Keresés

Részletes keresés

Bonsai guru Creative Commons License 2022.11.18 0 0 1378

Vágd le ami nem érdekes a képen !

  

Előzmény: gardenerboy2 (1377)
gardenerboy2 Creative Commons License 2022.06.27 0 0 1377

Meg is mutatnám ha tudnám hogyan kicsinyitsem a képet.

gardenerboy2 Creative Commons License 2022.06.27 0 0 1376

A begóniáim jun. végên:

ildi71 Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1375

Sziasztok!

 

A múlt héten, augusztus közepén a Lidl-ben vásároltam begónia hagymákat (zacskóban, fűrészporban vannak). Az egyiken mintha kis hajtás is lenne.

A kérdésem az, hogy ezekkel most mit kell csinálnom? Hagyjam így a csomagolásban és majd februárban ültessem cserépbe?

Köszönöm, ha válaszoltok

 

tacsika67 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 1374

Sajnos azt vettem észre itt a begónia csoport haldoklik :'( ezért ha gondoljátok gyertek ide életre kelteni, mert  megérdemli https://www.facebook.com/groups/880236318691320/

 

somolya Creative Commons License 2014.09.30 0 0 1373

havasföld34 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 1372

Hali!

 

A tanácsotokat szeretném kérni. Most először van gumós begóniám. Nem bolti, hanem a szomszédasszonytól kaptam, saját nevelése. Tőzegben van, állítólag azt szereti. Alapvetően szépek, kisvirágú fajta, csüngő. De a levélen itt-ott vannak drapp, beszáradt kis foltok illetve a virág egy része lepotyog. Mi okozhatja ezt? 20 fok körüli nappali ablakában vannak. Ha odatűz a nap, mindig lehúzom a redőnyt 80%-ban, így tűző napot nem nagyon kap, csak szórt fényt. 3 naponta locsolom őket esővízzel, tápoldatot még nem kaptak.

Mi okozhatja a problémákat?

rika862 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 1371

Sziasztok! 

Látom, hogy itt sok olyan ember van, aki ért a begóniákhoz! :) 

Én már mindent elolvastam róla, de nem tudok rájönni, hogy miért száradnak a levelei és a virágok széle. Nincs tűző napon, nincs túllocsolva, nem is száraz a földje. Esetleg tudna valaki segíteni? Köszönöm előre is!

 

Üdv: Dóri

bolykitomi Creative Commons License 2013.02.21 0 0 1370

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni,  flamboyant begóniagumót hol lehet beszerezni? 

Segítségeteket előre is köszönöm:Bolykiné Judit

Szné Orsi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 1369

Szia!Sárga begónia gumóm van 1 db  fehér,sárga vagy rózsaszinü bugit keresek

Előzmény: dr agunov (1368)
dr agunov Creative Commons License 2013.02.08 0 0 1368

Üdv!

Szeretném megpróbálni a magról vetést, ezért keresnék megvételre begónia vetőmagot. Főleg a bonifre tetszik, de más fajta is érdekel.  Ha valaki tudott tavaly szedni és van némi feleslege, kérem szóljon, esetleg gumó is érdekelne, murvafürtöt fel tudok alánlani cserére.

Üdv: Dragunov

asarina Creative Commons License 2012.11.05 0 0 1367

Sziasztok! Tarka levelű levélbegóniát keresek megvételre! Elég,egy pici hajtás,vagy egy levélke! Köszönöm előre is!

Gregorovits Creative Commons License 2012.10.16 0 0 1366

Üdv!

 

Begonia barkeri
Begonia fusca
Begonia luxurians
Begonia paulensis
Begonia sizemoreae fajok közül van valakinek esetleg eladó/fölösleges példánya?

 

Előre is köszönöm az infókat, akár arról, hol találhatom meg őket!

**laura** Creative Commons License 2012.07.17 0 0 1365

Sziasztok!

 

sajnos nálam nem lett szinte semmi idén : (((

1-2 vékonyka bonfire akdt mutatóba, néhány vézna fuxia között.

 

Azt hiszem az idei teleltetéskor túl sok volt a hideg, vagy valami gomba lehetett.

 

Tegyetek fel képeket, hogy legaább abban tudjak gyönyörködni! : )

 

cicafej Creative Commons License 2012.06.28 0 0 1364

Feri!

Begónia, jaj!  :-)) Ez tényleg az :-)) Nagyon kszönöm! 

Előzmény: *Feri* (1362)
cicafej Creative Commons License 2012.06.28 0 0 1363

Nagyon köszönöm a választ, jó lesz ez nekem jövőre is, csak találjak rá:-)) Most megyek keresgélni, nézelődni:-)) 

Örök hála és ezer köszönet:-)) 

Előzmény: *Feri* (1362)
*Feri* Creative Commons License 2012.06.28 0 0 1362

Szia " cicafej " !

 

A keresett begónia neve - Begonia-Flamboyant- . A keresőbe beütöd, nagyon sok weboldalt találsz. A magyar weoboldalakon a vásárlási címekre is rákereshetsz. Szerintem ilyenkor már (még) nem kaphatóak.

Sok sikert!

Előzmény: cicafej (1359)
cicafej Creative Commons License 2012.06.22 0 0 1361

Igen, sajnos eredménytelenül.

 

Viszont itt a fórumot olvasgatva már tudom, hogy a gumót milyen szerrel kellett volna kezelni. A jövőre nézve már kaptam segítséget:-))

És azért még reménykedek, talán valaki ráismer:-))

Előzmény: tmari28 (1360)
tmari28 Creative Commons License 2012.06.21 0 0 1360

Próbáltad kép alapján keresni?

Előzmény: cicafej (1359)
cicafej Creative Commons License 2012.06.19 0 0 1359

Üdv. mindenkinek!

Örülök, hogy rátaláltam erre a topikra, még akkor is, ha nem túl aktív. Talán benéztek még ide, kedves begóniaimádók, és tudtok nekem segíteni.

 

Ennek a gumós begóniának szeretném megtudni legalább a hivatalos nevét, remélve, hogy annak ismeretében tudok még valahonnan szerezni gumót. :-) Sok éven át dédelgettem, sajnos "elvitte" a lisztharmat, és/vagy a kora. Szeretném pótolni, de pont ilyennel:-))

A neten már amit csak lehetett átböngésztem az ügyben, eredménytelenül. 

Sok helyen érdeklődtem, egy ízben a Begónia 'Charisma coral' névvel illeték. Utánanéztem a neten, de nem az lesz szerintem. 

Ez még nagymamám idejében volt igazán népszerű, az idősebbek kedvelték a környékünkön is. 

Itt bővebben írtam róla.

 

 

Ha valaki tud nekem segíteni,  hálás lennék neki és nagy örömet szerezne nekem. 

asarina Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1358

Az első !

 

asarina Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1357

Baranya

Előzmény: taormina1 (1355)
**laura** Creative Commons License 2012.04.04 0 0 1356

Sziasztok!

 

A gumócskáim már két hete tőzeg és lombföld keverékében ébredeznek. van már amelyik 3-4 cm-es levélkéket hajtott. Elkezdödőtt a szezon!!!

: D

 

Remélem ti is jártok erre!

taormina1 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 1355

Merre lax?

Előzmény: asarina (1354)
asarina Creative Commons License 2012.03.05 0 0 1354

Sziasztok! Érdeklődnék,hogy nincs-e valakinek eladó levélbegóniája?Esetleg tudtok-e valamilyen beszerzési helyet? Magot is vennék,ha más nincs. Már mindenütt kerestem,de csak külföldi áruházakból lehet rendelni. Belepusztulok,ha nekem nem lesz! Előre is köszönöm!

Boszi kalap Creative Commons License 2012.03.01 0 0 1353

Köszi Feri!

 

Nagyon köszönöm a választ! Most hétvégén megpróbálom elvetni a "spórákat". - Magokat még mindig nem találtam a termésekben. Titokban azért bízom benne, hogy majdcsak kikelnek.

Előzmény: *Feri* (1352)
*Feri* Creative Commons License 2012.02.29 0 0 1352

Szia!

Látom, hosszabb ideje nem érkezik válasz kérdéseidre... Ennek egyik oka, hogy az itt fórumozók még nem "ébredtek fel téli álmukból", a másik oka az, hogy a kérdésedre nem lehet néhány mondatban kielégítő választ adni. Korábbi kommentekben bőven van ezekről szó, javaslom azok olvasgatását. Magot gyűjteni csak beérett tokokból lehet. Ezekből maguktól kipörögnek a magok, amelyek bizony igen picikék. A csiraképes magok, egy papírlapon való mozgatáskor gurulni képesek! Ha nem ezt tapasztalod, nyugodtan kidobhatod. Ha elszórod a magokat, a csiraképes magoncok 8-12 nap alatt kikelnek (próbát megérnek).

Ha jól látom még kezdő fórumozó vagy, ezért javaslom: a baloldalon elhelyezett keresőbe írd be "magról" szót, és a kapcsolódó kommentek megjelennek.

Sok sikert!

Előzmény: Boszi kalap (1351)
Boszi kalap Creative Commons License 2012.02.28 0 0 1351

Sziasztok!

Már régóta érdekel, hogy hogyan lehet gumós begóniát magról szaporítani. A legelső problémám az, hogy nem is igazán tudom, hogy melyik is a magja. Tavaj nyáron szedtem én általam magnak vélt terméseket a növényekről. Akkor még zöld állapotában "három girizdes" valamit ha óvatosan felbontottam benne rengeteg kis fehéres "mag" látszódott, de még a mákszemnél is kisebbek voltak. Hát én ezt gondoltam magnak. Be is gyűjtöttem ezekből jópárat és egy papírzacsiba tettem, mert azt olvastam, hogy februárban kell elvetni őket. Hát amikor eljött a várvavárt február, igencsak meglepődtem. Ezek a kis termések pergamen szerűre kiszáradtak és ha felbontom a kis girizdeket hát egyátalán nem magnak látszódó valami van benne, hanem barna színű kis por szerű akármi - inkább spóra. :(( 

Tényleg ez lenne a magja? Vagy ezeket a kis "girizdeket" nem szabadna felnyitnom? 

Egyben kellene elvetnem? Ha valaki tudja írja már meg. Igazán hálás lennék neki.

Köszi.

gergerg Creative Commons License 2012.02.17 0 0 1350

Köszi! Ha lesz még mikor megyek,veszek.

Előzmény: tmari28 (1349)
tmari28 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 1349

Szia !

Találtál már begóniát? 

Tegnap a Sp.árban vettem pink Begonia Pendulát, 3-as árcsoport, 3 db. Az árra pontosan nem emlékszem, mert a blokkot nem találtam meg, 5-600,- Ft.

Előzmény: gergerg (1348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!