Keresés

Részletes keresés

Iván Gábor Creative Commons License 2003.03.12 0 0 39
Igen. Jól éreztem magamat.

Nagyon sajnálom, hogy egy nagyon jó kezdeményezés ennyire félresiklott.

Előzmény: Don Vittorio (35)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.05 0 0 38
És a hülyeség emberekhez való joga?
Nuraddin Creative Commons License 2003.03.05 0 0 37
Böjtölne.. De nem bírná ki :-D
Előzmény: Warshow_ (33)
elterito Creative Commons License 2003.03.05 0 0 36
vannak
Előzmény: Iván Gábor (28)
Don Vittorio Creative Commons License 2003.03.05 0 0 35
Na, lécci... :-)))

Ps.: Hát a Netpártban jól érzed magad?

Előzmény: Iván Gábor (31)
Daikini Creative Commons License 2003.03.04 0 0 34
Hehe, most igy ezen elgondolkodtam.

Adott valaki, aki a hulyeseghez valo jogat a forumon eli ki? Ez olyan, mintha valaki a bordelyhazba menne, es aktus kozben a colibatusrol gondolkodna.

Előzmény: Iván Gábor (-)
Warshow_ Creative Commons License 2003.03.04 0 0 33
Kedves Iván Gábor!

Mi lenne veled, ha billentyűzet nélkül el kéne töltened 24 órát?

Üdv: WarShow :-)

Iván Gábor Creative Commons License 2003.03.04 0 0 31
Csak arról, hogy csökkentem az ittlétemet, meg, hogy befejeztem a kísérleteimet.
Előzmény: Don Vittorio (29)
Don Vittorio Creative Commons License 2003.03.04 0 0 29
Nem arról volt szó, hogy itt hagyod ezt az árnyék világot?
Előzmény: Iván Gábor (28)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.03.04 0 0 28
Vannak olyan emberek, akik megsértődnek, ha a hülyeségüket, hülyeségnek nevezik.
Előzmény: elterito (26)
Kigyo Creative Commons License 2003.03.04 0 0 27
"Te kezded érteni és kapisgálni, hogy hova akarok kijukadni:-)"

És ugye azt is tudod, hogy az emberek legnagyobb része életképtelen lenne a te gondolatmenetedet követve?

Bár ettől még jó ötleteid vannak. :)

Előzmény: Iván Gábor (23)
elterito Creative Commons License 2003.03.04 0 0 26
A hülyeséghez joguk van az embereknek, és ahhoz is, hogy az egyik megmondja a másiknak hogy hülyeséget gondol, vagy beszél. Erről többet nem lehet szerintem írni.

elterito

finnugor szerető Creative Commons License 2003.03.04 0 0 25
ez az egyik legalapvetőbb joga az embereknek, hiszen egyedül hülyeségben nem volt soha hiány. :-)
Előzmény: Iván Gábor (-)
Silan Creative Commons License 2003.03.04 0 0 24
Brunót azért égették meg, mert azt állította, hogy a Föld gömbölyű?

Már bocs, de ez hülyeség :)
Galileit szintén nem ezért hurcolták meg.

Előzmény: Adriel (8)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.03.03 0 0 23
Te kezded érteni és kapisgálni, hogy hova akarok kijukadni:-)
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.03 0 0 22
Ha nem te nyitottad volna ezt a topikot, akkor biztos lettem volna, hogy csak egy álnicked lehet... :)

A stílusnál és a szóhasználatnál maradva: szerintem az összes "vitaindító" kérésed hülyeség!

Felteszek pár hasonló kérdést:
(hátha megérted)

- Mikor és milyen körülmények közt van valakinek, valakiknek joga az igazsághoz?

- Mikor és milyen körülmények között van joga valakinek, vagy valakiknek az igazságot terjeszteni más embereknek?

- Mikor és milyen körülmények között indokolt az igazság terjesztése ellen fellépni társadalmilag?

- Ki és kik milyen elvek alapján dönthetik el, hogy mi az igazság és mi nem az?

Hasonlóan "értelmes" és "objektív" kérdések...
:)

Előzmény: Iván Gábor (21)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.03.03 0 0 21

Továbbra is:-)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.11.11 0 0 20
Egely Gyurival most is nagyon elnéző és megértő vagyok. Te is tudod, hogy csak rajtam mult, hogy nem röhögött rajta a fél ország a TV képrnyői előtt.
Előzmény: Törölt nick (17)
magoslajos Creative Commons License 2002.11.11 0 0 19
Hogy mi számít hülyeségenk és mi nem, az kb. olyan kérdés, mint az, hogy mi a jó és mi a rossz:
egyéne válogatja.

Mégis, a társadalomban mindig van egyfajta "kollektív" értékrendszer, azért, mert ezek hiányában nem tudnánk kapcsolatokat fenntartani, egyszóval nem tudnánk élni.

Régebben a társadalmi osztályok korában az eszmerendszerek csak kevés mozgást engedélyeztek az egyénnek. Mai világunkra pont a fordított helyzet a jellemző. Világunk már nem az ideológiák, vallások mentén szerveződik, mert az információ szabad áramlása felszakította a régi kereteket.

A létezéshez mégis szükségünk van egy minimális "kollektív erkölcsre", de ez nem sokkal múlja felül az afrikai antilopcsordák szervezedtségét. Megvalósítottuk a történelem eddigi legprimitívebb társadalmát. S lehet, hogy az ehhez tartozó szabályrendszer már nem is tartalmazza a "hülyeség" fogalmát.

Törölt nick Creative Commons License 2002.11.11 0 0 18
Nem értem a gondjaid.

Igen, ez látszik, bár én másra gondoltam.

Előzmény: rinpoce (16)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.11 0 0 17
"Az origón és itt is többen veszélyesen megfenyegettek, amikor elindult a téma. Nem volt könnyü lekezelni mások agresszióját"

miért te is "leugattad" egelyéket nem? :)
fel sem merült benned hogy esetleg hasonlót kapsz az arcodba te is?
tudod.. ki mint vet.. (karma) :)

Előzmény: Iván Gábor (10)
rinpoce Creative Commons License 2002.11.10 0 0 16
Elnyomott!

Nem kötelezö templomban házasságot kötni! Aki ezt teszi, elkötelezte magát a keresztyén vallással, és a gyerekei keresztyén nevelésével.. Nem értem a gondjaid. A katolikus szülö éppen olyan gondosan neveli a gyermekét, ha jo szülö, mint a nem katolikus, akár.

A JO szülö az jo szülö, nem vallás kérdése!

Előzmény: Törölt nick (14)
devereaux Creative Commons License 2002.11.08 0 0 15
Nekem a hülyeség "jogom", másnak kötelessége. Nem véletlen a topicnyitó kiléte.
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 14
Kedves Adriel...

...a legfontosabb a 3. szereplő: Isten.

...sajnos erre csak egyet mondhatok: ez a Te hited, s nem valóság, lévén ha egymás mellett állunk sem tudsz nekem rámutatni, hogy íme itt a harmadik szereplő... bármilyen mélyen hiszel is bármiféle természetfeletti lényben, akár a keresztény Istenben, az nem a körülöttünk lévő világ része, hanem egy gondolati "lény" csupán, s csupán a Te hited része, nem a kettőnk közös valóságáé...

Mi ketten nem egyformán éljük meg világnkat, azonban csak egy közös valóságnak vagyunk a részei. Nem bántasz meg azzal, hogy Te abban hiszel, hogy van egy Isten, de Neked se essen rosszul, ha én mondom ki az általam látottakat...

...csak pozitív példa mutatható (és ez nem sérti az önállósághoz való jogot!),

Nem a pozitív példa és annak mutatása az, amiről én beszéltem, hanem a kicsi gyermek életének determinálása egy hit által a pici élet kinyílása előtti hatások révén.

1. Jézus felnőtt.

Igen, Jézus megszületett, és szomorú módon rövid élet után kivégezték :-( Én nem erről a Jézusról írtam amit írtam, hanem a karácsonyfa "Jézuská"-jának "ajándékozó" "tevékenységéről". Az semmi más, mint szeretettel átitatott "kegyes" hazugság...

Az esküdözéssel szintén nem értek egyet.

Ezt nem értem: azzal nem amit írtam, vagy a keresztények esküvőjekor tett esküvel?

Arra utaltam, amit írtam.

Köszönöm, hogy megírtad!

Előzmény: Adriel (13)
Adriel Creative Commons License 2002.11.08 0 0 13
a vallásos neveléssel kapcsolatban: azt gondolom nem csak 2 szereplő van a dologban, a gyermek és a szülők, hanem a legfontosabb a 3. szereplő: Isten. Minden hívőnek Istennel kell kapcsolatban lennie az újszövetség szerint, ez nem adható át, vallásos liturgiákkal különösen nem, csak pozitív példa mutatható (és ez nem sérti az önállósághoz való jogot!), és később a felnőtté váló egyénen és Istenen áll a dolog.

A "Jézuska hozta" hazugságokkal nem értek egyet több okból sem:
1. Jézus felnőtt.
2. hazugság, amire később rájön a gyermek, ami kiábrándító lehet. véleményem szerint igazság alapján kell nevelni a gyermeket (már amennyit a szülők is megértenek).

Az esküdözéssel szintén nem értek egyet. Az viszont természetes, hogy minden szülő a saját világszemlélete (ami szerinte a legjobb) alapján tanítja a gyermekét. De jobb ezt eskü nélkül tenni, úgy gondolom.

"A szomorú az, ha valaki gyermekkorában sem kap jó, vagy elfogadható mintát (alkoholista szülők, prostituált kábítószeres anyuka, stb.), és felnőttként is csak sodródik az életben céltalanul. "-írtam.

Ugye itt nem a nem hívő családokra utalsz? ...mert ha így lenne, igencsak álságos gondolat lenne-kérdezed.

az "álságos" gondolat csak a Te fejedben fordult meg. Arra utaltam, amit írtam.

egy nem hívő is adhat jó mintát, ha bizonyos életelveket vall és megtart, amelyek helyesek (pl. nem lopásra tanítja a gyermeket, hanem tisztességre). Ezeket sokkal jobb, ha a szülőktől sajátítja el a gyermek, mint ha a saját kárán tanulja meg az életben. Ezért véleményem szerint igen nagy a szülők felelőssége.

üdvözlettel:
A.

Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 12
minden gyermek nevelésre szorul, amely feladat véleményem szerint a szülők hatásköre

Ez természetesen így van, a szülők elvitathatalna joga és kötelessége a gyermek felkészítése az önálló életre, s a jó szülő természetesen így is cselekszik. Van azonban egy terület, ahol a szülői felelősség átlép egy korlátot - természetesen a szokásoknak megfelelően -, felülbírálja a gyermeknek, mint egyénnek az önállósághoz a jogát, s ez a vallások köre. Természetesnek vesszi a legtöbb ember azt a vallási szokást, ami kötelezővé tesz a szülő számára - én csak a keresztény szokásokat ismerem valamennyire, ott esküt is kell tenniük az esküvőjükön, ami már nem csak egyéni jog, mint lehetőség, hanem erkölcsi kötelesség is -, hogy gyermekét kötelezően saját hitére nevelje. Nem egyszerű eset ez, s furcsán viselkednek a keresztény hívők ezen a téren a nem hívőkkel szemben: elvárják, hogy a nem hívők gyermekei ismerjék meg a kereszténység eszméit - ami egy bizonyos mértékig jó is, csak hol az optimális mérce? -, ugyanakkor a saját gyerekeiket még elméjük nyílása előtt ránevelik egy, az egyén legbelső, legalapvetőbb lelki életet érintő liturgia és hitvilágra. Sok esetben ez a nyelv elsajátításával esik egybe, annak rögzülési mélységében lakozó világot kap a gyermek, s mint ahogy anyanyelvtől sem lehet "megszabadulni" - sokan még eltérő nyelvi környezetben sem képesek erre -, egy adott orientáltságú társadalmi környezetben a hittől sem lehet megválni. Így ez a mondatod:

Felnőtté váláskor természetesen újraértékelheti a felnövekvő fiatal a szüleitől kapott világnézetet...

...nem esélyes... Gondold csak meg, szinte minden jó, amit a picik éreznek társítva van egy olyan fogalommal, ami merő hit kérdése: Jézuskának "hozta"-nak hazudja - biztosan lesznek, akik bántónak fogják ezt a minősítést nevezni, pedig mi más? ...ugye van ami "kegyes" hazugság - a szülő a saját ajándékát, Istenke "adományának" mondja a szülő a sokszor kemény munkájával megszerzett ételt, hát hogyne ülne ez mélyen...

Jómagam és párom nem vagyunk hívők, bár valamikor arra neveltek, amolyan átlagos, valamennyire hívő családokban. Most úgy látom, szerencsés voltam a tanulmányaim idején, nem ért komolyabb befolyás semilyen irányból, ne lett belőlem "hithű" kommunista sem, s elmúlt belőlem a hitminden csírája, nagyon valószínű, hogy soha nem is fog visszatérni. Gyerekeimet becsületre, tisztességre nevelem, beszélgetünk a hitről, ez óhatatlan. Nem neveljük őket gyűlöletre, semmi ellen, arra tanítjuk őket, hogy az embereket a tetteik alapján sorolják oda, ahová valók. Hittanra soha nem fogom járatni őket, hacsak maguktól nem támad kedvük hozzá, mint ahogy szerencsére semilyen politikai ideológiát sem kell nekik tanulni, mint kellett nekünk.

A szomorú az, ha valaki gyermekkorában sem kap jó, vagy elfogadható mintát (alkoholista szülők, prostituált kábítószeres anyuka, stb.), és felnőttként is csak sodródik az életben céltalanul.

Ugye itt nem a nem hívő családokra utalsz? ...mert ha így lenne, igencsak álságos gondolat lenne... valamiért nekem bizony ezt sugallja - nem, nem kimondva, hanem a szavak között, de lehet, hogy én látok rosszul -, hogy egy nem hívő nem is adhat jó mintát... javíts ki, ha tévedek...

Előzmény: Adriel (9)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.11.07 0 0 11
Ja és ezek az alpelveket igaznak tekinted:

- a sátánizmusra
- az ateizmusra
- a fényben hívőkre
- a falloszban hívőkre
- a zsíroskenyérben hívőkre
- a Napfaló Kockás Krokodilban hívőkre
- az Istenhívőkre
- a TV-ben hívőkre
stb

IS?

Előzmény: Törölt nick (4)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.11.07 0 0 10

Akkor ezek szerint, akkor nem kell semmitől tartanom a P-DOX vallásom kapcsán? :-)

Az SZDSZ Netpártban (tesztelésként), amikor beírtam néhány alapelvet majdnem meglincseltek hajdanán. Pedig állítólag ott vallásilag és más iránt is toleráns emberek lettek volna.

Az origón és itt is többen veszélyesen megfenyegettek, amikor elindult a téma. Nem volt könnyü lekezelni mások agresszióját.

Előzmény: Törölt nick (4)
Adriel Creative Commons License 2002.11.07 0 0 9
minden gyermek nevelésre szorul, amely feladat véleményem szerint a szülők hatásköre. Felnőtté váláskor természetesen újraértékelheti a felnövekvő fiatal a szüleitől kapott világnézetet, nevelési módszereket, és azokat, ha jónak látja, személyes döntésével is megerősíti, ha rossznak, értéktelennek, akkor pedig elfordulhat attól, és kialakíthat magának más meggyőződést.
A szomorú az, ha valaki gyermekkorában sem kap jó, vagy elfogadható mintát (alkoholista szülők, prostituált kábítószeres anyuka, stb.), és felnőttként is csak sodródik az életben céltalanul.

A.

Előzmény: Törölt nick (6)
Adriel Creative Commons License 2002.11.07 0 0 8
Bruno-t megégették, Galileit csak azért nem (mozog a Föld tana) mert a kényszer hatására visszavonta az egyébként igaz tanait. Sok tudóst megégettek, protestáns hitű emberekből pedig több-milliót. Általában a társadalmi haladást, feudális előjogok eltörlését szorgalmazó haladó gondolkodású embereket félretette a "Szent Officium" gépezete könyörtelenül.

Előzmény: Silan (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!