Keresés

Részletes keresés

Johnny1951 Creative Commons License 2017.12.25 0 0 97

Szia !

Komoly hiba van. Vidd szakemberhez, mert nem egyszerű a javítása!

Hívhatsz, hogy elmagyarázzam:

30/8754557

 

Üdv. Johnny

Előzmény: Gábor381 (96)
Gábor381 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 96

Segítséget szeretnék kérni ha valaki tudna tanácsot adni , mi lehet az oka hogy a digitális zongora basszusrésze nem működik.a zongora neve digital piano CTR-5000. Előre is köszönöm.

nelhi Creative Commons License 2017.10.12 0 0 95

Szia Petyus !

Ezer éve nem voltam itt a fórumon...

Kaptam egy balalajkát, aminek a nyaka el van repedve, a bundléc sértetlen.

Szeretném megragasztani, (csak a falra kerül, inkább dísz, mint hangszer )

Tudnál ajánlani valami kész ragasztót, (nincs lehetőségem most enyvvel bibelődni ) amit vehetek teszkoban, vagy valami elérhető helyen...

 

Tudom, ha végig olvasom biztos találok valami ötletet, de sokkal egyszerűbb kérdezni...

Köszi :)

Előzmény: PETYUS (92)
Johnny1951 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 94

Sziasztok!
Yamaha PSR s900-as szinti probléma, hogy bekapcsoláskor villannak a ledek, egy párat, aztán beállnak, de a bal oldali hangszóróból sercegő zaj hallatszik és a kisérő automatika bekapcsolásakkor kimarad egy- két hang. Ha csak pianóra van kapcsolva akkor minden hang rendesen szól, de a sercegés csak nem szünik meg. Mi lehet a gond? Tud valki segíteni?
Köszi előre is.
A választ ide kérem:
organ33@hotmail.com,vagy 06308754557
Béla

goldmusic Creative Commons License 2016.07.18 0 0 93

Sziasztok! Remélem valaki tud nekem tanácsot adni. Van egy yamaha psr e 303 as szintim. kb egy hónapja,történt olyan,hogy beállítva a ritmus,stílus,és amikor a rec-el felveszek stílust és tempót vált.eddig nem csinált ilyet. de nem ez a nagyobb baj.egy ideje enyhén olyan "szaga" van kb 15 perc használat után mintha túlhevült volna,vagy mint amikor a műnyag olvad..enyhén érezni, a billenytyűk tövében,az egyvonalas "c" alatti oktáv területén . a szinti 5és fél oktávos. nagyon félek,hogy valami komolyabb baja van. adaptere nem a sajátja, de hozzá való. élethelyzetemből adódóan oda vissza utazta magyarországot, és egy ideig nem tudom milyen körülmények közt tárolták.félek használni, nem akarom hogy "kifüstöljön".nagyon fontos nekem ez a hangszer..aki tud tanácsot adni kérem segítsen.

köszönettel !

PETYUS Creative Commons License 2014.07.29 0 0 92

Az orosz szakkönyv szerinti masztyik összetétele:

50% kolofónium

40% méhviasz

8% lenolaj

2% terpentin

 

Én tiszta méhviasszal szoktam, az is működik, de puhább, mint a fenti gyantás viasz.

Előzmény: msk (91)
msk Creative Commons License 2014.07.29 0 0 91

Sziasztok!

 

Hozzáértőtől kérdezem, hogy a harmonika sípokat milyen vaxszal kell visszaragasztani? Méhviasz?

Köszönettel: István

Morgal Creative Commons License 2014.01.09 0 0 90

Sziasztok!

 

Van egy Aria IGB-30 és egy Yamaha RBX375 gitárom, mindkettőn apró lepattanások vannak és szeretném ezeket kijavítani. Arra rájöttem, hogy a mélyebb sérüléseket fekete akril festék és pillanatragasztó keverékével lehet jól feltölteni, majd pengével a felesleget levágni és simára csiszolni különböző szemcsézetségű nedves csiszoló papírokkal. A gond ezután van, hogy sehogy nem sikerül a lakréteggel összepolírozni :/ vettem Turtle Wax autópolírozót, de valamiért nem viszi át a lakkot a csiszolt felületre. Kipróbáltam a biciklim vázán, ami szintén fekete ott tökéletesen lehet vele polírozni. Valószínű, hogy polyuretán alapú a lakk és nem nitrucelluózos. Hogy lehetne ezt a problémát megoldani?

Discovery2 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 89

Köszönöm az ötletet. :-)

Előzmény: Jozsi3 (88)
Jozsi3 Creative Commons License 2014.01.02 0 0 88

Nemrég volt ugyanilyen problémám. Egyszerű ablaktömítő keskeny purfixet tettem a légszekrény köré és tökéletesen szigetel. Egy picit kilóg néhol, de ha ügyesebben csinálod nem is látszik ki.

Előzmény: Discovery2 (84)
PETYUS Creative Commons License 2013.12.26 0 0 87

Lehet, hogy karácsony után a szelektív hulladékgyűjtőkben is akad ilyen anyag.

Előzmény: Discovery2 (86)
Discovery2 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 86

Köszönöm az ötletet. :-))

Bár most a TV vásárlást kihagynám :-)))

Előzmény: PETYUS (85)
PETYUS Creative Commons License 2013.12.23 0 0 85

Nemrég vettünk egy lapos tv-t. Olyan fóliába volt csomagolva, ami kb. 1 mm vastag és sok pici buborék van benne. Nem dobtam ki, gondoltam, jó lehet még harmonikatömítőnek is.

Előzmény: Discovery2 (84)
Discovery2 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 84

Üdv. Mindenkinek!

Remélem olvassák még hozzáértők a topikot. Segítséget szeretnék kérni. Van egy régi tanuló harmonikám és a napokban gondoltam kipróbálom. Sajnos azt vettem észre, hogy szökik belőle a levegő. Levettem a balkéz felőli oldalát és az ott lévő szivacs szerű szigetelés teljesen elporladt :-(((

Mivel lehetne ezt pótolni? Nyilván először  "jutott eszembe szebbnél szebb gondolat" mint pl. sziloplaszt, de ezt gyorsan elvetettem :-)))

Mivel ez egy "értéktelen gyerek hangszer"  inkább magam szeretném valahogy tömíteni.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

PETYUS Creative Commons License 2007.08.25 0 0 83
> Teorbált lant (?)

Nem igazán, csupán egy feltehető-levehető alkatrész szolgál a 7. húr megtámasztására, amit maga a húr szorít a helyére, ezért nem zörög.
Előzmény: AstarLea (82)
AstarLea Creative Commons License 2007.08.11 0 0 82

Nohát. Már egész rajongói tábor kezd itt kialakulni!

 

Teorbált lant (?)

 

Nagyon inspiráló ez a lap. Ismeretségi körömben mostanság egyedül vagyok a hangszeres zenélés iránti érdeklődésemmel, (korábban főleg kísérleti zenészekkel jártam össze). A fellépéseitek helyszíne egy kicsit kiesik, de hát nem jöhet minden házhoz. Talán egyszer összefutunk, rajta leszek.

 

Előzmény: PETYUS (80)
KityKitten Creative Commons License 2007.08.11 0 0 81

 Figyelni fogom a lapot, és ha egyszer úgy adódik rádköszönök egy fellépésen. Nagy ritkán, de járok arra felétek is, már amit a fellépés helyszíneiből felétek sejtek.

 

 

Szép hangszer!

Előzmény: PETYUS (80)
PETYUS Creative Commons License 2007.08.10 0 0 80
Itt játszunk.
Előzmény: AstarLea (78)
PETYUS Creative Commons License 2007.08.10 0 0 79
Én a furulyás vagyok, a lantomon Borzas barátom játszik.
Előzmény: AstarLea (78)
PETYUS Creative Commons License 2007.08.08 0 0 77
Én egy német vándormadárlantot fejlesztettem vissza kb. a 18. század végi állapotoknak megfelelően. Ébenfa hangolókulcsok, kötözött bundok.
Előzmény: AstarLea (76)
AstarLea Creative Commons License 2007.08.04 0 0 74

Jajj, Nagyon köszönöm a hangszertok tippett!  :)))

Előzmény: PETYUS (72)
PETYUS Creative Commons License 2007.07.23 0 0 72
Qqcs ide!
Milyen lantféléd van?
Hol muzsikálsz vele?
Előzmény: AstarLea (71)
AstarLea Creative Commons License 2007.07.21 0 0 71

Szió! Tudtok valakit véletlen aki hangszertokok készítésével foglalkozik? Elég spec. eset lenne, egy lantféléhez kellene tok (lehetőleg kemény tok), ezért lehet, hogy méretre.

Egy "puha" tokot magam már készítettem, és ilyesmit lehet is kapni, de ez asszem nem elég. Amikor órára megyek, folyton atrocitások érnek pl. a buszon. A múltkor epp egy öregánnyal vitatkoztam össze, aki a hangszeremre akarta a bevásárlószatyrát pakolni.

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.14 0 0 70
Tehát nekem is ez lenne a probléma:

Szevasztok! Tanácsot kérnék: Gibson ES-335 copy gitáron kellene egy hangszín potit cseréltetnem, a test megbontása nélkül. Melyik műhely ajánlható szerintetek? Ti vagytok a rutinos cápák! Előre is köszönöm a segítséget! pke77


(elnézést az előző nagy betűkért)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.14 0 0 69
NOS NEKEM IS EZ A PROBLÉMÁM!
KÉREM SEGÍTSEN VALAKI, EZ NAGYON FONTOS LENNE!
KÖSZÖNÖM!
Előzmény: pke77 (63)
kotec Creative Commons License 2007.07.01 0 0 68

üdv!

Egy barátomnak van 1 Ketron Sd1 szimpatizátora. Sajna a floppy meghajtója haldoklik, pc összekötő kábel nincs hozzá. Valahogy viszont midiket kellene másolni a szinti vinyójára. Szétszedtük, vinyó ki és átalakítóval (laptop vinyó van benne) be a pc-be. Windows eszközkezelőjében látja a lemezmeghajtóknál de a sajátgépen belül nem jelenik meg mint meghajtó. Próbáltam dos-ba de ott úgy érzékeli mintha nem lenne rajt partició. Tudna valaki segíteni, hogy esetleg a ketronok más fájl-rendszert használnak-e, vagy esetleg egyéb ötlet?

 

Előre is köszi. 

 

PETYUS Creative Commons License 2007.06.20 0 0 67
Hú, az veszélyes dolog.
Nehogy elkezdd lebontani a húrozatot az egyik végéről kezdve!!!
Előzmény: lydnsz (66)
lydnsz Creative Commons License 2007.06.20 0 0 66
Sziasztok!

Van egy régi zongorám és fel szeretném újítani sajátkezűleg. Hol tudok ezzel kapcsolatban utánanézni a dolgoknak?

Köszi
francisek Creative Commons License 2007.06.04 0 0 65
Győr környékén nem tudok, Bp-en a Passacaglia műhely a Nagydiófa-Wesselényi sarok. 06 1 321 3785
Előzmény: akos0613 (64)
akos0613 Creative Commons License 2007.05.29 0 0 64
sziasztok!

Van egy eléggé régi archtop jazz gitárom, talán az 50es 60as évekből... márkával nem vagyok teljesen tisztában, a hangszedőre ROGER van írva amiről pár infot már találtam neten, de nem ez a lényeg. Kisebb nagyobb hibái vannak, a nyak ragasztása elengedett, hangoló kulcsokat kellene cserélni, a testen kellene néhány apróbb hibát kijavítani stb... A hangszedője egy nyakra rögzített singlecoil hangszedő, sajnos nem működik igazából azt sem tudom, hol lehetne ilyet beszerezni, elég különleges.


Kérdésem az lenne, hogy nem tudtok-e ajánlani egy jó, megbízható hangszer műhelyt, ahol megjavíttathatnám, működöképessé tehetném a gitárt, vagy esetleg ahol ilyesmi hangszedőt beszerezhetnék. Főként Győr-Moson-Sopron megyei javítók érdekelnének.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!