Keresés

Részletes keresés

kicsimilka2004 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 125350

Kedves régi tagok,a segítségeteket szeretném kérni.

2004 márciusában került hozzám törzskönyv nélkül pár hetesen egy kis szőrgombóc, medvebundás (bearcoat) shar-pei címen. 

A lány, aki átadta, barátnőjétől vette át, aki egy Szolnok környéki tenyésztőtől kapta, nem emlékszik pontosan honnan.

Kiskutyám pár hét alatt a harmadik kézbe került...és maradt mellettünk jóban-rosszban 16 éven át :)

Idén márciusban kellett tőle elbúcsúznunk.

Most lázasan keresem az akkori tenyésztőt, de nem járok sikerrel.

Van ötletetek, kitől, honnan származhatott? Ahogyan olvasom az akkori hozzászólásokat, minden magyar tenyésztőt ismertetek. Hálás lennék minden apró segítségért. 

Köszönöm!

 

Matu1977 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 125349

Boldog Új évet kívánok mindenkinek! 

D.I Creative Commons License 2019.11.18 0 0 125348

Valóban gyorsan megy. El sem hiszem, hogy már 5 hónaposak vagyunk. Mellesleg kezdünk túlságosan önállósodni is. Kezdődik a hallak, de most nem érdekelsz korszak....

Előzmény: Matu1977 (125347)
Matu1977 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 125347
Eszméletlen gyorsan megy az idő. Fedort "nem rég" hoztuk el 8 hetesen, most pedig lassan 8 éves. Bár természetre ugyanolyan kölyök most is.
Előzmény: D.I (125346)
D.I Creative Commons License 2019.11.14 0 0 125346

Növögetünk:)  és barnásodunk.

D.I Creative Commons License 2019.10.09 0 1 125345

Előzmény: Matu1977 (125343)
Matu1977 Creative Commons License 2019.10.08 0 0 125344

De rég jártam erre, pedig régen minden nap többször is beneztem.

Fedor még babi volt.....most meg már 7 éves... 

Azóta egy tacsi-sharp mixel bovultunk 3 éve. Idén pedig érkezett Yana, ő látható az alábbi képen.

 

 

Matu1977 Creative Commons License 2019.10.08 0 0 125343

molera Creative Commons License 2018.12.12 0 0 125342

Ismeretlenül is nagyon sajnálom, részvétem :( Csodálatos kort élt meg. Fájdalmadat átérzem :(

Előzmény: PSH64 (125338)
molera Creative Commons License 2018.12.12 0 0 125341

Milyen műtét utáni problémára gondolsz?

ÉN nem tudok ilyenről, max olyanról, hogy többször kellett műteni a szemet, mert nem hozzáértő doki csinálta pl.

Előzmény: molera (125340)
molera Creative Commons License 2018.12.12 0 0 125340

Szia!

A szem nem játék, így mindenképp hozzáértő orvost javaslok és itt nagyon komolyan kell venni, hogy tényleg hozzáértő legyen. Ha szükséges műteni, ami lehet öltés vagy rosszabb esetben plasztika, akkor mindenképp. Alapvetően nem egy nagy beavatkozás és szépen, rendben gyógyul :) A beforduló szemhéj folyamatosan irritálja a szemét, ami folyamatos fájdalommal és gyulladással jár, vakságot okozhat. Majd írd, hogy mi volt a dokinál. Ha kell, tudunk ajánlani hozzáértő dokit, bár én inkább Budapesten.

Előzmény: salgablanka (125339)
salgablanka Creative Commons License 2018.11.27 0 0 125339

Sziasztok!

Nagyon sok oldalt olvastam el saját véleményekről és tapasztalatokról, hogy melyik döntés lenne a helyes. Ha megműttetem a szemét vagy ha hagyom úgy ahogy van?! Nagyon sok pozitív és negatív dolgot olvastam erről. Sajnos nagyon tanácstalan vagyok ez ügyben. Van egy Shar-Pei 9 hónapos kan kiskutyám, Kody! A képen látható, hogy kicsit kezd elszürkésedni/kékesedni a szemecskéje:/ Mit javasolnátok? Orvoshoz mindenféleképpen megyünk, a hétre kaptunk időpontot, de ha őszinte lehetek, nagyon félek!!! :( Azt sem szeretném ha megvakulna, de azt sem ha ezer problémája lenne a műtét után!!!!

Előre is köszi a segítséget! :)

PSH64 Creative Commons License 2018.10.14 0 0 125338

Sziasztok!

 

A régiek talán még elékeznek rá (Carmen27, Shai-na) Carlos pénteken elaludt. Februárban lett volna 16 éves, végig mellette voltunk.

Hihetetlen hogy milyen jó személyisége és tök jó fej kutya volt.

Nagyon szomorú ez az egész.

  NYUGODJ BÉKÉBEN DRÁGA BARÁTOM!

Kutyanapközi Creative Commons License 2018.09.12 0 0 125337

Kedves Gazdi, :)

 

ha kutyusod szeret a szabadban szabadon sétálni , labdázni, úszni a Dunában vagy barangolni az erdőkben ,mezőkön ,akkor a LeiKaland Kutyanapköziben a helye. A kutyusokat gépkocsival hozzuk és visszük a Kalandokra. Preferált kerületeink a  XVII., XVI., XV., XIV., XIII., X., VII., és a IV. Áraink kedvezőek.

Ha felkeltettük érdeklődéseteket nézzétek meg facebook oldalunkat. 

 

 

https://www.facebook.com/leikalandkutyanapkozi/?modal=admin_todo_tour

 

Üdvözlettel :

Renáta&Sanyi Leica&Sunday

Andibuc Creative Commons License 2018.05.07 0 0 125336

Sziasztok!

Nemsokára érkezik a családunkba egy 8 hetes pici kutyi. :) Félig kerti, félig benti kutyus lesz. 

Az érdekelne, hogy ti hogy szoktatnátok a kerthez? Benn az egyértelmű, volt már kutyánk, de akkor még tömbben laktunk, most meg családi házban, saját kerttel.

Mekkora kutyaház kell neki, mire felnő? Ne legyen se túl nagy, se túl kicsi.

Kisfiú, shar-pei, gyönyörű kutyus. Már most olvadozunk, ahogy a képeket nézzük, meg élmény volt találkozni vele egy hete. :) Van még 1,5 hetünk, hogy mindent előkészítsünk az érkezésére.

Előre is köszönöm a válaszotokat.

 

molera Creative Commons License 2018.04.05 0 0 125335

Üdv DRoberto!

Maga a fajta alkalmas gyerekek mellé, és bár valóban egygazdások, az nem azt jelenti, hogy a gyereket ne fogadná el vagy ne szeretné.

A határozott nevelés és szocializáció fontos, de ezek megléte mellett nincs velük semmi gond.

Ha szeretnél biztosra menni, akkor javaslom, hogy látogass el rendes tenyészetekbe, ahol megismered a fajtát és maguk a hozzáértők tudnak segíteni kölyköt választani, aki mind idegrendszerileg, jellemileg, szocializációban a legalkalmasabb arra, hogy könnyen beilleszd a gyermek mellé. :) Ez nem olcsó kategória, de szerintem nem éri meg rizikózni :)

Sok sikert a keresgéléshez! :)

Előzmény: DRoberto1978 (125333)
molera Creative Commons License 2018.04.05 0 0 125334

Üdv soptelaci!

(te jó ég, szerintem évek óta nem jártam erre :))

Gratulálok a kutyushoz, igazán helyes keverék :) Én inkább a tacsira tippelnék, de talán nem is lényeges :)

Sok örömöt hozzá és sok nevetést, azt hiszem vidám perceket okoz ő nektek :)

Előzmény: soptelaci (125332)
DRoberto1978 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 125333

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget kérnék tőletek. Vásárolni akarunk egy kölyök shar-pei kutyát, de van egy kislányom, aki még csak 2 éves, és nem tudom, hogy ez a fajta kutya mennyire családbarát. Tehát el fogja-e fogadni a kislányt a kutyus, ha nő, nem fogja-e esetleg megharapni, mert úgy hallottam, hogy ez a fajta kutya csak egy embert fogad el gazdájának.

 

Találtam is egy hirdetést a http://hirdetesingyen.hu oldalon, ahol shar-pei kiskutyákat árulnak, és az ára is elfogadható, de addig nem merem megvenni, amíg biztos nem vagyok benne, hogy nem lesz gond vele, és elfogadja a gyerekemet.

soptelaci Creative Commons License 2018.02.10 0 0 125332

Tavaly, Nőnapon hirdetésben találtunk egy kiskutyát. 4 hónapos volt, el akarták ajándékozni, mivel a továbbiakban nem tudtak vele sok időt tölteni. A hölgy, akié volt, azt mondta, hogy Shar Pei - tacskó keverék. De ebben nem vagyok biztos, tacsi helyett inkább Basset Hound-ra hajaz. A Google képkeresőben találtam egy szinte ugyanilyen kinézetű kutyát, ami Shar Pei-Basset keverék volt.
A szaglása valami elképesztő, mintha az előző 3 kutyám lenne egybegyúrva benne. Ilyen szerethető, aranyos kutyánk még nem volt. Na és az akciói: 7 hónaposan sündisznóval akadt össze, aztán 2 verebet is fogott, majd 10 hónapos korában jött az első egérfogása.
Vannak videóim is róla:

https://www.youtube.com/watch?v=O4H8e0rI6Zw

https://www.youtube.com/watch?v=OagkmKiTGDE

https://www.youtube.com/watch?v=UDS2jn9XqVQ

https://www.youtube.com/watch?v=zu2fvfZSUcU

https://www.youtube.com/watch?v=EXGaXDd8pIg

https://www.youtube.com/watch?v=Hpfot1YMfL0

poszposz Creative Commons License 2017.09.01 0 0 125331

Üdv Mindenkinek,ismét!

Senki sem akar egy sharpei szuka kiskutyát?

Nagyon sürgős lenne!!

Kérem aki szeretne egy ilyen ráncos kutyust,jelentkezzen!

Előzmény: poszposz (125330)
poszposz Creative Commons License 2017.08.24 0 0 125330

poszposz Creative Commons License 2017.08.24 0 0 125329

Üdv,Mindenkinek!

Sharpei szuka kiskutyánk,sürgősen eladó, családi okok miatt!

Oltási könyvvel és advocate cseppel lekezelve.Imád a melegben fürdeni és hancúrozni.

Ára 50-ezer ft.

Csak komoly gazdijelöltek keressenek,hitegetők és ígérgetők ne!!

Előre is köszönöm!

További szép estét Mindenkinek!

Előzmény: zsazska (125328)
zsazska Creative Commons License 2016.09.04 0 0 125328

Szia Kyo77!

 

A felelősség eszerint valóban kölcsönös a szomszédod, és köztetek. 

Nem értem az állatorvosotokat. :( Ez a meg kell várni az egy éves kort, ez egy régi, elavult nézet, amit már évtizedek óta megcáfoltak. Igazából a kutyus egészsége szempontjából is az ivarérettség előtt történt ivartalanítás a legkedvezőbb, amit általában 6-8 hónapos kor között szokás elvégeztetni. Olvass utána itt: http://www.palavet.hu/kan-kutyak-ivartalanitasa/

Ne halogassátok hát tovább, mert mire ezek a kicsik 3 hónaposak lesznek, a szuka megint ivarzani fog, és elég egy kisebb áramszünet is ahhoz, hogy megint a szomszédban találjatok rá. 

Konkrétan Golden-Shar-pei keveréket tudtommal nem láttam, de az igazság az, hogy a keverékeknél nem ritka, hogy az apa ismeretlen marad. Az egyazon időpontban több kantól is képesek vemhesülni, szóval az általad felvázolt helyzet szerint az is megeshet, hogy az összes kölyöknek más-más apja van. 

Ha ennyire vacak a szomszédodnál a kerítés, és a kapu sincs zárva, akkor feltételezem, hogy láncon tartja szerencsétlen kutyát.:(

A legjobb az volna, ha a szomszédod is ivartalaníttatná a kutyát, mert így sajnos fél évente számítani. 

Vannak ivartalanítási akciók. Érdemes volna egyre beneveznetek.

 

Ha már így alakult, fotózd le a kicsiket, ha és oszd meg minél több helyen a képeket, hogy mire a 8 hetes, vagyis az elválasztható kort elérik, addigra lehetőleg legyenek rájuk jelentkezők! 

 

 

 

 

 

Előzmény: Kiyo77 (125327)
Kiyo77 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 125327

Szia Zsazska!

 


Szóval, nekünk van 1 egy éves golden kutyusunk, akit még most készülünk ivartalanítani ( szeptember vége), az állatorvos szerint célszerű megvárni ezt a kort. Felelős kutyatartónak tartom magam, de ennek ellenére is sikerült a mi kutyusunknak 2-3 alkalommal megszöknie ( szétrágta vagy szétszedte a drótkerítést a kerten) és akkor a szomszéd kutyusnál találtunk rá. A gond az, hogy a szomszédomban lévő kutyus gazdáját már nem igazán lehet felelősnek nevezni, igazából még a saját maguk ellátása is gondot okoz nekik alkalmanként, nemhogy a kutyusoké. Egyébkét náluk nincs kertkapu, a kisajtó sem zárt, szóval éppen bármely kutya betévedhetett hozzájuk az adott időszakban, semmi sem akadályozta őket, még az sem biztos, hogy a mi kutyusunk az "apuka". Amikor mi észrevettük, hogy a kutyusunk szökik, akkor letelepítettünk egy védelmi rendszert (kutyaőrt), ami most már biztonságosan működik, úgyhogy már nincs szökés, megtanulta hová szabad mennie és milyen határig.

 

Egyébként 5 kutyus született, az anyjuknak én minden  nap viszek enni, mert nagyon sajnálom. Azt nem mondhatom, hogy egyáltalán nem adnak neki enni, mert látok kitéve ennivalót,  csak szerintem annyit nem kap, amennyire ilyen időszakban az anya kutyusnak szüksége van, úgyhogy én mindig csempészek be egy kis tápot. És igazából attól is féltem, hogy meg akar szabadulni a gazdi tőlük, de így három nap után, úgy hiszem életben maradnak a kicsit, minden reggel hallom őket ha a fürdőszoba ablaka nyitva van.  Szóval igen, nekem is lelkiismeret furdalásom van, mert akár a mi kutyánk kölykei is lehetnek, de ezt biztosan nem mondhatjuk, a fent leírtak miatt.  Van köztük két fekete kutyus is és három szürkés barnás. ( A feketék miatt egy kicsit gyanús a történet, hogy golden keverék lehet, de mindegy mert én így, is úgy is imádom a kiskutyákat.)  Nyilván segíteni fogam a szomszédunkat abban, hogy a kicsit gazdára találjanak,( ha engedi ) de nyilván minden felelősséget nem vállalhatok fel én, hiszen neki kellett volna elzárnia a kutyáját vagy oltatni, ha tudja, hogy az udvaruk teljesen nyitott. ( Kis faluban nagyon sok kóbor kutya szaladgál éjjelente. ) Majd megkérem a szomszédomat, hogy lefotózhassam őket, és több helyre feltöltöm a képeket, ide is.

 

Remélem tudtam válaszolni a kérdéseidre.  Az én kérdésem igazából arra irányult, hogy találkoztatok-e már ilyen keverékekkel, mert azt sem tudom hogyan nézhetnek ki, ha esetleg golden és shar pei keverékek és vajon gazdára találhatnak -e?

 

Mindenesetre köszönöm a válaszodat és az észrevételeidet!

Előzmény: zsazska (125326)
zsazska Creative Commons License 2016.09.01 0 0 125326

Szia!

Nem igazán értem a kérdést...

Shar-pei és golden retreiver kiskutyák születtek, és arra vagy kíváncsi, hogy sikerül-e majd gazdásítani őket?

Miért kell aggódni értük? Gyengék? Betegek? Vagy netán a gazda meg akar szabadulni tőlük?

Tapasztalatom szerint megfelelő pr mellett bármilyen kölyök kutyának lehet gazdát találni. Persze nyilvánvalóan a leghelyesebb az lett volna, ha ivartalanítják a kutyákat, és akkor most nem lenne min aggódni. Ha ezt elmulasztották, akkor még mindig ki lehetett volna védeni a nem várt almot megfelelő odafigyeléssel, de ez már nem számít, hisz megszülettek.

Szóval most már a feladat az, hogy jó egészségben fel kell őket nevelni, és körültekintően gazdát kell választani számukra.

Érdemes folyamatosan fotózni a kicsiket, és a fotókat közzétenni közösségi oldalakon. Persze fel kell rá készülni, hogy a feltöltő kapni fog hideget, és meleget egyaránt, mert a felelős állattartók nem fogják szó nélkül hagyni ezt a felelőtlenséget.

 

Vannak Shar-pei-jes, Golden Retreiver-res, és keverék kutyás oldalak. A helyedben mindenhol megosztanám a kicsik gazdakereső posztját.

Ajánlott a jelenleg érvényben lévő törvények betartása mellett a kicsiket mikrochippel ellátni, és legalább 1 oltás, valamint féreghajtások után gazdásítani. Ezeknek az árát a befogadóktól vissza tudjátok kérni, szóval nem kivitelezhetetlen a történet.

Lényeges, hogy készítsetek szerződést a befogadókkal, és próbáljátok meg szűrni a jelentkezőket! A szerződésekből 1 példányt tartsatok meg, ha esetleg valamelyik kicsi még azelőtt elveszne, mielőtt átíratják a chipben tárolt adatokat, akkor is lehessen tudni, hogy kihez tartozik! 

 

Ide, a a fórumra is tölthettek fel képeket róluk! 

 

Hány kiskutya született?

 

 

 

 

Előzmény: Kiyo77 (125325)
Kiyo77 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 125325

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy szerintetek kínai shar pei és golden retriwer kiskutyáknak találhatóak gazdák? Ma reggelre születtek a szomszédunkban, és nagyon aggódok értük!  Köszönöm a válaszokat!

zsazska Creative Commons License 2016.06.13 0 0 125324

Szia!

 

Bocsi, hogy így megkésve....valamikor pörgős volt az a fórum, és akkoriban napjában többször felnéztünk az oldalra, és beszélgettünk a többi fórumlakóval, de mára már minden megváltozott. Napok óta többször is eszembe jutott, hogy fel kéne nézni, de valahogy mindig elfelejtődött a dolog.

Kívánom, hogy jól alakuljon az új kutya projekt! Természetesen, ha bármi kérdésed van, nyugodtan tedd fel! Előbb-utóbb, de érkezik majd válasz :)

 

 

 

Előzmény: Aniesz (125323)
Aniesz Creative Commons License 2016.05.22 0 0 125323

Szia!

Semmi gond, ha nem vetted észre...beleolvadt a környezetbe! :)

Hát tulajdonképpen nincsen kapcsolata más kutyákkal. Van az utcában jó pár eb, de ugye ők is a kerítésen belül élnek. Ha elmegyünk sétálni, akkor érdeklődik persze, de nem vettünk észre sem agressziót, sem egyéb megmozdulást részéről a másik kutyák felé. Ilyenkor örül, hogy világot lát és igazából csak ezzel törődik...

A tanácsodat megfogadom, hogy ivartalanítsuk a fiú kutyust...

Remélem tényleg nem lesz gond az összeszoktatással... és nagyon köszönöm  a segítségedet.

Ha esetleg a továbbiakban még volna kérdésem, akkor remélem fordulhatok hozzád, hozzátok tanácsokért! :)

Valószínűleg lesznek kérdéseim... :)

Üdv. Aniesz

Előzmény: zsazska (125322)
zsazska Creative Commons License 2016.05.21 0 0 125322

Bocsi! Nem tudom, hogy nem szúrta ki a szemem a kan szó ... Pedig vissza is olvastam. :) 

Molera közben leírta a lényeget, ami az összeszoktatással kapcsolatos, vagyis nem lehet tudni előre, hogy miképpen fog reagálni, így nehéz volna bármilyen tanáccsal szolgálni. 

Esetleg tegyetek pórázt a nagyra, amikor első alkalommal találkoznak szemtől szembe,  de ne fogjátok, csak hagyjátok, hadd húzza maga után, és ha szükséges, a pórázzal el tudjátok rántani, ha támadólag lépne fel, de ez nem jellemző. Általában csak rámorognak a kicsire, de nem bántják, aztán lassan lassan, de olvadni kezd a jég. Nincs biztos recept. Van, akinél percek kérdése, és a nagy játszani kezd a kicsivel, és van, mikor napok, vagy hetek kellenek, mire egyáltalán kapcsolatba lép vele. De a kutyák is társas lények, s így előbb, vagy utóbb, de ki fog alakulni a kapcsolat. 

Addig azonban, amíg nem vagytok biztosak abban, hogy ha kettesben maradnak, nem bántja majd, addig legalább mindenképp tartsátok rajtuk a szemeteket. Én azt mondanám, hogy az sem árt, ha mindkettőt beviszitek a lakásba, hogy minél több ideig figyelhessétek, hogy alakul a viszonyuk.  

Molera már írta, hogy jobb, ha idősebb az a kölyök... 6 hetest semmiképp nem javaslok, már csak azért sem, mert az állatvédelmi törvény szerint is tilos 8 hetes kor alatt elválasztani az anyjától. 8-10 hetesen már elég érett idegrendszerileg, és emésztőrendszerileg is, hogy az elválasztás megtörténjen. 

Az ivartalanítást pedig jobb, ha mindkét kutyusnál elvégeztetitek! 

 

Előzmény: Aniesz (125319)
molera Creative Commons License 2016.05.20 0 0 125321

Szia, üdv itt! :)

Az én egyik kutyám tiszta "muci", vagyis testszerte viszonylag sok van neki.

A 8 év alatt talán 2szer sérült meg ilyen hólyag, akkor betadin ment rá, de amúgy én nem kenegetem őket rendszeresen. Kenegetni? Nekem füröszteni kéne benne inkább:)

Látszólag gondot nem okoznak, csak úgy vannak.

Előzmény: HorvathAndika (125315)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!