Keresés

Részletes keresés

Dzsin84 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26899

Szia!

 

Bábolnai vagyok. 1500/db 2 kg körüliek.

 

Az OSB lapnak teljesen mindegy mert ha akarja akkor úgyis kirágja. Az egyik ketrectömb nekem is abból van és az egyik bakomnak nagyon ízlik a másik rá sem hederít.

Előzmény: Mathias23 (26898)
Mathias23 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26898

Nyúlak merre találhatóak, db/Ft?

Előzmény: Dzsin84 (26896)
Mathias23 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26897

Sziasztok. Mi a véleményetek, hogy az OSB lap simább fele legyen a nyúl felől v. az érdesebb?

Dzsin84 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26896

Sziasztok!

 

Mi is megszaporodtunk az elmúlt 10 napban! Lefialt mind a 6 anyám naggyából 9es átlag , egy sem pusztult el születés után. Tiszta Pannonfehérek és tiszta Újzélandi vörös kisnyulak is lesznek eladóak ha esetleg valakit érdekel. Valamint van még 4 db 2.5 hónapos anyának való pannonfehér eladó!

 

Olvastam hogy itt valaki panaszkodott hogy álvemhes nyuszija volt. Közelmúltban volt egy előhasi anyám akit bepároztattam és mikor itt volt az ideje szőrt tépett ... majd semmi, 4 napig lestem semmi.. beszéltem a dokival, ő említette, hogy meglehetősen ritka jelenség az álvehem, de persze előfordulhat. Mikor kitakarítottam az alomban találtam egy pici kis nyullábat. Nem álvemhes volt a galád hanem megette a gyerekeket. Adtam neki most még egy esélyt és élt vele , tegnap reggelre szépen a ládába fialt.

 

Még egy észrevétel , nekem a 6 anya közül 5 csak közvetlen az ellés elött tép szőrt. Van egy 4x fialt Pannon anyám aki most már a vemhesség 14.napján már tépte magát , gyüjtötte a szénát, készült... a 32. nap reggelére 9et fialt. Külső ládáim vannak de azt úgy teletömte hogy abba gyakorlatilag semmi nem fér már bele, elképzelésem sincs hogy jár be szoptatni :) gondolom kicsomagolja őket azt vissza. Kisnyulai nőnek szépen. Ő volt az akinek a kisnyulai csak a 3 hét után bujtak ki legutobb is.

 

Néhány kép tőlem:

 

 

Pannon baksi!

ha3fis Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26895

Én úgy olvastam, hogy ez az "oltási reakció", a neten rákeresve több találatot is kapsz.

Nekem oltás után egy nyuszin jelentkezett kb. 8-10 napra, a szemhéja felett a piros "dudor", de 2 hét alatt elmúlt.

Előzmény: sanyinyúl (26893)
sanyinyúl Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26894

Mellesleg tervezem, hogy amint tudok hívok állatorvost... de sokszor egy tapasztlaltabb nyúltartó többet tud segíteni... ezért is fordulok megint hozzátok!

Előzmény: sanyinyúl (26893)
sanyinyúl Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26893

Sziasztok! Segítségre, véleményre lenne szükségem. Kb. 2 hete oltottuk a nyulakat myxo-ra. Az elmúlt néhány napban már felfigyeltem rá, de most meg is ijesztett, hogy az anyanyúl, amelyik 3 napja ellett egyre jobban prüszköl, nehezen veszi a levegőt, és a szeme felett (szemhéjon) piros kis dudorok lettek... először csak az egyik szemén, ma már a másikon is látok (ugyanez van a szobanyuszimnál is). Mit gondoltok, elképzelhető, hogy ez mellékhatás vagy tényleg megbetegedtek mielőtt a védettség kialakulhatott bennük? Vagy teljesen mással állok szemben? Előre is nagyon hálásan köszönök minden a segítséget, véleményt! 

pockorocki Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26892

Az olaj inkább arra jó, hogy fellazítsa az esetleges pörköket a nyúl fülében. A fellazítás után a nyúl fülét ki kell tisztítani majd neostomosannal kezelni. A kezelést mindkét fülön el kell végezni még akkor is, ha látszólag csak az egyik fertőzött. A kezelést egy hét múltán meg kell ismételni. Megelőzésképp az összes nyulon el kell végezni a beavatkozást. Létezik injekció is.

 

Régen, vazelin és "kénvirágpor" keverékével kezelték a fülrühös nyulakat.

Előzmény: Gugyerás Tímea (26886)
japipapa Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26891

Szia!

Bár nem vagyok érdekelt, de nem gondolod, hogy egy kicsit elszálltál? Kéve 800,-Ft? Tavaj vettem bálát 500,-Ft-ér! Idén nagyon jó és bőséges az erdmény, idén 300,-Ft-ért vettem már és le is szállították! Ha az időjárás jó, akkor is drágább? Kézzel kaszált, - mondod. Allor mitől lett ennyire drágább? Nem tudom megfejteni. Tudod, kérted adjuk tovább. Hát tovább adom, de negativ rekrámmal. Itt óriási félre értés van, vagy egy óriási pofátlanság!

Előzmény: szabozoo (26880)
japipapa Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26890

Sziasztok!

Ismét szaporodtunk, 2 alomból 12 db nyuszkó, ma újabb fialás lesz, vagy van, még nem néztem, kortyolom a kávét. Megvettem az oltóanyagot, jelentősen megemelték az árát. Tavaly 3500,-Ft.ért vettem, két napja 4500,-Ft-ér. Muszáj szúrni, mert rengeted a szúnyog. Javasolták, etessem őket diófa levéllel, - nem hiszek benne-, de etetem. Mit szóltok a bazsalikom olajhoz? Van valakinek tapasztalata? 

 

Chezulu Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26889

Hali! Örülök, hogy javulnak a nyulaid. Ha hirtelen váltottál tápot az is lehetett a megbetegedések oka. 50 ft kilónként vagy zsákonként értendő?

Előzmény: max21 (26888)
max21 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26888

na úgy néz ki hogy kezdenek helyrerázódni a nyulaim.igaz egy sajnos elpusztult ráadásul pont egy olyan aminek nem is volst hasmenése csak egyszerűen felfúvódott. a betegesek is elég soványkák még de remélem mostmár hamar összeszedik magukat. én úgy döntöttem hogy inkább maradok a gyógyszeres tápnál amíg azt etettem 2 év alatt soha nem volt ilyen gondom most hogy tápot váltottam egyből előjöttek a bajok szerintem ez volt a baj. nem is drágább sokkal 50 ftal drágább itt a gyógyszeres nálunk.

Előzmény: Chezulu (26760)
Attila314 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26887

Szia.

Hallod, nagyon jó lett a videó!!!! Ilyen érdekes fialást még nem láttam de szerintem nem is fogok! Ha tudod tedd fel ide is had nézzék meg a többiek is!

Érdemes...

Előzmény: nasanya (26883)
Gugyerás Tímea Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26886

Szia!

Azt írod, hogy ha fülrühes a nyúl, akkor ne az étolajat csöpögtessük a fülébe? (mi eddig ezt alkalmaztuk. Illetve akkor az egyszer mikor az egyiknél előjött, ezt csináltuk) De akkor mit? Gyógyszer? Szuri? vagy mit?

Előzmény: juhosttt (26814)
Gugyerás Tímea Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26885

Köszönöm az összes hozzászólást! :-) tanultam sokat! :-)

Gugyerás Tímea Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26884

Köszönöm szépen, akkor nem dinka vagyok, tényleg éreztem valamit! :-) Kíváncsi vagyok mennyit fog elleni így elsőre! :-D

Előzmény: sanyinyúl (26882)
nasanya Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26883

Szia Attila! Mammutmail ment.

sanyinyúl Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26882

Abszolút lehet érezni! Nálam nagyon kezesek a nyuszik... fialás előtti héten szoktam finoman a hasuk alá tenni kezem, amiért nem neheztelnek, sőt... és ilyenkor egyértelműen lehet érezni a mocorgást, rugdosást (nem igen lehet összetéveszteni a bélmozgással), mert annál jóval erőteljesebb és mindig csak egy-két ponton jelentkezik). Fialáshoz közel pedig egyre intenzívebben. Most is van egy vemhes anyám (első fialása lesz)... eddig azt hittük álvemhes, de ma már éreztem a kisnyulakat a hasában (7-8 nap múlva jönnek a kicsik).

Előzmény: Gugyerás Tímea (26878)
magyaróriás Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26881

Szia!

Nem tudom, hogy lehet-e érezni, sose probáltam még!Ahogy az előttem szóló is írta a szőrtépés bármikor lehet, általában elés ellött egy picivel.A nyúlak megoldják a szülést nem kell nekik semmi!És valószinű nincs is ilyen készitmény, és népi praktikát sem hiszem, hogy lenne( mivel felesleges).Ha nem dédelgetni valónak akkarjátok a nyúlat, hanem húst szeretnétek, vagy pénzbeli hasznott, akkor meg is lehet érteni a férjed, hogy le akkarja vágni, én is ezt tenném, és teszem is ha úgy alakul.

 

 üdv.: magyaróriás

Előzmény: Gugyerás Tímea (26878)
szabozoo Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26880

Sziasztok,

 

ma kézzel kaszált nagyon szép extra minőségű lucerna szomat körűl szénának eladó Tolna megyében Faddon,betonút mellett,jól megközelíthető helyen - kis tételben is,-akár kombi autóba vagy utánfutóba is szállítható.

 

Kévében adom, nagy kéve 800 ft/db áron.

 

Még most tudok adni,(előjegyezni) tel.703207497 Hívjon nyugodtan,a készlet erejéig!

aki olvasta adja tovább! köszi

ha3fis Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26879

Szia Timi!
Én is kezdő vagyok, pár hónapja tartok nyulakat. Két előhasú anyától van két almom, egy 14 és egy 12 napos csapat. Elsőre nekem is álvemhes volt egy, 19 napra készített fészket, akkor nagyon megörültem, de a "profik" már mondták, hogy ha olyan korán csinálja, valószínűleg álvemhes lesz, sajnos igazuk lett. Másodjára már én pároztattam, akkor a 26. nap körül megkapta a fialtató ládát, egyből épített is szép fészket, viszont mindkét nyulam a fialás előtt 1-2 órával kezdte csak a szőrt tépni. Én egyik nyuszón sem vettem észre, hogy "nagyobbodna". Az egyik 3-at, a másik 7-et fialt. Azt olvastam, hogy előhasúként 3-4-et szoktak, de majd a következőre biztos "belejönnek" :).

Előzmény: Gugyerás Tímea (26878)
Gugyerás Tímea Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26878

Sziasztok, szép napot!

 

Előre leszögezném, hogy nem nagyon értek a nyúl tenyésztéshez, párom révén csöppentem bele!

Van egy Újzélandi vörös anya nyulunk, egy évesen vettük, elvileg felpároztatva, nos félidőben elkezdett magának fészket építeni lucernából, izgultunk, hogy jajj csak kibírja, még nagyon korai... A vége az lett, hogy nem lett semmi, Őnagysága átvert minket.

Most újra felpároztattuk, és gyakorlatilag minden órás, tettünk be neki szalmát, azt szépen behordta elrendezgette, de szőrt még nem tépett egy grammot se. Egy nagyon-nagyon nyugodt, kézhez szokott nyuszi ő, gyakorlatilg mint egy kiskutya, imádja ha dédelgetik... Ma benyúltam a hasa alá, és ott tartottam a kezem jó sokáig, és esküszöm mocorgást éreztem! Létezik ez? Lehet érezni a pocakjában a piciket? NEm nyomtam meg a hasát, csak alá tettem a tenyerem. Párom azt mondja hogy nem valószínű hogy lehet érezni... Mit gondoltok?

Illetve valami termékenység elősíegítő készítmény van nekik? Vagy valami népi/hát praktika?

 

Előre is kösznöm! :-) Talán kicsit megnyugszom a válaszoktól, mert párom levágással fenyegeti szegénykét! :-(

juhosttt Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26877

Az enyém is csinált 1-2x ilyet ilyet. Elhitette hogy szelid, majd amikor a fészekbe néztem az almot, egy határozott superman-os repélessel a kezemre vetette magát. :D (ő az aki nálam született, majd megbolondult)

Előzmény: pockorocki (26875)
szabozoo Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26876

Sziasztok!

Tisztavérű Pannon  fehér kisnyulak eladók  Tolna megyében, Faddon.

Már megkapták a Myxomatózis elleni oltást,nagyon szépek,több alomból is választhjatsz!

ár:3000 ft/db.

 

 

 

t:36703207497 

pockorocki Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26875

Siker! Ma megszagolta a kezem és nem tépte le!

Előzmény: juhosttt (26866)
gyombike Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26874

Sziasztok! Keresek baranya megyében minimum 4 hónapos bakot, lehetőleg nagytestűt, ami érdekel: Pannon fehér, Kaliforniai, Óriás vagy óriás keverék, akinek van kérem jelezze emailben! Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26873
Szia én az állatorvostól kaptam azt nem tudom hogy vényköteles-e azt megkéne kérdezni.
Előzmény: sanyinyúl (26871)
sanyinyúl Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26872

Szívből gratulálok a pindurokhoz! :)

Előzmény: M.Regi83 (26865)
sanyinyúl Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26871

Nagyon köszönöm az információt! Annyi kérdésem még lenne, hogy ez vényköteles, vagy állatorvos nélkül is meg tudom venni az állatpatikában?

Előzmény: Törölt nick (26868)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.14 0 0 26870

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget, még 1db kérdésem lenne a baknak a szemén a SZÜRKE folt elfog vajon múlni nem fog megvakulni?

 

Előre is köszönöm.

 

hpg's

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!