Keresés

Részletes keresés

mckmester Creative Commons License 2021.02.23 0 0 28369

Nekem először az a kérdés, hogy miért csak Nikon gépeket néztél.

Nem mintha bajom lenne a márkával, de nem értem. Van pár Nikon objektíved azért? 

 

Most mindenki a MILC -et azon belül Sony és Fuji rendszereket nézi elsősorban (amit most már maximálisan meg is értek), te meg a D500 -at fogalmazod meg mint (egyelőre elérhetetlen) célt.
Nos annak a váznak sportfotózáskor illetve olyan jellegű természetfotókon jön ki az az előnye (amiért érdemes kipergetni a felárát), ahol a követő fókusz sebessége meghatározó. Viszont ezt a szintet már más is tudja

 

 

A D7500 vagy Z50 árából pl. kijön egy full frame érzékelős Sony A7II (sőt azokat használtan egész jó áron meg lehet már venni mert egyre többen váltanak A7III -ra).

 

Makróhoz, normál természetfotóhoz, családi kirándulásokhoz tökéletes.

Ha most kezdenék jó ár/érték arányú rendszert építeni én azzal indulnék meg egy hozzá való Sony 24-105 -el. Kicsit más világ mint az APS-C és méretre is kb ugyanakkora. Minőségre meg szerintem hozza a Z50 szintjét bőven.

 

Vagy pl. a Canon miért maradt ki?

Nem lebeszélni akarlak, csak nagyobb a világ annál mint amit itt felrajzoltál.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: robocop7679 (28368)
robocop7679 Creative Commons License 2021.02.22 -1 0 28368

Üdvözlök mindenkit!

 

Segítséget szeretnék kérni Tőletek gépvásárlás terén:

 

Túrázás, családi és hobbi természetfotózás területen használnám leginkább, a makrózás ill. bútorfotók készítése mellett (egyelőre)

 

A Nikon D500-as sajnos nem fér bele a büdzsébe, de az ő szenzorával készült D7500 és Z50 még talán megléphető lenne.

 

A Z50 a mérete miatt jobb lenne a kirándulásokon, de a Pixinfós tesztképek nem igazán győztek meg - mintha nem találná meg rendesen a fókuszt, vagy direkt el lenne tolva egy kicsit - szóval a fotók alapján inkább a Z5-öt választanám, de az ugye már túl drága nekem.

 

Ellenben a D7500 tesztképeinek élessége jobbnak tűnik, viszont egy kicsit világosabbak (bár gondolom más beállítással ez kezelhető)

 

Szívesen venném, ha valaki meg tudná cáfolni vagy erősíteni az érzéseimet, esetleg más alternatívát adni, ill. objektív kérdésben is kérném a segítségeteket.

 

Köszönettel:

G.

képfaragó Creative Commons License 2021.02.16 0 0 28367

Vannak azért olyan objektívek, amelyek sem zoomoláskor, sem élesre állításkor nem lélegeznek. Persze nem olcsók. Például az AF-S nikkor 4/70-200. Szeretem éles, tökéletes, olcsó? relatíve könnyű. Szóval van megoldás, de kompakt helyett nem biztos hogy szeretnéd.

Az autószerelési példád tetszett. :)

Előzmény: erga45 (28366)
erga45 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 28366

Persze, egyértelmű, az objektív lélegzik. Nem is azt várom el, hogy ne tegye, hanem azt, hogy ha már így por kerülhet bele, akkor annak az eltávolításához ne kelljen az utolsó csavarig szétszedni mindent. Ugyanez az igénytelenség van mindenhol, ma már pl. gyakori, hogy egy autó szerelési könyvében így kezdődik az útmutató, amikor vezérműláncot akarsz cserélni:

 

1.) Engedje le a motorolajat

2.) Engedje le a hűtőfolyadékot

3.) Vegye ki a motort :-)

Előzmény: Degeczi (28365)
Degeczi Creative Commons License 2021.02.15 0 0 28365

Pont hozzá nem értőként illene föltételezni, h valszeg nem hülyék a tervezők...

Már az ára miatt sem lenne piacképes olyan típus, ami minden szélsőséges körülmények között, évtizedekig jól záró, mégsem nehezen mozgó tömítéseket tartalmaz - de mivel mozognak belül a lencsetagok (már a fókuszálásnál is, pláne a zoomolásnál), eleve nem is lehet légmentesen zárt, hiszen légrugóként akadályozna a bezárt levegő...

 

Cserélhető objektíves gépekben sokkal nagyobb érzékelő van, mint a kompaktokban, így a szűkebb mélységélesség miatt az esetek 99.9%-ban nincs jelentősége a bekerült porszemcséknek, nincs semmi látható hatásuk.

Előzmény: erga45 (28363)
syssy48 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 28364

A bridge gépeknél nem tudom miért nem megoldott a zoomoláskor fellépő porosodás megakadályozása. De van pár ilyen zoom objektív is, amiről tudom, hogy jobban porosodik, mint más obik. És hogy miért nem oldják meg, hogy te is meg tudd szerelni (na jó, te igen, de én nem). Mert akkor sosem vennél újat. Igaz, így sem fogsz, mert ha veszel, már nem bridge gépet fogsz venni:) 

Előzmény: erga45 (28363)
erga45 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 28363

Sziasztok!

 

Nagyon kihalt ez az egész topiccsoport, de hátha még olvassa valaki.

 

Van egy kompakt gépem (Panasonic DMC) és pár zavaró porszem került az objektívjébe. Hamar kiderült, hogy a lencsetisztításhoz az egész gépet szét kell bombázni, elölről nem bontható. A fényképezőgépekhez nem értek, de van némi műszaki érzékem, úgyhogy nekiálltam, szétszedtem, és megpucoltam a lencséit. Alapvetően sikeres volt a művelet, bár az összerakásnál szentségeltem egy sort, mire megtaláltam a helyes szögeket, ahol minden kis köröm a megfelelő horonyba kerül, stb. Az a kérdés merült fel bennem a végére, hogy ezeket vajon teljesen hülyék tervezik? A lencsék porosodása a használat velejárója, miért nem lehetett biztosítani valami sokkal egyszerűbb lehetőséget a karbantartásra? Biztos vagyok benne, hogy ezt a tulajok több, mint 95%-a nem tudja elvégezni.

 

Ha ezt még egyszer nem akarom végigszívni, milyen gépet kellene vennem? Bocs, sajnos itt jön a képbe, hogy nem értek a fényképezőkhöz. A cserélhető objektíves DSLR-gépeknél könnyebb mutatvány egy objektívtisztítás?

 

Köszi!

KawaBazsy Creative Commons License 2018.02.18 0 0 28362

Nekem a Sonyban az autofókusz rendszer nagyon bejött, azzal sok gondom volt korábban a bridge gépnél. Ha folyamatosra állítod, akkor amire fókuszálsz, azt nem engedi el, bármikor exponálhatsz. A szenzor is nagyon jó, nagyot lehet húzni - adott esetben - a raw képeken. Videoja teljesen hibátlan, kamera minőség. Vázsatbira vágynék még, de a 6500 nagyon drága..

Előzmény: SimonSinclair (28361)
SimonSinclair Creative Commons License 2018.02.18 0 0 28361

Akkor ha esetleg valaki megkér bennünket, hogy itt van egy Sony, meg egy Fuji ingyen, csak válasszunk, akkor nem fogunk összeveszni:) 

Nekem pont ez a retro kinézet a nyerő. Barna bőrrel a markolaton ezüst gép, számomra megfelelne :) Van ilyen, de egyelőre egy fő gépet kell vegyek. 

Előzmény: KawaBazsy (28360)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.02.18 0 0 28360

Konkrét típusra már nem emlékszem. Én Fuji bridge gépet használtam 10 évig (S6500), úgyhogy a márka tetszett volna. De amikor elkezd az ember gépet nézni, akkor az első kérdések közt kell(ene) hogy legyen, h vidó (jó minőségben) is kell e. Nekem igen volt a válasz, így a kínálat mindjárt le is szűkült a Panasonicra és Sonyra. kis méret fontos volt, mert a zasszyony is használja.. Sz'al a Pana 200-ért 4K videot és stabit (váz) tudott, míg a Sony nagyobb érzékelőt, s villámgyors PDAF autofókuszt. Ezek miatt az utóbbi lett, s nagyon bejön azóta is. A Fuji ugyanezt tudó gépe szintén APS-C, de gyenge videoval, s az említett 3 kilós áron ment, úgyhogy nem jött szóba. Szubjektive meg a régies dizájnja sem tetszik.

Előzmény: SimonSinclair (28359)
SimonSinclair Creative Commons License 2018.02.18 0 0 28359

Valóban nem a legmegfelelőbb az összehasonlítás, de most olvastam, és ezen írás, és régebbi próbák alapján írtam, hogy MILC-nek most Fujit vennék. Számomra eddig is sokkal jobban tetszettek, fogtam is már, és egész kényelmes. Na nem annyira mint egy amounter, de egész jó.

 

Én 200 ért vettem az a68at, épp azon akadtam fenn, hogy tavaly volt aki 140-t vette, ergo jól át lettem dobva. Tavaly év elején vettem, és sok helyen még mindig annyi. Mindegy, amúgy is el akartam adni, csak nem annyit kapok érte, mint gondoltam. Veszek helyette 77ii-t vagy 99 et, ami nagyon nem ugyanaz a kategória, és ilyen ársávban gondoltam a Fujit is, ha milcet kellene vegyek. Nem konkrétan az a6000 ellen beszéltem, hanem úgy általában a 6x00 szériáról. Elbeszéltünk egymás mellett.

Egyébként az X-t10-et néztem mikor nézegettem őket, igaz ugyan, hogy csak 16MP-es, de világbajnok képeket csinált, 220 ért meg az Olympus m-d e-m5 öt 235ért. Na és az X-t1 et, de az meg annyi volt mint a 77II, 380 körül tavaly év elején, úgyhogy azt csak fogdostam. Melyikkel volt gondod?

Előzmény: KawaBazsy (28358)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.02.18 0 0 28358

Azért nem egészen

https://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-h1-first-impressions-review

 

A sony a leggyengébb közülük.

 

 Nekem A6000-em van, anno 195 ezer volt, most 160 ezer. A párhuzamos tudású Fuji 300 volt akkor, amikor vettem, és szar volt videoban. Úgyhogy a 200K-n belüli árkategóriában mondj olyat, ami jobb, ÉS videoban is jó! A linked irreleváns, mert 3x ennyibe kerül minden, s te is 140-ért vásároltál anno leírásod szerint.

Szilo Nagy Creative Commons License 2017.12.31 0 0 28357

Sziasztok!

Venni szeretnék egy fényképezőgépet, mert hobbi szinten fényképeket szeretnék készíteni (természetről, stb )

De túl sok a márka/választék stb és nem nagyon értek hozzá egyenlőre.

Kb. 40-50 ezer forintom volna rá, de nem szeretnék hozzáértés nélkül belevásárolni. Tudnátok segíteni nekem, hogy ebben az árkategóriában

milyen gépek azok, amiket megérné megvenni? (strapabíróság, minőség, megbízhatóság)

Előre is köszönöm a válaszokat..

exhighand Creative Commons License 2017.12.27 0 0 28356

Jóállapotú használt bridgek ára nagyjából annyi ezres, ahányszoros a zoom, ha legalább 14mp-s. 

Előzmény: Regiee90 (28355)
Regiee90 Creative Commons License 2017.12.26 0 0 28355

sziasztok!

Van egy Kodak Easyshare Z981 gépem. Alig használtam, tökéletes állapotú. Mennyiért lehetne eladni?

 

KawaBazsy Creative Commons License 2017.10.23 0 0 28354

Hopp, kicsit visszaolvastam.. Sz'al - végülis - 2016-ra nőttem ki.. :-)

Előzmény: arnyekxxx (25042)
KawaBazsy Creative Commons License 2017.10.02 0 0 28353

Ezek akciókamerák, nem fényképezőgépek sztem.. én nem ismerem őket, ill. itt főleg fényképezőkről szokott szó lenni..

Előzmény: A. utazo (28352)
A. utazo Creative Commons License 2017.09.30 0 0 28352

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni.

Nyaraláshoz, utazáshoz milyen fényképezőhépet érdemes vásárolni? A G-eye 900 4K és Full Hd sportkamera és a Gopro Hero4 Black vagy Silver között gondolkozom.

 

Előre is köszönöm a segitséget.

 

Üdv. Utazó

KawaBazsy Creative Commons License 2017.09.10 0 0 28351

Végül a Lightroom-ot kezdtem el kitanulni, tájfotóknál egész jó eredménnyel tudom már javítani a képet.

Előzmény: KawaBazsy (28350)
KawaBazsy Creative Commons License 2017.07.31 0 0 28350

Hmm, télleg. Nem is az, h magyar, hanem elég részletes, faszán az alapoktól kezd. Lehet h én is neki esek. :-)

Előzmény: gesszti (28349)
gesszti Creative Commons License 2017.07.31 0 0 28349

Köszi!

 

...és találtam hozzá egy magyar nyelvű leírást is... na, asszonyka megint le fog tolni, hogy túl sokat ülök a laptop előtt...

Előzmény: Szabolcsi Mihály (28346)
KawaBazsy Creative Commons License 2017.07.31 0 0 28348

Nekem ezt az utólagos képszerkesztést kellene még megtanulnom RAW-ból, egyelőre még minden képem "vázból kieső". :-)

Előzmény: gesszti (28345)
KawaBazsy Creative Commons License 2017.07.31 0 0 28347

Arra számítottam, h élesebb, de az éjszakai fotóknál ami a kitobinál fekete (víz, ég), az a Sigmánál mélykék, s sokkal szebb a kép.

Előzmény: Degeczi (28344)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.07.31 0 0 28346

...a RawTherapee kiváló, igényesebb munkákhoz magam is használom. 

Előzmény: gesszti (28345)
gesszti Creative Commons License 2017.07.31 0 0 28345

Kezdő készletnek szerintem a kit 18-55 is 2 mellé egy 55-250-es IS 2, és egy fix 50 1.8 stm lesz hozzá. Tanulni bőven elég lesz ennyi.

 

...és kell egy nagyobb hdd, meg egy jó raw szerkesztő program.

Előzmény: KawaBazsy (28343)
Degeczi Creative Commons License 2017.07.30 0 0 28344

Nem meglepő az... Oly-n nekem is kedvencem a Sigma 60/2.8, ami tán még jobb (persze más célra)

Előzmény: KawaBazsy (28343)
KawaBazsy Creative Commons License 2017.07.30 0 0 28343

Na, akkor már látod, h milyen obit szeretnél hozzá. :-) Én még vettem egy Sigma fix 30 F2.8-at, ezzel megvan minden üveg, amit szerettem volna. Nyitva is teljesen éles, s amin meglepődtem, h hosszú záridő éjszakai fotóknál is sokkal jobb, mint a kitobi.

Előzmény: gesszti (28342)
gesszti Creative Commons License 2017.07.30 0 0 28342

A Zala motorosai-ba rakosgatom fel a képeket. 7 nap, 3000 km napsütésben. 5*-os utakon.

Előzmény: KawaBazsy (28341)
KawaBazsy Creative Commons License 2017.07.16 0 0 28341

Száraz időt, jó fényeket. :-)

Én közben vettem egy Takumar 55/F2 manual obit is, most ezzel játszom.

Előzmény: gesszti (28340)
gesszti Creative Commons License 2017.07.11 0 0 28340

Megmarad mellette a kicsi nikon gép hurcibálni.

 

 

Mindjárt jól le is teszteljük az új gépet. Elhúzunk egy hétre az Alpokba.

Előzmény: KawaBazsy (28339)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!