Keresés

Részletes keresés

Attila1996 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26788

Eladó 2 darab 3.65 kg-os ivarérett fekete bak, testvérek teljesen egyformák az egyiknek az egyik első lába fehér és eladó egy 3.85 kg-os fehér ivarérett bak. Holnap vagy kérésre rakok képet róla érd.: TEL.:06 30 6205188 vagy elodobelga@hotmail.hu helyileg Akasztón Bács-megyében.

mark00011 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26787

A képek lemaradtak!

Előzmény: mark00011 (26785)
Attila1996 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26786

Gondolom nem több tízezer forintos óriás nyulat vettél amit kiállításra akarsz hordani stb-stb. Lényeg a lényeg nem baj ha van tokája.

Előzmény: mark00011 (26785)
mark00011 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26785

Sziasztok!

 

Korábban már írtam, új vagyok. Lenne egy kérdésem, miért van a nyulamnak tokája? Már így vettem, keveset mozog vagy sok kaját kapott? És az lenne a kérdésem, hogy ez gond-e az állatnak így kell elfogadni és ennyi? Kb két hét és jönnek a picurik. Jó tanács a kicsikhez? Teljesem amatőr kezdő vagyok. Mindennek örülök, kritikának, leszúrásnak:D Oltásnak annyira nem, ahogy olvastam volt már elég :D

 

Már tervezem az új ólat, ezt csak úgy "örököltem". Vasvázas ólakról szeretnék képeket kapni e-mail: horv.mark@freemail.hu és tanácsokat praktikákat észrevételeket.

A másik kérdés/észrevétel:
Ahonnan elhoztam a nyulat tök nyugodt volt. Aranyos, hagyta magát nekem is "dögönyözni" ,másnap amikor simogatni akartam, megismerkedni vele: kicsi morgást, szuszogást adott ki. Azóta ez megy. Türelmes vagyok meg próbálok ismerkedni vele minden nap és a barátnőm is. 4 hónapos kb és bepároztatta nekem az előző tulajdonosa. Első ellés lesz, de gondolom mondani sem kell. 

 

Üdv.: Márk

juhosttt Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26784

Mennyi idősek ezek a nyulak? Milyen méretűek? (törpe, kis, közép, középnagy, óriás)

Előzmény: Veronika26 (26769)
pockorocki Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26783

Amennyiben valóban embriók és nem fianyulak, akkor bizony koraszülés esete forog fenn. Korán "bároztattad" a nyulad. Az ivarérettség és a tenyészérettség nem ua!

A fészeképítés nem gond. Van amelyik egyhét van amelyik néhány órával ellés előtt "rak" fészket.

Ahol feltételezhetően koraszülés volt, ott csak egy dolgod van: takarítani.

Előzmény: Veronika26 (26769)
pockorocki Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26782

Nem fog elhízni. Olyan tartásban van, ahol muszáj mozognia. 10x2m-s kifutó a kaja itt, a pia ott. Bizony ott mozogni kell. A szénáért is mozogni kel, mert fel van kötve. Eléri, de  meg kell érte dolgoznia. Van viszont egy törpe vadas kosorrúm aki nagyon duci. Ő is sport nyuszi leszen. Kaja itt, pia ott, széna fent. :)

 

Húsvétra soha nem adnék állatot. A jelenlegi alom úgy van gazdásítva ingyé vagy barterba, hogy probléma esetén hozzám jön vissza. Helyük van, idő van rájuk.

Előzmény: juhosttt (26763)
Mely20 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26781

Köszi a segítséget!Egyébként arra gondoltam,hogy van (disznónak vettük) ilyen zabos granulátum abból adok neki,zab,búza,árpa,korpa van benne ez nem gyógyszeres sztem ettől nem lenne bajuk,lehet hogy próbálok adni nekik keveset és meglátjuk,majd megírom mi lett az eredmény :)

Előzmény: juhosttt (26780)
juhosttt Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26780

Ismerősöm próbálkozott csirke táppal és megdöglöttek a nyulak.

Ennek több oka is lehetett: A gyógyszer tartalma nem nyúlnak való. A fehérje tartalma nem nyúlnak való.

Olyan tápot nem gyártanak, amelynek olyan magas rosttartalma lenne, mint a nyúltápnak... Esetleg a libatáp lehetne de abból is gyengét. Pl befejező, vagy nevelő.

A másik dolog, hogy nem csak táppal lehet választani, inkább szénát javasolnék, és mellé kevés szemest. Bár a szemes is tág fogalom. Zabbal és/vagy árpával simán lehet választani, én így csináltam párszor, nagyon jó pecsenyenyulakat kaptam.

A búza, tritikálé csak kis mértékben keverve jó. A tengerit nem javaslom. A rozs-ot megint nem javaslom.

Előzmény: Mely20 (26778)
juhosttt Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26779

Ha szelepes itatód van, és a tartályt nem érik a nyulak, akkor betekered ronggyal.

Ha dobozos itatód van, akkor felöntöd vízzel, aztán ha van időd, akkor belekavarsz a vízbe, hogy ne faggyon meg.

Ha nincs időd, akkor a következő itatás előtt kiengeszteled a dobozokat, majd jöhet a friss víz.

Előzmény: Gy.Jani85 (26767)
Mely20 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26778

Sziasztok!Olyan kérdésem lenne,hogy valaki szokta -e helyettesíteni a nyúltápot valamilyen más táppal?(az a helyzet áll fenn,hogy keddnél előbb nem tudok beszerezni és a még le nem választott nyuszik szerintem zokon vennék ha addig nem kapnának mást se helyette csak szemest)Tehát milyen tápot vegyek nekik nyúltáp híján?Valaki próbálkozott hasonlóval?

gyombike Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26777

Na akkor csak pár nappal idősebbek mint az enyéim azok ma 2 hetesek, ez ismerős nálunk is a lányom minden lány nyuszit meg szeretne tartani, anya meg hajlik néha a dologra, bár leginkább magamat kell lebeszélnem róla:-P

Előzmény: szabotibor77 (26776)
szabotibor77 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26776

....de már 5-öt meg akar tartani belőlük a kislányom...-)))....(na,engem se kell félteni...-)))  )

szabotibor77 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26775

2,5 hetesek.

Előzmény: gyombike (26773)
rozianyu Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26774

Sziasztok!


Eladó nyuszik (Bp.) (2 kiló körülire nőnek, a szüleik 2 kg és 2,5 kg)



gyombike Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26773

Szépségek, mennyi idősek?

 

Előzmény: szabotibor77 (26772)
szabotibor77 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26772

Aprólékok:

gyombike Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26771

Szia, akkor sajnos az a nyuszi elvetélt, ha a 29. nap előtt "lefial" akkor vetélésről van szó , nekem amikor a rendes időre lefialt a nyuszim de elhullottak a kicsik azt tanácsolták itt fórumon hogy fedeztessem be újra, énis attól tartottam hogy baja lesz emlőgyulladás, tejláz esetleg! A fészek rakás normális ilyenkor nem biztos hogy a fialás kezdetét jelenti lehet hogy csak készülődik, nekem mondjuk a második fialásra is csak ellés előtt néhány órával kezdtek fészket készíteni az anyáim de ez korántsem törvényszerű nyúlra válogtaja! Várj egy kicsit hátha a tapasztaltabbak mást tanácsolnak vagy többet tudnak segíteni!

Előzmény: Veronika26 (26769)
teknosbaka Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26770

Köszönöm a válaszokat, én sem fedeztettem még vissza a nyuszit,majd ha kicsit összeszedi magát. A picik meg szépen esznek egyedül is :) 

Előzmény: Jency76 (26755)
Veronika26 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26769
Sziasztok! Kezdő "nyúlász vagyok", segítséget szeretnék kérni. Körülbelül 2 hónapja vannak nyuszijaim, a két lány be is bároztattam kicsit több mint 3 hete. Ma arra lettem figyelmes hogy az eggyik nyuszinál vér és embriókat találtam össze vissza a fészekben. Hozzáteszem első ellés és 1 héttel a kiírt időpont előtt. Mit tegyek, javaslatok? lehet valami baja a nyuszinak? A másik nyuszim pedig elkezdett fészket építeni magának, de mikor kezdik el neki is van még 1 hete ellésig. Tanács, javaslatok? Köszi
gyombike Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26768

Sziasztok tanácsra lenne szükségem, a bakom elég furcsán viselkedik önmagához képest, alig eszik, ha etetek jön oda a rácshoz, és az ételt sem veszi el a kezemből mint régebben 3-4 napja van ez, ha közlekedik olyan mintha remegne a lába, tegnap megnéztem nem láttam hogy fel lenne puffadva, nem lögyög a hasa semmi más külső jelet sem találtam ami betegségre utalhat, mi lehet vele?

Gy.Jani85 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26767
Sziasztok!

Éreklôdnék,hogy ki hogyan oldja meg a téli itatást?
M.Regi83 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26766

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget minden féle képen fertőtlenítek és nem teszek bele anyát meg semilyen nyuszit egy db ig.

Előzmény: juhosttt (26764)
M.Regi83 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26765

Egy kis öröm a bánatra tegnap meg ma le ellett két anyám Trudi 13 felett és Hópihe 12 db kb.

 

juhosttt Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26764

Az elmondás szerint pastereullózisra tippelnék. Ha már anyának való, elég gyenge immunrendszere volt, mert általában a választási és süldők vannak kitéve a legnagyobb veszélynek. A ketrecet legalább hypos vízzel fertőtlenítsd! A hypot ne sajnáld, mint sokan az almaecetet a nyúl vizéből...

Egyelőre mást nem nagyon tudsz tenni. Én egy rövid ideig a ketrecbe nem tennék nyulat se, hogy az esetlegesen élő pastereullák is elpusztuljanak.

Megelőzésre gyógyszer nem nagyon van, kár is antibiotikummal terhelni a nyulakat... Fertőtleníteni kell a ketreceket és gyakran takarítani. Meg a poros/dohos takarmányt kerülni kell. 

Előzmény: M.Regi83 (26762)
juhosttt Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26763

Mintha csak az én anyanyulam és kicsinyét látnám... Kiköpött ugyanolyan :-]

Ha 1 évig pihenteted, akkor elfog hízni...

Ha húsvétra kell a nyúl, már novemberbe pároztass, számolj rá, hogy nem sikerül az első, aztán ha mégis, húsvétig még betudod időzíteni, hogy pont akkor legyenek 5-6 hetes nyulaid. Ha csak 1x fogsz közvetlen húsvétra, az nem biztos hogy összejön, így csúszhatsz. (saját tapasztalat...)

Előzmény: pockorocki (26753)
M.Regi83 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26762

Sziasztok van egy nyulam az az már csak volt mert ki nyúlt felboncoltam hogy mi lehetett a baj első rá nézésre nem találtam semmit majd meg láttam a tüdejét az egyik fele szép volt neki és akkora amekkorának lenni kell de a másik fele lilás feketés és akkora volt majdnem mint a mája .előzmények 9-én kellett volna ellenie fészket csinált szőrt tépett de nyuszi az nem volt benne .3 napja észre vettem hogy nem eszik és nem iszik és csak fekszik a fészekbe arra gondoltam elleni készül nem zavartam enni kapott friss vizet de mindig meg hagyta tegnap vettem rajta észre hogy imbolyog ki vettem had szaladgáljon hátha jó lesz neki de mindenek neki ment és olyan volt a járása mint aki szélütést kapott.levegő vételnél ilyen nyüszögő hangot adott gondolom a tüdeje miatt.  TANÁCSOT ÉS SEGÍTSÉGET KÉREK NEM LESZÍDÁST ÉS LETOLÁST!!!!

 

ÜDV Regina!!

gyombike Creative Commons License 2013.05.10 0 0 26761

Szia! Nincs mit! Sok sikert! Remélem mostmár minden rendben lesz!

Előzmény: zacsi76 (26757)
Chezulu Creative Commons License 2013.05.09 0 0 26760

Én 1 literhez 10 cseppet adtam, de mint régebben jeleztem a fórum egyik olvasója azt tanácsolta, hogy inkább kevertessek ki gyógyszerésszel kimondottan erre a célra mivel a betadinban lévő jód nem szívódik fel a szervezetbe, inkább fertőtlenítésre való.

Valószínű nálam a tömény almaecettel való keverés miatt állt helyre a nyulak emésztése. Nem biztatlak a betadin használatára, inkább vegyél almaecetet és 1 l vízhez adj egy jó felesnyit. A többieknek igazuk van mert a jóddal vigyázni kell. Lehet nekem is csak szerencsém volt.

A megelőzésre fektesd majd a hangsúlyt. Rendszeres almaecetkúra és többen ajánlják a coccifort-ot, én is szereztem be és a napokbanel is kezdem a megelőzést a választásiaknál.

http://www.equus.hu/shop/?p=productsMore&iProduct=4130&sName=Coccifort-granul%E1tum-nyulak-r%E9sz%E9re-1-kg

Előzmény: max21 (26758)
Jency76 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 26759

Bocsi, hogy zsinorban hármat írok, de más-más téma. Sajnálatos módon a téli ketreckészítésemet későn tudtam befejezni, így tegnap vettem észre, hogy az egyik anyának megtartott nyulam, akit éppen a hétvégén akartam pároztatni, sajnálatos módon a megszült. Sajnos tuti, hogy ezt még a tesója csinálta. November 24-én születtek, és már 4,5 hónaposan megtermékenyült. (a fiú tesóból amúgy igen ízletes leves készült) Sajnos nem volt benn nálla láda, mert nem számítottam rá, így este amikor észrevettem egyet a földre kizuhanva össze tudtam még szedni 4-et élve, és 2-őt holtan. A négy még életben van, de sajnos az annya szőrt se tépett, de talán most van olyan jó idő, hogy túlélik.

 

Szerintetek érdemes még egy esélyt adni az anyának, vagy már ettől besült. ( Újzélandi vörös és német lepketarka keverék)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!