Keresés

Részletes keresés

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2023.02.10 0 0 5293

No jól van, nem haragszok rád, majd inkább kezelésbe veszlek ♥

Előzmény: érdeklődő+ (5292)
érdeklődő+ Creative Commons License 2023.02.10 0 1 5292

Amit gondolok, leírtam. Káros szerekkel, tablettákkal meg nem élek. 

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2023.02.09 0 0 5291

Tablettára alkoholt ittál, vagy mi bajod van ?

Előzmény: érdeklődő+ (5290)
érdeklődő+ Creative Commons License 2023.02.09 -1 0 5290

Eleve röhejes, ha valaki bölcsnek nevezi magát. Kilóg a lóláb, hogy pont annak a hiányát akarod kompenzálni, amit hangsúlyozol. 🤷‍♀️ Szóval akkor te szoktál mínuszolni. 😀 

Lehetnél egy szerethető vén bolond is, nem kötelező okoskodni, trollkodni. És akkor egyszer még talán bölccsé is válhatnál.

érdeklődő+ Creative Commons License 2023.02.06 -1 0 5289

Ha letiltom, miért akar velem kommunikálni a szétszórt elméjű bácsika? 😂 

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2023.02.05 0 0 5288

Én is egyedül lakom, de a civil ruhás rendőrök naponta figyelnek úgy, hogy mindjárt kitakarítanak utánam . 

 

 

Nyilván sokféle ok vezet odáig, hogy valaki elmebeteggé váljon.

Az orvosok sem tudják igazán, hogy mi az elmebetegség . Olyanok mint a kuruzslók: rámondanak egy szakszerűnek hangzó jelzőt, aztán bezárják egy ketrecbe, aztán jön a napi rutin meg a "szedálás" . 

 

 

 

magad, és a viszonylag kényelmes jólétedből

volt jólét, már elpolitizálták

 

 

 

abba, te kibírtad volna-e?

Sokan nem bírták ki . Sok szerencsétlenről nem is olvasunk, nem is tudunk . 

 

 

Hogy milyen borzasztó törékeny az emberi létezés

 

sz.rzsák

 

 

 

Főleg, ha nem állnak a rendelkezésére olyan eszközök, amelyekkel ezt kezelni tudná.

Tulajdonképen vannak ilyen módszerek, csak az a baj velük, hogy 1 db elmebeteggel 10 diplomás orvosnak kellene foglalkozni, helyette 100 db beteggel 1 db diplomás foglakozik ! 

 

 

 

 

Előzmény: érdeklődő+ (5287)
érdeklődő+ Creative Commons License 2023.01.28 0 0 5287

https://hvg.hu/elet/20230127_Harom_es_fel_evig_fekudt_holtan_egy_no_a_lakasaban_mire_eszrevettek

https://www.google.com/search?q=laura+winham&client=firefox-b-d&sxsrf=AJOqlzX73JUPlFVvUjqs_-DXyQcrlmODYA:1674889513307&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjy6unT2en8AhVLl4sKHYc0AgMQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1366&bih=615&dpr=1

 

A kérdés, ami leginkább felmerül bennem, ahogy olvasom ezt a cikket és nézem ennek a fiatal nőnek az arcát, hogy vajon mennyi abúzust, traumát kellett elviselnie élete során. (már az arca, de az egész feje mennyire aszimmetrikus, vajon valamilyen genetikai, magzati vagy születés környéki rendellenesség, az anya szerhasználata magzati korban, esetleg műhiba miatt?) Mert a legtöbb esetben pusztán arról van szó, hogy magára hagy embereket a társadalom, a saját családjuk. Ezalatt nem feltétlenül csak azt értem, hogy évekig nem fedezik föl valakinek a halálát. Hanem, hogy nem látják őt valójában, nincs része valódi emberi kapcsolódásokban.

Nyilván sokféle ok vezet odáig, hogy valaki elmebeteggé váljon. De nagyon sokszor fel lehet fedezni olyan abúzust, traumákat, elhanyagolást, amelyek természetes következménye az, hogy évek alatt valaki belesodródik egy ilyen állapotba. Te, aki egészségesnek tartod magad, és a viszonylag kényelmes jólétedből lekezelően megítéled ezeket az embereket, belegondoltál már abba, te kibírtad volna-e? Akár te is lehettél volna. Hogy milyen borzasztó törékeny az emberi létezés, és ha sokáig üt valakit az élet,  nagy az esélye rá, hogy vagy durván személyiségzavaros lesz vagy elmebeteg. Főleg, ha nem állnak a rendelkezésére olyan eszközök, amelyekkel ezt kezelni tudná.

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2022.07.24 0 0 5286

Az egyik barátom skizofrén volt .  Parasztok avval szórakoztak, hogy piszkálják . Egyszer aztán, minden ok nélkül, ugyanis épen nem piszkálták, az egyik parasztot úgy elrakta, hogy kórházba került, és most rokkant . A skizofrén barátomat meg a bíróság - azért mert ő skizofrén volt - nem csukták börtönbe,  hanem csak beutalták a pszichiátriára . 

 

Ott a pszichiátrián pedig egy igazán csinos pszichológusnő kezelte, a pszichológusnő igyekezet elnyerni a bizalmát, ...stb .

Végül is 4 hónap múlva kiengedték, és antidebresziáns tablettát kellett szedni, mert a csinos pszichológusnő szerint szomorú volt csak ő valami szakifelyezést emlegettet helyette, e antidebresziáns tabletta miatt sokat röhögcsélt magában a skizofrén barátom, ellenben a paraszttal akit megvert .

 

Tehát ne piszkáld se a veszett kutyákat és se s skizofréneket !

Előzmény: Márta Valentinyi (5283)
Ropass Creative Commons License 2022.06.08 0 0 5285

A ketogén diéta alkalmazása a pszichiátriában, történtek és történnek tanulmányok a skizofréniával kapcsolatban is, jó eredményekkel:

https://www.youtube.com/watch?v=BUtwr_6sFw4

mcm2015 Creative Commons License 2022.06.06 0 0 5284

2 hsz-sal VETERÁN felhasználó? Na ilyet is ritkán látni... :-)

Előzmény: Márta Valentinyi (5283)
Márta Valentinyi Creative Commons License 2022.06.04 0 0 5283

Még annyit, hogy nem mindenhol bántják a skizókat, az én pszichiáterem nagyon rendes, és az ápolók is. Igaz, h vidéki vagyok.

Márta Valentinyi Creative Commons License 2022.06.04 0 0 5282

Sziasztok, visszatértem. A személyes weboldalam épp nem elérhető, de addig itt tudtok regisztrálni:

 

http://vm.billieeilish.hu

Okos Árnyék Creative Commons License 2022.05.12 0 0 5281

A Rózsaszín Párduc újra lecsap

https://videa.hu/videok/film-animacio/a-rozsaszin-parduc-ujra-lecsap-vigjatek-5Fq2G5muivaz9Zt3

 

jelenetek a filiházból

Okos Árnyék Creative Commons License 2022.04.28 0 0 5280

Vannak kicsit skizofrének, és vannak nagyon skizofrének !

A kicsit skizofrének még nagyon kiabálnak, a nagyon skizofrének meg már nem nagyon kiabálnak !

 

Töltsetek ide be már valamilyen nem OFF képet, esetleg videót  !

 

Okos Árnyék Creative Commons License 2022.04.21 0 0 5279

Nagyon ajánlom, hogy ne igyál, ne dohányoz, ne drogoz, ne gyógyszerezd magad, ne hajszold túl magad, meg ilyesmi !

 

Előzmény: nemvagyokbeteg (5277)
Okos Árnyék Creative Commons License 2022.04.21 0 0 5278

Segíts magadon, és a "rendőrség" is megsegít !

Előzmény: nemvagyokbeteg (5276)
nemvagyokbeteg Creative Commons License 2022.04.18 0 0 5277

Ja, egyébként "hasonló" problémákkal küzdők weboldalai:

https://madinhungary.org

https://www.bura.hu

https://valentinyimarta.hu

 

Ezeken a helyeken kaphattok sorstársi támogatást, megértést... (Ha segítséget túl sokat nem is, mivel nem rendőrség egyik sem...)

De legalább el lehet dumálni a jelen lévőkkel... :-)

Aztán mit lehet tudni, hátha van megoldás 1-2 dologra...

nemvagyokbeteg Creative Commons License 2022.04.18 0 0 5276

Érzékenyítés? Tolerancia? Nevetséges az egész. Mivel a skizofrén általában kisebb bérházakban vérel vagy vesz lakást, az alacsony jövedelme, problémái miatt, a környék panelprolijai általában kiszemelik maguknak, és minden esetben elkezdik a gangstalkinget a skizofrén sérelmére. A rendőrség nem tesz semmit, ha feljelentést teszel, te vagy a téveszmés. Ki van ez találva. Aztán a környezete általában addig b@sztatja, sanyargatja az áldozatát, ameddig otthonba nem kényszeríti. Ennyi kb. a magyar társadalom össz-tolerancia szintje. Az áldozatot cuccolják, meglopják, megfigyelik, bejárnak a lakásába, és a rendőrség széttárja a karját, hogy "az illető téveszmés". Bizony, így megy ez a mai kor Magyarországán, de általában mindenhol a világon, ahogy tudom. Hiába ölnek milliárdokat az érzékenyítésbe és osztogatnak Antistigma-díjakat a pszichiáterek, az esetek nap mint nap megtörténnek, és tömegesen.

nemvagyokbeteg Creative Commons License 2022.04.18 0 0 5275

Sajnos, a rendőrség semennyire sem együttműködő. Minden úgynevezett "skizofrénnel" hasonló dolgokat művel a környezete, ha kint él a társadalomban.

lila11112 Creative Commons License 2020.09.08 0 0 5274

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni ebben az esetben mit lehet tenni?

Egy skizofrénia miatt kezelttől lopnak, és az egyik vele együtt lakó idős személytől is.

A skizofrénia miatt kezeltről a családja azt gondolja, hogy másik személyisége tünteti el holmijait, a vele együttlakóról azt, hogy demens. A skizofréniát összetévesztik a tudathasadással és nem hiszik el, hogy nem ugyanaz.
A lakásnak több tulajdonosa van. Sok albérlő, alkalmi ismerős kulcsot is kapott, sokszor egyedül is hagyták őket a lakásban. Ezek nagyon a skizofrénia miatt kezeltre akarják fogni a lopásokat.

A szomszéd tudja igazolni, hogy bejárnak lopni éjjel vagy amikor nincsenek otthon.

Mindegyik személy akivel együtt lakik tapasztalta, hogy éjjel kulccsal jár be ismeretlen személy, amit a szomszéd is tapasztalt.

Láttak is egy személyt, aki kulccsal ment ki és elfutott, amikor felkeltek megnézni, hogy ki járkál a lakásban.

Pár alkalommal kiderült, hogy egy rokon lopott, viszont másik városban lakik, és igazoltan ott is tartózkodott ezekben az időpontokban.
A környezetében az a vélemény, hogy a holmijai eltűnését is képzeli. A "másik személyiség tüntette el" a válasz a lopásokra.
Egyik esetben akkor loptak a lakásból, amikor külföldön tartózkodott, de azt is az illetőre (illetve a másik személyiségére) fogták.
Legutóbb arany ékszerei tűntek el, de készpénzt pénztárcával, műszaki cikkeket, ruhákat, mindent visznek. Bankkártyáról is leszedtek már jelentős összeget.

Pénzügyileg és egészségileg tönkrement a lopások miatt.

Feljelentést nem fogadják el, mert mentális beteg nem tehet feljelentést.

 

ovisista2b Creative Commons License 2020.07.09 0 0 5273

Szia Adrienn! Köszöntelek azzal is, hogy ha fogadhatod Bocsánat-Kérésem azért a mulasztásáért, hogy csak most Kérdem, hogy vajon Én is Segíthetek-e kibogodzgatni a Gordiusz-i Csomót, hogy vajon Szeresd-e még akit eddig?!? -- vagy inkább úgy Segítesz Neki ha netán nem nagyon forszírozod tovább Vele a hazug látszatok lidércnyomásait?!?

 

Tehát ne haragudgyj Kérlek hogy ilyen sokára reagáltam csak! Minden Jókat és mindég és hajrá Előre a Gyógyulandokba!

Előzmény: Adrienn2389 (5272)
Adrienn2389 Creative Commons License 2020.06.30 0 0 5272

Sziasztok, az en parom titkolta előlem a betgséget,kepes volt kitalalni hogy a partfogojahoz jar mert bortonben ült es ezert nem dolgozhat, közben a felügyelőjéhez járt. Mindig hazudott valamit miert nem dolgozik, Neha furcsa volt hogy napokig csak aludt, Havonta szakitott mert azt hitte megcsalom, rendszeresen ellenőrízett es mindig visszamentem hozza mert szerettem. Most 1 hete megint agressziv volt, es allitotta megcsalom. Majd jott egy rosszullet, hallucinalt es parbeszedet folytatott. Ekkor hivtam fel az anyukajat hogy felek mert valami nem stimmel a fiaval. Ekkor jott a felügyelője aki a pszichiater, es arra kert hogy pakoljak el anyukamhiz, ez a kapcsolat nem mukodik, es higy nem hagyom lenyugodni, mert zavarom. A lakaskulcsot is vissza kellett adjam masnap mert hivott a pasichiater hogy fel, hogy bemegyek a lakasara. irtam neki 4 napja , megkerdeztem hogy van, erre valaszolt hogy meg mindig szarul,es hogy nagyon vigyazton magara meg, hogy nagyon szeretem, es hamarosan ujra latjuk egymast. 3 nap mulva valaszolt, hogy en is vigyazzak magamra es hogy szeret. Irram neki vissza, azt csak elolvast es megint nem valaszol mar 2 napja. a pszichatere olyan mintha nem engedne ezt a kapcsolatot. Nagyon bele vagyok betegedve. Szerintetek ha kijön belőle most a gyogyszerekkel folytathatjuk, vagy fog meg keresni? Meddig tart egy ilyen epizod?

ovisista2b Creative Commons License 2019.11.28 0 0 5271

Szia Kedves Üdülő-Hely-i a Tengernél! Én inkább csak Bolár-i vagyok olykor le-leruccanva!

 

Szóval Bocsánatod Kérem először is, hogy csak ilyen nagy sokára reagálok, pedig talán "ügyeletben" is Lehetek mindig, csak most -- ha Mentség! -- inszomniában szenvedek épp már vagy 50 napja szinte csak kétnaponként Tudva aludni és ezért bár Láttam beJegyzésed, sajnos mégsem Jeleztem vissza azonnal, mert a fáradtságtól nagyon Indiszponált is voltam -- mára virradóra ugyan szintén kora hajnalban egy pár órára felébredtem, de aztán valahogyan visszagyötörve Magam az aluvásba összesen majdnem 8 órát Pihenhettem Álmodva is kissé! -- nos pár Válasz-Kérdődés eddigre kissé körvonalazódhatott és így leküzdve a nehézségeket Firtatnám Kíváncsikán, hogy mi okokból kerültél ide?!?

 

Éríntett vagy-e Személyesen, azaz Te is Paranoid Skizofrén vagy?!? Vagy esetleg csak család-tag, illetve Barátaid közül van-e Elme-beteg?!?

 

És mivel nagyon Értelmesen szóltál hozzá, hát aligha Kritizálhatlak azzal, hoy nem elég Bőségesen és Plasztikusan Fejtetted ki megLátásaid, mivel talán épp a "hiányt" generálva Lehetsz Kíváncsika hogy Kinek mik is Juthatnak Eszébe Közlésedtől?!? Nagyon Örülnék neki, ha Alaposabban is Értekezhetnénk Mindőnk üdvére is meg pláne, hogy mely Sajátságok is Jellemeznek, hogy Próbálsz Kinek-Kinek Segíteni?!? A betegeknek azzal, hogy Konzultálsz, míg a hozzáTartozóknak meg azzal méginkább, hogy minél több és minőségibb Infókájuk Lehessen, illetve az Ko-Egzisztencia is simábban menjen a betegek és a kevésbé betegek közt!

 

Hálásan Köszönve mindenképp Jelzésedet, akkor Szeretettel várjuk, ha még idenéznél és Késztetett Lehetnél további Válasz-Kérdődésekre! Minden Jókat addig is mindég! Hajrá Előre a Gyógyulandokba!

Előzmény: Tucepi (5270)
Tucepi Creative Commons License 2019.11.26 0 0 5270

A Skizofrén betegek egy jelentősebb része teljesen veszélytelen családjára, barátaira és a társadalomra. Náluk általában a tünetek a kiesett idő, a test és a lélek közötti fal, a gondolatok kezelhetetlensége, az álmatlanság, a rossz közérzet és a beteges menekülés valamitől.

Kisebb hányaduk azonban és az a súlyosabb tünet, ártó szándékkal éli meg napjait és potenciálisan veszélyes mindenkire. Az ilyen betegek hangokat hallanak, hallucinálnak, cselekvéseiket képtelenek kordában tartani és teljesen beszámíthatatlanok. Gyakorta követnek el súlyos bűncselekményeket valamilyen hang utasítására és ez nem ritkán tragédiába is torkollik. 

ovisista2b Creative Commons License 2019.10.16 0 0 5269

Üdv és Üdvözülendés az Üdvlészletekkel! Minden Jókat Előre is és mindég!

 

Hát nem épp Kedves Hidvégi Brigitta, Köszöntöm Önt ugyan, mert Tetszett Jelezni, hogy Tenne a stigmatizációk ellenében és több Felületen is Bizonykodhatott, hogy Igyekszik Objektíven és megLehetős Ambiciókkal Szorgalmazhatni, hogy a társadalmi túltagoltságot is némiképp megElőzné a netáni lavinázódásával csökkenteni, így mindenképp „megÉrhet egy misét” úgy mondd Foglalkozzunk a Kérdésekkel, amiket ha nem is a betegeknek Irányzott közvetlen, de ha valameiykük elég paranoid ahhoz, hogy úgy mond akár Magára is vegye – mármint a megSzólítást és a Kérést, hogy Konzultálhasson! –, nos akkor mivel a betegek is – ha nem Fogjuk fel Szigorúan csak az Invitálást „Csevegni” a Problémákról, hogy Kiket hogyan is Érínt betegekkel Éríntkezni, ha akarja ha nem! –, szóval, mivel a betegeknek is halmaza a többi beteg és azok is akik még nem Diagnosztizálódhatott tébolykállatkodók, így merészelek Bátorkodni megNyilvánulni Ön Felé, holott Ön nem Kérlelt, azaz nem Követelte ki se, hogy Pisti Tessék Felőled is megVilágítani az izét, ugye?!?

 

Ne haragudgyjon Kérem, ha netán Magyarázgatásaim közepette, ha kissé „kritikus él” is volna abban a Tekintetben, hogy fájlalom, hogy a Másik, talán nem a nagyobb Halmazát hanyagolni Tetszett a Kutakodásoknak, azaz az Index Skizofrénia – Terápiás topikját mellőzni Tetszett és olybá Tűnhet sajnos oktondikán, hogy csak „vadoni” betegek volnának és Hozzá Tartozóik csak szenvedhetnének Velük sajnos!

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152716966&t=9082461

 

DE Szerencsére Kapcsoltunk úgy mondd és ide is Foglalhatjuk a Korrekciókás izét is, ugye?!?

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?la=151227900&t=9214125

 

Szóval akkor Induljunk ki abból, hogy nem vagyok közvetlen „kompetens” annak Firtatásában, hogy milyen is a betegek mellett Kivül-Levőnek Lenni?!?

 

Mert mért is nem?!?

 

Mivel Magam is beteg vagyok, de talán nem annyira úgy mondd „kivül-belül”, ugye?!?

 

Beteg-”társaim” tehát kétfélék, ha felvesszük Tételező „Dichotómáink”, azaz vannak Diagnosztizálódhatottak és vannak sajnos egyelőre még nem nagyon azok!

 

Ám a még nem Diagnosztizálódhatottak tömegei vannak zömiben, túl-súlyban, Bolsevistán, Igaz?!?

 

Illetve vannak még „defektesebbek” is, akiken egyelőre a pillanatnyi Tudomány és Terápiás-Műszet Művelkedéseivel sem Lehet Segíteni Komplett Gyógyulással! Viszont sokat Javíthatni Náluk legalább a betegség netáni elhatalmasodását preveniáló Gyógyszer-zaba, illetve Mentál Higiénés Tevékenységebn is Tisztálkodó Tisztázgatások soka, Igaz?!?

 

Apropos! Itt Tetszik egyáltalában még Lehetni?!? Vagy csak a reklám-hadgyjárat volt a „cél” és csak célozgatni Próbált, hogy akinek Tetszik interjúzni, hogy akkor azok csak rajta, dömpingen?!?

Előzmény: HBrigi88 (5268)
HBrigi88 Creative Commons License 2019.10.15 0 0 5268

Kedves fórumozók!

 

Egy cikksorozatot írok az nlc.hu-ra, ami mentális problémával küszködők családtagjaival/párjával/gyerekével/barátaival vagy más, az illetőhöz közel álló személlyel/személyekkel készült interjúkból állna. A témát azért tartom fontosnak, mert szeretnék ezzel segíteni azoknak, akik ebben a cipőben járnak, illetve azt is szeretném, hogy az emberek általánosságban többet tudjanak meg a pszichés zavarokról, és ne stigmatizálják azokat, akik mentális problémáktól szenvednek.

 

A következő kórképekkel rendelkező emberek hozzátartozóit keresném: depresszió, borderline, skizofrénia, paranoid zavar, pánikbetegség, poszttraumás stressz betegség, kényszerbetegség, generalizált szorongás, anorexia és bulimia (tudom, hogy sokszor ezek közül egyszerre több is fennáll). A cikkben természetesen lehet teljesen anonim módon szerepelni.

 

Ha úgy érzed, szívesen segítenél nekem, kérlek, írj egy e-mailt a hbrigitta88@gmail.com-ra. Előre is nagyon köszönöm, és további szép napot kívánok!

 

Hidvégi Brigi

ovisista2b Creative Commons License 2019.04.29 0 1 5267

Szia Kedvesnek nem éppen titulálható talicska.hu! Minden Jókat Előre is és mindég!

 

Nagyon Szeretnélek elégíthetni, hogy rájöhess mikor hallucinálsz, ha Jól Értjük, hogy meg vagy hasonulódva és kétségeid vannak, hogy az Észlelésed helyes-e vagy sem?!?

 

De miből Gondolod, hogy itten minden happy?!? Ezt hallucinálod és ehhez képest van az az érzésed, hogy mégsem, mégsem minden Boldogságos és nem csak itt?!?

 

És ennyire szimplácska Vágyad, hogy betegek mondgyják meg neked, hogy halllucinálódsz-e Bennünket éppen, vagy se?!?

 

Mért Gondolod, hogy idesercintesz kubikusként, mintha kocsmában volnál és mindenki csak azt lesné, hogy mik az óhaj-sóhajaid és tüsténkedve elégítgetésbe is hajszolnánk Magunk?!?

 

Kissé pökhedi vagy, vagy nem?!?

 

De ne csak megsértődgyj netán, hanem valahogyan Körülményezd is, hogy ha már Segítséget Kérsz Tőlünk, hogy akkor vajon milyen is Lehetne az adekvát SEgítség?!?

 

Mit Kutakodtál már ki eddig?!?

Előzmény: talicska.hu (5266)
talicska.hu Creative Commons License 2019.04.29 0 0 5266

Sziasztok!

 

Látom, minden hepi. Csak annyi érdekel, hogyan lehet rájönni a hallucinációra.

ovisista2b Creative Commons License 2019.01.27 0 0 5265

Sziasztok! Minden Jókat Előre is és mindég!

 

Mi Történt, hogy ha ugyan hónapok óta még egyelőre nem is, de már hosszú ideje nem vagytok?!?

ovisista2b Creative Commons License 2019.01.01 0 0 5264

Szia Kedves Smancs! Boldog Új Éveket Neked is és minden Jókat mindég!

Előzmény: Smancs (5263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!