Keresés

Részletes keresés

lacc74 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 27582

Az a legnagyobb baj ha kezdő szó szerint kezdő elolvassa és ő e szerint csinálja.Később az istennek se tudod meg nagyarázni neki hogy 1-2 dolog nem egészen így van.

Pl:más,galambászat de le írom,van egy haverom kingeket tartott mindenféle mende-mondákat ovasott és úgy tartotta a galambjait semmi eredménnyel,pedig hárman mondták neki (kingesek)mit kell csinálni de ő nem.Azóta abba is hagyta.Nekem mondainok vannak nem szóltam bele kingesek vitájába.

Előzmény: Deryan (27580)
Deryan Creative Commons License 2013.06.14 0 0 27581

A száraz kenyér etetése, nem etetése már többször szóba került.

 

Mi a nyulakkal mindent etetünk, ami egy háztartásban és a házkörül, a réteken megengedett.

 

Amikor bejön a frissfű szezonja rendszeresen kapnak szárazkenyeret ropogtatni. Csupán néhány gramm, amit egyszerre meg tudnak enni. Ezzel kezdjük a reggelt, a ketrecbe zárást a takarításhoz.

 

A fészekből előjövő eszegető kisnyulak reszelt gumósokat kapnak árpadarával keverve. Ha egy pici zsemlemorzsát is teszek bele jobban eszik.

lacc74 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 27579

Reggeli ráérésembe olvasgattam egy kicsit.Én gazdaságom-Nyúltenyésztés c rovat.Élő példája hogy bárhol tudnak baromságokat írni.Nem tudom ki írta azt a cikket de ő egy fasz.

Pl:írja a nyúl legnagyobb ellensége a szúnyog,a csípések által keletkezett varasodásba álltalába belepusztul amelyik túléli az immunissá válik.Szeptembertől-júniusig legyen a tenyészidő uttána ki kell vágni mindet majd szeptembertől újakkal kezdeni.

Na már most ha valakinek van egy immunissá vált nyula barom lenne egy év után levágni.A másik ha van egy biztos anya ami jól nevel mért vágjam ki egy év után és hozzak egy fiatalt ami akár rossz nevelő is lehet.

Mellesleg sztem egész éven át tenyész idő van.

lacc74 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 27578

Én 40-20-40% ba adom nekik.Sorrendbe ahogy írtad.

Előzmény: Zsuzsika.... (27576)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.13 0 0 27577

Sziasztok Eladó Újzélandi vörös nyúlaim párban! 

 

 

 

Zsuzsika.... Creative Commons License 2013.06.13 0 0 27576

Sziasztok!

 

Ha valaki Árpát és zabot és Tritikálét etet mi a jó keverési arány?

Lucernát kapnak mellé
lacc74 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 27575

Ezzel a hsz-el teljesen eggyetértek.

Előzmény: juhosttt (27574)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.13 0 0 27574

Ezt próbáltam elmondani pár hsz-el előbb... Nem csak a takarmányozás a fontos, hanem az is, hogy milyen fajta nyulat tartunk. Mégha keverék is, akkor sem mindegy milyen tulajdonságokkal rendelkezik.

Hogy egy példát mondja: Az emberek közt is van, aki 1-2 csokitól már hízik, és van akin a 20 csoki sem látszik meg. (Én pl napi 4-13 csokit eszek, emellett rendes kaját is eszek (hús, kenyér tészta, zöldség stb változó arányban...) + napi 1-3 jégkrém, mégse bírok hízni 1 dekát sem...) Sokan ennyi cukorbeviteltől tuti híznának.

Ha az egyed súlygyarapodása nem kielégítő, azt semmivel sem lehet felnyomatni... Se táppal, se anélkül. De sokan vagy túl buták belátni, vagy szimplán nem fogják fel.

A méret szerint megkülönböztetünk óriás/nagytestű, középnagytestű, kistestű, törpe fajtákat. Még a keverék nyulakat is ki kellett keverni valamilyen fajtákból... Ha pont rossz irányba indult meg a tenyésztés, mondjuk mert nem foglalkoztak vele, hogy milyen nyulakat tenyésztenek, akkor hosszú távon visszaüthet a dolog.

 

Előzmény: lacc74 (27573)
lacc74 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 27573

Törpébe biztos jó,most megmértem az enyémeimet 37naposak1.20-1.40között vannak.

Az 5hónapos anyának hagyott kettő 4.10-4.30 ők 1hónapja nemhogy tápot de szemeset se kapnak.

Előzmény: Szabx01 (27572)
Szabx01 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 27572

igen 550 g-ot akartm irni :D

Előzmény: kemorgo (27570)
kemorgo Creative Commons License 2013.06.13 0 0 27571

Nálam az első banda- januári szülesüek- 28 napon voltak 510-620 g.

A mostaniakat nem mértem, de kisebbek, nem nőnek olyan jól, mint a téli banda. Őket pont három hónaposan tudtam vágni, élősúlyukat nem tudom, tisztítva, belsőség nélkül voltak 1,4-1,6 kg között. 

Előzmény: Szabx01 (27569)
kemorgo Creative Commons License 2013.06.13 0 0 27570

Nem 550 g-ot akartál írni?

Nekem, a fialás másnapján kivett, elpusztult kicsi volt 61 g!

Előzmény: Szabx01 (27569)
Szabx01 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 27569

Sziasztok nyulásztárask! Én mint kezdő a véleményetek kérném hogy egy 35 napos csopségnél mennyire jo eredmény 55 g?

Mathias23 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 27568

Sziasztok! Anyanyúlnál miért ritka a szőre a far részénél? Jól látható a rózsaszín bőr. Azért mert  már többször pároztatták?

 

 

 

Baknyúlnál viszont mindkét oldalán vannak foltok, azaz ott rövidebb a szőr.

 

 

Valamint a a fülén vannak kisebb karcolások hegek. A fülkaparása során szerezhete be v betegség?

 

 

 

 

 

 

lacc74 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 27567

Nem tartom magam profinak.Nekem is pont ennyi nyulam van.

 

Előzmény: bbfeco (27565)
lacc74 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 27566

Hát azt nem tudom a tisztelt nyúl tartóknak milyen szedett-vetett nyulaik vannak.

Az enyémeket már leírtam.Mikor külföldön dolgozok a feleségem eteti őket,ő nem nagyon szedi össze a kertből a zöldet minden nap,ő vesz tápot,árpát,búzát,zabot 8-9-10héten már 2.30kg-ot verik.

Mikor itthon vagyok én etetek nincs táp csak árpa,zab,búza meg ami a kertbe van minden féle fű-zöldség zöldje,a feleségem eladóként dolgozik tud hozni sok zöldet,száraz kenyeret is kapnak.

Hidd el 3hónapra bőven elérik a 2.5kg-ot még többet is.

Valaki már leírta a nyúl növekedési erélyétől is függ,ezt támogatom.Ha vissza olvasol leírtam hogy hány éve tartom ezt a "családot˝ hogy ezt a úgymond vérvonalat fenntartsam néha rokon tenyésztést kell csinálni de ez belefér,én nem hozok mindig nyulat innen-onnan.

Amúgy meg ki mit gondol az itt leírtakról kurvára nem érdekel.Mindenki azt csinál amit akar,

Üdv mindenkinek.

Előzmény: Kihívó (27564)
bbfeco Creative Commons License 2013.06.13 0 0 27565

Nem lehet mindenki olyan "profi" mint Te ..:)

Ezek szerint én amatőr vagyok az 1 bak és 2 anyával, és nekem ez így jó. Minek sürgetném őket a hízással  ilyenkor , amikor rengeteg zöld van. Ingyen. Az ólak sajátok, nem kell bérleti díjat fizetnem, az időmet meg nem számolom....:)

Előzmény: lacc74 (27563)
Kihívó Creative Commons License 2013.06.13 0 0 27564

Ha táppal elérik 2,5kg 3 hónapos korra akkor ,hogy érné el táp nélkül!

Magyarázd már meg!

Előzmény: lacc74 (27563)
lacc74 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 27563

Hát ezért nem irok én se,nem mintha lennék valaki de több évtizede van nyulam itt meg osszák az észt mindenféle divat nyulászok,tisztelet a kivételnek,de ebből kevés van.

Gyerekek amelyik nyúl 3hónapos korára nem éri el a 2,5 kg-ot akár táp nélkül azt meg lehet baszni.onnantól a tartás ráfizetés.4-5 hónapig csak az igazi amatőrök tartanak vágásra nyulat.

Előzmény: juhosttt (27562)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27562
ez kb olyan mint a koca szuka nosteny lany a no nemu kifejezesere... lehet kotekedni vele de a lenyeg ugyanaz. de ugy latom nem kivanatos lettem a topicban. ertem en.... :)
Előzmény: Redbull... (27560)
Chezulu Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27561

Szia! Fialás előtt természetes a csökkent étvágy, a lényeg, hogy mikor megfial akkor legyen előtte víz meg takarmány.Kicsit kedvezz eki és adj neki répát, zöldséget, almát ezeket ilyenkor szivesebben eszik mint a száraz abrakot. Ne ess túlzásba, nem kell agyontömni zöldséggel, csak adj neki valamennyit, Te ismered a nyulad!

Előzmény: kiss-simon (27544)
Redbull... Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27560
Juhosttt!

Nem bántani akarlak de ekkora hülyeséget ne írj már,a marha bélcsavarodást kapott és helyre hozta apád!
Agyadra ment a hülyeség!:-D
Az lehet bélgörcs vagy gyomorgörcs!Mint lónál a kólika!
Kozák... Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27559
Kicsit másképp is válaszolhatnál okoska!
Jó nagy hülyeség amit írtál!
Előzmény: juhosttt (27557)
bbfeco Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27558

Csak az érdekesége miatt tettem át egy másik topikból.

Az ilyen "dédelgetéssel" én sem értek egyet, se kutyát se macskát nem engedünk a házba, mindegyiknek megvan a maga helye.

 

Nálam most a szölőlevélnek van szezonja, meg a kaszált szénának.Száraz kenyértől sztem semmi bajuk nincs. Almaecetet én is adok, főleg a választási kor után.

 

Előzmény: juhosttt (27554)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27557
Akkor leirom egy alacsonyabb ertelmi szinten:
Azt hogy mennyi ido alatt eri el a 2kg-t attol fugg milyen a novekedesi erenye az egyednek.
ezen kivul megirtam az egyik negativ tapasztalatom...
de ha konkretum kell: volt olyan alom amelyik kozel 3 honap alatt erte el a 2 kgt elosulyban. de van olyan anyanyulam amelyik tobb ido alatt eri el.
A legtobb doki kimerul a macskakban... ezert mosolyogta el... na de meg szerencse hogy a belekre iranyult az elozo hszem mivel ott kezdodik minden ami a gyogyszerek adasat indokolja. de mosolyogjal ezen is, hogy nem emlitettem a myxot.....
Előzmény: Kozák... (27556)
Kozák... Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27556
Látod!És most sem írtad le amit kérdeztek!
lugos a nyúl ezt még a doki is elmosolyogta mapát aki a macskámat oltotta be!
meg azt mondta etesd csak az akácfalevéllel!
Lucerna után ahogy ZSUZSIKA etet a borsó fölösleges!Sok lenne a fehérje!
És neked mennyi idő alatt érik el a 2kg?
Előzmény: juhosttt (27555)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27555

Nálam szezonalitás van.

Volt olyan év amikor csak széna, esetleg lucerna volt. (full szárazon)

Tavaly zab volt a fő, meg széna és lucerna, plusz a vágni valóak kaptak pici napraforgót, egy pici borsót, és pici tritikálét.

Kezdőbbként*

(4 éves nyulászkodom, de ezalatt már a legfőbb nyúlnépbetegségek végigsöpörtek az állományon, de még így se érzem magam tapasztalt nyulásznak, az meg ha valaki 20 éven át nyulászkodik és a fülénél fogja meg a nyulat és tengerivel eteti az megint csak kezdő...)

* sokféle takarmányozást végigjártam.

Volt a krumplis eset, az nagyon rossz volt...

Volt az almás, az rövid volt és értelmetlen

Ezután jött a csak száraz takarmányozás. Ez már elég korrekt volt, bár a csak szénás nevelés zárt tartásban nagyon lassú növekedést eredményezett.

De persze ez csak másodlagos. Egy jó növekedési eréllyel bíró nyúl táp nélkül is jó megnő. Mint írtam keverék nyulaim vannak. Van amelyik nemzedék úgy nőtt mint amit húztak. Volt amikor 6 hónap alatt neveltem ki egy 2 kg-os nyulat.

A legfontosabb a jó tenyészállomány összeállítása és megtartása. Utána lehet variálni a takarmányozással

Most mivel a zabot nem adhatok, mert kell jövőre vetni, így maradt a nagyon kevés napraforgó és kevés széna, meg vettem 5 kg borsót, amelyből csak a tenyészbak kap naponta kb 10-15 szemet, és a vágni valóak kapnak egy sovány marékkal. (9 nyúlra jut kb 2-3 dkg borsó/nap)

Nem mérem mérleggel, hanem szemre mérek.

Most a fő takarmány az akácfalevél. Ezt szeretik és fogyasszák is bőven. Emellett választás előtt megkezdve jolomaxos vizet kapnak, meg alma ecetes vizet. Alma ecetes vizet havonta kapnak pár alkalommal. Ha a nyúl szervezete túl lugos lenne, kedvezne a baktériumok fejlődésnek, így néha nem árt savasítani rajtuk. Persze nem kell hírtelen nagy számmal eltolni a ph értéküket...

Előzmény: Fecoka.. (27549)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27554

Ezt a nyulat tuti begyógyszerezték....

Még sose láttam olyat, hogy egy nyúl ennyire élvezze a vizet...

Melegben a forró víz nem egy kellemes... A hideg vizet meg a mellkasára engedni, élet veszélyes mind ember mind állat számára. Még azt se mondhatnám, hogy beállítom azt ami nekem jól esik, mert a nyúl testhője se biztos hogy egyezik az emberével.

Először azt hittem nem is élő nyúl... De miután végignéztem csodálkoztam.

Ha netán élvezi is a nyúl, ez a tipikus félre nevelés... Azért ennyire nem kellene a képünkre alakítani minden állatot... 

Előzmény: bbfeco (27548)
rampi Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27553

Erre én is kíváncsi lennék,ugyanis mi is táp nélkül szándékozunk ha csak annyi a különbség a két nevelés között,hogy a táposok gyorsabban nőnek,akkor maradunk az eredeti gondolatunknál,hogy táp nélkül nevelnünk. (és száraz kenyér nélkül, nem értem,hogy miért adnak nekik,nekünk embereknek se a legjobb,nem hogy állatnak...főleg egy növényevőnek)

 

Hétfőn megjött a második nyulunk.Hát,hozzá képest a fekete egy picike nyulacska.Lehet,hogy van benne törpe?A barna tesóit levágták,tehát korban vágáskorú,táp nélkül nevelték őt is,így az írásaitokból gondolom,hogy nagyjából 4-5 hónapos lehet. A kicsi feketére júni.2-án mondták,hogy akkor 2 hete volt elválasztva. Súlybeli különbségük fekete:1,2kg, barna :2,65 kg...

 

és pár kép róluk

kis fekete:

és a barna:

Előzmény: Fecoka.. (27549)
Jency76 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27552

Én nagy pénzben fogadék, hogy lepketarka német óriás volt az ősei között a meghatározó, csak a csík a hátáról már "lekopott". nekem szoktak ngyjából ilyen kinézetű nyulaim születni.

 

Előzmény: Szabx01 (27543)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!