Keresés

Részletes keresés

homerx Creative Commons License 2016.12.18 -1 1 848

szokas szerint szuper kepek!

Előzmény: Grossglockner (847)
Grossglockner Creative Commons License 2016.12.17 0 0 847

 

Ma a Galya-tetőt látogattam meg, szuper a kilátó! Az időjárással félig voltam szerencsés, mert habár nagyon tiszta volt a magasban a levegő és hideg sem volt (-3 fok) a völgyi értékekhez képest, viszont jelentős szél volt, ami aztán irtó módon megnehezítette a dolgomat. 300 és 600mm fókusszal állványról és előzetes tükörfelcsapással távkiolódóval sikerült megoldani az 1/100s záridő problematikáját.

 

 

 

 

 Kékes                                Kékes                               Galya-tető                        Börzsöny kikukucskál         Kékes                               Nagy-Fátra                        Bükk                                Chopok-Gyömbér               Magas-Tátra, Király-hegy                             

Vesca Creative Commons License 2016.12.14 0 0 846
_nyunyuka Creative Commons License 2016.12.12 0 0 845

A hajnali -10 fokot én is kihasználtam, jobbra számítva. unalmas.jpg :-)

Előzmény: Törölt nick (844)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.07 -1 1 844

Ez valami brutál-szépséges!! Gratulálok!

A géped sem lehet piskóta...

Előzmény: Grossglockner (843)
Grossglockner Creative Commons License 2016.12.05 -1 3 843

 

Tegnap kiugrottam Dobogókőre Tátranézőbe, de sokkal rosszabbra számítottam látótávolság terén. Nem az első, hogy innen vagy a Pilisből fotózom, de most úgy mentem hajnalban, hogy ebből max a 85km-re lévő kékes lesz csak meg.

Sem az előrejelzés nem mutatott tiszta levegőt, sem a webkamerákon nem tudtam biztosra csekkolni a levegő tisztaságát.

Nagyon érdekes volt, mert csak északra, a Börzsőny és a Naszály közötti irányban volt tiszta a levegő, még az alacsonyabb térszíneken is. Keletre(Mátra) és nyugatra (Nyitra) erős pára és szmog ülte meg a levegőt (utolsó kép).

Innen a Magas-Tátra átlagban 190km-re van. Rengeteget számít a Mátrához és a Bükkhöz képest  a 70 km-nyi távolságtöbblet, és a magasság is jó 2-300m-rel kevesebb, ami a levegő tisztaságának egyik mérője ilyenkor.

Sajnos a hegység mögött Lengyelországban felhők voltak, így nem volt tökéletes a látkép, pláne a Lomnic irányába.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.05 0 0 842

Ha már így Bükközgetünk...:-)

Pár hete mikor a Tátrát is fotóztam "mellesleg" tettem egy sétát a Bükk-fennsíkon, többek közt a Három-kőn is jártam, nagyon szép kilátást nyújtott a Tar-kőre és a Hór-völgye felé, az Ódorvárral.

Ezért is tetszett nagyon Zoltika Ódorvári fotója, mert éppen azokat a sziklaormokat mutatja amelyekről viszont én fotóztam "vice versa":

 

Mályinka felett is átadták már régebben az új kilátót, bevallom nem sokba néztem a Bálvány alatt, egy ilyen alacsonyan épült kilátót, de meglepően jó panorámája van. 

 

Előzmény: scarabaeus (841)
scarabaeus Creative Commons License 2016.11.04 0 0 841

Hirtelen ötlettől fogva fogtam az előbbi képeket, és csináltam egy 360°-os panorámát, amit akkor, 11 éve, nem hoztam össze. Eleve nem panorámának készültek ezek a képek, kis látószöggel, fekvő állásban, különböző rekeszekkel és záridőkkel, nem egy pont körül forogva, hanem a kilátó korlátját körbejárva, szóval minden ellene van, de magamnak, az átláthatóság miatt összehoztam a körpanorámát, pár felirattal. Egy reménybeli új Dobó-kilátón jó lenne direkt e célból képsort csinálni, ha lenne még rá lehetőség, és akkor egy nagyobb dinamikaátfogású és függőlegesen is nagyobb látószögű körképem, nem ilyen vékony csík hatású valamim lenne.

 

Előzmény: scarabaeus (840)
scarabaeus Creative Commons License 2016.11.04 0 0 840

Nem, a galyatetőit raktam be 2008-ból, aztán még továbbírtam a hozzászólást, igen, félreérthető lett.

 

Viszont ha már szóba hoztam a jobb sorsra érdemes Dobó-kilátót, a 2005-ös képeim róla, magáról a toronyról, és 360°-ban körbenézve róla:

 

1. Dobó-kilátó

2. Felsőtárkány, Vár-hegy
3. Felsőtárkány
4. Berva, mészkő-kőfejtő
5. Felnémet
6. Eger észak, Egerszalóki-víztározó
7. Eger
8. Ostoros, Andornaktálya, Eger dél
9. Ostoros, Novaj, Szomolya
10. Novaj, Kövesdi-víztározó, Szomolya (távolban_Mezőkövesd)
11. Szomolya, Noszvaj dél
12. Nagy-Eged-hegy
13. Vár-hegy

 

 

Előzmény: Törölt nick (839)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.04 0 0 839

Ez ugyanolyan torony mint a Galyatetőn lévő, szerintem ezt is a '30-as évek környékén építhették.

Pár éve még a galyai is ugyanilyen rossz állapotban volt mint ez.

Pár milla kéne a Nagy-Egedre is... :-)

Előzmény: scarabaeus (838)
scarabaeus Creative Commons License 2016.11.04 0 0 838

Kösz az infót és képeket a galyatetői magasított kilátóról. 8 éve még jobban körbevették a fák is. A topikhoz kapcsolódva, remélem, egyszer megújul/újjáépül a szomszédos Bükk Nagy-Eged-hegyi Dobó István-kilátója is, amelyet jó pár éve életveszélyes állapota miatt zártak le. 2005-ben még nagy szerencsémre láthattam azt a 360°-os panorámát, amit azóta is emlegetek mindenkinek, remélem, hogy nem az az alkalom lehetett az utolsó.

Előzmény: Törölt nick (837)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.04 0 0 837

A Galyatetőn, Péter-hegyesén álló kilátót a közelmúltban felújították, több mint 10 méterrel felmagasították, összességében végre egy ide méltó létesítmény került kialakításra.

Volt is látogató bőven, a kilátásra pedig példának álljanak itt a képek:

1. az új kilátótorony

2. a Kékes felé...

3. a Mátra árnyékában... távolban a Maconkai-tározó és a Karancs

 

 a Tátra is látszott délelőtt

 lányom telefonja többet tud mint az én fényképezőm... :-))

a kilátópont magassága

 

 ezek régebbi fotók, két évvel ezelőttiek, ugyanonnan a kilátóból

 

És még ez a sok kép is csak a töredéke a körpanorámának, és annak hogy különböző időpontokban milyen kilátás is  tárulhat a bámészkodók elé.

Előzmény: Törölt nick (836)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.04 0 0 836

Ez nagyon jó kép, gratula!

 

Hétvégén a Mátrában jártam, ezúttal is sok szép kilátással gazdagodva, ezek keletről nyugat felé a következők voltak:

 a Keleti-Mátra a Vércverésről (699m)

 Parádsasvár a Nagy-Lipót felé haladva

Keleti-Mátra a Nagy-Lipótról (701m)

 a Bükk kövei (Bélkő, Tarkő) a Nagy-Lipótról

 a Karancs másnap reggel Mátraszentimre falu feletti hegyekről

 a Szamár-kőről a Mátra északi oldala

 a Hasznosi-víztározó, háttérben az Ágasvárral és az Óvárral a hasznosi Cserteri-vártól

 

A Galyatetői új kilátó és panorámája megér egy külön hozzászólást...

 

 

Előzmény: Zoltika (834)
scarabaeus Creative Commons License 2016.11.04 0 0 835

A köveket azért jártam végig, hogy legyenek gömbpanorámák onnan, de a kelleténél nagyobb párásság miatt nem raktam őket össze, majd egyszer újra nekivágok, viszont az Ódor-várnál 13 éve jártam, végignéztem az én képeimet is, na, azt is útba kell ismét ejteni e célból is:-)

Előzmény: Zoltika (834)
Zoltika Creative Commons License 2016.11.04 0 0 834

Ha már szóba jöttek: a Tar-kő (a baloldali sziklaperem felett) és a Három-kő (jobb oldali szikla) az Odorvártól.

Előzmény: scarabaeus (833)
scarabaeus Creative Commons License 2016.11.03 0 0 833

Hm, Három-kő melletti Tar-kő volt az már, ahonnan szépen, vonalban láttam ezeket tavasszal. Csak nagylátós képek készültek. Egy kb. 180°-os panorámán bejelöltem Kövesd irányát:

 

A részlet helye:

 

Kivágás túlhúzva.

 

 

 

 

Előzmény: scarabaeus (832)
scarabaeus Creative Commons License 2016.11.03 0 0 832

Tetszik!

Hm, tényleg ott a tárház. :-) Egyszer a Bükk Kövesdi-kilátó nevű kilátóhelyéről láttam, de csak mint sziluettet. Tavasszal pedig a bükki kövek túrámon (Három-, Tar-, Vörös- és Pes-kő) Három-kőnél készült képemen utólag láttam, hogy a Bogácsi- és Kövesdi-víztározó mögött egy vékony fényes vonal a horizonton, hát a Tisza-tó volt.

Előzmény: Zoltika (830)
Zoltika Creative Commons License 2016.11.03 0 0 831

távolba fedvény: távolban

Előzmény: Zoltika (830)
Zoltika Creative Commons License 2016.11.03 0 0 830

A hétvégén gyönyörű idő volt. Ilyen volt a kilátás a Bükkalján lévő Odorvár melletti hegyoldalból:

A következő kép az előbbi bal oldalát mutatja: az árnyékban Mezőköved, a nagy gabonasilóval a vasútállomásnál; a távolba a Tisza-tó.

Zoltika Creative Commons License 2016.10.16 0 0 829

Nagyon szép!

Előzmény: Törölt nick (827)
_nyunyuka Creative Commons License 2016.10.14 0 0 828

Mázlista dög! :-)))

 

Mindig vastag felhőtakaró fogadott, amikor arra jártam :-(.

Előzmény: Törölt nick (827)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.14 0 0 827

Nagyon nagy szerencsém volt.

Előtte negyedórával még tényleg semmi nem látszott, viszont erős, metsző hideg keleti szél fújt, és kelet felől lassan, de folyamatosan tisztult a látóhatár. Vártam.

Így, a nap által megvilágítva, ennyire tisztán szerintem talán max  fél-háromnegyed órát látszódhatott a Tátra.

 

Nagyjából így változott a kép 10 percenként (és persze a beállítást is változtattam ahogyan telt az idő)

 

 

Egy erős zoommal készült fotó:

Előzmény: scarabaeus (826)
scarabaeus Creative Commons License 2016.10.14 0 0 826

Ez bizony meg, épp Bánkútról nem láttam még a Tátrát, pedig oda emiatt is felmentem 3-szor, ősszel, de télidőben is...

Előzmény: Törölt nick (825)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.14 0 0 825

Bánkút, Petőfi-kilátó 2016.10.14. 16:37

Előtte negyedórával még semmi sem látszott a Magas-Tátrából, de láttam hogy van rá esély, és kivártam a metsző, hideg szélben és nagyon megérte!!

Sveppir Creative Commons License 2016.10.01 0 0 824

Sziasztok!

 

Tud valaki olyan oldalt esetleg térképet, ahol látótávolság előrejelzés van?

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.04 0 0 823

 Kilátás a Cinókás-orom (478m, Heves-Borsodi-dombság hegység) alatt a Karancs-vidékre, Salgó vár 625m, Karancs 727m, Medves-fennsík a sorrend balról jobbra

 

 kilátás a Vajdavár (530m) alatt a Bükk-hegység bérceire, a Bélkő csodásan látszik a letarolt tetejével és a 815méteres meghagyott csúcsával.

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.22 0 0 822

Egyáltalán nem haragszom, sőt köszönöm hogy kijavítottál!

 

A Csúcs-hegyi épületmaradvány azért pár kőnél több, és én a csúcstól picit lejjebb egy több helyiségre osztott épület maradványait is láttam avarral fedve, direkt nézelődtem itt egy kis ideig, mert érdekelt.

Római őrtoronynak gondolják, de lehetett ennél több is, igazán megkutatva még nem volt a Csúcs-hegy.

 romok, a turistaút az első képen egy boltíven (ablak?) vezet

 kilátás a Csúcs-hegyről lefelé a Balatonra, és a Kab-hegy is jól látszott!

 

Több fotót az akkori albumomban is találhatsz a túráról, ha esetleg tihanyi lakosként érdekel (irigyellek a lakóhelyedért:-) )

 

konfartibi Téli Tihany túra című albuma az Indafotón

 

 

Előzmény: bekesi.norbee (821)
bekesi.norbee Creative Commons License 2016.08.22 0 0 821

Na ez már tényleg az Óvár, s jól tudod, a Csúcs-hegy tetején van a római kori őrtorony maradványa (pár kő). Ne haragudj, hogy kijavítottalak, csak Tihany nekem szülőhelyem, s a mai napig itt élek. :)

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.21 0 0 820

Igazad is van.

Azért kevertem össze, mert az a kép a Csúcs-hegy környékén készült, ahol szintén volt valamikor egy vár, vagy római őrtorony, ez járt a fejemben.

 

Az Óvárról ilyen fotókat lőttem, a nap ott már szembesütött:

 

A Kálváriától is nagyon szép a kilátás, a Köröshegyi völgyhídig látni:

Előzmény: Törölt nick (819)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.21 0 0 819

Könnyen lehet hogy igazad van! :-)

Előzmény: bekesi.norbee (818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!