Keresés

Részletes keresés

King_of_Giants Creative Commons License 2023.03.20 0 0 80266

A világban burjánzó erőszak megfékezésére az erőszak nem alkalmas."

Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel, tette ezt a , szépemlékű, Grespik

 

3A3a Creative Commons License 2023.03.20 0 0 80265

Tony Blair: Nem vonható párhuzam a mostani ukrajnai és a 2003-as iraki háború között

 

Végül is igaza van - az oroszoknak valamival több okuk volt támadni az Ukrajnában élő oroszokat ért támadások miatt (de így is jogtalan)

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.02 0 0 80264

nem

 

és még irtam is "nem"-et. 

herwest Creative Commons License 2020.08.22 0 0 80263

https://24.hu/kulfold/2020/08/21/usa-irak-vegleges-kivonulas/

 

Na, csak elhúznak onnan. Most kell felemelni az ellenállás zászlaját, a Szaddam-féle 3 csillagost. Hadd lássa mindenki mennyire értelmetlen volt az iraki USA-invázió.

medve talp Creative Commons License 2017.04.07 0 0 80262

Mondj nemet az iraki háborúra!

 

IGY???  Vilagon ELSOKENT KOVETELVE AZ IRAKI HABORUT?

 

 

  • "Díszdoktorrá avatása után a kormányfő Orban Viktor "Közép-európai perspektívák" címmel tartott előadást és fórumot a bostoni Tufts egyetem diákjai és professzorai előtt. 
  • 2002. február 11.
  • "... 

Hölgyeim és Uraim! 

A második téma, melyet érinteni kívánok, a transzatlanti kapcsolatok kérdésköre. ....

A mi helyzetünkben erre két eszköz van. Az egyik maga az európai integráció. A másik az erős transzatlanti kapcsolatok kiépítése. 
Tapasztalataink szerint a két folyamat egymást kölcsönösen erősíti, és hiszünk abban és teszünk is azért, hogy ez így maradjon. 

....


Lehetetlen bármilyen fontosabb transzatlanti, sőt nemzetközi kérdésről beszélni anélkül, hogy ne éreznénk a szeptember 11-i terrortámadás hatásait. 
Talán mondhatom, hogy egy nagy globális átrendeződés tanúi vagyunk, melynek során nemzetek és nemzetközi intézmények újra meghatározzák egymáshoz való viszonyukat. Erre a mozgásra hatottak újabb lökésként a szeptember 11-i események. Hirtelen arra kellett rádöbbennünk, hogy a nemzetközi terrorizmus komoly fenyegetést jelent a világ stabilitására és biztonságára. Azt mondják, hogy a történelemkönyvek üres lapjai jelzik az emberiség boldog időszakait. Valószínűleg egyetlen tragikus nap, szeptember 11-e egy teljes napot fog betölteni a jövő minden történelemkönyvében. 
A szeptember 11-i robbanások füstje és lángja mögül még nem láthatjuk tisztán, milyen lesz az új évszázad. Amit viszont láthatunk az az, hogy ezek a megsemmisitő erejű robbanások a biztonságunkkal és a nemzetközi politikával kapcsolatos sok illúziónknak vetettek véget. Ez a támadás arra figyelmeztet minket, hogy nem bonthatjuk le a határokat és engedhetjük meg az emberek, eszközök és információ korlátozatlan világméretű mozgását anélkül, hogy ne gondolnánk a biztonságunkra.

Ha nem vagyunk felkészültek arra, hogy erőt alkalmazzunk a nyugati civilizáció védelmében, fel kell készülnünk a barbarizmus elfogadására. 

A támadások véget vetettek annak az illúzónak is, hogy a gazdasági és katonai fölény birtokában többé nem lesz szükség nemzeti és személyes áldozatvállalásra

az777 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 80261

Ahogy nezem, en is pont kilenc eve, meg az elozo nevemen. Nem, nincs beke es egyhamar nem is lesz. Az 82nd Airborne valamikor most vonul be, amugy. Szigoruan tanacsadokent...

Előzmény: Darwin (80249)
herwest Creative Commons License 2016.07.13 0 0 80260

Tony Blair: Az emberek nem hiszik el, hogy sajnálom

 

Bankszámla hozzáférési kódok, jelszavak...

A kis hajléktalan melegszervizes sokra vitte.

Előzmény: 3A3a (80255)
Glavius Creative Commons License 2016.07.12 0 0 80259

Ez egy érdekes családi történet lehet.

Előzmény: nagyanyo5:0 (80258)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 80258

Tévedsz:)))) Felmenő rokonaim fogadták be akkor a "migráncsokat"!!!!! Engedd be a tóthot, kiver a házadból:(((( 

Előzmény: Glavius (80257)
Glavius Creative Commons License 2016.07.11 0 0 80257

A kedves felmenő rokonaid a migráncsok.

Előzmény: nagyanyo5:0 (80256)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 80256

Inkább a németekre kellett volna hallgatni, az usa helyett:)))) Akkor ma 1gyel több biztonságos ország lenne és migráncs invázió se lenne, de az usa ezt is elqrta:((((

Előzmény: 3A3a (80255)
3A3a Creative Commons License 2016.07.07 0 0 80255

Tony Blair: Az emberek nem hiszik el, hogy sajnálom

 

„Nem gondolom, hogy ez a küzdelem hiábavaló lett volna” – mondta az utólag egyébként sajnálkozó Tony Blair az iraki háborúról.

 

A BBC rádióadásában Tony Blair, a volt brit miniszterelnök arról beszélt: az emberek nem fogadják el, hogy vannak hibák, amiket megbántak az iraki-háború során, mivel a Szaddám-ellenes amerikai koalícióhoz való csatlakozás teljes megtagadását várják tőle.

Blair elismerte, hogy alaposabban kellett volna vizsgálni a háború igazolásául szolgáló titkosszolgálati forrásokat, de még mindig kiáll az invázióhoz való csatlakozási döntése mellett.

3A3a Creative Commons License 2016.07.06 0 0 80254

http://mandiner.hu/cikk/20160706_megbantam_hogy_ledontottem_saddam_szobrat

 

„Megbántam, hogy ledöntöttem Szaddám szobrát”

 

Megbánta tettét az az iraki férfi, aki maga esett neki Szaddám Huszein szobrának 2003-ban – derül ki a BBC videoriportjából. A férfi maga is átélte a Szaddám-rezsim borzalmait és örült az amerikai csapatok érkezésének. Ma már úgy gondolja, hogy Bush és Blair tovább rontották a helyzetet.

 

Visszaépítené Szaddám szobrát, ha tehetné – nyilatkozta a BBC-nek az iraki férfi, aki azt ledöntötte. Kadhim al-Jabbouri az iraki diktátor motorjait szerelte, de kegyvesztett lett és bebörtönözték. Az iraki férfi arról is beszél, hogy 14-15 családtagját is kivégezte Szaddám és örült az amerikaiak érkezésének.

Amikor hallottam, hogy az amerikaiak elérték Bagdad határát, nagyon örültem és elindultam egy kőtörő kalapáccsal a térre. Nekiestem a szobornak. Le akartam dönteni. Mielőtt a szobor ledőlt volna, az egyik katona egy amerikai zászlót tett az arcára. Ezt nem tudtam elfogadni és egy iraki zászlót adtam neki helyette.

Kadhim ezek után arról beszél, hogy később egyre rosszabban alakultak a dolgok az országban. „Szaddám embereket ölt, de ez semmiség volt a mostani kormányhoz képest. Szaddám távozott, de 1000 másik Szaddám került a helyére. Úgy érzem, hogy ellopták tőlem Irakot (…) Bush és Blair teljes bizonnyal hazudnak. Lerombolták Irakot és a nulláról kezdhettünk mindent újra. A középkorba taszítottak minket vissza vagy korábbra. Ha bűnöző lennék, a saját kezemmel ölném meg őket.”

Darwin Creative Commons License 2016.06.26 0 0 80253

Amennyi nem-et én hallok (csajoktól), csak nálam tessék nyalni hozzá!

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 80252

Én inkább másoknak mondok nemet:))))

3A3a Creative Commons License 2016.01.27 0 0 80251

Az USA pontosan tudta, mije nincs Iraknak

 

Már Irak 2003-as lerohanása előtt tisztában volt azzal Donald Rumsfeld amerikai védelmi miniszter, hogy Szaddám Huszein diktatúrája az amerikai kormány akkori kijelentéseivel ellentétben nem rendelkezik tömegpusztító fegyverekkel, derítették ki a Politico oknyomozói.

 

http://mandiner.hu/cikk/20160126_az_usa_pontosan_tudta_mije_nincs_iraknak

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 0 0 80250

Az Izraeli terroristaállam egyedül nem mert Iránra támadni,Amerika meg nem kért belőle.

Úgyhogy a háború elmaradt.

Iráni vezetője szerint:

 

Az iráni elnök kérdésként vetette fel, hogy idén vajon mennyi fegyvert vásároltak a térségbeli országok az Egyesült Államoktól. 

 

 

http://www.origo.hu/nagyvilag/20151227-iran-egysegbe-szolitott-minden-muszlim-allamot.html

Előzmény: Darwin (80249)
Darwin Creative Commons License 2015.12.27 0 0 80249

Hm, 9 éve nem írtam ide, van már béke?

3A3a Creative Commons License 2015.10.26 0 0 80248

legyen már itt is:

 

Tony Blair bocsánatot kért az iraki invázió hibáiért

Elismerte, hogy tehetnek az Iszlám Állam megerősödéséről. Tovább »

forrás: Index.hu

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 80247

Most lehet csak igazán látni, hogyan műxik az importált, azaz az erőszakkal exortált demokrácia:(( Toni Blair még most sem látja:((

rudai gyerek Creative Commons License 2013.09.01 0 0 80246

Nem-e? :)

Előzmény: Platon (80244)
Antisystem Creative Commons License 2013.09.01 0 0 80245

Természetesen arra is... voltaképp lehetne ennek a topicnak az is a címe, hogy:

 

MONDJ NEMET  A VILÁGCSÖNDÉRKEDÉSRE!

 

ÜdV

 

Előzmény: nagyanyo5:0 (80243)
Platon Creative Commons License 2013.09.01 0 0 80244

Parancsolj.

 

NEM!

Előzmény: nagyanyo5:0 (80243)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2013.09.01 0 0 80243

És a szírre?

rudai gyerek Creative Commons License 2012.01.04 0 0 80242

Van ez így...

Előzmény: Törölt nick (80241)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.04 0 0 80241

Érdekes beszélgetőpartner volt ugye? És eltűnt az összes hozzászólása. Nem azért de ehhez igen bennfentesnek kell lenni.. A kis provokátor, magas körökből..

Előzmény: rudai gyerek (80226)
barantic Creative Commons License 2011.12.26 0 0 80240

A kurdok nem férnek a bőrükbe. Most rúgták ki a kurd alelnököt, akinek sikerült meglógnia. Most akkor vissza a szaddami módszerekkel?

Előzmény: nünüke88 (80239)
nünüke88 Creative Commons License 2011.12.23 0 0 80239
rudai gyerek Creative Commons License 2011.12.23 0 0 80238

"Bahreinbe ahány katonád küldött Katar, anynit tudott volna Irán is nélkülözni."

 

És gondolod, hogy akár Szaúd-Arábia, akár az USA karbatett kézzel nézte volna, hogy a Perzsa (Arab)-öböl egyik (ha nem a) legnagyobb amerikai haditengerészeti támaszpontjára Irán katonákat küldjön? Ez már erősen az álmok világa szerintem.

 

"[...] az líbia, egyiptom, szíria jelenség úgy is átterjed Szaudarábiára is és a kis monarchiákra is."

 

Az év első felében valóban úgy tűnhetett, hogy a dominó magával rántja Bahreint, Iránt, de ez nem következett be. A hatalom mindenütt keményen fellépett a demonstrálókkal szemben, és elcsitultak a dolgok.

 

Persze lehet spekulálni, hogy bedől-e az adott ország, vagy sem, de a jelenlegi helyzet alapján kijelenthető, hogy az említett országokban komoly változás nem következik be.

Előzmény: Törölt nick (80236)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.12.23 0 0 80235

"Ha azok elkezdenek lázongani, Irán úgyszólván köteles kiállni mellettük."

 

Szavak szintjén (esetleg megkockáztatom, hogy burkolt támogatással - lásd Hamász, Hezbollah) ki is állnak mellettük, de máshogyan nem nagyon tudnak. Nincs meg az eszközük arra, hogy katonai erőt küldjenek akár Szaúd-Arábiába, akár Bahreinbe, akár máshova.

Előzmény: Törölt nick (80232)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!