Keresés

Részletes keresés

Attila314 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 28089

Szia Jani.

 

Nekem vannak nyulas könyveim!!!!  küldjek neked pár darabot.... :)

 

/ mint mindíg: csak viccceltem/

 

Előzmény: N.Jani (28085)
Rózsika :) Creative Commons License 2013.07.18 0 0 28088

Sziasztok! a mixos nyuszik után megint hozok 1bibis nyuszit. :( 
ilyen a füle,

sztem vmi megcsíphette mielőtt beszúnyoghálóztam az ólját. nemhiszem h mixo, mert nem olyanok a tünetei, mint a többieknek volt. ezen a fülén ilyen van, a másik fülén csak kis seb van. mit csináljak vele? 

holnap fogom beoltani mixo ellen, életemben először, remélem sikerül a dolog. 

 

de hogy valami pozitív dolgot is hozzak:

őket vasárnap fialta, csak négyen lettek. előző alkalommal 8 volt. ez most a második fialása. de sokkal nagyobbak és erősebbek, mint amikor sokan voltak. 

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 28087

 

 

ibrahimovic Creative Commons License 2013.07.18 0 0 28086

Búza , kukorica ,  zab keveréket adok nekik eddig nincs gond vele ! lassan 1 éve, persze kapnak tápot adok  nekik .

N.Jani Creative Commons License 2013.07.18 0 0 28085

Üdv.!

 

Van "valamiféle" nyulas könyved?!

Előzmény: kerivili (28078)
kerivili Creative Commons License 2013.07.18 0 0 28084

Köszönöm, megfogadom a tanácsot!

Előzmény: juhosttt (28083)
juhosttt Creative Commons License 2013.07.17 0 0 28083

Az árpa jobb. A búzát csak kis mértékben szabad adni, mert fosat.

Előzmény: kerivili (28078)
Deryan Creative Commons License 2013.07.17 0 0 28082

Köszönöm a fotókat!

Ó ezek a nyuszik kedvükre kiugrándozhatják magukat!:)

Előzmény: Asslan (28075)
potegyerek Creative Commons License 2013.07.17 0 0 28081

Sziasztok . Szeretnék érdeklődni,h mennyire megbizható a dajkásitás, két anyám fialt a napokban ,az egyik vasárnap 11db ,a másik kedden 1db . Nem tudom mit csináljak hogyan , vagy hagyjam őket ? a válaszokat előre is köszönöm :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.17 0 0 28079

A nyusziknak árpát, tengerit szoktam adni. A búzát senki se adjaszerintem.

Előzmény: kerivili (28078)
kerivili Creative Commons License 2013.07.17 0 0 28078

Üdv nyúlÁszok!

A búza vagy az árpa jobb takarmány a nyulaknak?

Dirtyfree Creative Commons License 2013.07.17 0 0 28074

Voltak jó ötletek,de nállam ez lesz a nyerő! :)

Fülbe mehet a csík,és 2-3 hónapig ott is marad! ;)

Előzmény: Asslan (28067)
Deryan Creative Commons License 2013.07.16 0 0 28073

Nagyon ötletes! :))

Amikor a növendék bakok összeverekednek, akkor hasonló sérülések előfordulhatnak.

 

Átmeneti jelölésnek a bundába is bele lehet nyírni.

A múlt évben egy alkalommalleesett a légyragasztó és egy nyuszira úgy ráragadt, hogy le kellett róla vágni egy helyen. A nyírás helye hónapokig látszott.

 

Előzmény: Erdélyi Nyúlász (28069)
hodanyo Creative Commons License 2013.07.16 0 0 28072

Rázza a fejét és valkarózik? Mert akkor valószínüleg fülatka...

Viszked neki és a  nyúl megsérti vakarózás közben is a fülét.

El kell különíteni a többi nyúltól,mert fertőző.

Én Paraffin olajjal szoktam gyógyítani (2-300 Ft a patikában).Naponta 2x befecskendezem a fülébe és jól bemaszírozom .  3-4 nap alatt helyre szokott jönni.

 

Előzmény: Zsüfi (28070)
hodanyo Creative Commons License 2013.07.16 0 0 28071

Örülök neki,akkor nemcsak vaklárma volt a korai fészeképítés:)

Előzmény: Mathias23 (28061)
Zsüfi Creative Commons License 2013.07.16 0 0 28070

A fül belsjében lévő sebességet  mi okozza és hogyan mivel lehet kezelni? Ma cseréltem 1 újzélandi bakot és 1 pannon anyát sajnos mindkettő sebes fülű. :-(

Erdélyi Nyúlász Creative Commons License 2013.07.16 0 0 28069

Szia

Amikor a mostani bakomat cseréltem egy másik nyúltartóval, ugyanannyi idős volt mint a többi növendék és hely hiányában egy helyre tettem a többiekkel. A fülén kis ollóval egy részen kb fél centire bevágtam és már mehetett. Nem volt baj a jel még most is látszik, igaz, nem feltűnő. Lehetne egy nyuszinak 1 bevágás a fülén a másiknak kettő ha több van akk változtasd a bevágások helyét( bal fül, jobb fül, stb). Ha más megoldást jobbnak találsz alkalmazd azt, ez csak egy ötlet:D

Előzmény: Asslan (28064)
Deryan Creative Commons License 2013.07.16 0 0 28068

Jó sora lehet a nyusziaidnak! :)

Tegyél már fel néhány fotót a tartásmódodról lsz.!

Mi csak ábrándozunk arról, hogy a nyusziknak mi lenne igazán jó, nyáron kellemesen hűvös, de természetes. 

Előzmény: Asslan (28067)
Deryan Creative Commons License 2013.07.16 0 0 28066

Ha csupán néhány nyúlról van szó, akkor vedd kézbe a nyulakat egyenként és nézd meg, hogy találsz-e rajta valami szín/folt beli elütést az orrrán, arcán, hasán, lábakon, füleken, a farkán.

Ha nincs, akkor tetoválni kell egy pár pettyel a fülén.

 

A vemhes nyúl általában 1 hét után kaparni szokott. Ha teheti, hatalmas gödröket. Ha nincs más, akkor a padlót. 

Előzmény: Asslan (28064)
Deryan Creative Commons License 2013.07.16 0 0 28065

A belső szerveket meg kellett volna nézni!

Az interneten sok minden található a nyúlbetegségekkel kapcsolatosan. Csupán be kell azonosítani a látottakat.

Előzmény: Blau28 (28062)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.16 0 0 28063

Mivel, hogy valószínűleg csak puffadás volt, ezért nem kell serintem erős oldattal fertőtleníteni. De mivel lehetett valami más baja is, ezért szerintem egy kis domestosos vízzel öblítsd csak át.

Előzmény: Blau28 (28062)
Blau28 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 28062

Sajnos az én kis bakom nem volt ilyen szerencsés, próbáltam itatni, masszíroztam finoman a hasát, de hiába most reggelre elpusztult, nagyon sajnálom gyönyörű és ügyes kis bak volt. Nemtudom mi lett vele 1 nap és el is vitte.....
Érdemes szerintetek fertőtleníteni komolyabban utánna vagy ez valami bélelzáródás v. leállás lehetett ami nem bakteriális eredetű ???

Előzmény: kemorgo (28054)
Mathias23 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 28061

Szia, 31 naposan lefialt, 6 egészséges és átlagosan 58 g súlyú kisnyúla lett neki.

Előzmény: hodanyo (28032)
Mathias23 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 28060

Köszi a választ, érdemes volt még várni.

Előzmény: Törölt nick (27992)
vargagyuszko Creative Commons License 2013.07.16 0 0 28059

Eladó a képen látható törpenyuszik! 21 db
Sima törpenyulak, törperexek, oroszlánfejűek.
Végleges nagyságuk 1,5-2 kg, már 4 hónaposan ivarérettek, nálam született utódok száma átlagban 4-5-6 de előfordult már többször is 7-es illetve 9-es alom.
A nyuszik 6-8 hetesek, fiúk lányok vegyesen.
Az adás-vétel helyben történik. 1000 Ft/db ,de bármit meghallgatok.

A nyuszik Szabolcs-Szatmár-Bereg megyén belül Fábiánházán találhatóak.

Érdeklődni : vargagyuszko@vipmail.hu 

 

Chezulu Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28058

Sziasztok!

Régen írtam a fórumra de rendszeresen olvastam. Vannak új nevek aminek örülök, néha felbukkan egy-két régi név is de sokakat hiányolok.

 

Fontos infót osztanék meg!!! Sajnos vannak myxos nyulak Szeghalmon úgyhogy a környékbeliek akik még nem védekeztek azok tegyék meg!!!

kemorgo Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28057

Bizonyára igazad van, a helyes takarmányozáson nagyon-nagyon sok minden múlik. A nyulak egészsége, többek között.

Tudod, az okos ember a más kárán, a buta a sajátján tanul.

 

Amit elkövettem, azt vállalom, lehet, kicsit összefülledt a k betűs zöldségek levele, hiába próbálom helyesen tárolni, szétterítve. Egy hűvös, jól szellőző melléképületben tartom a kajájukat, persze, nem egyenletes minőség. 

Szegény ember vízzel főz, azt esznek, amihez hozzájutok.

 

A zöldség levelek mellé folyamatosan kapnak szénát, korlátozás nélkül, tápot- keveset, talán egy evőkanálnyit naponta, főleg most, hogy végre lehet árpát kapni. Az a két-három hónap, amíg nem lehetett árpát kapni, az kemény volt. Akkor, amikor ez történt, még nem volt árpa, úgyhogy táp volt helyette is.

 

A zöldségleveleket nem kapták korlátozás nélkül.

Óvatosan vezetem vissza a szokásos kajájukat, meg időközben a süldők elérték a vágásérett kort, nagy csattogás volt a múlt héten.

Most már nem maradt csak a két süldő, amelyiken átment a betegség, nagyon lefogytak, ők kaptam kis időt, hogy legyen mit enni rajtuk.

Azon kívül a két anyám, a bak, és két tartalék anya a süldők közül. 

 

Az elárvult gyerekek közül öt élte túl a húszból, mint írtam, tán szombaton, most már kiköltöztek a nyúlházba, igazán ügyesen esznek, isznak, remélem, most már megmaradnak.

 

Így, nyulásztanoncként kell ilyen is, hogy nehogy elszálljak, hogy nekem minden sikerül, biztos az én érdemem. Pedig dehogy, csak a kezdők szerencséje volt eddig velem, és minden tanácsot szívesen fogadok.

Előzmény: tp329 (28055)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28056

Köszi! :-)))

Előzmény: N.Jani (28045)
tp329 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28055

Szia!

 

A fohászkodás mellett célszerű lenne  némi, fajnak megfelelő takarmányozást is folytatni, hidd el, megéri.

A nyúl nem konyhamalac! Nem a mesék alapján kéne etetni. Az összes "k" betűs zöldség puffaszt. Nyulnak csak mértékkel adható. De a hogyan is sokat számít, ezért van az, hogy ami az egyik helyen nem okoz gondot, az a másik helyen kiírtja az állományt.

Előzmény: kemorgo (28054)
kemorgo Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28054

Az enyémek közül néhány pont ugyanezt csinálta. Csak nálam nem salátát kaptak, hanem vegyes zöldséghulladékot, kelkáposztát, karfiollevelet, karalábé levelet.

Az volt a feltűnő, hogy sem a vacsi nem fogyott el, sem a vízből nem hiányzott.

 

A két friss anyán kívül, átment a bakomon, rögtön utána két süldőn- őket azonnal levágtam, túl friss volt a két anya pusztulása. Totál levegős volt az egész bélrendszerük.

 

Kb egy hét múlva még két süldő is elkezdte, őket azonnal kiemeltem a csapatból, ahogy nem raboltak rá etetéskor a kajára, elkülönítőbe raktam, és csak szénát tettem eléjük, plusz napi több alkalommal cseréltem a vizet náluk.

Nagyjából négy napig se nem ettek, se nem bogyóztak, és a víz abszolút nem fogyott. Naponta kiraktam őket, egy kicsit mozogni, mondjuk, nem nagyon volt kedvük ugrálni, csak gubbasztottak egy sarokban. Néha mintha fogcsikorgatás is lett volna.

Aztán elkezdtek szálalni, és inni. Majd egy hétig csak a szénát ették meg.

 

Mostanra teljesen jól vannak, igyekszenek bepótolni a koplalást.

 

Laikusként azt gondolom, hogy valami lehetett a zölddel- amúgy hozzá voltak szokva, ahogy elkezdtek rágni, rögtön azt ették, már az anyjaik is-, vagy a táppal.

A kutya imádja a nyuszitápot, de ebben az időszakban ő se ette meg.

A két anya az extrém terhelés - egy, illetve két hetes sok fióka volt alattuk, utolsó negyedórában is szoptatni próbáltak- miatt nem bírta, a többi, ami jó erőben volt, az kiheverte.

Én nem nyúlnék rögtön a késhez, max elviselném, ha elveszíteném. Nekem bevált az elkülönítés, a megfigyelés. Meg a fohászkodás....

Előzmény: Blau28 (28047)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!