Keresés

Részletes keresés

Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.21 0 0 17

Persze a babonásoknak mindegy miben hiszenk. Istenben,Mumusban, vagy a Vasorrú Bábában. Csak higgyenek valamiben:-)

Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.10 0 0 15

Tehát az a végkövetkeztetés, hogy Isten, a Mumus, és a Vasorrú bába egy kategória.

Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.07 0 0 13

A Mitológiai Lexikon nem virtuális, hanem IRL amiben megnéztem, így csak a valóság látszik viccesnek.

Gondolat Könyvkiadó Budapest, 1988 I-II.

Mondjuk úgy néz ki, hogy egy még Szovjet kötődésű műről van szó, de akkor is érdekes.

Előzmény: Bendegoose (11)
alomhajos Creative Commons License 2003.01.06 0 0 12
„Én amolyan régivágású, ódivatú férfi vagyok és csak a lányokat, na jó esetleg még az asszonyokat szeretem.”

Vasorrú bába mehet? :o))

áh.

Előzmény: Iván Gábor (7)
Bendegoose Creative Commons License 2003.01.06 0 0 11
Szerintem csak viccelni próbált.
Ha Gábor egy csinos Gabriella lenne (márminthogy originál Gabriella, és nem csak "átkeresztelt"), akkor én is több, és másjellegű érdeklődést muatnék felé.

Csak a menyasszonyom meg ne tudja!
:))))

Bende

Előzmény: Törölt nick (6)
Bendegoose Creative Commons License 2003.01.06 0 0 10
Kedves Gábor,

1, Mikori, milyen kiadású lexikonról van szó?
2, A finnugoroghoz sok közünk nincsen.

OFF
Csak itt jutott eszembe, hátha tudsz (vagy valaki más) nekem segíteni abban, hogy hol a bánatban lehet a neten lexikon találni.
ON

Üdv

Bende

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.05 0 0 9
Asszem elérkezett az idő, amikor meg lehetne nyitni az Iván Gábor alfórumot, valahová a Vali-fili és a tudomány közé ékelve...

Kedves Gábor tesó !
(nyugi, nem partnerre van szükségem, nem a fórumon vadászom, vannak arra "olyan" helyek... :o) )

(Vigorka-babuci, meg csak hadd féltékenykedjen! :-D )

Szóval komolyan.
Vedd észre magad kérlek!
Több, mint tízezer hozzászólást írtál!
Közel százötven topicot nyitottál!

Szerinted ez egészséges?

Így is írtózatosan áttekinthetetlen, követhetetlen szeméttomb ez az Index fórum (kinek nem inge ne vegye magára!). Te, aki intelligens, logikus, racionális, gondolkodó embernek tartod magad, miért kell ezt fokoznod...?

Szerintem nem csak magadat járatod le (bizonyára észrevetted, hogy számos nick ignorál és/vagy nem vesz komolyan), hanem az egész Fórumot is aknázod ezzel. Legalább az utóbbi miatt ne műveld ezt tovább kérlek! Hiszen számodra láthatóan nagyon fontos ez a fórum.

Komolyan javaslom, hogy valahogy vonasd össze a kevésbé fontos és elsüllyedt topikjaidat egy Iván Gábor topikká! Ott aztán, akit érdekelnek a kérdéseid, elbeszélgetne/vitázgatna veled.
Hmmm?

Előzmény: Iván Gábor (7)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.04 0 0 7

Mielőtt összevesznétek rartam, ki kell ábrándítsalak benneteket. Én amolyan régivágású, ódivatú férfi vagyok és csak a lányokat, na jó esetleg még az asszonyokat szeretem.

A topik indítására meg az késztetett, hogy egy neves Lexikonban Istent szépen besorolták a többi magyar mitológiai alak mellé.

Gyakorlatikag az ezzel kapcsolatos gongolatok érdekelnek.

Monduk arról, hogy engem ki minek tart az kevésbé érdekel. Összeírtam egy jó nagy listát a rólam szóló jópofább hozzászólásokból, és már most csak ezek ismétlődnek. Semmi új.

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.04 0 0 6
Én sejtem, de nem írom le...
Ne szomorkodj! Nem sikerült Vigornak megbántania.
Előzmény: Törölt nick (4)
paraszimpatikus Creative Commons License 2003.01.04 0 0 5
nem akarok csontig benyalni IG-nak, de ha a kutyát sem érdekli a topicjai, akkor mégis miért gyűltök ide mindahányan?

mindig azzal kezditek, hogy a kutyát sem érdekli Iván Gábor, és aztán valahogy mégsem tudtok elszakadni tőle.

Ilyenkor biza alaposan beégetitek magatokat ezzel a műmájer álflegmasággal. :-)

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.04 0 0 3
Összefüggést vélsz fölfedezni? :)

Nézz be ebbe a topic-ba itt pl. nem voltam vele valami kedves...

Amúgy nem mondtam olyat, amit írtál, hanem azt mondtam, hogy meleg vagyok!

Előzmény: VIGOR (2)
VIGOR Creative Commons License 2003.01.04 0 0 2
Te Big, egyszer beszelgattunk, es mondtad, hogy buzi vagy. Mi vonz teged Ivan Gaborban?
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.04 0 0 1
Hmm...hát rendesen elleped a fórumot Gábor úr.
Láthatóan nagy gondolkodó vagy.
És meghökkentően aktív. Hogy van ennyi időd és energiád erre?
Nem gondolkodtál még azon, hogy össze kellene vonni a topikjaidat? Vagy esetleg egy Iván Gábor alfórumot létrehozni a Vallás Filozófia mellé az Indexen...
Irónia nélkül.

A topic indítóhoz nem tudok hozzászólni, mert nincs kérdés.
Ha azt akarod sugallni, hogy Isten=mitológia.
Én elfogadom. Nagy valószínűséggel találhatunk olyan értelmezést és nézőpontot, ahonnan ez igaz.
Részemről ugyanez áll arra is, hogy Isten=Mumus és vasorrú bába.
:)
Ha egyáltalán erre céloztál.

Üdv
Big

Előzmény: Iván Gábor (-)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.04 0 1 topiknyitó
Isten a Mumus és a Vasorrú bába

Megnéztem a Mitológiai Enciklopédiát és a finnugor népek mitológiája részeként szerepel a Magyar mitológia, a következő címszavakkal:

-Bába -Bankus -Boldogasszony -Boszorkány -Bubus -Fene -Garabonciás -Halál -Isten -Íz -Lidérc
-Manó -Markoláb -Mennykő -Mókár -Mummu -Mumus -Óriás -Ördög -Pokol -Sárkány -Sellők -Szélanya -Táltos -Törpék -Tudó -Tündér -Úr -Vasorrú bába -Viziember

A mitológia besorolásnál szerepel Isten és tényleg ez lehet a valóság.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!