Keresés

Részletes keresés

Tozatu Creative Commons License 2003.01.24 0 0 16
Félixnyuszi idevarázsolom a képeket a begóniákról.Értékeld,hogy megtanultam idetenni,Te dolgod a virágokat megtalálni.Egyszer fényképezni is megtanulok,mert elég aprók.[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Tozatu Creative Commons License 2003.01.19 0 0 15
Hát,igen mást már nem igen tudsz tenni.Esetleg,ha alulról pusztul,hajtatsz vízben hajtást.
Előzmény: felixanyul (14)
felixanyul Creative Commons License 2003.01.18 0 0 14
nos, jelentem, az utolso levele is elszaradt (annak ellenere, h figyelmeztetesetek utan csak heti 1x locsoltam), az uj hajtasokbol viszont csak egy tunik eletkepesnek. kivarok, hatha lesz meg ebbol begonia
Előzmény: Tozatu (13)
Tozatu Creative Commons License 2003.01.13 0 0 13
Azért ne lohaszd le a lelkesedésem,mert digitkam helyett most gyakorlatozom,hogy idetegyek képet.De még elő kell hívatni,stb.
Előzmény: felixanyul (12)
felixanyul Creative Commons License 2003.01.13 0 0 12
haho,

ezek szerint nincs digitcamerad, kar. nos az en begoniam ugy tunik atadja a helyet az ifjusagnak, mint irtam lett 4 uj hajtasa, ennek fejében azonban 3 regi szar szokasahoz hiven osszeszaradt, majd kiugrott a cserepbol. most mar egeszen szanalmasan nez ki, ennel mar az is jobb lenne, ha elhullajtana az osszes regi levelet es lehetne varni, h mi lesz az ujszulottekkel, nezni, hogy milyen gyorsan nonek, es nem agyonlocsolni, ugye...

Előzmény: Tozatu (11)
Tozatu Creative Commons License 2003.01.07 0 0 11
Gratula a begóniádnak,meghálálta a törődést.Lehet Te előbb teszed fel a fotót a virágról.
Előzmény: Tozatu (10)
Tozatu Creative Commons License 2003.01.07 0 0 10
Félixnyuszi,túlságosan sokat nézel ki belőlem,még nem tanulmányoztam eléggé,hogy a manóban kell.Mindenesetre lefotózom és majd egyszer...
Előzmény: felixanyul (9)
felixanyul Creative Commons License 2003.01.05 0 0 9
haho,

orommel jelentem, h a begoniamon, amelyrol azt gondoltam, h haldoklik, megjelent 4 uj levelkezdemeny. juhe!
rakd fel leci, ha tudod, a begoniad viragait, hadd csodaljam meg, koszi.

Előzmény: Tozatu (8)
Tozatu Creative Commons License 2003.01.02 0 0 8
Félixnyuszi,most megfogtál,mert a latin nevekkel,fajtákkal hadilábon állok.Ma locsoltam pont,így fehér virággal virágzik egy tigrislevelű,és felül narancssárga,alul citromsárgán egy zöld levelű begónia.
Vana egy nagy örömöm,2 virágszár megjelent az amarilliszen,ezért az ablakba tettem,kezdem locsolni.
Előzmény: felixanyul (7)
felixanyul Creative Commons License 2003.01.02 0 0 7
neked milyen begoniad van? a begonia rex ugye nem viragzik?
Előzmény: Tozatu (6)
Tozatu Creative Commons License 2002.12.30 0 0 6
Az enyém virágzik,igaz ablakban van.Egy tálcán még négy más virággal,de olyan sűrűn nem locsolom,mint Te.
Buék,Félixnyuszi!Majd jövőre folytatjuk.
Előzmény: felixanyul (5)
felixanyul Creative Commons License 2002.12.30 0 0 5
na, betartottam az egy hetet, ma megszantam szegenyt es adtam neki inni, de csak nem kepesek a levelek felallni. mar csak 5 van beloluk...
Előzmény: Tozatu (4)
Tozatu Creative Commons License 2002.12.24 0 0 4
Nem szoktam télen ilyen sűrűn locsolni,igaz jó nagy tálca van alattuk,amit felöntök időnként,hetente 1x.
Előzmény: felixanyul (3)
felixanyul Creative Commons License 2002.12.23 0 0 3
mondom, 2-3 naponta locsolok csak, de a begonia meg ezt sem birja ki, ahogy megszomjazik rogvest elkezd lekonyulni, alt. a locsolast koveto napon.
Előzmény: barnetto (2)
barnetto Creative Commons License 2002.12.23 0 0 2
Huzat, túlöntözés nem lehet?
Csak akkor locsold meg, ha már száraz tapintású a földje.
Előzmény: felixanyul (1)
felixanyul Creative Commons License 2002.12.23 0 0 1
minden viragot azonnal atultettek, ahogy hazaviszem. 2-3 naponta locsolom, alulrol is, azaz meglocsolom, aztan a taljaba is ontok egy keveset. a helyzet azonban valtozatlan, mar csak nehany level van rajta. ketsegbe vagyok esve:(
Előzmény: Tozatu (0)
Tozatu Creative Commons License 2002.12.19 0 0 0
Átültetted-e?Általában amiket veszek ilyen helyeken rövid időn belül átültetem nagyobb cserépbe és rendes virágföldbe.A begónia szereti a vizet,de ne álljon alatta.Alulról locsolod?Ha hűvösebbre tetted,kevesebb vízzel is beéri télen.Több ötletem nincs,ha nincs kártevő.
Előzmény: felixanyul (-)
felixanyul Creative Commons License 2002.12.16 0 0 topiknyitó
az osszel vettem a KEK-en egy begonia rexet. gyonyoru, bordo levelu, dus volt:( most mar nem az. eddig az ablaktol masfel meternyire a teve tetejen lakott, de elkezdte hullatni a leveleit. elobb osszeszaradtak, majd szarastul buktak ala a cserepbol. azt eszrevettem, h ha vizhianya van teljesen osszeesik es ha meglocsolom fel oran belul felegyenesedik. de erre az osszeszaradasra nincs tippem. kitettem most a ket ablak koze, talan ott jobban erzi magat, mintha kevesebbet hullatna el a leveleit, de igy is van mar egy-ket szar, ami kezd osszeszaradni. segitseg, mi a helyes ut a lelkehez? elore is koszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!