Keresés

Részletes keresés

Kozák... Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27559
Kicsit másképp is válaszolhatnál okoska!
Jó nagy hülyeség amit írtál!
Előzmény: juhosttt (27557)
bbfeco Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27558

Csak az érdekesége miatt tettem át egy másik topikból.

Az ilyen "dédelgetéssel" én sem értek egyet, se kutyát se macskát nem engedünk a házba, mindegyiknek megvan a maga helye.

 

Nálam most a szölőlevélnek van szezonja, meg a kaszált szénának.Száraz kenyértől sztem semmi bajuk nincs. Almaecetet én is adok, főleg a választási kor után.

 

Előzmény: juhosttt (27554)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27557
Akkor leirom egy alacsonyabb ertelmi szinten:
Azt hogy mennyi ido alatt eri el a 2kg-t attol fugg milyen a novekedesi erenye az egyednek.
ezen kivul megirtam az egyik negativ tapasztalatom...
de ha konkretum kell: volt olyan alom amelyik kozel 3 honap alatt erte el a 2 kgt elosulyban. de van olyan anyanyulam amelyik tobb ido alatt eri el.
A legtobb doki kimerul a macskakban... ezert mosolyogta el... na de meg szerencse hogy a belekre iranyult az elozo hszem mivel ott kezdodik minden ami a gyogyszerek adasat indokolja. de mosolyogjal ezen is, hogy nem emlitettem a myxot.....
Előzmény: Kozák... (27556)
Kozák... Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27556
Látod!És most sem írtad le amit kérdeztek!
lugos a nyúl ezt még a doki is elmosolyogta mapát aki a macskámat oltotta be!
meg azt mondta etesd csak az akácfalevéllel!
Lucerna után ahogy ZSUZSIKA etet a borsó fölösleges!Sok lenne a fehérje!
És neked mennyi idő alatt érik el a 2kg?
Előzmény: juhosttt (27555)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27555

Nálam szezonalitás van.

Volt olyan év amikor csak széna, esetleg lucerna volt. (full szárazon)

Tavaly zab volt a fő, meg széna és lucerna, plusz a vágni valóak kaptak pici napraforgót, egy pici borsót, és pici tritikálét.

Kezdőbbként*

(4 éves nyulászkodom, de ezalatt már a legfőbb nyúlnépbetegségek végigsöpörtek az állományon, de még így se érzem magam tapasztalt nyulásznak, az meg ha valaki 20 éven át nyulászkodik és a fülénél fogja meg a nyulat és tengerivel eteti az megint csak kezdő...)

* sokféle takarmányozást végigjártam.

Volt a krumplis eset, az nagyon rossz volt...

Volt az almás, az rövid volt és értelmetlen

Ezután jött a csak száraz takarmányozás. Ez már elég korrekt volt, bár a csak szénás nevelés zárt tartásban nagyon lassú növekedést eredményezett.

De persze ez csak másodlagos. Egy jó növekedési eréllyel bíró nyúl táp nélkül is jó megnő. Mint írtam keverék nyulaim vannak. Van amelyik nemzedék úgy nőtt mint amit húztak. Volt amikor 6 hónap alatt neveltem ki egy 2 kg-os nyulat.

A legfontosabb a jó tenyészállomány összeállítása és megtartása. Utána lehet variálni a takarmányozással

Most mivel a zabot nem adhatok, mert kell jövőre vetni, így maradt a nagyon kevés napraforgó és kevés széna, meg vettem 5 kg borsót, amelyből csak a tenyészbak kap naponta kb 10-15 szemet, és a vágni valóak kapnak egy sovány marékkal. (9 nyúlra jut kb 2-3 dkg borsó/nap)

Nem mérem mérleggel, hanem szemre mérek.

Most a fő takarmány az akácfalevél. Ezt szeretik és fogyasszák is bőven. Emellett választás előtt megkezdve jolomaxos vizet kapnak, meg alma ecetes vizet. Alma ecetes vizet havonta kapnak pár alkalommal. Ha a nyúl szervezete túl lugos lenne, kedvezne a baktériumok fejlődésnek, így néha nem árt savasítani rajtuk. Persze nem kell hírtelen nagy számmal eltolni a ph értéküket...

Előzmény: Fecoka.. (27549)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27554

Ezt a nyulat tuti begyógyszerezték....

Még sose láttam olyat, hogy egy nyúl ennyire élvezze a vizet...

Melegben a forró víz nem egy kellemes... A hideg vizet meg a mellkasára engedni, élet veszélyes mind ember mind állat számára. Még azt se mondhatnám, hogy beállítom azt ami nekem jól esik, mert a nyúl testhője se biztos hogy egyezik az emberével.

Először azt hittem nem is élő nyúl... De miután végignéztem csodálkoztam.

Ha netán élvezi is a nyúl, ez a tipikus félre nevelés... Azért ennyire nem kellene a képünkre alakítani minden állatot... 

Előzmény: bbfeco (27548)
rampi Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27553

Erre én is kíváncsi lennék,ugyanis mi is táp nélkül szándékozunk ha csak annyi a különbség a két nevelés között,hogy a táposok gyorsabban nőnek,akkor maradunk az eredeti gondolatunknál,hogy táp nélkül nevelnünk. (és száraz kenyér nélkül, nem értem,hogy miért adnak nekik,nekünk embereknek se a legjobb,nem hogy állatnak...főleg egy növényevőnek)

 

Hétfőn megjött a második nyulunk.Hát,hozzá képest a fekete egy picike nyulacska.Lehet,hogy van benne törpe?A barna tesóit levágták,tehát korban vágáskorú,táp nélkül nevelték őt is,így az írásaitokból gondolom,hogy nagyjából 4-5 hónapos lehet. A kicsi feketére júni.2-án mondták,hogy akkor 2 hete volt elválasztva. Súlybeli különbségük fekete:1,2kg, barna :2,65 kg...

 

és pár kép róluk

kis fekete:

és a barna:

Előzmény: Fecoka.. (27549)
Jency76 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27552

Én nagy pénzben fogadék, hogy lepketarka német óriás volt az ősei között a meghatározó, csak a csík a hátáról már "lekopott". nekem szoktak ngyjából ilyen kinézetű nyulaim születni.

 

Előzmény: Szabx01 (27543)
Jency76 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27551

Hát nagy királyság!

Előzmény: bbfeco (27548)
Deryan Creative Commons License 2013.06.12 0 0 27550

:DDD

 

Kár, hogy nincs tovább a felvétel!

Előzmény: bbfeco (27548)
Fecoka.. Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27549

Hali!

 

Akkor te ,hogy eteted a nyulaidat?Miket adsz enni nekik és milyen keverési aránnyal?

És mennyi idő alatt érik el a 2,5kg táp nélkül?

Neked milyen fajták vannak?

Előzmény: juhosttt (27546)
bbfeco Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27548

Lehet irigyelni a nyuszit... :)

juhosttt Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27547
nincs semmi baja ha valoban annyi a tunet amit elmondtal. ilyenkor a nyul pihen erot gyujt. ne csinalj semmi extremet. esetleg feherjedusabb kajat lehet adni.
Előzmény: kiss-simon (27544)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27546
Ez igy nrm igaz... A nema kacsaim jobban nonek szabadon tap nelkul mint zartan tappal. olcsobb gyorsabban no es finomabb.
Nyulnal ugyanez a helyzet. Hogy egy peldat mondjak: Az utolso fialasombol 1 nyul mindig kiszokik a szenaracson. mar most 1.5x. nagyobb a tarsainal.
De tobb fialasnal is a szabadon tartottak jobban nottek. A gondot az idokozben fellepo ragadozo 2 es 4 labuak okozzak... De ez mar masik tema. Az is igaz hogy a hibtidek es uj kenyes nemes fajtak nrm pont erre valoak. azokat tappal valo nevelesre nemesitettek ki.
Előzmény: N.Jani (27540)
Nymzon Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27545

Táp nélkül (abrakkeverék: zab, árpa, búza, napraforgó) nálam 4,5-5 hónap alatt érték el a 2,5 kg-os vágósúlyt.

Táppal (fele táp, fele egyéb, pl. árpa vagy tritikálé) 3,5, max 4 hónap.

Keverék fajta, ad libitum lucerna és széna kiegészítéssel. Nagyjából ennyi a különbség.

Előzmény: Zsuzsika.... (27522)
kiss-simon Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27544

Sziasztok tanácsra lenne szügségem! Van egy anya nyulam ami fialás előttvan egy héttel,

elkezte a fészket építeni megtépte magát, de nagyon keveset eszik szinte alig.

És az ürülék is minimális allata.

Vallami betegséglehet, vagy szorulás, vagy anyira készül fialni hogyemiat van ez, tanácstalan vagyok aki tud valami okosat kérem irjon.

Előre is köszönöm.

Szabx01 Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27543

ők az én büszkeségeim vacsora időben.

 

 

valaki meg tudná mondani hogy milyen keverék lehet az anya? ....kb 5 kg lehet

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27542

Büszkeségeim! :-D    

N.Jani Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27541

;-)

 

Előzmény: Attila314 (27523)
N.Jani Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27540

Jól "semmi" nem nől "táp" nélkül!

 

Előzmény: Zsuzsika.... (27530)
Deryan Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27539

Annak a peckesen álló nyuszikának már csak egy csokornyakkendő kellene :))

Szépek a nyuszikáid! A felvétel pedig nagyon jó!

Előzmény: Dirtyfree (27537)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27538

Sűrű takaritás, körömvirág levél/virág (nyúlnál nem, csirkénél működött) coccifort amely kimondottan megelőzésre van nem kezelésre.

Előzmény: Dirtyfree (27537)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27537

Elnézést nem írtam oda hogy "Megelőzésre vannak kevésbé kártékony antibiotikumok..." erre érdekelnének példák! :)
Egy mai kép csak úgy :)

Előzmény: juhosttt (27536)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27536

Régen volt egy hollandtarka bakom. Jól felhízlalva vettem, szép nagy is volt... A kezdetekkor sok takarmányozást próbáltam ki. Volt köztük tápos módszer is. Etetéstől függetlenül a hollandtarka x keverék anyáktól sose lett jól növekedő nyulam. Aztán lett egy óriás kosorrú keverékem. Látványosan gyorsabban fejlődtek zabon és szénán...

Aztán ott van a keverék anyanyulam, vagyis az első...

A tőle származó nyulak sose voltak és lesznek elég nagyok. Fajtára elég kistestű...

Szóval nem a takarmányozásnál hanem az állománynál kell keresni a hibát. Na meg tudni kellene mit miért ad az ember. Megelőzésre nem egy olyan erős gyógyszer kell ami az egészséges állatot is meggyengíti.

Előzmény: Dirtyfree (27532)
Chezulu Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27535

Hogyan eteted az említett gabonákat. Keverve vagy külön külön? Ha nem megfelelő a keverési arány az is okozhatja a lassú növekedést. Milyen arányban kevered, ha kevered az abrakot? A lucerna jó takarmány, de nem feltétlen fedezi a nyulak fehérjeigényét. 

Én etetem a tápot a nyulakkal, ezt itt keverik a szomszéd településen, szerintem semmi olyan nincs benne ami rontaná a hús minőségét. Meglehet azért is mert nem valami brutális nyúltáp, nem is táp, inkább abrak keverék granulát formában vitaminnal "tuningolva". Az almaecetet szerintem itathatod, én is szoktam heti egyszer. A trisulmix helyett utóbb már coccifortot etetek, ez már vitamin kiegészítő is és nem csak a kokci megelőzésére szolgál. A kokci megelőzésében a rendszeres takarítás is fontos szerepet játszik.

Előzmény: Zsuzsika.... (27522)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27534

Esetleg magyar óriás,vagy annak keveréke?

Előzmény: Zsuzsika.... (27530)
Chezulu Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27533

Az imént vágtam két süldőt. Az egyik 2,52 kg a másik 2,1 kg volt. Vágva 1,44 és 1,1 kg-osak voltak májjal és vesékkel. A szívet, tüdőt kidobtam. Jó húsosak. Szerintetek jó? Nekem megfelelőnek tűnik!

Dirtyfree Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27532

Mondanál pár példát?
 Érdekelne!:)

Előzmény: juhosttt (27528)
cakpak Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27531

Sziasztok. Egyik süldő nyulam csikorgatja a fogát,és olyan mikor enyhén mozgatom mintha lötyögne benne a víz. Adtam almaecetes vizet száraz réti szénát egy kicsi zabot is.Más valamit tudok érte tenni?

Zsuzsika.... Creative Commons License 2013.06.11 0 0 27530

Amúgy milyen fajtát tudnátok ajánlani ,ami táp nélkül jól nől?

Zab,árpa,Tritikálé,árpa és Lucernát etetnék velük!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!