Keresés

Részletes keresés

Regisztrált tag Creative Commons License 2020.12.30 0 0 2426

Tisztelt, Kedves Oldal!

 

Engem nagyon érdekelnek régi épületekről, boltokról készült képek és gyűjtöm is az ilyen képeket. Ezért azt szeretném kérdezni, hogy aki a kerületben lakik, Pesterzsébettől nem messze és aki régebben is járt a kerületből többször is Pesterzsébeten és ismerte a Baross utcában lévő abc boltot ( közértet ) és tudna nekem arról a régi abc belsejéről másolatban akármilyen képet feltölteni ide az oldalra? Ez az abc ( közért ) Pesterzsébeten régebben különben a Baross utca 5. szám alatt volt, ma Spar van a helyén. Én sajnos régebben nem tudtam képeket készíteni az üzletről. Nekem akármilyen minőségű színes kép jó lenne, hogyha lenne az üzlet belsejéről, vagy akár régi fényképtekercses, előhívós fényképezőgéppel készült fénykép másolata is. A segítségeket nagyon szépen megköszönném.

 

Érdeklődő

 

 

KindMan2020 Creative Commons License 2020.12.05 0 0 2425

Sziasztok! Viola utca 37 alatt milyen állapotok uralkodnak ma? A régi házak felújításáról lehet tudni valamit?

kissarkany Creative Commons License 2020.08.07 0 0 2424

Szia!!!!!

 

Nem igazán tévedek erre manapság, a közösségi oldalakon is hagyom, s a nap is maradt 24. óra...

Nincs is okom Gát utcát isteníteni mára szerencsére. Attól elismerem egy jó iskola volt az is bizonyos szempontokból. 

Munkában ugyan ott vagyok, egyéb gondokat oldok meg, de még bírom és szintúgy örülök Neked!!!! 

Előzmény: Városjáró_Blog (2423)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2019.12.25 0 0 2423

Szia kissárkány!!!!! De jó, hogy olvaslak újra!
Látom, a Gát utcai múlt már a távoli messzeség. Mi újság veled azóta mostanság? 

(kambekk) 

Előzmény: kissarkany (2422)
kissarkany Creative Commons License 2019.12.19 0 0 2422

Szia. Ha a Vágóhíd utca felőli rész az sem gáz. Bajosabb házak a Haller másik irányában vannak.  Szoktam arra járni, s elég gyakran. A park is egészen jó körülötte. 

Előzmény: retromanus (2419)
retromanus Creative Commons License 2019.02.04 0 0 2421

Csak az a baj, hogy hideg van, hiába nézelődtem, és most kellene megvenni, mert a környékre kellene költözni. 

Előzmény: Péter az állat (2420)
Péter az állat Creative Commons License 2019.02.02 0 0 2420

Régebben elég gázos volt. A régi házakban nagyon sokan laktak, hmm, akiktől az ember nem szívesen hallaná, hogy "Jó napot szomszéd! Én azért a helyedben körbenéznék  arra délután, este.

Előzmény: retromanus (2419)
retromanus Creative Commons License 2019.01.24 0 0 2419

Sziasztok!

Most költöznénk fel Budapestre.

A IX. ker. Óbester utcáról és környékéről,  a 4 emeletes házakról tudna valaki segíteni, információt adni?

Érdemes ott venni lakást vagy dzsumbuj az is?

bigyula5234 Creative Commons License 2017.09.28 0 0 2417

Éljen a korrupupt ferencvárosi vezetés!!! Hány milliárdot nyúltak le parkolással, sorszám nélküli, hamis bizonylatokkal??? Döbbenet.

rokatunder Creative Commons License 2017.07.19 0 0 2416

Ha ki tudok állni a garázsból, és szép lesz az egész Viola utca, akkor nem zavar. 😊

Előzmény: bubuska17 (2415)
bubuska17 Creative Commons License 2017.07.19 0 0 2415

Nekem úgy tűnik még sokáig számíthatsz korlátozásokra. A tippem az,hogy még vagy 2 évig zárva lesz a Viola középső része,a két hátralévő ház rehabja sokáig fog tartani.  Az önkori idén elkészítette a Viola utcafelujítási tervét, jövőre tervben van az I. ütem ( Mester-Balázs B. között) felkövezése is,az is lesz pár hónap. Ezt követően már rend lesz:) Elfogytak az üres telkek és nincs több felujítandó ház sem. 

Előzmény: rokatunder (2414)
rokatunder Creative Commons License 2017.07.19 0 0 2414

A Viola u-ban tartom a kocsimat mélygarázsban, és csak kb. egy hónapja lélegeztem fel, mert korábban hetente változott a forgalmi rend. Vagy a Violában, vagy a Bokrétában, vagy a Balázs Béla u-ban le volt zárva a fél utca. De csak elfogy már a renoválandó ház... a Violában talán ez az utolsó, ami még nincs felújítva, nem? 

Előzmény: bubuska17 (2413)
bubuska17 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 2413

Ha  már így ráhibáztál, az. :)

Valamelyik 37/x

Annak örülök,hogy találtak 600 misit és nekikezdtek...

...de hogy egy konténerre sem telik...

Kívülről úgy néz ki az "A" már majdnem üres,a mellette lévőben még laknak valahányan.

 

Előzmény: rokatunder (2412)
rokatunder Creative Commons License 2017.07.18 0 0 2412

Csak nem a Viola?

Előzmény: bubuska17 (2411)
bubuska17 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 2411

Üdv környékbeliek!

Gondoltam beszúrom ide ezt a képet.

Rehab terület,az egyik virágnevü utca közepe.

Azt értem,hogy kiürítés közben vagyunk,de ezt tán akkor sem kéne.

Gábor

 

KissBéla01 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 2410

Sziasztok!

Ferencvárosiknak, Fradi szurkolóknak ajánlom elsősorban ezt a sportbisztrót, tavaly voltam itt először, azóta a törzshelyemmé vált, még a szülinapomat is itt tartottam! Ismerjétek meg ti is közelebbről: Sportbisztró Budapest.

rokatunder Creative Commons License 2017.04.21 0 0 2409

Helló, merrefelé konkrétabban? :)

Előzmény: Darwin (2408)
Darwin Creative Commons License 2017.04.20 0 1 2408

Üdv mindenkinek, új vagyok a környéken.

kissarkany Creative Commons License 2017.01.31 0 0 2407

Környékben, Bokréta. Majd belegebedtem - nem sok híja volt, de összejött. Aztán ott kezdtem előről a bizonyítást hogy még sem vagyok érdemtelen egy ún úri házba. Nagy nehezen, de az is összejött, hisz ha valami lett csak Te lehetsz, mint új körbe nézés helyett. :( Aztán csak rájöttek még se nem vagyok hunyó...  Immár 4. éve.

Ti vidéken?

Üdv,

kissarkany

Előzmény: Péter az állat (2405)
gasmonkey Creative Commons License 2017.01.31 0 0 2406

Köszönöm a segítséget mindenkinek. Bár a lakás nagyon tetszett, a fekvése miatt végül nem mertem belevágni. XI. kerületben találtam végül egy megfelelőt, ami még építés alatt lesz egy ideig... Talán majd legközelebb, most módosítani kellett a kezdeti elképzeléseken, mivel nem sikerült ahhoz passzolót találni! :) A fórumközösség minden esetre nagyon kellemes csalódás volt! Szép napot nektek!

Előzmény: Péter az állat (2402)
Péter az állat Creative Commons License 2017.01.30 0 0 2405

Köszönöm!

 

Gratulálok!

 

Mikor? Hogyan? Hová sikerült? (Már ha publikus.)

Előzmény: Erzsi Balogh (2403)
kissarkany Creative Commons License 2017.01.27 0 0 2404

Cseszte a csőrömet - nehogy már újonc legyek... )

Előzmény: Erzsi Balogh (2403)
Erzsi Balogh Creative Commons License 2017.01.26 0 0 2403

Szia Péter!

 

Jó olvasni máig hozzászólásaidat. ) Nem sűrűn járok erre, igaz sikerült a Gát utcát is elhagynom...

Legjobbakat,

kissarkany

Előzmény: Péter az állat (2402)
Péter az állat Creative Commons License 2017.01.16 0 0 2402

Nem. Nem utólag lett ráépítve az emelet, mindig is rajta volt, csak a bejárat volt máshol. Először ugye az Üllői útról, míg aztán '56 őszén át nem rendezték az út arculatát a később ideiglenesen itt állomásozók. Aztán az üllőit újjáépítették, de szó szerint. Itt is a sarokra új ház épült, a régi ház épen maradt hátsó része meg kapott egy új címet (Viola 52), és egy új bejáratot, ami a két ház közötti kertkapu volt. Aztán pár éve az önkormi valami érthetetlen okból ahelyett, hogy eladta volna a telket, inkább felújította a házat. Az északi részét a kolostor felőlit elbontották, és összenyitották a kertet , bár ezt nem tudom, előny-e, illetve kialakítottak egy új bejáratot, és lépcsőházat, ami jó, mert előtte csak a régi cselédlépcső létezett, ami katasztrofálisan szar volt. És a maradék ház, egy komplett felújítást kapott a pincétől a padlásig, gépészetileg mindenhogy. Végülis ebből a szempontból nem rossz. És bár a lakókra már nem nagyon emlékszem, de ezeknél a rehab házaknál nem nagyon volt jellemző a gázos lakó, vagy ha igen, általában lelépnek, mert nem szeretnek ők sem köztünk lakni, és jól ki tudnak szállni, amiért kapnak lakást ami az igényeiknek megfelel, és marad pénzük.

Hirtelen ennyi. :-)

Előzmény: gasmonkey (2400)
maxenbp Creative Commons License 2017.01.03 0 0 2401

Az sajnos zajos lesz igen. Én semmit nem hallok az Üllőiből, mivel a Kerekerdő parknál már nem hallatszik. Még a mentőt se hallom, amit te viszont mindig fogsz, hiszen ott a KLINIKA! Napi 20-30 mentő szirénázva legalább elmegy ott. De az autók alapzaja is nagyon hangos lehet egy nyári kora estén nyitott ablakánál. De ezt csak feltételezésekre alapozom, lehet a valóságban nem hallatszik mar ugy a 2-3. háztömbbel beljebb.

Előzmény: gasmonkey (2400)
gasmonkey Creative Commons License 2017.01.03 0 1 2400

Szia,

 

Köszönöm, hogy ennyire részletekbe menően összegyűjtötted az eddigi tapasztalataid, meglátásaid a környékkel kapcsolatban. Azóta sem született döntés, így vissza-visszanézek a topicra. :) Ez a Viola utca Üllői úti végén lenne (52) egy 2 szintes épület, aminek a második emeletét utólag építették rá az eredetileg földszintes épületre (lényegében minden újszerű). Ami ellene szól, az Üllői út közelsége a zaj, illetve a környék, ami nekem nem tűnt olyan rossznak (és elsők között ezt most te is megerősítetted). Egyelőre még keresgélek, de örülök, hogy vannak pozitív tapasztalatok is a környékkel kapcsolatban. Az épületben egyébként a mai napig vannak önkormányzati tulajdonban lévő lakások, ami megint csak nem tűnik nekem olyan szerencsésnek...

 

Köszi a segítséged,

 

üdv,

ron

Előzmény: maxenbp (2399)
maxenbp Creative Commons License 2017.01.03 0 0 2399

Én egy megyeszékhelyről költöztem Budapestre 4 éve, több felé laktam, és egy éve vettünk lakást Középső-Ferencvárosban a rehabilitált negyedben, a Kerekerdő park közelében, de eddig nagyon szeretem. 

 

újszerű lakásról van szó 2000 után épült, de nincs baj a hangszigeteléssel, alig hallani a szomszédokat, igazából szinte semmit nem hallok, de lehet csak szerencsém van és jók a szomszédok. 

 

A környék miatt én is nagyon féltem eleinte, mert láttam a Gát utcát /Balázs Bélát, meg körbenéztem a google street viewn, de én is azt láttam mikor éjjel vagy nappal sétáltam, hogy csendes és nyugodt a környék. Meg meg is lepődtem, hogy a googleben látott házak fele már elvan bontva és sokkal jobban néz ki a környék. Egy év utáni itt lakás után is az a tapasztalat,hogy jó itt lakni, 2 alkalom volt mikor volt óbégatás nyáron, de semmi extra, ilyen a szülővárosomban is volt a belvárosban. 

 

Az utóbbi fél évben ráadásul nagyon beindultak a fejlesztések, a tűzoltó utca 33-at teljesen újraépíti az önkormányzat, kiköltöztették a problémás lakókat. Valamint a Futureal (akik a Corvin negyedet épitik) is megvásároltak konkrétan 3 háztömböt a Balázs Béla utcán, az is mind bontva lesz. De ha körbesétál az ember majdnem minden utcán épül egy új társasház. 1-2 év múlva ebben a tempóban teljesen megváltozik a környék a Kerekerdő parkig. De lejjebb se gázabb. 

 

Előnyök: 

- Nagyon belváros (10perc séta Corvin Pláza), de egy éjszakai buliból vagy szinházból is hazasétálhat az ember, 30 perc séta a Deák tér.

- Rengeteg üzlet és szolgáltatás pár percen belül. (Budapest egyik legjobb kocsmája az Élesztő is itt található), de a Trafó nevű kortárs művésztelepen is remek darabok vannak a világ minden tájáról. De rengeteg minden van a környéken tényleg.

- Éjjel-Nappali Spar a mester utcán, Tesco-Aldi 10ig nyitva, de van még egy éjjel nappali a tűzoltón. De van reál és coop is, meg rakat maszek a kisebb utcákban, meg cba is a corvinban.

- Kiadható a lakás jó áron, Semmelweiss teli külföldi cserediákokkal. 

- Több park és játszótér is van, inkább gyerekbarátnak mondanám a környéket mint nem. 

- Kisvárosias hangulata van az utcáknak, számomra ez a kerület emlékeztet legjobban egy vidéki városra. 

- Fejlődik, potencia sok van benne. Környéken rengeteg dolog épül. 

- Épül az Orcy Parkban az uj Campus, uszoda, lőtér, felújítják az egészet.

- Épül a Corvin negyed, Nokia irodaház, Cordia házak stb.

- Sok újhullámos dolog nyit errefelé. Food Truck Udvar, Cukrászdák, streed food éttermek.

 

Hátrányok:

- Nem kiforrott, mivel épül ezért az zajjal járhat a környék

- Éjszakai élet nagyobb mint egy xi. kerület kiesőbb része ez biztos. 

- Félő hogy felkapják a kerületet a kézműves sörözők, és még több éjszakai élet lesz. 

- Sok még mindig a rossz állapotú ház.

- Zajos és rendezetlen az Üllői és a Mester utca. 

- Sokszor van illegális szemétlerakás ( egyre kevesebb, önkormányzat kamerákat rakott, inditott külön osztályt rá)

- Zöldült sokat a környék, és az új ingatlanoknak 10%-ot átkell adniuk a köznek zöldövezeti formában az új önk. rendelet alapján, de igy is nagyon kevés a zöld szerintem.

- Nincs gyerekem, nem tudom milyen lehet itt élni gyerekkel, de sokan vannak gyerekkel, vagy van akinek most született a házban. De én szüleimnek biztos könnyebb volt vidéken, mintha itt növök fel.

 

 

Összegzés: Top 5 kerületben benne van Ferencváros. De számit az utca, ház. A lakás minősége, nagysága. -hogy van e gyerek, és hogy hova jár, hova fog feltételezhetően járni. Autóval közlekedés hogy oldható meg, parkolási dij, parkolo garázs megoldása. Mennyire tudtok majd együtt élni az idő előrehaladtával (öregedéssel) a belvárossal. Aki ide költözik, annak szeretnie kell a nyüzsit, de hálisten a kerület pont a határon mozog, még inkább nyugalmas mintsem nyüzsgő. De egy külső kerülethez képest abszolút lüktet.  Fontos a munkahely, hogy innen merre ingázik majd az ember, a 3-as metró felújtás 2020-ig elhúzódik, bár metrópótló buszok lesznek helyette. És számolni kell azzal is, hogy aki arra apellál, hogy felfut a környék mivan ha nem. (bár szerintem már igy is elég jól fel van futva). 

 

Remélem segitettem. :)

 

 

 

 

 

Előzmény: gasmonkey (2398)
gasmonkey Creative Commons License 2016.12.19 0 0 2398

Köszi a segítséget, átgondolom a dolgot. Bíztatóak a változások, de őszintén szólva én is szeretem a XI. kerület nyugalmát. A kínálat pedig tényleg siralmas, tehát elég türelmesnek kell lenni, hogy a tengernyi szemét között, valami értékes is felbukkanjon... a XI. kerületben ez különösen ritka az eddigi keresgélés alapján... Köszi még egyszer!

Előzmény: mauzi (2397)
mauzi Creative Commons License 2016.12.16 0 0 2397

Ma egy kicsit járkáltam gyalog is a környéken. Valóban: a legzűrösebb házak háromnegyedét lebontották az elmúlt kb. fél évben. Ez tényleg nagy arányú javulás, igen rövid idő alatt.

 

Az eddigi góc a Lenhossék utca, Balázs Béla utca, Gát utca környéke volt. (Nézd csak meg google street view-on ezekről az utcákról a pár éves felvételeket)

 

Lakás-vásárlásnál én mindig azt szoktam mondani, hogy a lakással együtt a környéket is megveszed. A lakásodat azonban saját magadnak úgy alakítod, ahogy akarod - ha akarod, teljesen kicserélsz benne mindent. A környéket azonban nem tudod kicserélni.

 

Nem tudom, hogy mennyire ragaszkodsz a legsűrűbb belvároshoz, én a XI. kerületben sokkal szívesebben nézelődnék. (Ott még zöldet is lehet találni.) A kínálat mindenhol pocsék, rengeteg eladó lakás van: ami jó, az azonnal elkél, ami a piacon marad, az olyan is.

 

Előzmény: gasmonkey (2395)
Péter az állat Creative Commons License 2016.12.16 0 0 2396

Bár egy ideje max hébe-hóba járok csak arra, de szvsz Violát inkább hanyagolnám. Addig biztos, amíg a Viola 37 a, b, c-t, és a Tűzoltó 33 a, b, c-t ki nem takarítják lakóügyileg, mert az szvsz egy fertő, ami ebben a tömbben eddig túlélt minden rehabot, és laktak ott egy páran, akikkel hmm, nem szívesen találkozna az ember, egy éjjel egy kihalt sikátorban. A másik két ilyen fertő kicsit arrébb a Balázs 26ab-28ab, illetve a Gát utca, a Sobieski eleje, valamint a Mester túloldalán az sztk-nál a Drégely. Ezektől a szigetektől eltekintve nem lenne baj a környékkel. Csak, hát nem mindenki szeretné magát a lakóhelyén Mumbayban érezni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!