Keresés

Részletes keresés

BHC352 Creative Commons License 2019.06.12 -1 0 24

Sziasztok, nemzetközi nagyon olcsó utalásokhoz ajánlom a Transferwise-t. Már elérhető a borderless számlájuk is, amely egy ingyenes több pénznemű számla. Kártyát is lehet hozzá igényelni. 

A számla megnyitása teljesen ingyenes, ingyen adnak hozzá nemzetközi banki adatokat és díjmentesen érkezhet rá pénz ezeknek a banki adatoknak a használatával. A kártyával ingyen lehet külföldön fizetni. 

Ingyen kapsz hozzá nemzetközi banki adatokat és díjmentesen kaphatsz rá pénzt ezeknek a banki adatoknak a használatával. Alacsony, könnyen átlátható díj ellenében lehet pénznemek közt váltani.

150 000 Ft értékig ingyenes nemzetközi utalásért használjátok az alábbi linket, ezt meghaladó összeg esetén is alacsony költség (a linken keresztül az adatokat megadva pontosan kalkulált). 24 órára garantált árfolyam, gyors és megbízható!

Boglarka Karkus Creative Commons License 2018.11.25 0 0 23

Sziasztok! Volt férjem Irorszagbol adó visszateritest csekken kapta meg és a gyermek névre szeretném bevalatani. Ugyan úgy hívják oket, így azt is mondhatjuk, hogy a gyerek neve van rajta. Magyarországon nem lehet sehol csekket befizet i. Úgy tudom Ausztriaban a Rafi nál lehet. Csak abban nem vagyok. Itt is , hogy a kiskorú nevére tudok-e kint számlát nyitni és az EUR csekket oda befizetni. Valakinek csekket tapasztalat? Előre is koszi

L169OM Creative Commons License 2018.06.14 0 0 22

Mostanában jól látom, hogy sok E-shop az ÁFA a bankkártya országa alapján határozza meg?

Pl. nekünk 27%, Ausztria 20% ?

 

Hogy lehet könnyen, olcsón osztrák számlát, webkártyát szerezni?

 

pongo77 Creative Commons License 2018.01.28 0 0 21

Megtudtam mindent ...

pongo77 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 20

Nemtudja valaki,hogy a sparkassénál ingyenes e vajon a számlanyitás,mert a daiffhaisennál 80 euróba kerül,jóvolna megtudni.

eznemmentseg Creative Commons License 2016.11.06 0 0 19

Raiffeisenbank Großwilfersdorf

http://www.rbgd.hu/

 

Előzmény: Attila840604 (18)
Attila840604 Creative Commons License 2016.11.05 0 0 18

Szia! Sikerült kideríteni melyik sparkassenal van magyar ügyintézés? Érdekelne engem is. Köszi

Előzmény: szkaro74 (16)
szkaro74 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 16

Köszönöm szépen az infot sokat segitettél.

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2015.01.14 0 0 15

Egyébként pont annyi neked is beütni a google-be. :)

 

Untere Hauptstraße 77100 Neusiedl am See, Österreich+43 50 1002 0255sparkasse.at

 

Ez a legközelebbi hegyeshalomhoz,úgy láttam.

Előzmény: szkaro74 (13)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2015.01.14 0 0 14

Elég hosszú a magyar határ környéke....

 

Konkrétabban?

Előzmény: szkaro74 (13)
szkaro74 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 13

üdv. Az lenne a kérdésem, hogy ausztriában a magyar határ környékén hol van sparkasse ahol magyar nyelvü ügyintézés is lenne esetleg elérhetöség

kano27 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 12

Kártyahasználati díj? Kp felvételnél vagy fizetésnél?

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.14 0 0 11

Szia,

 

osztrák Raiffeisen Banknál (szinte minden faluban van):

 

- útlevél,

- lakcím, telefonszám.

 

Kérsz 1 Privatekonto-t és Bankomatkarte-t.

1-2 napon belül eldöntik, h megadják-e. Igen, csak pihiztetik a fiókban, amíg a főnök rábólint.

Akkor kitöltenek 3 db A4-es papírt, sorban aláírod és kapsz 1 műanyag tokba bújtatott papír kártyát, amin rajta a számlaszámod. Viheted a számot a munkáltatóhoz, erre utal6.

 

Kb. 1 hét múlva visszahívnak, akkor aláírás után kezedben a bankkártya és a PIN-kódot tartalmazó levél is, meg 1 hotline számot tartalmazó cetli is.

 

Alapesetben 400Eu/nap és 400Eu/hét a limit.  Kérd, h ne fordulhasson mínuszba az egyenleged (nincs banki hiteled).

 

Számlanyitási díj nincs, eddig minden ingyen van, viszont kártyahasználati díjjal kell majd számolnod.

 

Ennnyi.

Előzmény: olinka (8)
budain1 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 10

Üdv!

Bemásolnék ide 1 párbeszédet nekem segített hátha másnak is:

 

Azt olvastam máshol, egy másik cikkben, hogy az Oberbank pesti fiókjában is nyithatunk osztrák bankszámlát. Így van-e ez, vagy ugyanolyan magyar számla lesz, mintha mondjuk az OTP-nél nyitottam volna.Ha igazi osztrák számlát akarok, mindenképpen ki kell utaznom? A választ köszönöm.

válasz
Re: bankszámla
2012.01.04, szerda, 10:21 — Anonymous
A legutolsó információim alapján jelenleg nem lehetséges az Oberbank budapesti fiókjában osztrák bankszámlát nyitni.

válasz
bankszámla
2012.01.04, szerda, 17:41 — Anonymous
Üdv,
Valóban nem lehet, ma tudtam meg telefonon. Kint kell szlát nyitni, után viszont tudnak itthonról szlát kezelni.(pl. Westend)

adni jó Creative Commons License 2012.01.06 0 0 9

na mi lesz, felpörög a topic?: ))

olinka Creative Commons License 2012.01.05 0 0 8

Helló!

 

Én ezt találtam. Magáról a számlanyitási folyamatról nem sokat tudok, ha esetleg valaki végigcsinálta, akkor megírhatja, hogy milyen volt, miket kértek.

http://www.gratis-konto.at/

 

Üdv,

 

 

Előzmény: kaldoszs (7)
kaldoszs Creative Commons License 2012.01.04 0 0 7

Ez engem is érdekelne!

viennatrader Creative Commons License 2011.05.05 0 0 6

Folyószámla kártyával 40-80 EUR/év költséggel nyitható banktól függően.

Előzmény: calter (5)
calter Creative Commons License 2011.04.04 0 0 5

Sziasztok!

 

Jutottatok valamire az osztrák bankszámlával kapcsolatban?

 

Esetleg konkrét tapasztalatokat és arakat tudtok ausztriai banszámla nyitás és hozzá kapcsolód bankkártyával kapcsolatban?

 

Köszönöm

Atya21 Creative Commons License 2006.04.05 0 0 4
Olyant hogyna lehet megcsinalni, hogy nyitok egy kulfoldi szamlat, mondjuk osztrakot, mert az kozel van, es szemelyesen is fel tudom venni, tehat nyitok egy szamlat ausztriaban, es azt hasznalom PayPal accountket. Igy a PayPalre tudnek penzt fogadni. Mennyibe kerul egy ilyen szamla nyitas, es milyen banknal erdemes intezni? Olvastam, hogy van ahol nincs havi kezelesi koltseg. Olyan kellene :) Many Thx Atya
Előzmény: Köt-Köt-Kötöde (3)
Köt-Köt-Kötöde Creative Commons License 2002.12.19 0 0 3
Nemetorszagban mukodik, hogy nyitsz kulfoldikent egy szamlat. En igy csinaltam a West/LB-nel ket honapja. Ez egyszeru girokonto.
A metodus az, hogy szemelyesen bemesz bankba magyar utlevellel es mondod, hogy girokontot szeretnel nyitni. Kitolt az ugyintezo ket harom papirt, bemondod a magyar lakcimet es kesz.

Ket-harom het mulva a magyar cimedre megkuldik a cuccokat, szerzodes, password stb. Ekkortol el a Bankleitzahl es a Kontonummer azaz a bankszam es a kontod szama. Majd megint ket-harom het mulva kuldik a bankkartyat.
Havi kezelesi dij 5-6 euro. Ha eurocard bankkartyat kersz akkor 8 euro havonta. Ekkor viszont Budapesten is fel tudod venni a penzedet amit atutaltak.
Vannak ingyenesen kezelo bankok (Postbank Schmidtbank) de azoknal az atutalasok szazalekra mennek. A West/LB es a nemet Sparkasse nem ilyen, itt un Kontofuhrungsgebuhr van de az atutalas ingyenes.

Internet Banking viszont Kelet-Europabol nem mukodik.

Előzmény: LittleMouse2000 (-)
kzt Creative Commons License 2002.12.19 0 0 2
- Hogyan tudok leggyorsabban bankszámlát nyitni Ausztriában? (esetleg interneten keresztül?)
Ausztriai lakcim nelkul nem hiszem hogy megy a dolog az uj EUs penzmosasi szabalyok miatt.

- Mennyi pénzbe kerül EU országokból ill. az EU-n kívülről $100-$200 átutalásra erre a kinti bankszámlára?
Az atutalo banktol/utalas helyetol es modjatol fugg
- Hogyan tudom legegyszerűbben és legolcsóbban kivenni onnan a pénzt? (max. személyesen elmegyek érte, de nagyobb összegnél már a Western Union sem rossz, ha van olyan osztrák bank, aki hajlandó a bankszámlám tartalmát Western Union-on elküldeni nekem)
Kerj kartyat a szamlahoz es Mo.-n kiveszed a bankautomatabol. Masik lehetoseg hogy levelben/faxon interbank atutalast kersz Mo.-i szamlara.
- Az APEH-et totál ki kell kerülni
Osszegtol fuggoen jo ha tudod hogy mekkora a penzmosas gyanujanal jelentendo szamlamozgas...

Előzmény: LittleMouse2000 (-)
LittleMouse2000 Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1
Két "t"-vel is lehet.

Okosabb jelentkező? ;)

Előzmény: rover (0)
rover Creative Commons License 2002.12.19 0 0 0
Nulla forintal is lehet?
Előzmény: LittleMouse2000 (-)
LittleMouse2000 Creative Commons License 2002.12.19 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

$100-$200 körüli Átutalásokat szoktam fogadni külföldről különböző emberektől. Jelenleg Western Union-on keresztül, de az a fizető félnek átutalásonként $35-jébe is belekerülhet, így sokan a bajom belőle. Magyar banki átutalást is próbáltam már, de az kb. 2 hét volt, míg megérkezett és az is $30 körül volt.

Arra gondoltam, hogy pl. Ausztriában nyitnék egy bankszámlát, arra utalnának át nekem kisebb összegeket és valahogy egyben venném ki, amikor összegyűlt több pénz.

Kérdéseim:
- Hogyan tudok leggyorsabban bankszámlát nyitni Ausztriában? (esetleg interneten keresztül?)
- Mennyi pénzbe kerül EU országokból ill. az EU-n kívülről $100-$200 átutalásra erre a kinti bankszámlára?
- Hogyan tudom legegyszerűbben és legolcsóbban kivenni onnan a pénzt? (max. személyesen elmegyek érte, de nagyobb összegnél már a Western Union sem rossz, ha van olyan osztrák bank, aki hajlandó a bankszámlám tartalmát Western Union-on elküldeni nekem)
- Az APEH-et totál ki kell kerülni

Bármilyen egyéb, alternatív ötletet is szívesen fogadok külföldről való gyors, olcsó, APEHmentes pénz fogadásra!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!