Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

BLaaszloo Creative Commons License 16 órája 0 0 19672

Előzmény: BLaaszloo (19671)
BLaaszloo Creative Commons License 16 órája 0 0 19671

A színnel jelölt lábak az ablakemelő motorra mennek. 

Forditott polaritással az ablakot fel-le lehet mozgatni. 

Ha másnak is felmerült ez a kérdés akkor itt a megoldás.

 

Előzmény: BLaaszloo (19670)
BLaaszloo Creative Commons License 3 napja 0 0 19670

Üdv uraim. 2003-as,  1.8  járgánnyal kapcsolatos  a kérdésem. EZRC színű jobb első  ajtót nem találtam, így a törött helyére vettem egy bontottat.   Ezen  a tükör csatlakozó a négyzet helyett még a régebbi téglalap alakú. 

Szeretnèm a most üzemelő kábelköteget áttenni ebbe a facelift előtti ajtóba,  viszont a bontott teli ajtón le kellene húzni hozzá az oldalablakot. 

 

Ebből adódik, hogy az ajtó nagy kerek csatlakozó lábkiosztása érdekelne, amit egyelőre sehol sem találtam meg. 

bestdriver Creative Commons License 2024.03.06 0 0 19669

Köszi a választ. 

Előzmény: FeZ_ (19668)
FeZ_ Creative Commons License 2024.03.05 0 0 19668

A konkrét választ nem tudom, de ha nincsen külön vonóhorog elektronikának kiépített opció, gyárilag szokott lenni hozzá vonóhoroghoz való kábelköteg, ami autó specifikus. Van ahol tartalmazza az elektronikát is, ha kell hozzá, van ahol csak a köteg van a szettben. Az első szériás Partnernél, (amelyik már BSI-s) hivatalosan még nem szükséges elektronika hozzá, ott pl. a köteget a hátsó lámpa csatlakozói közé kell becsatlakoztatni, így nem kell semmit se vágni/forrasztani, stb. Nem biztos, hogy mindegyik köteg ilyen faragás nélküli, de talán érdemes ránézni. Ha te nem tudod kinézni a gyári programban, akkor menj be egy márkaszervizbe és ott megnézik neked, hogy elérhető-e hozzá még a köteg és az milyen.

 

Előzmény: bestdriver (19666)
Goman Creative Commons License 2024.03.05 0 0 19667

Sziasztok! 

Citroen Xsara Picasso 2002. 1.6 benzin  a kijelző ami mutatja a hogy hány km-re elég az üzem anyag stb... az ablaktörlőnél lévő gomb megnyomására néhol érzékel néhol nem. Amikor nem érzékel, akkor az index használata közben nem adja ki azt a indexelő pötyögő hangot sem.. valaki esetleg tudja mi lehet a gond ?  

bestdriver Creative Commons License 2024.01.06 0 0 19666

Halihó! Esetleg valaki meg tudja mondani,hogy a Pikacsunak van valami elektromos kiállása gyárilag a vonóhorognak? Azért kérdezem mert az enyémen nincs horog, de itt németben lehet kapni kompletten “gyári” szettet amit csak simán otthon fel kell szerelni. De külön a villamossághoz nem fúrnám faragnám szét a seggét villanyászműhelybe vinni meg most macerás lenne. Ezért kérdezem,hogy van e valami program stekker alul vagy hátul. Hátha valaki evett már ilyet.

bestdriver Creative Commons License 2023.12.31 0 0 19665

Mindenkinek Boldog Új esztendőt kívánok!!!!!

bestdriver Creative Commons License 2023.12.29 0 0 19664

Oksa , köszönöm!

Előzmény: FeZ_ (19663)
FeZ_ Creative Commons License 2023.12.29 0 0 19663

A képen a felső-, jobbra néző csatlakozó, ami az elektromos csatlakozó hely mellett van, az egy kis külön egységből jön ki a szűrőházon, ami egy üzemanyag előmelegítő. Ezt nem adják egyik szűrőhöz sem, át kell tenni a régiről.  Valószínűleg a szerelő még sosem csinált ilyen autót, különben találkozott volna már ezzel a dologgal.

 

Előzmény: bestdriver (19662)
bestdriver Creative Commons License 2023.12.28 0 0 19662

Szasztok! Megakadtam rendesen,ráadásul most parázok is egy kicsit.Mikor megvettem a kocsit egyből beszart AGR-t kellett cserélni és úgy voltam akkor szűrök meg minden hagy menjen. Na de hiába rendeltem meg mindent végezetül a szerelő (kocka német,de amúgy jó fej) az üzemanyagszűrőt a kezembe nyomta hogy ez nem jó meg,nem felűl meg a kimenet bemenet tököm tudja micsoda nem ott van. Gondoltam ok majd nézek másikat. DEEE !!!! Azóta sem találok ilyet még csak ehhez hasonlót se,gondoltam majd otthon megoldódik. Erre most az egyik indításnál kiírja hogy “Kraftstoffmindeststand” am kevés üzemanyagot jelezne holott félig van a tank. Most az jár az eszembe,hogy nem e az üzemanyagszűrő nagyon koszos és az ad falsch jelzést azután egyszer csak megáll. Ráadásul csak márciusban megyünk haza addig meg még belegurul egy 3000 km. Ja és olyan a szűrő mintha fűthető lenne. Szerintetek lehet ezt valamilyenre cserélni?

Zoltán Szijártó Creative Commons License 2023.12.23 0 0 19661

Sziasztok.

 

Tudja valaki hogy az üzemanyag tank szellőztető

szelep hol található 2001 Picasso 1.8 benzinesnèl???

 

Köszi előre is.

Zoltán Szijártó Creative Commons License 2023.12.23 0 0 19660

Sziasztok.

 

Citroen Xsara Picasso 1.8 benzin.

Hibakód p0440.

 

Tudnátok segíteni mi lehet a baj???

 

Köszönöm előre is.

bestdriver Creative Commons License 2023.12.23 0 0 19659

Köszöntem a válaszokat,akkor csak nem én vagyok perverz.

FeZ_ Creative Commons License 2023.12.23 0 0 19658

Legközelebb ne várj ennyit vele ! A régebbi típusokon 60e km a csereperiódus. Most divat az "örök olaj" a gyártóknál, de ez közel sem autóbarát, min. 100e-ként érdemes kicserélni.

 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (19656)
BLaaszloo Creative Commons License 2023.12.22 0 0 19657

Ahogy olvasom, sok ember esküszik rá, hogy a váltóolaj csere után könnyebben mozog a váltókar. Szóval akinek ilyen gondja van, annak filléres a beruházás egy új bowden árához képest. És lehet csak ennyi kell. 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (19656)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.12.20 0 0 19656

250 ezernel csereltettem. Elvben valoban nem irja elo a gyarto.

En is ugy voltam vele, hog nem nagy penz, ennyi kenyeztetest megerdemel egy akkor 20 eves utcai harcos.

Előzmény: bestdriver (19655)
bestdriver Creative Commons License 2023.12.20 0 0 19655

Üdvözlet Mindenki! Cserélt vagy cseréltetett már valaki váltóolajat? Sima mezi manuális váltó,de nem hiszek ebben az élettartamig olaj van benne.220 ezer van benne gondoltam egy szervíz alkalmával azt is be kéne iktatni.

MárRégenTöröltNick Creative Commons License 2023.12.06 0 0 19654

 

Remek!

 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (19651)
Figyelget Creative Commons License 2023.12.06 0 0 19653

Köszönöm  .

Előzmény: FeZ_ (19652)
FeZ_ Creative Commons License 2023.12.06 0 0 19652

Ahogy írták, ha "Grand", akkor az C4 Picasso, az meg egy teljesen más típus és van saját fóruma is. Persze ettől még érdeklődhetsz itt is, de nyilván egy csomó dologban lehet, hogy nem fognak tudni segíteni. 

 

Előzmény: Figyelget (19647)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.12.06 0 0 19651

Köszönöm!

 

Meghalgattattak a fohászaim!

felemeltük a kocsit, megrángattunk mindent, ami kell. Valamennyi felületi sérülés az alján van, de szerkezeti kár az nincs. Ennyiért nem kezdek bele. Lejavítom alulról, ha kienged egy kicsit az idő.

Előzmény: bestdriver (19648)
Figyelget Creative Commons License 2023.12.06 0 0 19650

Köszönöm. 

Előzmény: bestdriver (19649)
bestdriver Creative Commons License 2023.12.05 0 0 19649

Ha azt mondod "Grand" akkor valószínű, hogy C4 ed van nem Xsara Pikacsu. Nem tudom kié milyen, sok mindentől függhet az én pikacsumban, kellemesen csalódtam fűtésileg mert kb 5 perc után érezhető langyosan fúj mínuszban is. 1.6 HDI 2006-ból. A régebbi dieseleimbe bele lehetett fagyni, mert 10-15 percig semmi nem volt, pedig volt Fiat 131,bmw 525,golf, tipo, és hyundai. 

Előzmény: Figyelget (19647)
bestdriver Creative Commons License 2023.12.05 0 0 19648

Húúúú, sok erőt és kitartást. Ez nagyon gáz, főleg ünnepek előtt. Remélem jól végződik az ügyvéd. 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (19646)
Figyelget Creative Commons License 2023.12.04 0 0 19647

Üdv mindenkinek!

Nem oly régen boldog tulajai lettünk egy 2009es benzines grand picassonak. 

Vele kapcsolatban alighanem többször is fogok tanácsért fordulni Hozzátok. Most éppen 2 kérdésem lenne. Az első:

Milyennek kell lenni a fűtésnek benne? Milyen gyorsan kezd meleget adni? (Kicsit lassúnak tűnik a meleg megjelenése. )

A második: a kulcs elemcserekor mindig újratanítást igényel? Vagy van esetleg valamennyi türelmi idő? 

Sanszos, hogy cserés lesz(legalábbis bízom benne, hogy csupán az a gond), mert egyszer-egyszer nem reagált a nyomógomb. 

Köszönöm előre is. 

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.12.02 0 0 19646

Mindent "jol" csinaltam, de nem lesz faklyasmenet. Onkormanyzati ut, az o biztositoja fizet majd, ha fizet. Magaval a balesettel kapcsolatban nincs kerdes es a felelosseggel sem. Rendorseget kihivtam.

Csakhat...

Az auto 22 eves. A biztosito majd varhatoan erteknovekedesnek fogja tekinteni az esetleges uj alkatreszeket.

Aztan meg be kell jelentkezni szervizbe szemlere, hiszen meg nem tudom mi van alul, fel kell emelni a kocsit. A szerviz szakvelemenye is penzbe fog kerulni. Azzal keresem meg az onkormanyzatot, aki nyilvan tovabb kuld a biztositojahoz. Aki semmit nem fog elhinni, ezert be kell mennem a rendorsegre, ahol hivatalos masolatot kell kerni a helyszineles jegyzokonyvebol.

Mindezt karacsony elott, es nem lehet halogatni, mert a karesemeny bejelentesenek is van elevulesi hatarideje.

Szoval eros szopoag lesz ez nekem...

Előzmény: MárRégenTöröltNick (19645)
MárRégenTöröltNick Creative Commons License 2023.12.02 0 0 19645

 

Pff :( Ha mindent jól csináltál, úgy vélem, valamit fizet a biztosító. Úgy vélem.

 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (19644)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.12.01 0 0 19644

Kujva életbe!

 

 

Ma belementem egy beszakadt úttesten lévő lyukba. Kora reggeli félhomály, szakadó eső, nem ve(he)ttem észre. Innen is üdvözlöm azt az autós hölgyet, aki előttem kb fél perccel megsmmisítette ugyanitt a Suzuki Vitarájának első futóművét (+felni+defekt) és kb 150 méterrel odébb leparkolva telefonálgatott és azt urat is, aki az út szélén drukkolt, hogy mikor jön már a következő áldozat (én)! Valahogy csak nekem jutott eszembe azonnal leállítani a forgalmat és hívni a 112-t... Valószínűleg a sok csapadék és a csatorna hibája miatt teljes suélességében alámosódott a burkolat, legalább 1 méterre le lehetett látni.

 

Szerencsére nem fékeztem bele, átmentem "felette" és nem ragadtam bele, de a kocsi alja kapott egy isteneset. Most úgy tűnik a futómű megúszta, legalábbis egy 50 km út alatt nem vettem észre, de a jövő héten viszem szervizbe. Ott fel tudják emelni és felmérni a kárt. Az megmutatja, ha baj van.

 

Átok ül rajtam, két hónapon belül hasonló módon zúztam meg mindkét autóm. A másiknál beparkoltam egy ház elé a magas fűbe. A tulaj nem nyírta a füvet, de nem szerette ha odaparkolnak, ezért kirakott 2 db zsalukövet, ami túlnőtt a fű. Küszöbnek annyi.

gepesz Creative Commons License 2023.12.01 0 0 19643

:-)))

Én már csináltam. Nagy túrabakancs volt rajtam. :-))) A fék is kapott egy  kicsi érintést.

Előzmény: Fasty78 (19642)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!