Keresés

Részletes keresés

Vízivó Creative Commons License 2011.07.20 0 0 626

Vennék ilyen gépet. Köszi.

Előzmény: Ancsa740115 (621)
Stivie00 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 625
Valakinek hp photosmart r927 géphez szakértelme?? olyan probléma van hogy csak sötétbe vakuval csinál tökéletes gépet, nappal fénybe csak fehét torzult képet csinál, miért lehet ez??megcsináltatnám mert jo gép de igy is eladó ha érdekel valakit, tudd valaki okoságot várom a válaszát kösz
informania Creative Commons License 2010.01.12 0 0 624

Hello!

 

Szerintem nincs összefüggés a vaku működőképessége és a gép működése között. Nyilván a vakus képek vaku nélkül élvezhetetlenek lesznek, de lesznek.

Akkor lehet összefüggés a kettő között, ha más hibával is összefügg a vakuprobléma.

 

üdv

Előzmény: gyuri860213 (623)
gyuri860213 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 623
Hello

Lenne egy kérdésem hozzátok. Mivel nem értek a fényképezőgépekhez....
Hp 850es gépnél ha nem működik a vaku attól függetlenül még használható?
Vagy hibát ír ki és használhatatlan?
BoGar Creative Commons License 2008.12.05 0 0 622
Bocsánat, elírtam, mert nekem nem 850-es van, hanem már 945-ös.
Előzmény: BoGar (620)
Ancsa740115 Creative Commons License 2008.11.15 0 0 621
Sziasztok!

Nekem is HP photosmart 850-es gépem van. Nekem az elemtartó fedél repedt meg, emiatt szegény használhatatlanná vált. Tudnátok segíteni hogyan tudnám kicserél(tet)ni ezt az alkatrészt??

Köszi
Ancsa
BoGar Creative Commons License 2008.11.10 0 0 620
Ha valakit érdekel, nekem van egy teljesen jó, működőképes gép. Eladnám, ha kell valakinek.
EVL426 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 619
Bocsánat, R507-es géphez kéne szakértelem!
Előzmény: EVL426 (618)
EVL426 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 618
Ki az aki ért HP R501-es típúsu gépekhez?
vadas1 Creative Commons License 2008.10.23 0 0 617
nem tudod mi lett az optika hibakódod vége 2005-ben
Előzmény: zoli77hun (547)
vadas1 Creative Commons License 2008.10.23 0 0 616
nm
Előzmény: zoli77hun (547)
szabfer Creative Commons License 2008.02.24 0 0 615

Megoldás? Nálam az volt a megoldás, hogy megharagudtam a gépre (emiatt meg az állandó akkuproblémák miatt), úgyhogy miután az őszi londoni városnézésünk alatt állandóan szivozott a gép, vettem egy újat (Pana FZ8, bár ez most lényegtelen).

 

Mint lentebb is emlitettem - mert hogy kerestél direktben is - én saját magam reszeltem műanyagból (CD tokból ha jól emlékszem) az eltört pöckök helyébe másikat, persze tökéletes nem lett de legalább tartott úgy ahogy.

 

Elvben - ha felhivod a HP szervizt ők megmondják- van egy cég pesten (talán fotó/audió névre hallgat?) akik még esetleg segithetnek, ha akad elfekvőben tartalék műanyag ház a raktárukban. Amikor én akartam ősszel, akkor nem volt, ha lett volna akkor is csak a hátsó rész cseréje 8000 FT körül lett volna - ez ugye még nem is teljes megoldás...

 

Részemről ennyi.

bigbuzz Creative Commons License 2008.02.03 0 0 614

Üdv

 

HP photosmart 850-es fényképezőgépem az évek alatt egyre inkább
amortizálódott. Az a fő gond, hogy az akksik tartójának a fedelét rögzítő
pöckök sorra letöredeztek, a háromból már csak 1 tart, és így félig nyitva
van a fedél, ami miatt egyrészt néha nem kap áramot a gép, másrészt
bármelyik pillanatban letörhet az utolsó is.
Íme néhány fotó, amin látszik a gond. (Logikátlanul zölddel karikáztam be a rossz pöcköket, pirossal a jót...)

A gép aljára az állványra szerelhetőség miatt az adapter fel van csavarva, azt látjátok nagy fekete izéként.

Volt valakinek hasonló baja? Mi a megoldás?

 

Kössz!

 

B

szabfer Creative Commons License 2007.09.12 0 0 613
Azóta én is vettem egy Sandisket (igaz csak 512eset) de remekül szuperál. Mégse olyan rigolyás masina ez :)
Előzmény: V-gely (612)
V-gely Creative Commons License 2007.08.23 0 0 612
SanDisk 1G II kártyát minden gond nélkül bevette.
Előzmény: szabfer (611)
szabfer Creative Commons License 2007.07.24 0 0 611

Hátha olvassa még valaki..... :)

 

Minden hülyesége ellenére (letört a sarka ahol az elemtartó van - "ragasztógyurmával" megcsináltam; letört az elemtartó pöcök - reszeltem újat és felragasztottam; zabálja az elemet - van 3 garnitúrám; lassú mint az állat - ne sietek :) ) még mindig nyüstölöm a 850esem, megszoktam már, szinte családtag.

 

 

Ami kérdés lenne: eléggé kinőttünk már a 128megás SD kártyák korából, és mivel bagóért adják még a 2 gigásat is gondoltam megérdemlek egy nagyobbat. Van valakinek tapasztalata arról, mekkorát visel még el a gép? Mert tuti hogy amilyen rigolyás öregember, nem eszik ám meg mindent... :)

ferpeteee Creative Commons License 2007.05.11 0 0 610
Elkelt! Jó kis gép volt!
Előzmény: ferpeteee (609)
ferpeteee Creative Commons License 2007.05.05 0 0 609

Sziasztok, ha valakit érdekel van egy eladó HP 950-em.

Kicsit több mint 2 éves, szép állapotban, kb. 5000 expoval.

 

06305006553

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.11 0 0 608
Most ott tartok hogy vettem 4 alkáli elemet, feltettem a legutolsó (FW: 1.01.06) szoftvert és láss csodat megy rendesen.
Előzmény: Törölt nick (607)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.11 0 0 607

Szia !

 

Fater gépének ugyan ez lezz a baja 850-es. Mi lett az ügy vége ?

 

Köszi.

 

 

Ozzy

Előzmény: informania (559)
informania Creative Commons License 2006.08.05 0 0 606

Én is a Barcsay utcában kezdtem, innen elküldtek valahova a IX. kerületbe, ahol kiderült, hogy nem ott, hanem a Prielle Kornélia utcában (XI. kerület) foglalkoznak a géppel a központi HP szervízben. És ott tényleg.

 

Amúgy valóban az elemek feltöltése/cseréje után megszűnik a villogás. Amúgy azóta lecseréltem (a HP tartalék gép lett), és egy Lumix FZ 20 az utód. Ez egyelőre hibátlanul megy.

Előzmény: Zegzug (603)
apca Creative Commons License 2006.08.03 0 0 605
Igen, nálam is előfordult időnként.

Az aksikat kell cserélni, azok okozzák. (Nem igazán jöttem rá, hogy miért, de eddig még mindig megjavult, ha rendesen feltötötteket kapott.)
Előzmény: szabfer (604)
szabfer Creative Commons License 2006.07.26 0 0 604

na.... nekem 2.5-3 év után dilinyóssá vált a gépem. Összevissza lefagy, ki kell venni az akksikat hogy magához térjen, néha a vörös led elől elkezd elöl villogni, egy ritmusra a hátső képernyő fehér villogásával.

 

Másnál is vannak ilyen jelenségek?

Zegzug Creative Commons License 2006.06.02 0 0 603
Beírom ide is, hátha másokat is érint, tehát ha szervízelés merül fel, akkor itt lehet ezzel a géppel is próbálkozni:

Audio Foto Service Kft.
Budapest, VII. ker. Barcsay u. 8. (Blahától 2 perc gyalog)
T: 322-6637, 30/9277-921
Előzmény: Zegzug (602)
Zegzug Creative Commons License 2006.06.02 0 0 602
Na végigjártam a dolgot. Telefonon felhívva a HP központi szervízt, először is az automatában lépegetve a végén egy másik szám felhívására szólított fel.
Hívtam a másik számot, ott a HP World-be küldtek a Bartók Béla útra. Elmentem oda személyesen, ahol ki sem vettem a táskámból a gépet, máris a kezembe nyomtak egy szórólapot, hogy az Audio Foto Service Kft-hez menjek.
Mondhatom marhára élveztem ezt a folytonos továbblinkelgetést, de ma végül felkerestem az említett szervízt is, ahol kedvesen fogadtak és el is vállalták a gépem javítását. Esetemben olyan 10-15e Ft lesz a teljes belső optika áttisztítása. Attól fögg az ár, hogy a CCD-t is meg kell -e tisztítani.
Felvetődött bennem egy új gép vásárlása is, de szerintem ennyit megér, hogy ha újra a régi lesz a gép, akkor azért még jól lehet használni egy ideig. Legalább is nagyon remélem, hogy jó eredménnyel kapom vissza a gépet. Mert bármennyire is kacsingat az ember új gépekre, azért ha belegondolok, hogy évekkel ezelőtt ezért a típusért is jóval 100e Ft fölött fizettem és hasonló optikájú, nívós gépért szintén egy százast le kellene szurkoljak, akkor azért meggondolom mégegyszer, hiszen ha jól működik a gép, akkor azért nagyon szép képeket csinál.
Előzmény: ophidian (600)
masik_Zsee Creative Commons License 2006.05.29 0 0 601
Udv Lord Sidow !

Ugyan azzal a vakus problemaval kuzkodok egy hp850-nel.

Kerdesem: vaku csere vagy mas hiba????
Sikerult megoldanod es hogy???


Előzmény: Lord Sidow (592)
ophidian Creative Commons License 2006.05.15 0 0 600

A HP szervíz nem javít, hanem egységáron (garanciális időn belül ingyen) cserél. Telefonon egyáltalán nem nehéz részleteket megtudni tőlük.

 

Hogy aztán a bevett készülékekkel mit csinálnak, azt nem tudom.

Előzmény: Zegzug (599)
Zegzug Creative Commons License 2006.05.15 0 0 599
Köszi a választ. Ezek szerint még nem volt olyanra példa, hogy bármelyik gépet is szétszedték volna, hanem kapásból jön egy új gép felajánlása? Kíváncsi leszek esetemben lesz -e ilyen és ha igen, mennyiért és milyen gépet ajánlanának meg. Szívem szerint már szakítanék e típussal, ellenben kedvem sincs sok közel 100e Ft-ért egy új gépet venni.
Előzmény: ophidian (598)
ophidian Creative Commons License 2006.05.14 0 0 598

Nekem ilyesmi hiba vezetett oda, hogy lecseréltem a gépet.

Mondjuk csak ürügyet kerestem rá, mert egyre inkább elégedetlen voltam vele.

De ennek már több, mint egy éve.

 

Tudtommal csak a HP szervíz foglalkozik javítással, az meg annyit kér érte, hogy annyit az egész gép nem ér. (40e Ft felett volt akkor, amikor kérdeztem.)

Bár a javítás annyit tesz, hogy kapsz egy másik gépet. Ami lehet 945-ös is, az pedig sokkal jobb gép. És kérik a gép számláját is, nem garanbciális javítás esetén is. Ez annak idején mérhetetlenül bosszantpott engem.

 

Egyszer olvastam olyat is, hogy valaki szétszedte az objektívet, de aztán vért izzadt, míg össze tudta rakni. Nem is ajánlotta senkinek az otthoni barkácsolást.

 

De ezek a gépek ma már a múltat jelentik, szerintem nem éri meg költeni rá. Örülj neki, hogy eddig működött. Végül is akkor kategóriájában elfogadható gép volt, viszonylag olcsón. csak kicsit buta volt (nincs teljesen manuális módja, csak AF, lassú, kicsit csúnya, lassú, eléggé gyoresan eszi az elemeket). Az enyémet most a fiaim nyúzzák, és még mindig köszöni, működik.

 

És én sosem próbáltam 128-as kártyánál nagyobbal. De a nagyobbakkal probléma lehet. Volt akinek elfogadta a 256-ost, volt akinek nem - kártya típustól függhet. Nagyobb kapacitásúakról nincs semmi emlékem.

Előzmény: Zegzug (597)
Zegzug Creative Commons License 2006.05.14 0 0 597
Noha lassan nézegetem gépem utódját, de addig is hátha olvassa még valaki ezt a topicot, emiatt lenne két kérdésem.
Az egyik, hogy hova lehet vinni a gépet, ahol hozzáértő megnézné? Valami porszem szerűség van a gépem optikájában belül ami nagy F számnál egy helyen a fotókon árnyékot vet. Lehet ez ellen tenni valamit? Szét lehet szedni, vagy reménytelen?

A másik, hogy fogadja az 1GB-os kártyákat? Pláne ha az a gyorsabbik fajta SD kártya? Gondolok itt pl. egy Kingston Elite Pro 1 GB-osra?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!