leméred az állagát. Kézzel fogható biztos eredmény.

Vagy a nedvességtartalom, vagy a szárazanyagtartalmat kötelező feltüntetni. Most meg nem mondom fejből, mert már rég láttam tápos papírt, de tudom. Ezen kívül az aminosavtartalmat és vitamintartalmat is feltüntetik, de ezeket háznál egységesen meghatározni, sztem nem lehet, vagy csak költségesen.

Előzmény: Attila314 (28381)
Attila314 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28382

Ma érdekes dolgot láttam. Első fialású anyanyulam nem megette az elhullott fiókát (3 napos) hanem addig dobálta ameddig ki nem esett a rácson keresztül.

 

Valaki látott vagy hallott már ilyet????   érdekes nem??

Attila314 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28381

Ja szalma is van benne rendesen mégsincs ráírva....

Amit még hiányolok: Szecskaméret, nedvességtartalom a pelletizáláshoz, elkészült pellet nedvességtartalma, milyen hőfokan kell hűteni, hogy ne essen szét a késztermék.... na ez nincsen a zsákon......

Előzmény: juhosttt (28368)
Attila314 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28380

Ha van rá érdeklődés csinálhatok.

De elég sokba van.

A szecskázó , a pelletizáló, a szárító....

Ha magadnak rakod össze, sok-sok baráti segítséggel Pl. gépmunka és alkatrészek akkor is 100-150 E Huf... 

Ha mással csináltatod 300-400 is lehet....

Viszont innentől nagyon olcsó a takarmánygranulátum.... Át kell gondolni én benne vagyok egy topik nyitásban ebben a témában, várom hátha érdekel másokat is.

Előzmény: japipapi (28367)
Attila314 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28379

Sziasztok.

 

A féreg látható a friss bogyókon. Fehér, hajszál szerű, olyan mint a kukorica "haja" és 4-10 mm hosszú. 

Előzmény: Chezulu (28378)
Chezulu Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28378

Nemrég kaptam kettő nőstény növendéket. Tudjátok a tipikus húvét utáni kiábrándult nyulakról van szó, nagyok lettek meg büdösek. Na befogadtam őket. Elhelyeztem az enyéimtől külön épületbe. Mára már együtt vannak és sz egyiken azt tapasztalom hogy hiába eszik lassan nő és vékony is. Emésztőszervi betegségre gondoltam debogyózik rendesen. Most hogy olvasgattam a nyulad történetét beugrott az,hogy nem e bélféregről van szó a Te illetve az én esetemben is. 

Hogyané tudnám ezt megállapítani vagy kizárni? Az ürülékben fellelhető-é a féreg? Szerinted? Szerintetek?

Egyébként a másik nyúl szépen fejlődik.

Előzmény: juhosttt (28374)
rampi Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28377

hidd el amikor ezt a telket megvettük, ez volt a férjem vágya,hisz egy hatalmas fa....évente max. 2 marék terméssel:((,így pálinka ebből nem készül,másból persze igen ;)

Előzmény: japipapi (28370)
bbfeco Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28376

Eladóvá vált egy 2012.02 havi Pannon Fehér bak és egy ~2 éves  Lepketarka anya. Oltva nem voltak , mivel szunyoghálós ketrecben vannak tarva.A baksi fültetovált.Sajnos csökkentenem kell az állományt, mivel a családban csak én szeretem a nyúlpörit ésstb, illetve a környék nem igazán jó felvevőpiac az esetleges feleslegre.Balaton délipart,tel: hetven 3212153.

juhosttt Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28375

Az első nyulam is olyan mint amit elmondtál. Bár nem egy hústermelő, de ő amolyan kedvenc is, mivel mindent túl élt... Ő végelgyengülésig marad. De ez a másik akiről a témát kezdtem, ő még kétséges...

Előzmény: japipapi (28373)
juhosttt Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28374

Nem lett betervezve, hogy ilyen gyengék lesznek. De jelenleg 2 kokcis kezelésen vannak túl (választáskor és kb 2 napja kapták meg újra a 7 napi coccifortot)
Lehet bennem van a hiba, de télen választás után 2 héttel voltak ekkorák a nyulaim.

Most ezen a héten ha javulás lesz akkor várok, hogy javuljanak, ha nem, akkor 1-2 hét múlva levágom őket mindenképpen, bármennyit is fejlődnek. A többiek akik kint voltak látványosan fejlődtek rövid idő alatt. De sajnos erre nem vagyok felkészülve, hogy kint tartsam őket.

Előzmény: Deryan (28372)
japipapi Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28373

Szia!

Nekem is volt ilyen manöken nyulam, próbálkoztam erősíteni, tovább szaporítottam, de végül kivágtam az egészet, egyre rosszabb lett. Érdekes módon, immunitás szempontjából nagyon jó volt, oltás nélkül egészségesek voltak, a myxó sem ártott nekik, de sajnos nem gyarapodott az izomzatuk.

Szeretnék szerezni széna peletet, találtam forrást, de csak nagy tételben adtak el, nem tudom kipróbálni. azért gondoltam ilyet beszerezni, hogy talán kevesebb a veszteség, kisebb helyen fér el. (elhullás, nagyobb raktározási terjedelem) Valahol Dabason gyártják, de a 15 kg-os kiszerelést raklapon adják. :-(

 

 

Előzmény: juhosttt (28371)
Deryan Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28372

Minek tartod a satnya nyulakat? Ha nem fejlődik rendesen a többivel, akkor ott valami gond lehet.

 

Szerintem azok a nyulak jobban érzik magukat egy karámban mint egy szabványos ketrecben. 

Előzmény: juhosttt (28371)
juhosttt Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28371

Igen egyet értek! A pellet előállítás célja a takarmányozás könnyebsége legyen. A felsorolt cuccokat kell(ene) pelletálni.

 

Most lehet megköveztek érte, de van pár tavaly téli nyulam, aki nagyon gyér... Még most sincs bennük fél kg... Most az udvaron csináltam egy karámot, amely eredetileg kacsa nevelő volt.. volt egy vékonyabb talajcsere, aztán ilyen ketreces tartásban vannak. Itt aztán kapnak zöldet, meg ami éppen a kezembe akad és a nyúlnak adható... Ha netán megdöglenének is olcsóbb, mint már közel fél éve tartani értelmetlenül.... Még azon vacilálok, hogy az annyuk maradjon-e vagy sem, mivel ő is csak éppen üti a kívánt átlagot.

Előzmény: japipapi (28369)
japipapi Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28370

Szia!

Igen, persze szeretik, ehetik, de azért még is csak a legjobb a terméséből csinált pálesz! :-)))) A selyemhernyók is azt eszik, kizárólag. (nem a levét ) :-))))

 

Előzmény: rampi (28365)
japipapi Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28369

... és szelénes só, meg sok vegyszer, amitől ismét csinálunk egy műkaját és olyan sz@r lesz a hús, mint a tescóban. Én úgy gondolom, -és így is csinálom-, szemestakarmány, lucernaszéna, rétiszéna, nyalósó és víz. Gondolom ez a természetes takarmány. Egyetértessz?

Előzmény: juhosttt (28368)
juhosttt Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28368

Milyen összetevőt hiányolsz a tápos papíron?

Rajta van, hogy van benne lucerna, szója, extrahált napraforgó, búza, és/vagy búzakorpa, meg gyártótól függ, hogy mi. A legtöbben még gyógyszer is van. A lucerna, forgó, és szója együtt nagyon jó tápértéket ad. Persze valami por alapú ásványi anyag premix sem árt, és vitamin.

Előzmény: Attila314 (28363)
japipapi Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28367

Nincs kedved csinálni ere a témára egy topikot? Szerintem a nyúltatók csődülnének.

Előzmény: Attila314 (28363)
japipapi Creative Commons License 2013.07.30 0 0 28366

Szia Atti!

Meleg dolog lenne!  Tudod, most kicsit bajba vagyok, sajnos macskám elpusztult és támadásba indultak az egerek .:-( Valami, vagy valaki a környéken mérgezi a macskákat, éppen ezért jó lenne keresztezni ezt macskával. Elkapná az egeret, a mérgezőt egyaránt. Na, abból csinálnék kolbászt!

 

Előzmény: Attila314 (28360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!