Keresés

Részletes keresés

morte Creative Commons License 2018.02.09 0 0 26

Szerintem valójában nincs akkora ellentmondás. Az elvágyódás épp úgy az emberi lélek sajátja, mint ahogy a vágyak kiélése az ösztön éné. Egymásnak ellentmondó tapasztalataink,vágyaink, ösztöneink, gondolataink miatt soha nem lelünk valódi békét. A legősibb filozófiák, mind a "visszajutás" módjairól, vagy legalábbis a túloldalra való betekintésről és az odaát tapasztaltak hatásainak a személyes életünkre gyakorolt pozitív hatásairól szólnak. Valójában az "odaát"  és az "itt" ugyanaz...a különválasztottság illúzió és ahogy egyensúlyba kerül a "két világ" , az anyagi világban való életünk is jobbá válik. Ez a cél legalábbis rövid távon. 

Előzmény: rhénai (24)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.14 0 0 25
rhénai Creative Commons License 2017.05.11 0 0 24

Isten akaratábol az ember a fizikai háromdimenziós realitásba születik aktiv tudatállapota az alfa népiesen a gondolkodás.

Miért hisszük hogy célunk a transz,meta,para....hogy szabadulómüvészek vagyunk :))el innen minél gyorsabban.

Nem lenne logikusabb itt és most jobb sorsra törekedni és kiélni vágyainkat ?

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.14 0 0 22
Hát erről lemaradtam.
Előzmény: snakespirit (21)
snakespirit Creative Commons License 2007.03.27 0 0 21

Üdvözlök mindenkit !

 

 

Ápril.7-én Shaman Dobolást tartunk zsámbékon . (20-30.km-re Bp-től)

Gyülekező, Bp. szénatér villamos megállóban reggel 9:30-kor .

A program egy napos reggel megyünk és késő délután érkezünk majd vissza pestre.

Kérünk titeket hogy , ételről és italról gondoskodjatok .

részvételi díj : 2000Ft (útiköltség benne van ! )

jelentkezni a 06-20-550-31-75 vagy , a www.info@damoncatchershaman.com -ra várjuk leveleiteket .

 

www.damoncatchershaman.com

 

 

                                                                                Szeretettel várunk mindenkit

 

 

                                                                      Tisztelettel : Snakespirit

 

                                                                                  

Arion_3 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 20
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni kezdö táltoshangszer ügyében. Most ismerkedem a témával és pénteken volna jelenésem egy helyen, ahol közös éneklés, dobolás folyik és addig be szeretnék szerezni vmi alkalmas hangszert. A dobot majd késöbb szeretném sk. elkészíteni, elsöre vmi csörgöfélére gondoltam. Véleményetek szerint melyik az a hangszer, ami a dob után a legjobban elösegíti a révülést? Tudom, ez egyénfüggö, de mégis... Valami olyan üreges csörgöre gondoltam, amiben apró szemcsék adnak ki magasan "szitáló" hangot. Totál amatör vagyok a hangszerek ismeretében, kérlek segítsetek!:-) Hol lehet ilyet beszerezni Bp-n?

Köszi.

Béke veletek!:-)

Arion
Alkmaión Creative Commons License 2003.01.14 0 0 19
orphikus hagyomány...

GOA? Szintén.

Előzmény: morte (-)
PsichoTheRapist Creative Commons License 2003.01.14 0 0 18
Tényleg zsálya! :)
Több oka is van, hogy miért nem írok tapasztalatot.
1 Mindenkié más, és teljesen felesleges elvárásokat beépíteni, magunkat frusztrálni, hogy a miénk nem olyan, pláne hogy a sajátunk is mindíg más.
2 Önmagunk számára is csak az adott pillanatban lehet jelentőségteljes az élmény, ha ragaszkodunk hozzá, becsapjuk magunkat. Minden pillanat más. Az a kérdés, hogy maradandó pozitív változást képes-e létre hozni az élmény, vagy csak egy elszigetelt dolog marad.
3 Sokkal jobban érdekel az a kérdés, hogy ki a tapasztaló, mint az, hogy mi a tapasztalat! :) ( KI az akit érdekel? :))) )

Igen a holotrop és a rebirthing nagyon intenzív légzés, hosszan. Fájalmas is tud lenni, tetániás görcs alakulhat ki, főként a kezekben, de az "oxigénmérgezés" hatása mindent megér. Nem árt hozzá egy jó zene, meg egy ember aki noszogat néha, és vigyáz rád. (legalábbis az elején)

Előzmény: morte (16)
PsichoTheRapist Creative Commons License 2003.01.14 0 0 17
Mindhárom általam említett technikát csinálom, februárban egy rebirthinget ( a születés újraélését és az ebből való kiszabadulást), aztán meg holotropot vmikor, ha van rá igény.
Biztos nagyon jó lesz ez is!
Előzmény: Bard (11)
morte Creative Commons License 2003.01.13 0 0 16
Psicho !

Sajnálom, hogy nem írod le részletesen a benned végbemenő változásokat, érdekelt volna.
Na persze; zsálya :)

A holotrop légzés az tulajdonképpen egy igen íntenzív légzés, ugye?
Próbáltam, de baromira kifáradtam és megfájdult a torkom, semmi hatás - kudarc. Van egy olyan érzésem, hogy vmit rosszul csináltam.

Kösz!

Előzmény: PsichoTheRapist (10)
morte Creative Commons License 2003.01.13 0 0 15
Köszi Rinpoce !
Előzmény: rinpoce (8)
trafalgar Creative Commons License 2003.01.13 0 0 14
Mármint annak a dobnak amit nem sikerült belinkelnem rendesen.
http://www.potalaworld.com/catalog/ritual/2_02drum4.html
Előzmény: trafalgar (13)
trafalgar Creative Commons License 2003.01.13 0 0 13
Szinte hallom a hangját :)

Bard Creative Commons License 2003.01.13 0 0 12
Más Sólyomfi Nagy Zoltán elérhetősége: www.saman.hu :-)

Mesélhetnél róla bővebben, a honlap alapján érdekes dolgokat csinál...

Előzmény: PsichoTheRapist (10)
Bard Creative Commons License 2003.01.13 0 0 11
Csak nem ezt csinálod te?

"HOLOTROP LÉGZÉSTRÉNING

Tréningvezető: dr. Timcsák Géza (egyetemi docens, USA-ban végzett diplomás holotrop légzésvezető)

E dinamikus légzés-meditáció egyedülállósága abban van, hogy mély önismerethez juttathat,
ezenkívül bepillantást nyerhetünk a tudatos személyiségen túllépő (v. ö. C.G. Jung "kollektív
tudattalan", "mély-én") dimenzióba is, amennyiben ezt a mély tudatunk számunkra aktuálisnak érzi.
A légzésnek mély és erős energetikai tisztító hatása van. A lelki élmény bensőséges és semmi
máshoz nem hasonlítható szokott lenni. A légzés fontosabb szakaszaiban zene is segíti a
transzformatív folyamatot. A tréningvezetés meghagyja a résztvevő autonómiáját, semmilyen
szuggesztív módszerrel a folyamat nincs gyorsítva, így biztosan csak azok a tapasztalatok válnak
tudatossá, melyek a gyakorló számára belülről időszerűek, és amelyeket integrálni is tud.
A részvételnek semmilyen előtanulmány nem feltétele, bárki végezheti, ha egészségi állapota,
testi-lelki kondíciója jó.

MI A HOLOTROP LÉGZÉS ?

A holotrop légzés az ősi, intenzív jógalégzés modern változata. A jógahagyomány bhásztrika néven
ismeri. A modern változatot dr. Stanislav Grof és felesége Kristina Grof fejlesztette ki. Dr. S.
Grof a transzperszonális pszichológia világhírű szaktekintélye. Kristina Grof swámi Muktánanda
USA-beli iskolájában volt oktató. Mindketten a Nemzetközi Transzperszonális Társaság alapító
tagjai. Swami Muktananda, hasonlóan mint Mahaszwi Tathata, vagy némely hátsó-indiai buddhista
iskolák , jó eredménnyel használták az intenzív légzést az ember energiarendszerének
megtisztításához, a psziché tudattalan részében raktározott élmények feldolgozására és az egyén
személyiségének fejlesztésére. A légzéses eljárások a Szavita jóga - "a Belső Világosság
jógájának"- a részei is.
A holotrop légzést speciális zene kíséri, amely segít fenntartani az intenzív légzést illetve
kíséri a belső folyamatokat.
Általában a zene reprodukált, viszont a legjobb eredményt az élő, akusztikus zene adja. A
szükséges élőzenét azonban csak különleges adottságú és képesítésű zenészek tudják nyújtani, hisz
egy nagyon dinamikusan változó folyamatot kell ritmikusan, hangulatilag és érzésben, színben
követni.
A holotrop légzés alatt szerzett tapasztalatok sokaknak segített teljesebb életet kezdeni,
kiküszöbölni az energiapályák blokkjait és intenzívebbé tenni a belső élet fejlesztését.
A holotrop légzés (HL) egy intenzív folyamat, amely - mint minden más igényes pszichofizikai
folyamat - feltételezi, hogy a művelője jó egészségnek örvend. Így a HL esetében ellenjavasolt
komoly akut egészségi problémák, pszichés és idegi problémák, komoly vérkeringési elégtelenségek,
daganatos megbetegedések, illetve terhesség esetében. (Bizonytalanság esetén jelentkezés előtt a
szervezőhöz lehet fordulni.)

A légzést dr. Timcsák M. Géza, a Szlovák Jógaszövetség és a Kassai Jógatársaság elnöke, diplomás
holotrop légzés-vezető moderálja. Holotrop és transzformativ légzést több, mint 12 éve Szlovákia,
Csehország, Magyarország, Nagy-Britannia, Belgium, Hollandia, az USA valamint Svájc területén
vezet.

MIT VIGYÜNK MAGUNKKAL A HL-RE?
SZIVACSOS ALÁTÉT, KÖNNYŰ TAKARÓ, KIS PÁRNA, TÖRÖLKÖZŐ, PAMUT KÉTRÉSZES SZABADIDŐRUHA, KÖNNYŰ
SELYEMKENDŐ, RAJZLAP, SZÍNES CERUZA, PAPIRZSEBKENDŐ, TERMOSZ TEÁVAL, POHÁR. NE FELEDJÜNK JÓ
KEDÉLYT IS HOZNI.

Helyszín: Budapest Időpont: 2003. január 25-26
(szombaton és vasárnap egész nap, a két nap összetartozik)
CSAK ELŐZETES JELENTKEZÉSSEL TUDJUK A RÉSZVÉTELT BIZTOSÍTANI
Jelentkezni lehet: Vahl Mariann Tel: 06-1-410-10-50, 06-209-88-00-75
Levélcím: 1244 BP.PF.757. E-mail: vama@axelero.hu "

Előzmény: PsichoTheRapist (10)
PsichoTheRapist Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10
Szevasztok!

1 Izzasztó kunyhó: kb. 9 éve voltam (valódi)indiánokkal, akik idelátogattak, aztán meg a 99es magyarországi rainbow fesztiválon csináltunk egyet. Valóban voltak "füvek" szórva az izzó kövekre, pl. zsálya. :)) Ekkor vettem részt sámán utazáson is, ami szép élmény volt, de nem az én utam, így inkább nem írnék se véleményt, se élményt. Inkább ajánlom Michael Harner könyvét: A Sámán útja.
2Kovács András egy jószándékú ember, de a táltos nevet nem feltétlenül úgy használja, mint ahogy gondolnánk. Sok okosat lehet tanulni tőle( ,meg jópár meredek hitrendszert). (táltos-csontkovácsolás, táltos-tarot, táltos-kaballah, táltos-piramis, ...:)) ) Inkább ajánlanám Somogyi Istvánt és Sólyomfi Nagy Zoltánt, illetve tanítványaikat. Hogy hol érhetőek el, azt sajna nem tudom.
3A táltosénekeket egy Édesvíz könyvkereskedésben láttam, bár a sajátomat egy gyakorló sámántól kaptam, aki (ha jól tudom) énelkel is rajta.

Megváltozott tudatállapotokhoz egyébbként légzési technikákon keresztül is eljuthatsz, mint pl. a Holotrop-légzés, a vivation, vagy a rebirthing. Nekem inkább ezek jönnek be. (Hamarosan csinálok ilyen hétvégét Bpen, ha valakit érdekel, dobjon egy mélt! :))) )(Bocs a reklámért)

btamasss Creative Commons License 2003.01.13 0 0 9
Írjál bővebben légyszi erről a Táltos énekek
kazettáról!
Ki játssza, hol vetted?
Kösz.
Előzmény: PsichoTheRapist (0)
rinpoce Creative Commons License 2003.01.12 0 0 8
Morte!

Kovács András táltosiskolája foglalkozik ilyen dolgokkal. Ha beirod a gugliba, hogy :Kovács András, még a honlapja is elöjön!

Amugy élvezetes lehetett, biztos.. Régi álmom egy sámándob..

Előzmény: morte (7)
morte Creative Commons License 2003.01.12 0 0 7
A szöveg eredeti régi táltosnóta.
Nekem az otthoni zenehallgatás nem adja vissza azt az élményt, amit ott kaptam.
Nem érdekel a Szintézissel szembeni nyomorod, se
a Szintézis.
Jó lenne, ha vhová csak akkor írnál, ha érdemben hozzá tudsz szólni a témához.
Előzmény: Iván Gábor (6)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.12 0 0 6

Világos.

Mit gondolsz miért van annyi ember rock és különféle stilusú koncerteken.

A zene, az ütem, a hangerő, a szöveg, a tömeg révület, vagy extázis érzést adhat. De megteheted ezt egy szobában is egy jobb minőségű és komolyabb zenekütyüvel.

Persze a diszkókban, meg miegymás helyeken ettől függetelenül sokan a kettőt együtt + alkoholt használnak.

A Szintézis némileg koppintotta az ötletet, de ettől még jó lehet, bár én amikor eddig élőben láttam őket mindig elfogott a röhögés. Főként a szöveg miatt, meg ahogyan nagyon izzadságszaguan próbálták bevonni a publikumot. Meg kicsit amolyan VHK.

Előzmény: morte (5)
morte Creative Commons License 2003.01.12 0 0 5
Hali!

Először is nem ez volt a kérdés.
Másodszor nem érdekel se Tamás, se György.
3.A sámánok nem minden esetben használtak cuccost.
Sokszor csak kántálás, éneklés, tánc, dobolás révén révültek.
4. Nem csak az extázis a lényeg.

Előzmény: Iván Gábor (4)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.12 0 0 4

Tamással egy darabig több társaságban is együtt voltunk tagok, munkatársak. Para-Kutatási Tudományos Társaság, AION Alapítvány stb.

Tehát régről túl jól is ismerem. Jószándékú srácnak látszik, bár esősen hiányosak mind az iskolái, mind a következetességhez szügséges alapismeretei modjuk egy kisérlet összeállításánál. Amolyan művész lélek és ahhoz még tehetséges is. Volt egy kiskerámia műhelye és amit ott csináltak szobrocskákat azok jók voltak. Amúgy meg nagy hasbeszélő. Órákat tud úgy beszélni, hogy közben semmit nem mond. Ja és nagyon-nagyon nyájas stilusban.

Mondjuk ez a dobkör neki való, ha már az Egely kerékkel ennyire felsült. Biztosan tudod, hogy üzletet kezdtek rá építeni, hasonlóan a TŰV-höz, hogy az Egely kerékkel mérve bioenergia mérési tanusítványokat bocsátottak ki különböző hókuszpókusz embereknek. Pl Harsztosi Lászlónak. Csak persze én meg utállom az átveréseket és kénytelen voltam az Ő, Egely és a köz figyelmét is felhívni, hogy ez az egász egy nagy KAMÚ.

Hogy most miért írok neked és itt kissé fura összefüggésben. Talán azért mert a Sámánok azért régebben és hát mostanában is kis fücsomókat dobtak izzó parázsra és a felszálló füstüt belélegezték. Persze ezt egy dcsointtal könnyebben is meg lehet oldani manapság.

Nos az a kérdés, hogy mennyit is ér annak a sámánnak, vagy parakutatónak a révülete, meglátásai aki ebben az állapotban vizualizál?

Szerintem semmit. Én ezért nem foglalkozom már réges régen, csak birálat szinten Tamással és a SZintézissel.

Előzmény: morte (-)
morte Creative Commons License 2003.01.12 0 0 3
Köszi!
Transzállapotba nehezen kerülök, de ez vhogy más volt.
Én ilyen messzire nem merészkedem (mármint sámánkodás), de sok sikert kívánok!
Előzmény: Halucska (2)
Halucska Creative Commons License 2003.01.12 0 0 2
szia!

Az, hogy rád ilyen nagy hatással volt a dolog, szerintem azt jelenti, hogy ha foglalkoznál a dologgal a gyakorlatban is, valószínűleg tehetséges lennél benne. (Ez így kicsit hülyén hangzik, de ez is olyan, hogy valaki könnyebben tud transzállapotba kerülni, valaki nehezen, valaki meg sehogy.) Meg mondjuk az is lehet, hogy az ottlévők nagy része fogékony volt (miért is mentek volna oda különben), és kollektív élmény volt.

Régi vágyam a sámánkodás gyakorlása. Egyszer már eljutottunk egy barátommal odáig, hogy elkezdtünk dobot csinálni, mert ugye ha vásárolod, azt meg kell tisztítani, és az bonyi.. aztán persze rájöttünk, hogy megcsinálni még bonyibb :) Például cserzetlen állatbőrt szerezni Magyarországon szinte lehetetlen. Azért nekem sikerült. De aztán valahol mégis elakadt a projekt, valószínűleg őszre fordult közben az idő, és nekem a "városi sámánizmus" (nézzünk a panellakásunkban északkelet felé, etc) meg annyira nem jön be. Meg igazából nem nagyon lehet tiszta dobot csinálni úgysem, mert az már tényleg extra durva, szögeket, ragasztót meg ilyesmiket helyettesíteni természetes dolgokkal. Azért nem akarom feladni végleg, szerintem keresek valami dobkészítőt majd, aki azért nem tömeggyárt, meg aztán valahogy megoldjuk a megtisztítását is. Na, hát egyelőre ennyi.

Előzmény: morte (-)
morte Creative Commons License 2003.01.12 0 0 1
Állat volt! Nem volt teljesen misztikus ,inkább olyan természetes.

Izzasztókunyhó:
Beszámolnál részletesen is?
Hol voltál? Ki révén? Mennyire változott meg a tudatállapotod? Nyomd a sztorit! :))

A zenével ált. én is így vagyok, de ez jóval több volt annál.

Tud vki ilyen sámándob "szakkört" vhol?
A Szintézis ugyanis csak a saját tanulóit engedi.

Hali !

Előzmény: PsichoTheRapist (0)
PsichoTheRapist Creative Commons License 2003.01.12 0 0 0
Szia!
Nem 0 élmény lehetett! :-)
Én izzasztókunyhóban voltam, ami szintén élmény, illetve itthon hallgatok egy kazit, melynek címe: Táltos énekek. Meg van egy századeleji indián varázsének gyűjteményem, amit még eredetileg viaszhengerre rögzíthettek. A zene és ritmus nekem is képes katarzist okozni, de lehet ez komolyzenétől a rockig bármi.
Soxerencsét a további élményekhez, de egy jótanács: ne legyenek elvárásaid, csak hagyd, hogy jöjjön, erőltetés nélkül.
PTR

Előzmény: morte (-)
morte Creative Commons License 2003.01.12 0 0 topiknyitó
Hali!

A Szintézis Szabadegyetem szervezet egy előadást dec.-ben, amelyen az elnök: Paulinyi Tamás vezetésével a sámándobkörük tartott egy kis bemutatót régi táltos magyar-székely énekekkel kísérve a dobolást.
Nos, a hatás részemről eszméletlen, katartikus volt.
Olyan érzéseket adott, amiket csak nehezen tudok szavakba ölteni: legszívesebben felurottam volna ültemből táncolni, belül remegtem és olyan érzelmes lelkiállapotba vitt, hogy majdnem könnyeztem; éreztem ,amint oldódnak a magamban hordott frusztrációim, a stressz stb, szinte "gyógyultam" , ahogy átjárt a zene. Szó szerint , ERŐK keringtek bennem.
Egyfajta extázis , de még sem voltam (rossz értelemben) elszállva.
Ott értettem meg igazán a sámánizmusban a dob szerepét, hogy hogyan gyógyíthattak(üzhették ki a rossz szellemeket akár), "utazhattak" vele és,hogy miért is hívják "erőtárgynak" ("ősérzéseket", erőket aktivál).
Olvastam vhol a tudományos oldalát is; sámándoboláskor olyan hullámok keletkeznek, melyek egyeznek a meditáló,álmodó,relaxáló?(nem tudom) ember agyhullámaival.
"Beszéljünk" bármi a témához kapcsolódóról!
Saját élmények, sámánizmus, dobok , beavatás, erőtárgyak,bármilyen katartikus élmények, stb!

Csákány!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!