Keresés

Részletes keresés

M.Sanyi Creative Commons License 2011.09.11 0 0 19847

Köszi a válaszokat, de a kérdés igazából az volt, hogy kötelező-e a kocsiban tartani. Én mondjuk évente kétszer hagyom el a várost, van aki sosem megy ki a saját kocsijával.

Eddig nem találtam olyat, hogy kötelező tartozék/ felszerelés lenne...

BoGar Creative Commons License 2011.09.11 0 0 19846

Az, hogy kirakta az indexet a másik meg látja, nem jelent semmit! Ha ő megy neki a másiknak oldalról, nincs az a rendőr szerintem, aki úgy ítélne, hogy a nőnek, a sávváltónak van igaza. A rendőr azt fogja mondani, hogy nem elég körültekintően váltott sávot. Hiába erőlködsz itt nekem, vannak a szabályok, és ha balesetet okozol, akkor ezeket a szabályokat fogják nagyrészt nézni, nem azt, hogy hát hátulról látta, akkor miért nem engedte be. Nem köteles beengedni, a másiknak kötelessége megvárnia, míg beengedik, ha sor van. Féktávon kívül bemehet elé. Amit te mondas az a bepofátlankodás tipikus esete.

Előzmény: nopánick (19836)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.09.11 0 0 19845

Ha félig idézel valamit, félrevezeted a népeket

 

(6) A kerékpárt éjszaka és korlátozott látási viszonyok között a külön jogszabályban meghatározott lámpákkal kell kivilágítani és a kerékpárt hajtó személynek – lakott területen kívül – fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie.

 

Azaz csak akkor kell mellény, ha éjszaka, korlátozott látási viszony, és lakott területen kivül vagy.

 

Kivilágított lakott területen, avagy nappal kívül, a kerékpárosnak meg a biciGlisnek:-) nem kell. Be is baszna nappali 30 fokos melegben abban a műanyag szarban tekerni.

Előzmény: nopánick (19844)
nopánick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 19844
Előzmény: Törölt nick (19843)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.09.11 0 0 19842

Hja, igen, csak éppen sztoriban voltam és telefonról nem olyan egyszerű...

 

Azon ment a vita, hogy autóban, pontosabban egy kisárúszállítóban lakteren belül kötelező-e a láthatósági mellény. Főnökömet heti rendszerességgel húzza le a kerületi rendőr. Ha véletlenül van menetlevél írva, akkor talál mást. Legutóbb a mellény hiánya volt a bibi. Én kapásból rávágtam, hogy megszívta, mert az lakott területen kívül kell, ha kiszáll az autóból, de nagyon mondták, hogy hülye vagyok hozzá, így aztán lehet még sincs igazam.  :))

Előzmény: Macika (19827)
nopánick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 19841

...és meglátásom szerint éppen ez az enyhe fékre/kormányra kényszeríthetőség, az ami

ügyesen biztosítja, hogy a tervezett manőver ne húzodjon el a végteleneségig!

 

Mert, nem teszi lehetővé az elsőbbséggel való visszaélést...

 

Hisz az elsőbbség végül is arról szól, hogy két jármű akar egy időben, egy helyen lenni.

...és valamilyen módon a sorrendről dönteni kell.

 

A döntési szabály, pedig az lett, hogy

AKI MÁR CSAK hirtelen fékkel/kormánnyal tudná az

ütközést elkerülni... az mehet az adott helyre előbb!

 

...és itt a HIRTELEN az nagyon fontos részlet!

Ez ad módot elhúzódó helyzetben a döntés kikényszerítésére

annak aki másként nem tudna manőverezni a sűrű forgaomban.

(sávváltás, kikanyarodás, átkelés)

Előzmény: nopánick (19839)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 19840

Mással se. Más(ik topictársa)t sem.

Előzmény: Törölt nick (19835)
nopánick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 19839

Az INDEX! meglátása...

 

Onnantól TUDJA a másik, hogy az indexelő menni szeretne/fog!!!!

Tehát nem gyorsíthat, mert azzal AKADÁLYOZZA! az indexelőt az ő

szándéka szerinti haladásában... és az ugye tilos annak az indexet látja.

 

Sőt az indexet látónak el kell tűrnie, MÉG akár AZT IS, hogy

lassítania-kormányoznia kell... mert az ő továbbhaladási joga

viszont simán csorbítható az elsőbbség fogalma szerint...

 

Sajnos, ezt valahogy gyakran elfelejtik a vezetők, amikor épp eléjük indexel valaki.

 

De, szinte mindig tudják akkor, ha éppen ők akarnak sávot váltani :-)

Előzmény: Törölt nick (19837)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 19838

A vasárnapomat egy ügyész, egy nyomzó és egy helyszínelő társaságában töltöm. Ha nem jelentkezem többé, akkor most nem sikerült megszöknöm. :-)

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 19837

Ez teljesen így van, de az is kell hozzá, hogy a sávot váltani szándékozó ne csak úgy vélje, hogy észrevették a szándékot, hanem valóban észleljék és segítsék, ha kell.

Egyébként lenne egy elvi kérdésem, aminek azért van gyakorlati oka is. Mi az, amitől a sávváltás megkezdetnek tekinthető? Ha mondjuk én előzés céljából sávot váltanék, a mögöttem jövő nem kezdhet az előzésembe. Ez deddig tiszta, egyértelmű.

Mondjuk balra előznék, ez a gyakori. Sávomban balra húzodtam, és megy az index is, de még nem léptem át a másik sávba. Ebben a pillanatban a mögöttem jövő még az előzésembe kezdhet?

Előzmény: nopánick (19836)
nopánick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 19836

Nyilván... nem mehet neki oldalról a másiknak és nyilván időben kell indexelni.

 

De!

 

HA, kiteszi az indexet azt ugye a másik sávban, de még  MÖGÖTTE autózó látja?!

Tehát észleli, hogy sávváltási szándéka van valakinek, ott az orra előtt a másik sávban ő elé.

 

Kis várakozás után az indexelő óvatosan, de határozotten elkezd sávot váltani...

A másik ELÉ, tehát nem az oldalának :-)

 

Persze elég hely nincs ezért aki elé átmegy, annak enyhén lassítani kell, netán mozdítani a kormányon is.

Ez a KRESZ szerint egy MÉG teljesen szabályos sávváltás!

Hisz, azt aki elé bement, azt nem érte váratlanul, ezért nem modhatja, hogy hirtelen fék/kormányra kényszerült...

 

Ráadásul aki elé bemegy, az nem gyorsíthat rá...szabályosan viselkedve!

Más kérdés, hogy a sok bunkó ilyenkor mégis inkább gyorsít...

 

 

 

 

Előzmény: BoGar (19828)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.10 0 0 19835

Nézd, én nem akarlak felbosszanta, erősködni. Mással se. Felvázoltál egy esetet, ahol nem voltunk ott. A beírásaidból az a következtetést lehet levonni, hogy nem főútvonalon haladtál, nem jelezted a kanyarodási szándékot, amit kellett volna.

Előzmény: Törölt nick (19833)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.10 0 0 19834

Nem főútvonalon közlekedtél, s nem jelezted a kanyarodási szándékodat. Okkal hihette, hogy elhaladtok egymás mellett.

Előzmény: Törölt nick (19833)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.10 0 0 19832

Hát ez az, ezért írom, hogy összecsúszott a két dolog.

Előzmény: BoGar (19831)
BoGar Creative Commons License 2011.09.10 0 0 19831

Rákkatintasz a linkre, és visszakövetheted, mire is válaszoltam nopanicknak.

Előzmény: Törölt nick (19829)
BoGar Creative Commons License 2011.09.10 0 0 19830

De nem is kanyarodott!

Előzmény: Törölt nick (19825)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.10 0 0 19829

Nekem most kicsit összecsúszott a két történet, így már nem tudom az előző válaszom milyen kérdésre vonatkozik. Én andd sztorijára gondoltam, aholis a leírása alapján ő lehetett szabálytalan. A sávváltosban meg egyértelmű, hogy hülye volt a nő. Ez a kisebb baj. Nagyobb az, hogy sokan váltanak sávot erőszakosan, nem jelezve a szándékot (!), egyszer csak jön keresztben az orrod előtt.

Előzmény: BoGar (19828)
BoGar Creative Commons License 2011.09.10 0 0 19828

Az, hogy index-el, még nem jogosítja fel arra, hogy azonnal meg is kezdje a műveletet, és nekimenjen a másik sávban haladónak, akinek elsőbbsége van. Szóval egyáltalán nem volt igaza a nőnek és neked sincs. Kb 10 éve egy ürge indexelt a parkolóhelyről kifelé jövet, kollégám elkezdte kerülni, mert a pasi félig kilógó orral állt. Mikor odaértünk, ő megindult és nekiment a hátsó lökárítónak. Mikor kiszállunk, hogy ember, mit csinl?! A válasz az volt, indexelt, neki van elsőbbsége. Mi néztünk rá, hogy ugyan hol tanulta a KRESZ-t. Mivel egyik autón sem volt sérülés, végül ott hagytuk. Érdekes helyzet lenne, ha azt mondaná bárki, hogy az indexelőnek van elsőbbsége. Nincs elsőbbsége, mert irányt vált, sávot vált, vagy elindul. Ilyen esetekben mindenki részére elsőbbséget kellene adnia! 

Előzmény: nopánick (19813)
Macika Creative Commons License 2011.09.10 0 0 19827

Kinek?

Előzmény: M.Sanyi (19826)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.09.10 0 0 19826

A láthatósági mellény lakteren belül kötelező ?

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.10 0 0 19825

Azért, mert nem jelezte a kanyarodási szándékát.

Előzmény: M.Sanyi (19824)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.09.10 0 0 19824
mert elsöbbsége volt ?
Előzmény: Törölt nick (19823)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.10 0 0 19823

Akkor te hibáztál. Előfordul ilyen mindenkivel. De ha a csaj mentegetőzött, akkor ő sem volt teljesen képben.

Előzmény: Törölt nick (19822)
BringasLevy Creative Commons License 2011.09.09 0 0 19820

Szó nincsen ilyesmiről. De a közlekedés egy társasjáték.

Sajnos ezt sokan nem így gondolják. Mi francnak menjek én csak Xkm/h -val, mikor egyenes és síma az út előttem? Az a majom a beépített sarok mögűl, meg oldja meg, ha ki akar jönni, de ne elém.

Vagy nehogymá' elvegyem a gázt, még kijön elém, akit ugyan nem látok, de az első lámpáit igen. Ha előrébb jönne már lenne szem kontaktus, de akkor már ki sem tudnám kerülni... 

Előzmény: M.Sanyi (19819)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.09.09 0 0 19819

Értem én, hogy sok esetben nem is tudsz úgy kimenni, hogy ne akadályozz valakit, akinek elsőbbsége van, de attól ne tegyünk úgy, mintha a védett úton közlekedőnek kellene felderítőt küldenie maga előtt.  :))

A végén még olvassa valami zöldfülű, azt hiszi értünk hozzá és holnap csúcsban kibassza magát az Üllőire, ahol ketté vágja egy busz.  :)))

Előzmény: BringasLevy (19818)
BringasLevy Creative Commons License 2011.09.09 0 0 19818

Van egy rakás olyan élethelyzet, mikor az alárendelt útról nem is lehet másként kimenni, csak a védett út forgal mának kismértékű akadályozásával. Ilyenkor a védett úton haladó, vagy segítőkész és lassít picit, vagy csatt a dolog vége.

 

Utóbbi esetben, valóvan sok múllik a helyszinelőn, de azért illene a baleset körülményei szerint mérlegelni. 

Ha a balról jövő (elsőbbséggel rendelkező a kocsim bal sárvádőjét formálta át, akkor egyértelmű, hogy én vagyok a hunyó. De ha az autóm bal hátulját kell javítattnom a helyzet miatt, akkor már minimum vitatható a helyzet. Bár a jog ilyen kategoriát ne ismer, de a zsúfolt városi forgalomban elég gyakori az elsőbbséggel való visszaélés. 

Ez olyan, mikor pl. a rosszúl belátható kereszteződést pl 30-as, 40-es tábla védik, de védett úton haladó 70-80km/h val közelíti meg. Attól, hogy gyorsan megy, még előnye van, de képtelenség megadni neki. Tudommal egyre jellemzőbb, hogy ilyen esetben nem az alárendelt útról kihajtót marasztalják el.

 

Azt én sem tudom, hogy a vitaindító helyzet mennyire volt ilyen. De bizony ilyen is van, sok.

 

Előzmény: M.Sanyi (19816)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.09.09 0 0 19817

A nőnek lófasza volt legfőképp, de nem igaza.

Szerintem.   :)))

Előzmény: nopánick (19813)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.09.09 0 0 19816

Igazából, ha bejönnek elém pont nem zavar, ha nem kell ijedtemben kontráznom, márpedig nem vagyok ijedős.

Mindenesetre nem szerencsés, ha valaki úgy megy be a kereszteződésbe, hogy leszarja az elsőbbséggel rendelkezőt és az vagy megáll, vagy nem.

No meg aztán mi magyarázhatjuk egymásnak, hogy kinek-mi fér bele, a helyszinelésnél szintén nem fogja érdekelni a kutyát sem. A rendőr majd rámutat az aktuális táblára, megbüntet vagy 30 ropira közúti baleset okozásáért és akkor is mi visszük el a balhét, nekünk hiába fért volna bele...

Nem tudom. Lehet én jöttem rossz bolygóról, de ha nincs elsőbbségem, akkor nekem nem evidens, hogy mindenáron bepaszírozom magam és majd a másik fékez, mert csak egy kicsit tartom fel. Pedig nem vagyok szégyenlős.

Mindenesetre ezt a mutatvány villamos és 40 tonnás kamionnal ne erőltesd !  :)))

Valami azt súgja, hogy andd sem kapott volna sírógörcsöt, ha úgy mennek be elé, hogy kicsit el kell vennie a gázt, netán kicsit lassítani kell, hisz ilyen átlag kétpercenként fordul elő Pesten.

Előzmény: nopánick (19813)
Trebitsch Creative Commons License 2011.09.09 0 0 19815

OK, az hiba. Arra nincs szabály, azon kívül, hogy a közútkezelőt jól tökön kell rúgni egy vasalt orrú bakanccsal. (Illetve hát a felelőst. Azt hiszem, ő az.)

Előzmény: M.Sanyi (19810)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 19814

Kérdezem, nem állítom, nem vitázom!

 

Andd felöl a két táblakombó valamelyik kellett volna, hogy legyen:

 

 

Ha csak a kiegészítő tábla volt, akkor mi volt felette?

 

Úgy vélem, ha fűtvonalhoz ért a hölgy, akkor ezt látta:

 

vagy

 

Ha andd nem főútvonalon haladt, hanem csak olyan úton, amelyen elsőbbsége volt a betorkolló utakkal szemben,

akkor pedig ilyen táblát kellene látnia a másik autósnak:

 

vagy

 

Jól gondolom?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!