Keresés

Részletes keresés

szonjácska36 Creative Commons License 2017.03.04 0 0 41

az utolsó rock and roll nem lesz meg...

senkinek a többit elküldöm, ha gondolod

 

Előzmény: mobilmánia (39)
Thasure Creative Commons License 2009.10.28 0 0 40
Segíts Te is Sláger Rádió megmentésében...

http://slagermentsvar.blogol.hu/

És hagyj üzenetet...
Nagyon fontos lenne!
mobilmánia Creative Commons License 2009.09.25 0 0 39

Tudna valaki nekem küldeni p.mobil, vagy hobo midiket! Az utolsó cigaretta, vagy az utolsó rock & roll nagyon kéne!

 

utozsolt Creative Commons License 2009.03.16 0 0 38
uto_zsolt@yahoo.com
Előzmény: midiex (24)
KALZSU Creative Commons License 2006.08.24 0 0 37

Sziasztok kedves Fórumozók

!
Elég kezdő vagyok számítógép használatban.Bocs ha valamit nem jól vagy nem jó helyre írok. 

Problémám a következő:
Perui indiánzene kellene MIDI-ben és sehol nem találok a neten.
Valósznüleg elbénázom a keresést mert rengeteg freemidi site-ot találtam és ebben a témában sehol semmi.Illetve egy másik fórumon kaptam egy linket de sajnos 1-2 használható MIDIT találtam.Ezzel még egy 1 órás műsoridőt nem tudunk kitölteni:(

 
Ha tudna valaki segíteni nagyon sokat segítene, mert 'fogyatékos' zeneszerető fiataloknak a tanulásához,  karácsonyi produkciójukhoz , illetve a zenélésükhöz zenei alapként kellene.
Linkek kellenének vagy ha van valakinek ilyen MIDI alapja.

Néhány hete emailban megkerestem a Chris midistúdiót,  de sajnos eddig válaszra sem méltattak:(

Ha valaki tud ötlettel vagy konkrét segítséggel lendíteni ügyünkön ( link, MIDI file), akkor kérem hogy a kalzsu@citromail címre írjon, vagy küldjön az adott témában.

 

Sajnos nem sikerült új topikot nyitnom ennek, így nem tudom minden fórumozó előtt látható lesz e így.

 

Tisztelettel kérnék segítséget egy ilyen című topik megnyitásához ,és az általam leírt kérés odamásolásához is.

 

Nagyon boldogok lennénk ha valaki tudna segíteni.



Előre is köszi...

tisztelettel:  Kalmár Zsuzsa

zwl Creative Commons License 2006.08.09 0 0 36
Nekem csak símán kéne, nem karaoke változatban, a szöveget meg majd letöltöm a netről... Cubase-ben magam raknám alá a hangmintákat! :o)))

Mél ment!
Előzmény: stevemid (35)
stevemid Creative Commons License 2006.08.08 0 0 35
Hali

zwl : adj egy emilcímet és kuldom szoveggel karaokéban.
Előzmény: zwl (34)
zwl Creative Commons License 2006.08.07 0 0 34
Helló,

Én nem gyűjtöm a midiket, csak a barátnőm szülinapjára szeretném felénekelni a Korál egyik számát. A címét nem tudom, de a szövegében benne van, hogy "...de Téged már féltelek...". Talán Évszakok a címe? De nem biztos! Lehet szó róla hogy megkapjam?

Üdv
Előzmény: stevemid (33)
stevemid Creative Commons License 2006.08.07 0 0 33
Hali
Magyar tehát csakis magyar midi-Midikaraoke cseréjét várom
Csak újjak 2004,2005,2006 - os dalok érdekelnek a tobbi
szinte mind megvan. Ha érdekel keressetek mailban.
stevmid@freemail.hu
ernestino Creative Commons License 2006.08.04 0 0 32
Szia,
Kiss Ernő vagyok Temesvárról,és zenei téren amatőr vagyok,de próbállok sok időt fordítani arra hogy fejlődhessek.Úgy gondoltam hogy a midik ezen a téren sokat segíthetnek,mivel a "Sibelius" progival papírra írhatok olyan dolgokat a midikből amiket fül után nehezebb lenne megtanulni.Van is egy csomó midi dalom már amit szívesen elcserélnék veled.
Várok egy választ.
Üdv.Ernő
U.i.: A címem a köv.: kisserno@aeroscor.ro
Előzmény: midiex (27)
sasf54 Creative Commons License 2006.02.10 0 0 31
Nem mid-ek, de modok:
modstore.fw.hu
Egyenlőre nem sok magyar szám van (kicsit keresni kell őket), de ha lesz elég szám, nyitok új kategóriát :)

ha van mod-od (mod,xm,it,s3m) akkor nyugodtan elküldheted, bár mivel az oldal válogatott nem garantálom, hogy kiteszem :P
egyéb elérhetőség:

sasf54@hotmail.com
mrqb Creative Commons License 2003.12.30 0 0 29
Sziasztok!
Szomszédomnak van egy Roland KR-650-es szintije (vagynemistudommineknevezzemje). Ez floppyra kiírja a számokat, de minden szám 2 fájlba kerül, egy RSC és egy RSD kiterjesztésűbe. Lehet ezekből szabványos midit varázsolni valahogy?
A fórumon is megadott email címen elérhető vagyok, ha valaki tudja a megfejtést.
Köszönöm!
robsmith Creative Commons License 2003.12.29 0 0 28
midiex!

Szombaton elküldtem a mailt.

robsmith

Előzmény: midiex (27)
midiex Creative Commons License 2003.12.28 0 0 27
Helló
Akit érdekel midi vagy karaoke csere stb. dobjon
egy emilt.Csak magyar midi!
midiex
midiex Creative Commons License 2003.12.23 0 0 26

robsmith

Nem kaptam levelet.
légyszi kuld el még egyszer!
szia

robsmith Creative Commons License 2003.12.21 0 0 25
midiex!

Küldtem neked levelet. Olvasd el!

Előzmény: midiex (24)
midiex Creative Commons License 2003.11.23 0 0 24
Szasztok
Van tobb mint 1000 dalos magyar midi-karaoke
gyujteményem akit érdekel a csere az dobjon egy emilt.A dalok nem csimbum hanem kituno profi midi.
cím midiex@freemail.hu
Midiex
RitaDrums Creative Commons License 2003.10.01 0 0 23
Ha valakinek magyar vagy külföldi midire lenne szüksége, az írjon. V.szin?leg tudok segíteni.
Food Creative Commons License 2003.09.26 0 0 21
Helló clavia!

Próbáltam írni a levélcímedre, de nem sikerült. Az Artisjussal kapcsolatban kérdeznék egy-két dolgot magánban.

Food

Előzmény: clavia (20)
clavia Creative Commons License 2003.09.25 0 0 20
msasa: akkor én benfentes vagyok? :))
az üres adathordozókért a nyilvános játszásért kapok pénzt az Artisjusttól, az eladás után járó pénz mellett.
Persze ehhez kell egy ezüsthasú...
msasa Creative Commons License 2003.09.25 0 0 19
Hmm, az artisjus államilag fedezett maffia.
A bennfenntesek kapnak lét az üres adathordozók után is, de a többséget becsapják, amolyan érinthetetlen sikkasztók. A becsült összeg 20 Milliárd Ft felett van. Pert érdekes módon még senki sem nyert ellenük, megkenik a bírókat is.
Szerveződni kéne!

Food Creative Commons License 2003.09.24 0 0 18
Tudtommal a zeneművek jogdíjkötelezettsége 75 évvel a szerző halála (aki Erkel Ferenc ;) )után lejár. A versre, dalszövegre gondolom ugyanez vonatkozik, tehát a Himnuszra már nem kell fizetned.
Gondolom hallottál arról, hogy az Artisjus meg akarta adóztatni a telefonközpontokat, amelyek hívás-várakoztatásnál zenét játszanak. Szerintem előbb-utóbb "ráfanyalodnak" a mobiltelefonokra is és kötelezni fogják a forgalmazókat, hogy minden "zenét lejátszani képes" telefon után tejeljenek nekik. :(
Ha készítesz egy trance-remixet, akkor először engedélyt kell kérned az eredeti szerzőtől, hogy publikálhatod-e az alkotásodat. Ha ez lemezre kerül, akkor a szerzői jogdíj az eredeti alkotót illeti meg (feltéve, hogy csak az eredeti szerzők vannak feltüntetve a dalnál).

Food

Előzmény: Törölt nick (17)
pllsystem Creative Commons License 2003.09.23 0 0 16
H.A.
Nevetséges...hmm igaz
De sajnos van rá igény
Előzmény: Haasz Andras (11)
KarnEvil Creative Commons License 2003.09.22 0 0 15
Sajnos (vagy szerencsére?) egy dal szerzőjét akkor is jogdíj illeti (illetné) meg, ha egy dalát MIDI file-ként használják fel.
Én is megcsinálhatnám MIDI-ben a Led Zeppelintől mondjuk a "Stairway to heaven"-t, mondhatnám, hogy én találtam ki de úgy se hinné el senki...
Előzmény: Törölt nick (10)
Food Creative Commons License 2003.09.22 0 0 14
"a MIDI olyan mint ha lejátszanám a számot bármilyen hangszeren, azért meg jogdíjat kérni?"

Ha hiszed, ha nem a zenész, aki másnak a számát lejátssza egy koncerten, jogdíjat kell, hogy fizessen. Le kell(ene) adnia a játszott számok listáját az Artisjusnak és fizetnie kell(ene). Sőt, tudtommal a saját számai után is fizetnie kell(ene). Itt jön elő az az abszurd helyzet, hogy a saját - koncerten lejátszott - számaid után pénzt kell fizetned a Jogvédő Hivatalnak, és amely pénznek egy részét (egyéb összegek, költségek levonása után) visszakapod. (Persze, ha a Jogvédő Hivatal jól végzi a dolgát, és a pénzedet nem nyeli le a bürokrata gépezet).

Food

Előzmény: Törölt nick (10)
msasa Creative Commons License 2003.09.20 0 0 13
Bocsi, de a helyzet sokkal bonyolultabb..
A midifile, mint elektronikus kotta, ugyanúgy jogdíjas, mint maga a védett mű. Tehát senkinek sincs jogában terjeszteni hozzájárulás nélkül.
Nem szellemi termék, szolgáltatás!
RoBee Creative Commons License 2003.09.19 0 0 12
Szerintem sem nevetséges. Egy MIDI fájl pont olyan, mint egy program forráskódja. És mondhatni, a szerző szellemi tulajdona.
Előzmény: Haasz Andras (11)
Haasz Andras Creative Commons License 2003.09.19 0 0 11
Szerintem nem nevetséges. Egy jól elkészitett midi file: szellemi termék. Amivel valaki rengetet dolgozott.
Másvalaki pedig esetleg gennyesre keresi magát vele lakodalmakon, ott vonaglik a szintije előtt, na az a nevetséges.
Előzmény: Törölt nick (10)
Food Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9
Szia KZsoci!

Ja, a külföldi dalokkal kapcsolatban elfelejtettem hozzátenni: Szerintem ott is hasonló a helyzet. Azaz ezt is csak jogdíjfeizetés mellett lehetne legálisan csinálni. Csak az angol nyelvű dalokat a világ minden pontján ismerik (vö. világsláger.. :) ) így több embernek megfordul a fejében, hogy midibe átírjon egy ismert számot. Így lehetséges, hogy külföldi midiket könnyebben találsz, mint magyarokat. Magyar piacnál csak magyar zenecsináló emberek jöhetnek szóba, angol nyelvű számoknál gyakorlatilag az egész világ. Ott is vannak "hivatalos midikészítő cégek" (pl. Gerdees Midi, vagy valami ilyen nevű), de több a zeneszerető ember, aki ingyen publikálja a maga által midibe írt slágert. De itt is szoktak időnként a kiadók "takarítani". Ilyen típusú oldalak folyamatosan szűnnek meg, csak győzze az ember az újabb weblapokat fellelni.... :)

Food

Előzmény: KZsoci (8)
KZsoci Creative Commons License 2003.01.07 0 0 8
Okéj, okéj.

Mondjuk olyan nagy zenész nem vagyok (csak gitáros), de azért egy-két midit én is csináltam, igaz inkább csak dallamokat, meg töredékeket.

Elég nevetséges, mert a neten a külföldi oldalakról nem jön rá az ember, hogy ez is csak biznisz. Igaz, hogy, ha belegondolok, valóban sok midi kopirájtos.

Na, mindegy, köszi a felvilágosítást!

KZsoci

Előzmény: Food (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!