Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

dixxicsirke 3 napja Creative Commons License 15829

Itt a recept, hogyan nyerték a milliókat

Egy fideszes elmondta az okosságot a másiknak, aki átnézett több milliárdnyi uniós szerződést, és megdöbbent. Tovább »

forrás: Index.hu

Mega Tróger 6 napja Creative Commons License 15828

Ezekkel levelezzen Fazekas László, ez a dolga és ezért fizetjük az adónkból.

Egyébként volt értelme a háborgásnak, mert múlt hét végére változás állt be a helyszínen.

Remélem nem csak egy kampányszerű rendrakás volt, hanem a folyamatot sikerült a helyére rakni. 

Előzmény: janicsaja (15827)
janicsaja 6 napja Creative Commons License 15827

Tisztelt Háborgók!

A közösségi oldal helyett, ajánlom figyelmébe a bérlőknek az alábbi linket:

http://klik.gov.hu/vagyongazdalkodasi-foosztaly

Jobb oldalon található a telefonos elérhetőség is!

Szerintem célra vezetőbb itt reklamálni.

breeakmee 2014.12.08 Creative Commons License 15826

Valóban F.L. úr hozzaszólása a legbotrányosabb az egészben.

Mert KLIK ide KLIK oda ,ilyen jellegu dolgokkal kapcsolatban lehet es kell is az onkormanyzatnal vagy a jegyzonel panaszt tenni.

Sőt ha a varosvezetes egy tagja(foleg egy polg.mester) tudomast szerez barmifele szabalyellenes dologrol akkor szolgalati kotelesege ezt jelenteni.talan ennek hianyaban m3g felelosegre is lehet(ne)vonni.

Kulonben meg en mar meg is irtam az antsz-nek a levelet,ti is irhatjatok!!

Előzmény: Mega Tróger (15824)
+orákulum+ 2014.12.06 Creative Commons License 15825

BOLDOG MIKIT IRSA CITY!

http://www.poet.hu/vers/150126

Mega Tróger 2014.12.05 Creative Commons License 15824

fészbúkról ollózva:

Tisztelt Albertirsa Város Önkormányzata!

Körülbelül 15 éve járok focizni a Tessedik Sámuel Általános Iskola Tornatermébe. Azt megszoktam már, hogy itt-ott szeméthegyek fogadnak, de a mai nap szó szerint a belem majdnem kifordult. Az öltözőben a legdurvább balkáni állapotok vannak. A három mosdó helyből kettő legalább megvan és egynél még hideg vizet is lehet engedni (ez kb. 20 éve is így volt, amikor én jártam az iskolába). A WC-n ajtó nincs, de a vizes helyiség bejáratán sem. A WC csésze törött, a lehúzón zsinór hiányzik, WC papírt meg sem említem. 2,20 m magasról simán sikerült a sárga ott

maradt szúrós szagú folyadékot lehúzni. Egyszerűen érthetetlen, hogy az ifjúságnak ilyen körülmények között kell átöltöznie. Nem csodálkoznék valamiféle komoly járvány elterjedésén sem, mert az a mocsok ami ott van, az elmondhatatlan. ÁNTSZ szerintem simán bezárná!!!
Biztos vagyok, hogy egy tiszta, rendezett öltözőt kevésbé rongálnának meg a fiatalok és létezik vandálbiztos megoldás is!

Továbbá a terem parkettája annyira poros, hogy társaim és én is a mai napon többször elcsúsztunk, annak ellenére, hogy márkás teremcipőben játszunk. Többször előfordult, hogy a teremben minimum 1, de inkább 3 izzó is ki volt égve.

Azért is vagyok felháborodva, mert lassacskán a 1,5 óra terembérletért 7-8.000.- Ft közötti összeget fizetünk ki.

Ha jók az információim, akkor az iskola üzemeltetése a Pest Megyei Önkormányzathoz tartozik,de ettől függetlenül kérem a polgármestert és a képviselőket, hogy nézzék meg az öltözőket és ajánljanak fel kisebb-nagyobb összeget a felújítására. Gondolom, hogy az iskolának nincs pénze a javításokra. 
Jó példát mutatva én elsőnek bedobok a kasszába 10.000.- Ft-ot! Ezt az összeget akár a holnapi napon Norbert Gergely úrnak átadom, akinél mind pénzügyileg, mind szakmailag a legjobb helyen lesz!

A polgármester és képviselők közül aki ismerősöm ajánlom figyelmébe, a többieknek kérem továbbítani.
László FazekasSzőke SzabolcsOdorán LászlóMárton Zátrok Józsefné Sági István Dávid Pálné Lehoczky

Fazekas László reakciója a legdurvább: 

Jogos a felháborodásod.Épp csak a címzés hibás. 2013 január elsejétől ui. a Magyar Állam kinyújtott karjaként a KLIK az iskola fenntartója , s egyben üzemeltetője. Nem mi akartuk , hogy így legyen. Egyébként számos dologban besegítünk , de más helyett mégsem vállalhatunk felújításokat , beruházásokat.

A szükséges pénz megteremtése talán mégis elsősorban a fenntartó felelőssége.

Természetesen a megoldás kérdése eszébe sem jut polgármester úrnak, helyette a felelősség letolása a fő szempont.

Ahelyett, hogy levelet írna, személyesen eljárna az ügyben, végszükség esetén ÁNTSZ, ombudsman stb fordulna, a fő üzenet: nem ő a felelős.

Gratulálok! Hát ki a fene a felelős a helyi általános iskoláért? Ok, hogy van egy fenntartó, de egy polgármesternek vagy megbízottjának legalább hetente végig kell járnia az összes fontos önkormányzati/állami épületet a városban és helyszíni ellenőrzéseket végezni. Különben ez lesz. Ő a felelős, mert ezt nem csinálta meg az elmúlt 2 vagy 20 évben.

Én értem, hogy a gyerekek nem szavaznak és a nyuggerek ajándékcsomagja meg a kisebbség megetetése választások előtt a fő prioritás. A bicska kinyílik a zsebemben.

dixxicsirke 2014.12.02 Creative Commons License 15823

ki(k) volt(ak) az(ok) a nagytudású tervező(k), kivitelező(k), és átvevő(k), aki(k)nek érdeme a Hősök útja ev. temető melletti szakasza?

nonszensz, hogy egy ekkora eső nem folyik le az útról, helyenként mindkét oldalon méteres szélességű, bokáig érő

pocsolyát képezve. gyalog közlekedni katasztrófa. 4 éve még a képviselőjelöltek ígéretei között szerepelt ezen a

szakaszon gyalogút kivitelezése. bár ez most sz.rt se érne, mert a kocsik telibe csapnának a felgyülemlett vízzel

Mega Tróger 2014.12.02 Creative Commons License 15822

1. ez mindig így szokott lenni

2. érdekes, hogy ez választási ígéret volt ennek ellenére - hála Istennek nem jött be

3. Fazekas László sem lobbizott semmit a projekt érdekében - vagy csak én nem láttam az Albertirsai Híradóban? Lehet, hogy én aludtam át, de valószínű inkább, hogy ő...

4. valóban sajnálom, hogy a jelenlegi vezetés nem ígérte meg - én örültem volna neki. Sajnos aknásított területté vált, egy adag csontvázzal a szekrényben - valószínű ezért nem ígérték meg...

Előzmény: Hajnal70 (15821)
Hajnal70 2014.12.02 Creative Commons License 15821

Ha a cikk alapján veszed a 3 éves pereskedést amelynek most októberben vége is lett, akkor valahogy nem az általad felvázolt kép áll össze. Ráadásul ha már vége is a pernek akkor simán bele lehetett volna tenni a jővő 4x5 :) éves tervébe az M4-es csodájának várását.

H.

Előzmény: Mega Tróger (15817)
Mega Tróger 2014.11.30 Creative Commons License 15820

Kármán idézettel kell válaszolnom:

"A féltudósság veszedelmesebb a csupa tiszta ostobaságnál. A makacs és megátalkodott szív, a negédes magamegbízás az ilyeneknél fészkelte meg magát (...) A féltudósságnak lehet tulajdonítani, hogy a nemzeti literatúrába félrevezető ösvényeken járunk. "

Én is összeraktam a két különböző gondolatot. Fajin lett.  Ha rajtatok múlik, a "(...)" a szövegből 20 év múlva teljesen el fog tűnni  :-) 

Előzmény: breeakmee (15818)
dixxicsirke 2014.11.30 Creative Commons License 15819

valóban a tartalma

amit alkalmaztak az előző balos országvezetésre, és már a jelenlegire is

valószínűleg az összes politikusra érvényes, a kis- és a nagyszínpadon is, pártállástól függetlenül ;)

Előzmény: breeakmee (15818)
breeakmee 2014.11.30 Creative Commons License 15818

Köszönöm, ismerem a történetét az "idézetnek"..

Legtöbbször egy idézetnél nem a "szerző" kiléte a fontos, hanem az idézet tartalma,mint ahogy ebben az esetben is..

Előzmény: dixxicsirke (15812)
Mega Tróger 2014.11.28 Creative Commons License 15817

Megtaláltam a 2008-as madáretetést a témában:

http://palyazat.gov.hu/unios_penzbol_lesz_teljes_a_4_es_ut_rekonstrukcioja_pest_megyeben

Ezek a mostani polgármester nagy barátai voltak - érdemes az évszámokat is nézni :( 

Összesen csaknem 47 milliárd forintos, nagyobbrészt európai uniós támogatással 2011-re befejeződhet a 4-es főút Pest megyei szakaszának teljes rekonstrukciója.

A Monor–Pilis elkerülő szakasz megépítésének, az elkerülő út Pilis felőli végétől egy 5 kilométeres szakasz, valamint a főút Ceglédbercel és Cegléd közötti 9 kilométeres szakasza négynyomúsításának támogatásáról a napokban döntött a kormány. Ha a beruházásra az Európai Bizottság is rábólint, 2009 nyarán elkezdődhetnek a munkálatok.

Elsősorban Üllő, Gyömrő, Péteri, Monor, Gomba, Bénye, Pilis, Albertirsa, Ceglédbercel és Cegléd – és persze a keleti országrész – lakóinak az életét és közlekedését teszi könnyebbé és biztonságosabbá a 46,7 milliárdos beruházás, amellyel 2011-re végre befejeződik a nagy forgalmú 4-es főút Pest megyei szakaszának teljes rekonstrukciója.

Előzmény: Mega Tróger (15816)
Mega Tróger 2014.11.28 Creative Commons License 15816

Ez az a projekt amire a MaSzoP esküdött meg, hogy 2010-re készen lesz?

Előzmény: Hajnal70 (15815)
Hajnal70 2014.11.28 Creative Commons License 15815

A nagy beruházások linkje.

Hajnal70 2014.11.28 Creative Commons License 15814

Üdv!

Kerestem, de nem leltem 2020-ig azt a beruházást mely az M4-est Üllőtől Ceglédig vinné.. Gyanítom, hogy ez időpont után kell majd keresni a kamion elkerülő út megépülési projektet is.

Na majd akkor tessék ezzel kampányolni.

Hajnal

Jut is eszembe : Valaki tudna nekem egy statisztikát arról, hogy a szintén kampány téma "életveszélyes" sarkon, hány baleset történt az elmúlt 10 évben?

Köszke!

JaszberenyiTamas 2014.11.25 Creative Commons License 15813
dixxicsirke 2014.11.24 Creative Commons License 15812
breeakmee 2014.11.23 Creative Commons License 15811

"Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt megérdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakán, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi. De ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba. Akkor az a nemzet aljas vagy műveletlen.” 

Nem is kell különösebb kommentár ehhez az idézethez egy az egyben albertirsáról (is) szól.

Mert megy a hazudozás(4évente a programban szerepel a strandfürdő korszerűsítése), és a megtévesztés (választások előtti csekély,de látványos városszépítési ,"fejlesztési dolgok mellékesen eu pénzből..)

választások utáni 4 évben pedig az önigazoló, öndicsőítő szónoklatok,írások.

Változatlanul ez megy már nagyon sok éve, és ha az emberek nem veszik észre hogy hoppá, megint meg lettek vezetve (megint csak üres választási szöveg volt a strand fejlesztése mert semmi nem változott)és ugyanarra szavaznak akkor hát tényleg csak ennyi:megérdemeljük.

Kár itt tényleg politizálni, mert valaki vagy a realitás talaján él vagy soha nem fog azon élni-arra tévedni.

Előzmény: Mega Tróger (15808)
Mega Tróger 2014.11.22 Creative Commons License 15810

Kicsit pozitív is legyek - elmúlt 12 évben egy dolog biztos volt, ami dícséretet érdemel: a parkoló az állomásnál. Drága volt, de utólag azt mondom, hogy megérte.

Előzmény: Mega Tróger (15808)
Mega Tróger 2014.11.21 Creative Commons License 15809

Egyébként meg üdv a fedélzeten. Te hogy látod az elmúlt 12 évet?

Előzmény: _csoni__ (15807)
Mega Tróger 2014.11.21 Creative Commons License 15808

12 éve még szingliként nyomtam és a rózsaszín idealista kis világban éltem.

Azóta lett családom, lett befektetésem a City-ben, és van miért aggódni.

Közben megsérült az az alapjogom, amit csak angolul tudok definiálni:

"You have right not to know" - és olyan dolgokat is megtudtam, ami fájdalmas, és talán jobb is lenne, ha nem tudnék ezekről.

12 éve Albertirsa egy mikrorégió központja volt. Most a kisebb falvak is leszorítottak minket. Az elmúlt 12 évben ígértek nekünk még egy sportcsarnokot, városházát, strandfejlesztést - hazudtak magyarul.

Lett helyette a strandnál egy sportpályánk, és egy Tesco - mindkettő talán jogszerűen, de például az én erkölcsi értékeimnek abszolut nem megfelelően.

Lett új kormány, lett új formája az eljárásrendeknek. Albertirsa nem tud alkalmazkodni hozzá. Itt még a régimódi diktatúrából megmaradt reflexek vannak.

Sok fiatal nem bírja ezt, le is lépett. Én kinyitom a számat. Ha nem lesz eredménye, én is lelépek. Aztán értelmes fiatalok nélkül majd visíthatnak a nyugdíjasok hogy mivé lett a falu. Azzá amivé tették.

Akkor még összevetve 80 %-ban elégedett voltam a helyi dolgokkal. Most úgy mondom, hogy 80 %-ban abszolut elégedetlen vagyok.

No ez az én 12 évem Albertirsa szemszögéből.

Előzmény: _csoni__ (15807)
_csoni__ 2014.11.21 Creative Commons License 15807

Hát nagyon régen jártam ezen a fórumon, (kb. 10 éve), de ez tényleg döbbenetes hogy mennyit változott a téma és a hangnem!

Akkor még annyira jó kis közösség volt itt, pörögtek a hozzászólások főleg helyi témákkal kapcsolatban, jó volt szinte minden nap "becsekkolni" és beszélgetni a lakótársakkal.

Javaslom minden mostanában ide írogatónak hogy ha van idejük menjenek vissza időben és hasonlítsák össze az akkori tartalmakat a mostaniakkal. Ennyit változott volna a világ? Az elmúlt éveket visszanézve itt csak demagógiával, egymás mocskolásával, lejáratásával találkozok. Tényleg nincs jobb dolgotok? Miért nem lehet építő jellegű vitát folytatni itt? Mire jó ez?

Mint vitaindító kiváncsian várom a véleményeteket ezzel kapcsolatban!

Előzmény: dixxicsirke (15797)
dixxicsirke 2014.11.19 Creative Commons License 15806

vajon t. önk. csatlakozik ehhez?

http://ezaminimum.hu/onkormanyzat/

dixxicsirke 2014.11.17 Creative Commons License 15805

nicsak, ehhez a szomszédok hogy állnak :)

"a Pest megyei, 5300 fős Tápiószentmártonban, ahol olvasónk szerint 1990 óta hagyomány, hogy sem a képviselők, sem az alpolgármester nem kap tiszteletdíjat"

Előzmény: Hajnal70 (15804)
Hajnal70 2014.11.17 Creative Commons License 15804
Mega Tróger 2014.11.16 Creative Commons License 15803

Természetesen a mi képviselőink olyan jók, hogy már az indulás napján a maximálisra állítják be saját fizetésüket, tiszteletdíjukat.

Ez azért is jó, mert ezután a teljesítményben már a minimum alatti szint is elég.

Előzmény: dixxicsirke (15801)
dixxicsirke 2014.11.15 Creative Commons License 15802

"A helyhatóságba vetett közbizalmat befolyásolhatja egy nem kellően átgondolt szabályozás."

Előzmény: dixxicsirke (15801)
dixxicsirke 2014.11.15 Creative Commons License 15801

kisfalunkban ez hogy is van? biztos más is kíváncsi lenne rá

Kedves képviselő, mennyi pénzt szeretne?

Nincs többé plafon, az önkormányzati képviselők teljesen szabad kezet kaptak, mekkora fizetést szavaznak meg saját maguknak. 80 százalélos emelés itt, ingyenebéd ott. Körülnéztünk, hol meddig merészkedtek. A legmohóbbakat kerestük. Tovább »

forrás: Index.hu

Mega Tróger 2014.11.12 Creative Commons License 15800

Mennyit költünk évente az albertirsa.hu honlapra?

Mert hogy nincs aktualizálva az egyértelmű...

képviselők, elérhetőségük, alpolgármester stb...

azt már megszoktuk, hogy silány és színvonaltalan az egész, de legalább lenne aktuális :(