Keresés

Részletes keresés

tibi7601 Creative Commons License 10 órája 0 0 4364

Az én nyelvtudásom is a béka segge alatt van,mégis  1 hónapig jöttem mentem Sri Lankán egyedül,vonattal,busszal...mikor mivel. Lusta vagyok a nyelvtanuláshoz , de a fél világot bejártam. Sehol nem adtak el.

Előzmény: Gábor Szüle (4362)
ayoubowan Creative Commons License 15 órája 0 0 4363

Olvass vissza egy kicsit vissza a fórumon, sok érdekes, és hasznos információt találhatsz a korábbi hozzászólásokban. Ha írsz nekem a tuktuktimes@gmail.com címre, akkor ott konkrétabb válaszokat adok a kérdéseidre, és segítek neked az utazásod megszervezésében.

Előzmény: Gábor Szüle (4362)
Gábor Szüle Creative Commons License 15 órája 0 0 4362

Sajnos az én angolom a béka segge alatt van.

Bár nem kizárt,hogy tudnék magammal vinni olyat,aki ezt orvosolná.

Azaz tolmács is lenne.

Szóval olcsóbban jönnék ki,mint utazási irodával?

Akár nyugodtan vegyek repjegyet úgy is,hogy nincs semmi leszervezve?

Vagy van olyan is,hogy tudok akár utitársakat is találni?

A reptéri transzfer től kezdve szállás,étkezés,minden intézhető?

Ezek a sofőrök teljesen megbízhatók?

És idegenvezetőként is funkcionálnak?

Nagyon sok kérdésem lenne.

Ki tud ebben itthon segíteni?

Előzmény: ayoubowan (4361)
ayoubowan Creative Commons License 16 órája 0 0 4361

Szia Gábor!

Ha ragaszkodsz a magyar nyelvű vezetéshez, akkor sajnos ebből a meglehetősen korlátozott kínálatból kell választanod.

Ha ebben a formában gondolkodsz, akkor erős kompromisszumokat kell kötnöd, mert sok olyan apró személyes élménytől fosztod meg magad, amit egyébként az ország tartogat az odautazó számára, és az is nyilvánvaló, hogy egy utazásszervező haszonért dolgozik, tehát az ár ennek is a függvénye.

Az természetes, hogy egy egyénileg szervezett, és kivitelezett utazás ára mindig sokkal kedvezőbb, mert mindenki saját maga választhatja meg a neki tetsző útvonalat, programokat, és az igényeinek, vagy az anyagi lehetőségeinek legmegfelelőbb szállásokat. Srí Lanka felfedezésének bárki nekivághat akár közepes, vagy annál valamivel gyengébb angollal is, mert a helyiek segítőkészsége áthidalja a nyelvi nehézségeket.

Ami pedig a repülőjegy árát illeti, szinte minden hónapban akciózik valamelyik nagy légitársaság, és persze érdemes a szomszédos országok fővárosaiból induló járatok árait is nézegetni, sokszor nagyságrendekkel jobb jegyárakat lehet elcsípni.

Üdv, Ayoubowan!

Előzmény: Gábor Szüle (4356)
Gábor Szüle Creative Commons License 22 órája 0 0 4360

Köszönöm.

Igazából az lett volna a kérdésem,hogy az az ár elfogadható-e,amit az 1000ut.hu kínál,vagy ennél lehet kedvezőbben is menni?

Előzmény: Ruche (4358)
Manaoahoana Creative Commons License 24 órája 0 0 4359

Köszönöm! :)

Előzmény: ayoubowan (4351)
Ruche Creative Commons License 27 órája 0 0 4358

Ruche Creative Commons License 28 órája 0 0 4357

Egy kis kedvcsinálónak: naplemente, óriás teknősök a Hikkaduwa strand mellett, tea a teaültetvényen. :) 

Gábor Szüle Creative Commons License 28 órája 0 0 4356

Szia!

Gábor vagyok.

Olvastam a kommentedet.

Szeretnék menni Sri Lankára,és tetszik is az 1000ut.hu nagykörút programja.

1 dolog nem,hogy nincs benne kis lazítás.Azaz kevés.

Aktív pihenést szeretnék,de azért legyen pihenés is.

Jahh,és jó lenne magyar idegenvezetés.

Most van akciós repjegy Emirates légitársasággal 175ezer Ft.

Január 22 hétfőig van az akció.

Tavaly márciusban 135ezerért volt,akkor nem mentem.

Van kapcsolatom a jetwing utazási iroda tulajdonosához is.

Lazy Lizard apartman hotel is lehetőség Galle városában.

Nekik is van 1-2 program,de azt keveslem.

Tudsz valami ötletet adni?

Várom válaszod.

Köszönettel:Gábor

Email:gabor751007@freemail.hu

Előzmény: Ruche (4340)
Ruche Creative Commons License 28 órája 0 0 4355

Szupergizike!

Ja bocs, kinek is magyarázok! :) Ha utána kipihenitek a fáradalmakat a Maldív szigeteken, akkor teljesen oké a hét, lesz elég idő lustálkodásra is! Igen Galle óvárosa nagyon szép és a hangulata is megkapó! Ez a legnagyobb város a déli részen tehát egy nyüzsis helyről van szó sok turistával, kérdés mire vágytok jobban. 

Előzmény: Szupergizike (4354)
Szupergizike Creative Commons License 29 órája 0 0 4354

Szia Ruche!

Én is pont azért másoltam be ide, mert le kell adnom a programtervet előre a sofőrnek, és nem akarok hülyeségeket írni. Sajnos nem nagyon volt időm utikönyveket böngészni, mert egy gyorsan jött ötlet volt ez a nyaralás. 

Ami a strapát illeti, én történetesen pont idegenvezető vagyok, így biztos fogom bírni :DDD Utána megyünk még a Maldív szigetekre, így úgy vagyok vele, ott majd kipihenjük magunkat. 

Még azon gondolkodom, esetleg Galléban legyen a szállásunk, nem tudom, ad-e annyival többet, itt nagyon pozitívakat olvastam róla, milyen megkapó a hangulata..

Előzmény: Ruche (4353)
Ruche Creative Commons License 1 napja 0 0 4353

Szia Szupergizike! 

Nagyon sűrű lett a program és a reggeli 6 órás keléssel egyáltalán nem lőttél a valóság mellé de sofőrrel szinte biztos vagyok benne, hogy kivitelezhető az útiterv! Egy igazi aktív pihenés elébe néztek! 

Mindenképpen küldd el a sofőrnek a tervet, hogy tudja melyik állomás miután következik és kérjetek megerősítést tőle! Érdemes az árat is fixálni már az emailekben. Ha mégis félreértés történne, türelmet és megértést, ne felejtsük el, hogy másik országban, másik kontinensen élnek! :) A repcsin próbáljatok meg aludni, hogy jól bírjátok az érkezés napját és a következő napokat is. 

Előzmény: Szupergizike (4352)
Szupergizike Creative Commons License 2 napja 0 0 4352

Kikínlódtam magamból végre egy utitervet. Szerintetek mennyire tartható? Nagyon megköszönném, ha véleményeznétek, reális-e egyáltalán :-)

1 nap  reptér, kora reggeli érkezés, szállás: Bentota beach (lazulás a hosszú út után)

2. nap  Bentota beach - út közben Galle városnézés - szállás: Tangalle 

3. nap  Tangalle - út közben délután Udawalawa szafari - szállás: Ella

4. nap  Ella: Little Adam's Peak túra, vízesés, híd  - szállás: Ella

5. nap  Ella- út közben Nuwara Eliya+ teagyár  - szállás: Kandy

6. nap  Kandy -fogtemplom, botanikus kert  - szállás: Sigiriya

7. nap Sigiriya+ Dambulla, út a szállásra: Negombo

8. nap Negombo halpiac, stb.. este reptér

Már előre látom, a párom milyen boldog lesz, mikor közlöm vele, kelhetünk reggel 6-kor minden nap :DDD

ayoubowan Creative Commons License 2 napja 0 0 4351

Nem kérnek semmit. Megérkezéskor még az útlevélvizsgálat előtt egy kis cédulát kell kitölteni, név, útlevélszám, járatszám, stb., na azon ugyan az 5. pontban megkérdezik, hogy hol lesz a szálláshelyed, de oda bármelyik létező srí lankai szálloda, vagy vendégház nevét beírhatod.

Előzmény: Manaoahoana (4350)
Manaoahoana Creative Commons License 2 napja 0 0 4350

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy érkezéskor a reptéren kérik-e a szállás foglalást a tartózkodásom idejére? Vízumhoz kamut írtam be, mert ott fogok szállást keresni, ahol éppen leszállok a vonatról vagy buszról..

Köszi

Manaoahoana Creative Commons License 3 napja 0 0 4349

Szia! Én megyek 30-án. De Maldívról.

Előzmény: Lylu13 (4342)
terelasz Creative Commons License 4 napja 0 0 4348

Végre egy Bogyó Srí Lankán is! ;)

Teknősök Wiyaya beachen ? Csak bezárva, pénzért mutogattak ilyeneket, amikor arra jártam.

Hikkaduwa Beachen nagyon nyomulnak.

Előzmény: Gábor Borsodi (4311)
Szupergizike Creative Commons License 2018.01.10 0 0 4347

Kedves Ruche,

Köszönöm szépen ezt a részletes választ, nagyon jó, hogy nektek is pozitív tapasztalaitotok voltak!

Kaptunk már pár ajánlatot, próbálok a megérzéseimre is hallgatni a választásban :) Először 75 eur/napért vállalta volna a sofőr, ebben nem volt benne semmi, csak a vezetés, de kis alku után azért mennek lejjebb is azok az árak :) mondjuk ahogy láttam, elég nagy a szórás, megkerestem pár tripadvisoron is jó értékelést kapott céget, ők sem rosszak..

Előzmény: Ruche (4346)
Ruche Creative Commons License 2018.01.10 0 2 4346

Szia Szupergizike!

Ilyen részletekbe mint összkilométer vagy rendelkezésre állási óra abszolút nem mennek vagy csak mi nem akartuk túlbonyolítani a dolgot, mi egy fix napidíjat beszéltünk meg, abban néha csak napi 20km volt de volt napi 60km is. A szállás teljesen mindegy milyen messze volt a városközponttól, mindenképpen elvitt. Mi kisebb panziókban szálltunk meg, Ellában például egy hegy tetején (a világ végén) volt a szállásunk, 15 percre tuktuk-al a városközponttól és minden gond nélkül elvitt minket. Este lementünk hárman vacsizni és bulizni a városba de tuktukkal mentünk le és jöttünk vissza mert mindannyian inni akartunk. :P A sofőrünk mindent megtett bármit kértünk, úgyhogy szerintem levinne a városba, ha arra kérnéd mert kintebb van a szállás. 

Ugye van megbeszélt napidíja amit a szállására és étkezésére költhet de nyilván meghívtuk ebédre amikor egy több órás úton éhesek lettünk. Azért ha valahol megálltok egy teára, kávéra, sütire vagy ebédre akkor illik meghívni, de miatta nem kell megállnotok. Ismernek éttermeket, ahol a sofőr ingyen ebédelhet ha ti ott étkeztek, ezek jobb kategóriájú helyek (általában svéd asztalos sri lankai ételekkel) de teljesen megéri három főnek. Ezekben az éttermekben néhol együtt eszik veletek az asztalnál, néhol van egy sofőrök számára kijelölt rész, ahol ők külön étkeznek. Nem muszáj ám mindig együtt étkezni, mi volt, hogy csak napi kétszer akartunk étkezni (reggeli, vacsi) és ebédre csak arra álltunk meg, hogy gyümölcsöket vegyünk az útszéli árusoktól de ezek csak pár száz forintos kiadások. Olyan is volt, hogy az utolsó napokban elvezettünk egy sri lankai étterembe szintén a lehetőséggel, hogy a sofőr ingyen étkezhet de akkor már napok óta csak sri lankait ettünk és mondtuk, hogy mi elmegyünk a környéken körbenézni és keresünk hambit vagy pizzát. Nem volt ebből baj, lényeg, hogy beszéljétek meg, adjátok tudtára. 

Tényleg mindent a kívánságunk szerint intézett és minden esetben csak akkor álltunk meg ha mi azt úgy kívántuk, úgy éreztem magam mint egy hercegnő. :D

Mi a sofőrön nem spóroltunk de a szállásokat magam intéztem és olcsóbb kategóriájú szállásokat foglaltam, tehát nem hotelekben hanem kisebb, családok által üzemelt helyeken szálltunk meg (a legtöbb helyen csak 1-2 éjszakát voltunk). Ez attól függ, hogy mik az igényeitek, én itt európában is kerülöm a nagy hoteleket és jobb szeretek kisebb családiasabb hangulatú helyeken megszállni. Ha magad foglalod a szállást, az segít, ha a teljes kívánt programot elküldöd a sofőrnek emailben (szállással, annak címével, telefonszámával, tervezett aznapi programmal) én az árakat is hozzáírtam magunknak, hogy tudjam kb. mennyit kell egy-egy helyen fizetnünk, ez segít nemcsak útiköltségek besaccolásához hanem fizetésnél látod, hogy mennyi jár, ha akarnának se tudnának átverni. Láttam, hogy a sofőr kinyomtatta a programtervet és igyekezett mindenáron ahhoz tartani magát, tehát voltaképpen nem történt semmilyen félreértés. Az olcsóbb szállások meg nyilván kintebb vannak, de mi ezt kihasználtuk azzal, hogy volt sofőrünk és mindenhova problémamentesen eljutottunk, a világ végére is. Nyilván vonattal vagy busszal egy központibb szállást engedhettünk volna meg magunknak. Egy söfőrrel való utazás igényel némi szervezést mindkét oldalról de örülök, hogy nem egy utazási irodának hanem neki fizettünk. 

Előzmény: Szupergizike (4343)
1965andras Creative Commons License 2018.01.09 0 0 4345

köszönjük a beszámolót nagyon tetszett.

Előzmény: Ruche (4340)
Szupergizike Creative Commons License 2018.01.09 0 1 4344

Ayoubowan,akkor nem kérdés, melyikre szavazok ajándék ügyben, hiszek a pálinka univerzális összekovácsoló erejében :DD

Előzmény: ayoubowan (4336)
Szupergizike Creative Commons License 2018.01.09 0 0 4343

A sofőrökkel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Bocsi, ha már unalmas ezt a csontot rágni, de szerintem eléggé tudja befolyásolni a nyaralást ez a téma.

Mikre érdemes rákérdeznem a megállapodás előtt? Például érdemes lefixálni, hogy hány összkm van a díjban? Városon belüli közlekedés mennyire van benne az alkuban, pl ha városszéli hotelben van a szállás, akkor  alap az, hogy bevisznek a városba, vagy tuktukkal kell mennünk? Van olyan, hogy rendelkezésre állási óra, vagy abszolút rugalmasak? Persze én sem egy szolgát keresek, de a fizetett szolgáltatást maximálisan ki szeretném használni. Vagy például csak akkor hívom meg a sofőrt enni, ha út közben megállunk valahol ebédelni, vagy ha odavisz vacsizni valahova, akkor is? stb..

Hajlok arra, hogy rájuk hagyjam a szállásfoglalást, bár nem szívesen engedem ki a kezemből az irányítást :D

Lylu13 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 4342

Sziasztok valaki január vége felé nem repül ki véletlen?:)

Ruche Creative Commons License 2018.01.09 0 0 4341

A mirissai bálnalest nekünk is ajánlották majd utánolvastunk a TripAdvisor-on, és kb. 80% a hozzászólóknak negatív élménye volt a programmal kapcsolatban. Szinte csak rosszullétekről számoltak be mint ahogy te is írod, ráadásul a bálnáknak is szenvedés, mert állítólag ha egy bálna megjelenik valahol akkor odasereglik az összes hajó. Jó, hogy végül nem mentünk. 

Előzmény: Geryson (4334)
Ruche Creative Commons License 2018.01.09 0 3 4340

Sziasztok! 

Íme egy 2 hetes hosszú személyes hangvételű beszámoló ami remélem hasznos tippel szolgál azoknak akik most tervezgetik a nyaralást. Sok mindent láthattunk ezért még az emlékek frissében kommentelek. Először is köszönöm a sok hasznos információt és tanácsot amit a fórumon olvastam és aminek segítségével egy felejthetetlen nyaralásban volt részünk! 

Az útvonalunk 2 hétre:

Hikkaduwa -> Ahangama -> Galle -> Sinharaja -> Udawalawe -> Ella -> Nuwara Eliya -> Kandy -> Sigiriya -> Dambulla -> Negombo

Egy kicsit részletesebben az élményekről:

A Karácsonyt ünneplik mint nálunk, Hikkaduwa-ban a vízparton volt egy két napos, éjszakába nyúló fesztivál, egyik este mi is elmentünk, koncerteket adnak a helyieknek (többek között a Feliz Navidad-ot is ismerik). Olyan mint vidéken egy jó hangulatú búcsú ahol lehet körhintázni, rágcsálnivalót, vattacukrot, sört stb. is lehet venni. Az éttermek rendre föl vannak díszítve és néhol még hóember is a díszítőelem része. :D A sziget délebbi részein nincsenek vízparti árusok mint Negombó-ban így a strandolás is sokkal kellemesebb és a tengeri herkentyűk jó áron vannak és nagyon ízesek. A parti éttermek annyira közel vannak a vízhez, hogy a lassie kortyolása közben a lábammal a vízben lubickolva esténként a természet teljes szépségében csodálhattuk meg a naplementét. Napközben búvárkodtunk és az óriás teknősöket lestük meg, akik a part egy pontján minden nap láthatóak voltak. Szörfölésre is van lehetőség, sokan kimondottan ezért utaznak a szigetre, sajnos nekünk erre a betegség miatt nem volt lehetőség. 

Galle-ban nagyon tetszett az óváros mely az európai gyarmatosítók nyomait idézte, csak tátottam a számat annyira lenyűgöztek a nagy káoszban a múlt századi kávézók, hotelek és butikok. Egyik másik szögből olyan érzésem volt mintha megállt volna az idő. Tettünk egy nagy sétát az erődnél és egy 18. századi kávézóban ittunk egy jeges kávét melyet a korabeli szokások szerint készítettek el. Igazi kulináris élmény volt. Sajnos itt csak átutazóban voltunk de Galle igazán megérne 1-2 éjszakát. 

Ahangama egy nyugodt, kevésbé turisták által lakott hely a tengerparton, itt jól kipihenhettük magunkat egy csodaszép szálláson. 

A Sinharaja esőerdőben 1 napos programon vettünk részt egy 6 fős csapatban németekkel és svájciakkal. A túravezetőnk egyben a Sinharaja Eco Villa tulaja is, nagyon lelkes guide. Igényel egy kis fizikumot a túra főleg a nagy melegben de cserébe láttunk kígyókat és ismeretlen rovarokat, madarakat. A túra félidejében egy vízeséshez értünk amiben lehetett fürödni ami igazi felfrissülés volt a nagy melegben. A túra vége felé még hal terápiában is volt részünk a természetben, azok a halak amelyek az emberek elhalt bőrét eszik, elég érdekes érzés volt. Fontos a hosszú nadrág és zárt cipő a piócák miatt, akik nagyon szeretik az ember vérét... egy kalandos és izgalmas esőerdő túra volt. 

Az Udawalawe nemzeti parkban csodálatos volt látni az elefántokat a természetes közegükben és nem ketrec mögött, az elefánt populáció nagyon gazdag, sok a kis elefánt és az emberek egyáltalán nem zavarja őket. Sikerült egészen közeli fotókat is lőni a szafarin. Ha valaki leopárdokat is szeretne látni akkor inkább a Yala nemzeti parkot ajánlják, az Udawalawe-ben inkább krokodilokat, elefántokat, majmokat és különleges madarakat lehet megfigyelni.

A Szilvesztert Ella-ban töltöttük és volt nagy buli ám több étteremben is a főutcán. Érdekes volt megfigyelni, hogy mennyire idegen Ellában a bárpult, annyira túlterheltek voltak a túristák rendeléseitől, hogy többszörös felszólítás ellenére sem adtak számlát a pohár borainkra, mert annyi más dolguk volt. Egy másik étteremben nem lehetett mást csak egy üveg bort rendelni de mire az megérkezett, majdnem éjfél lett és azt fontolgattam, hogy beugrok besegíteni. Szerintem a turisták tömege a sziget belsejében egészen új jelenség lehet, hiszen alig 10 év lett vége a belharcoknak és csak pár éve lett biztonságos úticél Sri Lanka. A sziget közepén egyébként alig éttermet találni, legtöbbször a szállásokon lehet étkezni. Mindenestre megpróbálnak tényleg mindent szívvel lélekkel úgy csinálni, hogy a a túristák igényeit ki tudják szolgálni. Nagy élmény volt a helyiekkel és más turistákkal az új évet ünnepelni. Másnap megmásztuk az Ella sziklát, ahonnan nagyon szép látvány nyílik a völgybe.

Az úton Ellából a sri lankai Dambró teagyárban kaptunk idegenvezetést, ittunk teát és vásároltunk belőle. Nuwara Eliya a brit gyarmat egyik volt központja a hegyekben, nagyon szép hegyes völgyes teaültetvényes úton érkeztünk a városba. Van golfpálya, tó, lehet lovagolni, vannak csinos angol házak és egy nagy park de sajnos még a tóhoz való sétához is belépőt kell fizetni a túristáknak így mi csak kívülről szemléltük meg a várost. Innen nem messze van az Adam's Peak amit szerettünk volna megmászni de a hajnali kelést és mászást nem vállaltuk be a legyengült szervezetünkkel. 

Kandy a buddhizmus központja, nagyon híres a buddha fog templom, amit mi is meglátogattunk bár nagyon sok zarándok volt és éppen egy szertartás közepére értünk ezért nagyon tele volt a templom. Kora reggel érdemesebb megnézni, amikor kevesebben vannak. A kultúrális központban megnéztük a hagyományos 'Kandy táncot' és a városközpontban vettünk sálakat, polókat (a Tommy Hilfiger pólók 60$ helyett 12$-ba kerülnek mert a polók 'made in Sri Lanka' és nem számítanak föl pluszban export költségeket mint Európában vagy az USA-ban). Nagyon tetszett Kandy a nyüzsgésével, igazi felüdülés volt a kis települések, városok után ide érkezni.

Sigiriya-ban megmásztuk az Oroszlán sziklát (Lion Rock), van egy másik szikla ezzel szemben ahova a belépő ára a töredéke a Lion Rock-nak ezért sokan inkább azt választják. Nekünk nagyon tetszett az 'elveszett kultúra' érzése a szikla megmászása közben amit a majmok társasága, a sziklákra nőtt fák gyökerei és az ősi város maradványai még jobban erősítettek. A hely szent voltát az is alátámasztotta, hogy 2 évszázadig buddha szerzetesek meditáló helyszíne volt és a sziklákon levő apró lépcsők azt az érzetet keltették, mintha nem is emberi lábnyomokra lettek volna kitalálva és különben is ki tudott olyan magasságokban meredeken lépcsőzni?! Van egy múzeum a világörökségről ahol olvasható, hogy a mai napig vannak feltárások során megválaszolatlan kérdések. Nekünk abszolút kedvenc volt az út ezen állomása. 

Dambulla-ban csak átutazóban voltunk, itt is van egy buddha templom és szikla templomok amiket belépő ellenében meg lehet nézni. Sigiriyából a Dambullába vezető úton sok jó minőségű szuvenírt és ajándékot lehet vásárolni.

Negombo-ban az utolsó éjszakát egy ajurveda hotelben töltöttük, ahol kaptunk masszázst és lótuszvirágos fürdőt is. Relaxáló és kellemes befejezése volt a nyaralásnak. Mivel a gépünk másnap csak este indult még volt időnk délelőtt a vízpartra lemenni és egy utolsót tengeri herkentyűset ebédelni. Meglepett a város gazdagsága, néhol olyan villákat látni amit bárki lány megirigyelhetne.

Egy pár hasznos tipp: 

• Érkezés: Érdemes legalább egy éjszakát a reptérközeli Negombo-ban eltölteni, ráhangolódás és pihenés gyanánt és csak másnap tovább indulni. Délben indultunk otthonról és csak másnap délben érkeztünk meg. Onnan azonnal utaztunk a tengerparti Hikkaduwába (plusz kb. 2,5 óra autóval). A hosszú repülés, az izgalom és az időeltolódás teljesen kimerített minket és a megérkezést a fáratságtól alig tudtuk élvezni. Ráadásul a hátunk közepére se kívántuk a plusz 2,5 utat.
  • Kultúrsokk: Ajánlott északról délre haladva tervezni a kirándulást, így lassan hozzászokni a kultúrális különbségekhez, főleg annak aki először utazik Ázsiába. Megérkezéskor megcsapott a hőség, rám nehezedett a folyamatos hangos dudálás, stimulált a buddha templomok hangos szertartása, a közlekedés rendszertelensége, a túlontúl hangos zene és a látvány amint a szegény, ízléstelen, romos épületeken és szemetes utcákon át haladtunk. Északon az emberek nyugatiasabbnak tűnnek, a városok nagyobbak és kevésbé szegények. A déli partok 'városai' Galle kivételével gyakran csak egy főutcából állnak.
  • Betegség: Jó ha van kéznél egy pár gyógyszer, de a helyi gyógyszertárban mindenre van gyógyír ráadásul darabszámra elég olcsón lehet megvenni a tablettákat. Galléban a nagy hőségben rám jött az émelygés, hányinger aztán nem is tudtunk addig tovább menni amíg nem lettem jobban. Sajnos ezután belázasodtam, napokig fájt a torkom, jött a rossz közérzet majd amikor ez csillapodott akkor begyulladt a szemem. A köhögés és az émelygés az utazás végére sem múlt el. Sajnos nem tudom a pontos okát a betegségnek, nyilván több oka is lehetett. 
  • Szobafoglalás: Mivel bármi közbe jöhet, nem érdemes minden szállást előre foglalni, mi mindent előre lefoglaltunk de két szálláson nem tudtunk megjelenni programváltozás miatt és már nem is tudtuk lemondani őket (booking). Nem volt nagy baj mert elég olcsó szállásokat foglaltunk, kisebb vendéglátóknál, panziókban szálltunk meg és a booking javára legyen írva, hogy tényleg kivétel nélkül minden egyes szállással elégedettek voltunk és a szállások értékelése minden esetben stimmelt a booking értékelésekkel. Sigiriya-ban különösen ajánlom az Amba Sewana Cottage-t, új, álomszép házacska meleg zuhannyal, iszonyat rendes vendéglátóval.
  • Sofőr: Az indulásnál nem voltam biztos benne, hogy jó ötlet-e két teljes hétre sofőrt bérelni de óriási segítség volt pl. a betegségünk során. Nélküle nem tudtunk volna annyi helyet megtekinteni, mint amennyit sikerült. Szuvenírt hiteles eladóktól sikerült beszerezni és olyan állomásokra vitt el amiről egyébként magunk nem tudtunk volna. Az autóban az állomások között sokat aludtunk ami hozzásegített ahhoz, hogy egy egy programot legyengülve de végig tudjunk csinálni. Két hét alatt sikerült annyi helyre eljutni amit mások 3-4 hét alatt tesznek meg tömegközlekedéssel. A vonattal való közlekedés egyébként nagyon olcsó de hosszú idő eljutni egyik pontból a másikba. Sofőrrel lehet időt spórolni. A söfőrünk ráadásul nagyon kedves volt, mindig alkalmazkodott hozzánk, a kívánságunknak megfelelően alakította a napokat és igyekezett Sri Lanka javát megmutatni. 
  • Helyi emberek: Nagyon barátságosak, mindenkit 'Sir' és 'Madam'-ként szólítanak ami nagyon udvarias és tapasztalataim szerint nagyon ügyelnek a turistákra. Néha kínosan ügyeltek arra, hogy minden kívánságunkat teljesíteni tudják. Gyakran éreztem úgy magam mint egy hercegnő, majdhogynem felsőbb rendűként kezeltek minket, mintha legalább arannyal fizettünk volna a szolgáltatásukért. Szeretetreméltó emberek, több helyen öleléssel köszöntem el tőlük, annyira megszerettem őket. Sok szálláson többet hagytunk ott mint amennyi járt, a figyelmesség és kedvesség nem kerül pénzbe de nem természetes a mai világban.
  • Angol nyelv: Legenda, hogy jól beszélik az angolt, alapszinten megértik magukat, de alig találkoztam olyan helyivel aki jól beszélt volna angolul. 
  • Étel: Nekünk bejött, 10 napig sri lankait reggeliztünk és vacsoráztunk amikor ráuntunk és a 11. naptól pizzát és hamburgert rendeltünk. :) Nagyon tetszett, hogy desszert helyett friss gyümölcsöt kaptunk, ráadásul minden étkezés után. Itthon jöttem rá érkezéskor a maradék mikulás csokik láttán, hogy 2 hétig nem ettem se csokit se sütit stb., de nem is hiányzott. A helyi specialitásokat hihetetlen szeretettel készítették el, ami nagyon finom. A king coconut pedig sri lankai és kötelező, én mindig kikanalaztam a kókusz belsejét is ami nagyon laktató.
  • Vallás: Nagyon érdekes, ahogy a buddhák, keresztények, muszlimok és hinduk együtt élnek az országban. Vasárnap azért már korán reggel ébreszt a buddha szertartás majd rázeng a katolikus tehát nem túl visszafogottak a szertartások. A templomokat is érdemes megtekinteni bár a hindu templomok és egyes buddha szobrok szörnyen giccsesek és ízléstelenek az európai szemnek. 
  • Szuvenír: érdemes a sofőrtől vagy a szálláson a tulajtól megkérdezni, hol lehet vásárolni mert nem mindenhol biztos a minőség. 
  • Ruházat: Találkoztunk turistákkal akik csak nyári ruhát vittek magukkal, vigyázat a sziget belseje jóval hűvösebb mint a vízpart. Amíg a vízparton majd meg lehet sülni addig a teaültetvényeken max. 20-23 fok van így érdemes egy farmer nadrágot és pulcsit is bepakolni (és ezt a száraz időszakra értve).
  • Árak: Szinte mindenhova belépőt kell fizetni de sok helyen ezek csak 'jelképes' összegek és nem sok egy európainak. Viszont a híresebb nevezetességek elég drágák. 10% szervíz díj szinte minden étkezés díjában benne van de az étlapon fel is tüntetik. Étkezni lehet 2-3 dollárból is de minél európaibban néz ki egy étterem annál drágábbak a menük. A vonatozás, buszozás nagyon olcsó.

Összességében egy olyan utazásban volt részünk amire számítottunk, a vőlegényemmel szeretjük a napozás mellett az aktív pihenést is és Sri Lanka erre tökéletes választás volt a változatos domborzatával, hegyeivel, völgyeivel, változatos klímájával, városaival és a vízparttal, színes programokban lehetett részünk és minden oldalát megcsodálhattuk ennek a varázslatos szigetnek és sokszínű kultúrájának. Ezt az utazást még biztosan sokat fogjuk emlegetni és ez inspirál, hogy Ázsia vagy a világ más országait is felfedezzük!

Ha a fentiek kapcsolatban kérdés lenne, szívesen válaszolok! 

Üdv.!

ayoubowan Creative Commons License 2018.01.08 0 0 4339

Ez a reptéren kapható "Tourist SIM Pack" messze nem a legolcsóbb opció, de a rövid időre Srí Lankára látogató turisták számára kétségtelenül a legkényelmesebb megoldás.

http://www.mobitel.lk/prepaid/tourist-pack

Előzmény: Gibs (4338)
Gibs Creative Commons License 2018.01.08 0 0 4338

Én a repülőtéren vettem"Tourist PrePaid SIM pack"-ot a Telecom/Mobitel kiadásában. A kisebb, akkor 500 rupiáért árult kártya 20 perc beszélgetést és 750MB-t tartalmaz. Amit én vettem, a nagyobbat 1200 LKR-ért adták és 60 perc beszélgetést és 2 GB adatot tartalmaz. Ez szerinte nagyon korrekt ár. Ott helyben a srácok bele is tették a telefonba és aktíválták, egy százasért. Nekem még maradt is bőven rajta fel nem használt perc és adat is, két hét használat után.

Előzmény: uwallah57 (4332)
ayoubowan Creative Commons License 2018.01.07 0 0 4337

Szia Gergely!

Köszönjük a beszámolót! Én személy szerint is nagyon örülök, hogy egy kínos "apróság" ellenére kellemes élményeket szereztetek, és jól sikerült az utazásotok! :)

Üdv., A.!

Előzmény: Geryson (4334)
ayoubowan Creative Commons License 2018.01.07 0 0 4336

Mivel nem tilos az alkoholfogyasztás, és bizony isznak is rendesen a szingalézek, akár pálinkát is nyugodtan vihetsz magaddal, csak jól csomagold be, nehogy az úton baja essen a palacknak. :)

Élelmiszert a feladott poggyászba pakolva ugyancsak vihetsz magaddal, mi az új évi lencselevesbe rendszeresen viszünk egy kis füstölt húst, és valamilyen kolbászt, mert ugyan a szupermarketekben mindennemű húsárú kapható, de a feldolgozás ezen formáját nem ismerik Srí Lankán. A paprika az egyik leghétköznapibb cikk, kapható szárított, őrölt, darabolt, fűszerekkel ízesített, de kizárólag csak a csípős, erős változatában. A "szegedi édes nemes" -t úgyszintén itthonról visszük, ha már elegünk van az erős kajából, vagy ha valamilyen levest főznénk, mert azt sem ismerik a helyi háziasszonyok.

Előzmény: Szupergizike (4335)
Szupergizike Creative Commons License 2018.01.07 0 0 4335

Nem tudja valaki, be lehet vajon élelmiszert vinni az országba? Nem pálinkára gondolok :D, hanem vinnék ajándékba egy kis magyar paprikát a sofőrnek például.

Most folyik az alkudozás a sofőrökkel, remélem, eredményes lesz :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!