Keresés

Részletes keresés

samu1981 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 2846

Szia Ági!

 

Holnap bemásolom egybe a kérdéseket,hogy könnyebb legyen válaszolni rá. Én is megteszem holnap. Én még kiegészítném :

26. Herpesz vírus

27. Candida

28. Van/volt-e cikász pálmád?

 

Samu

Előzmény: Szegediági (2842)
Maxer Creative Commons License 2012.10.03 0 0 2845

Ez az Ági erre gondoltam én is , Samu köszi a választ vissza nézzem a lymeos sztorit .!

 

Csak hétvégén vagyok legközelebb akkor kipotlom jok a kérdések .

 

Én is mindekit kérnék a válaszokra plusz a bövitésre .

 

 

Puszi mindenkinek !

 

 

 

Szegediági Creative Commons License 2012.10.03 0 0 2844

Kedves Fórumozók!

 

Kérdezném, hogy a következő kiegészítők valamelyikét szedte-e már valaki (mert amúgy ajánlottak lennének nekünk):

 

Kreatin, Acetil-l-karnitin, Glutation

 

Üdv.: Ági

Szegediági Creative Commons License 2012.10.03 0 0 2843

Szia Samu!

 

Az én környezetemben sosem volt ez a pálmafajta.

(De számos dolog van, amit belélegezve idegrendszeri betegség alakulhat ki és sajnos, manapság egyre több és több. Hiába élek egy kisvárosban, magánházas övezetben, nem igen tudok úgy kimenni, hogy valamerről ne jönne permetszag, füstszag, vegyszerszag és az ivóvízben voltak kukacok is és büdös gázolaj szagú, nem is folytatom...)

 

Üdv.: Ági

Üdv.: Ági

Előzmény: samu1981 (2836)
Szegediági Creative Commons License 2012.10.03 0 0 2842

Kedves Fórumozók!

 

Nagyon szépen kérek mindenkit, azokat is, akik mostanában már nem aktívak, hogy ha nem esik nehezükre, válaszoljanak Maxer kérdéseire, amiket én még kibővítettem kissé.

A végén megnézzük táblázatos formában az egyezéseket. Ez egy nagyon jó kezdeményezés, mintegy összefoglalása az eddigi tapasztalatainknak.

Elég lenne csak a kérdés számát feltüntetni és mellé írni a választ.

 

Ha valakinek még jut eszébe kérdés, folytassa a számozást és úgy írja le és azokat is bevesszük.

 

16. Kaptál-e fogorvosi kezelést a betegséget megelőző fél évben? Igen

17. Milyen – nem kötelező – oltásaid voltak a betegséget megelőző 1 évben?

Influenza

18. Lehet-e gócos fogad? Igen

19. Volt-e immunproblémára utaló jel a betegséget megelőző évben? (Gyakori, elhúzódó fertőzések,  hányás, hasmenés stb.) Igen

20. Ért-e a betegséget megelőző 1-2 évben lelki trauma, pszichés megterhelés?

Igen

21. Ért-e a betegséget megelőző 1-2 évben tartós, túlzott fizikális terhelés? Igen

22. Volt-e rovarcsípésed, ami furán nézett ki? Igen

23. Cukorbetegség?

a. Nálad: Lehet, még nem tisztázott, alacsony értékek

b. családban: Igen

24. Koleszterinszint?

a. magas: Igen

b. normál:

25. Felsorolnád, miket szedtél/szedsz?

Milgamma, E-vitamin, Interferonat, MagneB6, Nervenpflege, Huminiqum, Celitin, Q10, Szelén, Cink, Astaxanthin, Zafír kendermag olaj kapszula, Algine Plus algakeverék, chlorella, halolaj, D3, Cavinton, kurkuma, vírus- és baktériumölők, ezüstkolloid, aranykolloid, Korolen csepp, Dragsimmun csepp, Kolosztrum, Ginseng, bromelain, alfa liponsav, pychnogenol, zöldbúzafű por, méhpempő, propolisz, virágpor, gluténmentes étrend

 

 

Üdv.: Ági

samu1981 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 2841

Kedves Maxer!

 

Nekem 2006-ban kezdődött a betegségem, tavaly még dolgoztam. Jelenleg táppénzen vagyok. Az állapotom: lassan tudok menni segítséggel, picit görbék az ujjaim, a beszédem változó az idegállapotomtól függ. Kb. 4 évig kis járás problémám volt csak és a karom volt gyengébb. 5.évben romlott jobban az állapotom.Jelenleg stagnál, az izomerőm jó. Még képes vagyok 10 kilométert szoba biciklizni, evezni stb. Láthatóan nőnek vissza az izmaim,amióta komolyan veszem a tornát. Az egyensúlyzavar a legnagyobb probléma nálam.

Ha bármi kérdésed van még,szívesen válaszolok!

Ja,és biztosan olvastad én csinálom a lyme kúrákat is.

 

Üdv.:Samu

Előzmény: Maxer (2840)
Maxer Creative Commons License 2012.10.03 0 0 2840

Szia Samu ! Látom még nagyon fiatal vagy nálad mikor kezdödött ? És hol tartasz most ?

samu1981 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 2839

Köszönöm kedves Maxer, erre a cikkre gondoltam :)

Előzmény: Maxer (2838)
Maxer Creative Commons License 2012.10.03 0 0 2838

http://www.origo.hu/tudomany/elet/20030602adeneverek.html                                                                                             

 

 

A cikászpálma már én is foglalkoztam vele !

 

Olvasátok el ezt a cikket .

 

üdv

Aranka1964 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 2837

Szia,nekünk nincs és nem is volt!

 

üdv

Előzmény: samu1981 (2836)
samu1981 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 2836

Kedves Fórumozók!

 

Olvastam régebben egy cikket, de nem találom hiába keresem. Azt olvastam benne, hogy valamilyen országban kutatásokat csináltak.  Ott őshonos a cikász pálma és ott rengeteg als beteg van. Arra a következtetésre jutottak, hogy a pálma magja mérgező ,ami belélegezve növeli ennek a betegségnek a kockázatát.

Amit én hozzáfűznék, hogy a munkahelyemen egy óriási cikász pálma volt és a betegségem abban az időben kezdődött, amikor ott kezdtem dolgozni.

Kérdésem: Nektek van-e ilyen növényetek? Berakom ide a fotóját is!

 

 

Üdv.: Samu

Maxer Creative Commons License 2012.10.02 0 0 2835

Kedves Ági !

 

 

Köszi a választ nekem sokat jelent még ha túl vagytok rajta akkor is .

 

Jelenleg cinket,szelént ,moksaelixirt,omega3,c vitamin,sok folyadék ,gyümölcs,zöldség , a folyadék csak viz mentes .

 

 

Nem eszem lisztes dolgokat , húst csak csirke 1héten 1x . tejet abszolut nem fogyasztok ez kb 3 honapja csinálom elötte mindent.

 

Ja és cukrot 1 grammot se.

 

 

 

üdv

Szegediági Creative Commons License 2012.10.02 0 0 2834

Szilvike!

 

Az OEP engedélyt már ugye elintézted, nem most akarod?

 

Mert az kb. fél év még...

 

Üdv.: Ági

Előzmény: serroné (2830)
Szegediági Creative Commons License 2012.10.02 0 0 2833

Kedves Maxer!

 

Örülök, hogy csatlakoztál hozzánk.

 

Én megválaszoltam a kérdéseidet, jó ötlet. Bár alapjában véve már nagyjából körbejártuk itt az egyezőségeket.

 

Te miket szedsz?

 

1. Laktatok  palatetős, hullámpalás házban?                                                                        nem

2. Volt  a családban anyai, apai ágon gyomorfekély?                                                          apai

3. Van  gyomorfekélyed?                                                                                                    nem

4. Dolgoztál  akkumulátorral ,vagy cseppent-e rád aksi sav ami megmarta a bőrödet?      nem

5. Volt, van kutya, macska a lakásban?                                                                               macska

6. Dohányoztál?                                                                                                                   igen

7. Alkoholt fogyasztottál?                                                                                                   nem

8. A családban dohányzott apa, anya?                                                                                apa, anya

9. Volt-e ALS a családban?                                                                                                 nem

10. A savanyú, keserű ízeket kedveled?                                                                              nem

11. Városban vagy faluban élsz?                                                                                         város

12. Vizet mennyit iszol?   

3 l                                                                                                 

13. Gyümölcsöt, zöldséget naponta fogyasztasz?                                                               igen

14. Allergia valamire?                                                                                                          igen

15. Harapott meg kutya vagy macska?                                                                                nem

 

Üdv.: Ági

 

 

Előzmény: Maxer (2832)
Maxer Creative Commons License 2012.10.02 0 0 2832

Sziasztok Forumozok !    Sajnos én is érintet vagyok a dologban , nem törődök bele és ezért mindent megteszek ,hogy máskép legyen . Most még 40 éves kor alatt vagyok férfi kb. 3 éve kezdődött a bicepszemben apró rángással de a háziorvos azt mondta ne törődjek vele idegi alapon van . Most kézügyetlenségem , apró járás nehézségem van de még aktív vagyok dolgozom , úszom , kerékpározom nem hagyom el magam . 2012 Márciusban mondták ki az alst vagyis a többit kizárták , volt mr,ct,lyme,emg,vér, és fizikai vizsgálat . A március az kemény volt amikor kimondták szinte 1 hónapig az ágyba maradtam tiszta depis voltam , de megráztam magam és most itt tartok .  Szeretném a saját kérdéseimet feltenni nektek , én is leírom a válaszokat rá nem tudom lehet e kihozni belőle valamit de sok egyezés talán segít .

 

 


1. Laktatok  palatetős,hullámpalás házban ?                                                                  igen

2. Volt  a családban Anyai,Apai ágon gyomorfekély ?                                                    anyai

3. Van  gyomorfekélyed ?                                                                                            nem

4. Dolgoztál  akkumlátoral ,vagy cseppent e rád aksi sav ami megmarta a bőrödet ?         igen 

5. Volt van kutya,macska a lakásban ?                                                                               igen

6. Dohányoztál ?                                                                                                         nem

7. Alkoholt fogyasztottál ?                                                                                            nem

8. A családban dohányzott Apa, Anya ?                                                                        anya

9. Volt e als a családban ?                                                                                           nem

10. A savanyú,keserű izzeket kedveled ?                                                                      igen

11. Városban vagy faluban élsz ?                                                                                 város

12. Vizet mennyit iszol ?                                                                                            kb 1liter

13. Gyümölcsöt zöldséget naponta fogyasztasz ?                                                         nem

14. Allergia valamire ?                                                                                                 nem

15. Harapot meg kutya vagy macska ?                                                                         igen macska

 

 

 

A feltett kérdésekre légyszi ha van kedvetek időtök válaszoljatok én egy Excelen 1-15-ig. beírom őket, ha van saját kérdésetek akkor azt is .    Üdv szép napot mindenkinek .

Aranka1964 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 2831

Írok az e-mail-re!

 

ARANKA

Előzmény: serroné (2830)
serroné Creative Commons License 2012.10.02 0 0 2830

Szia!az lenne a kérdésem hiogy ti a kórházban kaptátok meg a gépet?ott intézték?trahestomiaja van??hol laktok?

Előzmény: Aranka1964 (2824)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 2829

Szia,szerintem kel lennie valami megoldásnak ,kérdezd meg a háziorvost vagy a TB-t ök csak tudnak valamit !

 

üdv : Aranka

Előzmény: atesz1980 (2823)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 2828

Köszi  az infot Ági!

 

üdv:Aranka

Előzmény: Szegediági (2826)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2827

Szia Atesz!

 Azonnal menj el munkanélküli segélyre! Ha letelt és nincs munkahelyed, akkor fizetned kell magad után egészségügyi szolgáltatási járulékot ami  6.390 Ft/hó. Ezt az APEH -nél tudod intézni.  Így jogosult vagy az orvosi ellátásra. Remélem tudtam segíteni. 

Üdv.

Előzmény: atesz1980 (2823)
Szegediági Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2826

Kedves Fórumozók!

 

Egyre többet hallani a kókuszzsír kedvező hatásáról különböző neurodegeneratív betegségekben . Ez a történet ugyan Alzheimer-kór vonatkozásában említi, de ALS beteg kedvező beszámolóját is elolvashatjátok az als.net fórumon a „Kutatások, kezelések” menüpont alatt a „Magas zsírtartalmú táplálkozás” témánál.

 

Nos, a személyes hozzáfűznivalóm annyi, hogy megéri megpróbálni, nyilván ez sem – és egyetlen táplálékkiegészítő sem! – tud úgy működni, mint egy gyógyszer, tehát látványos, hirtelen javulás biztos nem lesz, de lehet, hogy meg lehet őrizni, ami még megmaradt.

 

És van egy pozitív mellékhatása, jótékonyan hat székrekedés esetén. Hatásosan irtja a parazitákat, baktériumokat, vírusokat, gombákat is.

 

De aki meg  akarja próbálni, vigyázzon, csak fokozatosan szabad elkezdeni, napi egy teáskanállal, ételbe kavarva. Fel kell haladni 9 evőkanálig.

 

Ha több információra vagytok kíváncsiak, akkor a Google-ba írja be, hogy „kókuszolaj agy”, van információ bőven. (Nem drága dolog egyébként.)

 

Nekem úgy tűnik, rengeteg kutatómunka után, hogy számunkra fontos:

 

-          Zsírok, olajak

-          Antioxidánsok

-          Gyulladáscsökkentők

-          Immunrendszer harmonizálók

-          Idegsejt védők és táplálók

-          Vírus- és baktériumölők

-          Fehérjék aminosavak

 

használata, ezekkel talán lassítható, fékezhető a betegség.

 

"Kókuszolajjal az Alzheimer-kór ellen

Mivel emberek milliói keresnek eltökélten valamilyen hatékony kezelést az Alzheimer-kór ellen, nem meglepő, hogy Dr. Mary Newport Alzheimer’s Disease: What If There Was a Cure? (Alzheimer-kór: és ha lenne gyógymód?) című könyve nagy érdeklődést váltott ki. Az említett gyógyír pedig nem valamelyik drága Alzheimer-gyógyszer, hanem egy egyszerű élelmiszer, amely állítólag rendkívüli hatással van a betegekre. Ez nem más, mint a kókuszolaj.

Dr. Newport könyve meglehetősen személyes hangvételű. Férje, Steve, Alzheimer-kórban szenved, így a történet tulajdonképpen arról szól, hogyan próbál valami olyat találni, amivel megállíthatná, vagy visszafordíthatná hanyatlását. Keresgélése során jutott el azokhoz a tudományos kutatásokhoz, amelyek kimutatták, hogy a ketonok számos neurológiai rendellenességen, köztük az Alzheimer-kóron is segíthetnek. A ketonok a szervezetben lévő zsírok lebontásának melléktermékei, normál esetben kis mennyiség jön létre belőlük. A keton szintje koplaláskor, vagy nagyon kevés szénhidrátot tartalmazó étrend esetén nő meg.

A ketonok mennyiségét ezen kívül úgy lehet megnövelni, hogy közepes láncú triglicerideket (MCT) fogyasztunk, amelyek nagy mennyiségben fordulnak elő a kókuszolajban és a pálmamagolajban. Az MCT-k a májban ketonokká alakulnak át, melyeket az agyunk és más szerveink üzemanyagként használnak fel - ezek a többi zsírnál gyorsabban rendelkezésre álló energiaforrásként szolgálnak, és kevésbé raktározódnak el a szervezetben. A ketonok anélkül adnak energiát, hogy szükség lenne ehhez inzulinra. Az elmélet szerint a ketonok alternatív energiaforrásként szolgálhatnak az olyan agysejtek számára, amelyek az Alzheimer-kór következtében elveszítették glükózfelhasználó képességüket táplálni férjét, amit később koncentráltabb MCT olajjal egészített ki. Az étrend következtében Steve rövidtávú memóriája javult, depressziója enyhült, személyisége megújult, járási és látási nehézségei pedig csökkentek. Az MR-vizsgálat azt mutatta, hogy agyának zsugorodása megállt."

 

Üdv.: Ági

 

Szegediági Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2825

Szia Attila!

 

Elképesztő! Azért remélem, nem rémültél nagyon meg?! Ne aggódj, meg fogod kapni az 50 %-tól nagyobb fokot, de elsőre már nem adnak meg semmit, spórolnak. Úgy vannak vele, hogy ha csak fele nem fellebbez, már az is tiszta haszon. (Meg gondolom, az is megfordul a törvényalkotó honatyák fejében, hogy minek ez már nekünk, hisz mi már úgymond haszontalan tagjai vagyunk a társadalomnak...)

 

Na, a másik:

Saját magadnak kell TB járulékot fizetned, a NAV-nál (APEH) kell intézned, ott adnak csekkeket, azt hiszem, most 6.390,-Ft/hó az összege.

Azt hiszem, a jelenlegi jogviszonyod megszünte után még 45 napig biztosított maradsz fizetés nélkül is, de a 45 napban nem vagyok biztos, 1 éve még így volt.

E nélkül semmilyen orvosi ellátásra nem leszel jogosult, kivéve az életmentő beavatkozást.

 

Üdv.: Ági

Előzmény: atesz1980 (2823)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2824

Szia !

 

A férjem úgy van itthon ,kérdezz segítek ha tudok!

 

ARANKA

 

 

Előzmény: serroné (2822)
atesz1980 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2823

Sziasztok!

Ma beadtam a fellebezést az 50% miatt!

Közölte velem a hölgy hogy jól meggondoltam mert az ügymenet nagyon hosszu és lehet a végén még az 50%-ot sem kapom meg!!!Javasolta hogy szerezzek be friss orvosi papirokat különben elbuktam!!!

Még egy valmit nem tudok,hogy mivel a táppénzem október 5-én lejár,dolgozni nem tudok,le fogok számolni 6-án.Ez idáig világos,utána jogosult vagyok e orvosi ellátásra,mert ugye nem lesz átmenetileg jövedelmem,nincs ki tb-t fizetne utánam!!!?

Szerintetek ilyenkor mi van,majd az orvosnál kiderül??!Mert ha nincs tb akkor ellátás és gyógyszer sem.Mellesleg egy doboz rilutek(ami nem ér sok mindent de én szedem)97000ft,akkor ezt sem kapom meg 300ft-ért?

Hát kiváncsi leszek mi lesz ebből!!!

Üdv:Attila

serroné Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2822

Sziasztok!anyum immár 9hónapja az íntenzív osztály lakója. lehet nem kiabálom el hogy lesz doki és talán hazajön géppel!apropó segitsetek!!!!!nem tudtok olyan alses betegről aki lélegeztető gépen otthon van???????

 

 

Megjegyzem a Fogyatékossági támogatáss igénylésénél is kell bizottság elé menni!!!!anyu a leszázalékolásnál megkapta a 98%ot még akkor mikor jobb állapttban volt!

 

 

puszi mindenkinek 

atesz1980 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 2821

Egyébként a facebookon és iwiwen is megtaláltok,ott sürübben vagyok és közlöm hogy mi ujság velem!Akit érdekel!

Bőhm Attila Tatabánya

Üdv:Attila

samu1981 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 2820

Kedves Atesz!

 

Köszönöm szépen ezt a hasznos infót. Ezen gondolkodtam pont, amire kérdés nélkül megkaptam a választ tőled. Akkor a lyme vonalat meg sem említem és a papírra sem fogom ráírni.

 

Jobbulást Neked!

 

Samu

Előzmény: atesz1980 (2817)
Szegediági Creative Commons License 2012.09.30 0 0 2819

Köszi, és jobbulást!

Előzmény: atesz1980 (2817)
samu1981 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 2818

Szia Ági!

 

Pont ugyanígy gondolom, ahogyan te, ezért érdeklődtem tőletek. Komolyan mondom, nincs elég bajunk...Nekem sem mindegy, mivel nincs autónk és a mentőzést sem szívesen vállalnám be.

Nagyon szépen köszönöm a kedvességed :)

 

Samu

Előzmény: Szegediági (2816)
atesz1980 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 2817

Sziasztok!

Hát most nem túl jól,sajnos beszedtem valami nyavaját.Lázas voltam meg fáj minden izmom,de már egy picivel jobb mint tegnap!Étvágyam még nem igen van,de hát muszáj enni és inni!

Örülök ha az infómból valami hasznos is volt!Ha ebben az ügyben kell segitség tudok mondani,mert mi most benne vagyunk!Holnap adom be a fellebezést az 50%-miatt!

A neurologusom szerint is ez nem jogszerü,D csoport és legalább 70% körüli lenne a valós!

Nálam ami bekavart az a Lyme!Ha elfogadtok egy jótanácsot akkor ha beadjátok a papirokat azt ne tegyétek mellé,mert nem jó!Innentől nem lesz bizonyitott az ALS,nálam így történt!

Most ez miatt fel kell mennem Pestre egy kórházba pár napra hogy bebizonyítsam az ALS-t különben II.fokon sem fogok sokkal többet kapni!

Ja és vigyázzatok mert a nem SZTK-sorvosi papirokat nem szeretik,hátha megvetted az orvost!

Hát kb ennyit tudok mondani!A lényeg hogy a Lyme-ot és az Istenhegyi utat ne mondjátok az Orvosi bizottság elött!

Üdv:Attila

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!