Keresés

Részletes keresés

Mogyi8201 Creative Commons License 15 órája 0 0 4432

Szia Ayoubowan! 

Nagyon megköszönöm, ha ellátsz minket további értékes információkkal Mount Lavinia kapcsán. Szerdán már ott leszünk. Minden érdekel! :)

Előzmény: ayoubowan (4424)
euhaj01 Creative Commons License 1 napja 0 1 4431

Sziasztok! Mi holnap készülünk haza ebből a gyönyörű országból. Hihetetlenül szép, még a tengerpartja is elvarázsolt. Pár napja lejöttünk a hegyekből,  itt vagyunk Galle mellett Amari hotelben.  Ha belegondolok hogy ezt az országot Bali helyett a vulkán kitörés miatt B tervként választottuk... Szóval ilyen változatos, természeti szépséggekkel megáldott ország, tele mosolygó, integető emberekkel... Köszönöm Sri Lanka !

Gábor Szüle Creative Commons License 2 napja 0 0 4430

Jó reggelt!

Mi április 8-20 leszünk Sri Lankán 1 utazási iroda körút programon.

Azaz az véget ér 16.-án,mert a csoport indul vissza a 17.-e hajnali géppel.

Mi még maradunk 3 napot.Tervek szerint Kalutara Club Waskaduwa Beach Resort&Spa szálláshelyen.

Ha valaki ez időszakban a környéken jár,szívesen ismerkedünk,és csinálunk akár közös programot.

Esetleg ha a 20.-a hajnali Emirates gépre megy valaki a környékről,betársulnánk két fővel a transzferbe.

Zs... Creative Commons License 2 napja 0 0 4429

Okés, köszi, akkor ezzel nem lesz gond, a sisakkal úgysem viccelünk.

Előzmény: ayoubowan (4428)
ayoubowan Creative Commons License 2 napja 0 0 4428

Az óceánparton a kisebb robogókölcsönzők nem ragaszkodnak hozzá, és ha rendesen "viselkedsz", mindig felveszed a bukósisakot, akkor a rendőrök sem kötözködnek. Bár Negomboban a Porothota Roadon a Negombo Beach közelében, valamint a Lewis Placen minden nap álldogálnak motorosrendőrök, és igazoltatják a közlekedőket, ennek ellenére engem csak egyszer állítottak meg, és akkor is a robogó biztosítási papírját szerették volna látni. Amikor pedig egy kisebb közlekedési kalamajkába kerültem, akkor sem kérte a papírokat a kiérkező motorosrendőr.

Előzmény: Zs... (4427)
Zs... Creative Commons License 2 napja 0 0 4427

Ehhez a kiterjesztéshez akkor is ragaszkodnak ha csak egy egyszerű robogót szeretnék bérelni valahol a déli tengerparton?

Előzmény: ayoubowan (4426)
ayoubowan Creative Commons License 3 napja 0 0 4426

Szia!

Itt írnak a jogsi kiterjesztéséről, a második link alatt konkrétabban is:

http://www.rentalcarsrilanka.com/about-us

http://www.carwayrentacarsrilanka.com/car-rental-services/other-services/drivers-license-sri-lanka/

Ha autóbérléssel egybekötve akarod intézni, akkor előre le kell levelezni, mert az engedélyt a minisztérium adja ki, az pedig alighanem néhány percnél tovább tart. Ebben az esetben is azt tudom mondani, hogy vagy írsz egy e - -mailt valamelyik autókölcsönzőnek, vagy a sokkal gyorsabb megoldást választod, és felhívod őket telefonon, úgy egyeztetsz velük a jogsi kiterjesztéséről.

Előzmény: Gábor Borsodi (4425)
Gábor Borsodi Creative Commons License 3 napja 0 0 4425

Szia Ayoubowan !

Elolvastam , lehet , hogy a fönti részre az első napokra autót bérelnék a jogsi intézésének érdekében is , d a megadott linkeken és az autókölcsönzők oldalán sem egyértelmű , hogy hogyan jelezzem , vagy egyáltalán tudom-e jelezni a jogsi honosítási igényemet, vagy esetleg a bérlés megkezdése előtt ezt pár perc alatt elvégzik ők, ha kérem helyben . Van erről infód ?

Köszi, Bogyó !

ayoubowan Creative Commons License 3 napja 0 0 4424

Szia Laci!

Ha gondolod, szívesen adok további információkat, mert korábban több alkalommal magam is laktam a Mount Lavinia Hotelban, ezért valamelyest ismerem a hely, és Srí Lanka által kínált lehetőségeket. :)

Üdv, A.!

Előzmény: Mogyi8201 (4423)
Mogyi8201 Creative Commons License 3 napja 0 0 4423

Köszönjük szépen Neked is és Tojgliusnak is az információkat!

Üdv,

Laci

Előzmény: ayoubowan (4418)
ayoubowan Creative Commons License 4 napja 0 0 4422

Hello Bogyó!

Itt találsz a jogsi kiterjesztéséről információkat,

https://tuktukrental.com/how-to-get-an-international-licence-in-sri-lanka/

vagy itt is:

http://www.ritchyfeet.com/get-international-drivers-permit-sri-lanka/

Az autókölcsönzésnél van lehetőség arra, hogy amennyiben a foglalásnál kéred, akkor elintézik a jogosítványt, hogy a kocsi felvételénél a kezedben legyen a papír, de az egy másik történet. Negomboban intéztek a motorkölcsönzők is kiterjesztést, de úgy tudom, hogy a kisebb üdülőhelyi kölcsönzőknél nincs ilyen lehetőség. Kérdezd meg a negomboi Surangát, ő az egyik nagyobb cég tulaja, egész biztosan tud pontos információt adni a kérdésben, és lehet, hogy elintézik neked a kiterjesztést is. Őt itt éred el:

http://www.negombo-motorcycle-tours.com/contact.html

Ez egy másik ismert negomboi motor, és tuk-tuk kölcsönző cég, őket is megkérdezheted:

http://www.pickandgotravels.com/index.php

Ha a mailre nem válaszolnak, ez előfordulhat, mert éppen főszezon van, és valahol túrát vezetnek, hívd őket telefonon. A honlapon megadott elérhetőségek mobilszámok, költségkímélő megoldásként próbálhatod hívni a srácokat a Viberrel.

Üdv, A.

Előzmény: Gábor Borsodi (4419)
Lylu13 Creative Commons License 4 napja 0 0 4421

Sziasztok! Aki esetleg Hikkaduwa városkában szállna meg és keres egy nagyon szép családias szállást akár kisgyerekkel is szívből tudom ajánlani a surf villát ,már harmadik hetünket töltjük itt!Nagyon szép rendezett környezet tiszta szobák medence és a japán konyha kedvelőinek meg étterem is üzemel!Tonhal valami isteni mindig frissen hozzák, ha csak enni is de megéri benézni!part és bevásárlásilehetőseg is közel van!Mivel mi nem rajongunk az itteni ízekért így minden nap jó kis magyar kajákat főztünk amit előszeretettel kóstoltak a szallasadoink is :) (recepteket jegyzetelve) 

Rycs Creative Commons License 4 napja 0 1 4420

Rizsföld hajnalban...

Gábor Borsodi Creative Commons License 4 napja 0 0 4419

Szewa ayoubowan , Bogyó vagyok!

már segítettél néhány kérdésben , még lenne egy . Jövő héten érkezünk és 20 napig  gondoltam körbejárni a szigetet , főleg vonat és busszal , hátizsákosok vagyunk , többnyire a helyi motor bérlésekkel kiegészítve .Készültem nemzetközi jogsival, de addig nem tudunk tovább indulni , míg nem honosítottam a jogsit.A fórumokat leszámítva elég időigényesnek írják le a procedúra időtartamát.Mire számítsak , esetleg el lehet-e indítani a kérelmet itthonról?

Köszi!

ayoubowan Creative Commons License 4 napja 0 0 4418

Ha 2 hétre megvan a komplett szállásotok, akkor csak csillagtúra-szerűen tudtok egynapos kirándulásokat tenni. Ez így egy kicsit fárasztó lesz, de a varázslatos hangulatú Mount Lavinia Hotelban kipihenhetitek az utazások fáradalmait. Még véletlenül se hagyjátok ki a reggeliket, és a szálloda esténként működő óceánparti haléttermét is a figyelmetekbe ajánlom. :) A szomszédos beachen, és közvetlenül a szálloda utáni partszakaszon van még néhány figyelemre méltó hely, többek között a Loon Tao, és a Bubba Beach Seafood restaurant.

Előzmény: Mogyi8201 (4416)
Tojglius Creative Commons License 4 napja 0 0 4417

én a helyetekben egy jó túraszervezőt keresnék, mert két hét alatt, még ha egynapos programokkal is, de sokmindent kéne (lenne érdemes) megnéznetek...

viszont utazási partnert nehezen fogtok találni, mert a legtöbb SriLankára utazó nem a fővárosban vagy közelében száll meg hanem körutazik vagy célirányosan vmelyik népszerű partrszakaszra megy, a főváros jellemzően csak érkezési-indulási cél szokott lenni, mivel idegenforgalmi szempontból sem túl jelentős...

Előzmény: Mogyi8201 (4416)
Mogyi8201 Creative Commons License 6 napja 0 0 4416

Sziasztok! 

Február 21-én érünk Sri Lankára és a Mount Lavinia Hotelben leszünk két hetet a feleségemmel. Lesz valaki esetleg ebben az időszakban ott vagy a közelben? Hátha tudnánk közös programokat szervezni a sziget felfedezésére. 

Üdvözlettel,

Laci

Kittim Creative Commons License 6 napja 0 0 4415

okes, koszonom a velemenyt! :)

Előzmény: ayoubowan (4414)
ayoubowan Creative Commons License 6 napja 0 0 4414

Nem ismerem őket, de így a honlapra ránézve nem tűnik csapdának a dolog. A járataik jók, és a jegyárak sem annyira elszálltak, a colomboi végállomásuk pedig a központi buszpályaudvaron van, ami a továbbutazás szempontjából kifejezetten előnyös.

Előzmény: Kittim (4413)
Kittim Creative Commons License 2018.02.11 0 0 4413

Koszonom! :) Akkor bizunk a szerencsenkben, meg azert majd Ellaban megprobalunk utanajarni ennek a busznak, mert ugy feltetelezzuk, Ellan at kell haladnia.

Meg egy kerdesben tudnal segiteni? Ezt a oldalt ismered -> https://www.busbooking.lk/, hallottal errol a tarsasagrol? Pont van egy delutani busz Tangallebol, ami megy Colomboba es jo lenne nekunk, de vacillalunk a jegyvasarlassal, hogy mennyire megbizhatoak.

Előzmény: ayoubowan (4411)
ayoubowan Creative Commons License 2018.02.11 0 0 4412

A seat61 sok fontos információt tartalmaz, de a vonatokkal, és a menetrenddel kapcsolatban a vasút honlapja a mértékadó. Egyébként egy másik menetrendkereső oldalon is az látható, hogy nem csak 1. osztályú, hanem 2., és 3. osztályú kocsikkal is közlekedik az 5:45 - kor induló vonat.

http://slr.malindaprasad.com/index.php?from=FOT&to=ANP&date=2018-02-21&singlebutton=

Azt sajnos nem tudom, hogy erre a korai vonatra melyik pénztárnál adják ki a jegyeket, mert ez egy IC, és kicsi az esély arra, hogy a normál jegykiadóablaknál lehet megvenni, de érdemes lenne felhívnotok a +94112434215 számon a Colombo Fort állomás információját, ők tutira megmondják, hogy mi a teendő hajnalban.

Az internetes jegyvásárlás valóban elég drága, ezért a szolgáltatásért én sem fizetnék ennyivel többet, bár ha nem működik az előrendelés, akkor jelentős összeget spórolnak meg a kényelmes turistának. :D

Egyébként a negomboi "támaszpontom" az irodájuktól k.b. 500 méterre van, néhány hét múlva ott leszek, akkor meglátogatom, és kikérdezem őket a honlap működéséről. :)

Előzmény: Zs... (4410)
ayoubowan Creative Commons License 2018.02.11 0 0 4411

Én is megtaláltam ezt a bizonyos 487. számú buszt, ami jó lehet nektek. Viszont attól tartok, hogy a menetrendet nem fogod megtalálni, mert a helyi járatok indulását nem közlik sehol sem. Az majd a buszvégállomáson fog kiderülni, hogy milyen időpontokban indul a busz. Egyébként ha volna valamilyen menetrend, az is csak tájékoztató jellegű lenne, főleg az ilyen vonalakon, mert Srí Lankán bármikor kimaradhat, vagy indulhat pluszban egy járat.

Előzmény: Kittim (4409)
Zs... Creative Commons License 2018.02.10 0 0 4410

Aha, köszi, rájöttem mi volt a gond, végállomásnak Anuradhapura Town-t állítottam be. Simán Anuradhapura-val most megtaláltam. Ami viszont továbbra is érdekes, hogy ez erre a kora reggeli Intercity-re ír 2. és 3. osztályú kocsikat is, míg a seat61 szerint ezen csak 1. osztály van. Mindegy, majd ott helyben meglátjuk hogy mi a szitu. Viszont, ha 6-kor nyit a pénztár, akkor az 5:45-ös vonatra hogy lehet jegyet venni?

Az oldalt köszi, ezt néztem már, de tízszeres árat azért inkább nem fizetnék a jegyért ;o) Meg mondjuk a nekünk kellő időpontra érdekes módon már úgysem lehet foglalni, bár azt írja hogy minimum 32 nappal előre lehet, de hiába esik a dátum ezen kívül, már nem engedi foglalni... Furcsán működnek itt a dolgok na ;o)

Előzmény: ayoubowan (4408)
Kittim Creative Commons License 2018.02.10 0 0 4409

Koszi az infot!

Idokozben meg kotortam az internet bugyraiban es egy ilyen buszra akadtam:

Provincial Route

487 Deniyaya - Badulla

http://colombofort.com/bus.timetable.htm

Ez meg akar jo is lehetne nekunk, mert Ellabol mehetunk Badulla fele is. Viszont menetrendet nem talalok hozza. :( Van Valami tipped esetleg, hogy ennek hol lehetne utana nezni?

Előzmény: ayoubowan (4407)
ayoubowan Creative Commons License 2018.02.10 0 0 4408

Itt az 5:45 - kor induló vonat a vasút honlapjáról. Akár még ezt is elérhetitek.

Érdemes megnézni ezt az oldalt, mert akár még az ülőhelyet is lefoglalhatjátok az interneten.

https://tourmastersrilanka.com/traintickets-sri-lanka/

Előzmény: Zs... (4406)
ayoubowan Creative Commons License 2018.02.10 0 0 4407

Helló Kittim!

Colomboból Galle érintésével létezik közvetlen busz, de a hegyek felől valamivel bonyolultabb a Sinharaya megközelítése. Az én ismereteim szerint Hauptaleból nincs közvetlen buszjárat Deniyayara, az viszont valószínű, hogy valamelyik főútvonalon mentén fekvő városkából indul egy a menetrendekben nem szereplő helyi csühögő. Ha nincs ilyen, akkor marad Hauptaleból a busz - taxi, vagy busz - tuk - tuk kombó.

https://www.rome2rio.com/s/Haputale/Deniyaya

http://routemaster.lk/search/no+60

Előzmény: Kittim (4404)
Zs... Creative Commons License 2018.02.09 0 0 4406

Köszi, megfontoljuk. A seat61-en látok egy 5:45-ös IC-t is, csak 1. osztályú kocsikkal, de ezt a vasút oldala nem hozza fel. Érdekes... Kis tolongás nem gond, edzettek vagyunk harmadik világbeli tömegközlekedésből ;o) Szóval a helyet 'kiverekedjük' ha kell, de ha vmiért mégsem menne, a B opciónak ott a 8:50-es vonat.

Köszi még egyszer a részletes infokat.

Előzmény: ayoubowan (4405)
ayoubowan Creative Commons License 2018.02.09 0 0 4405

Szia Zs...!

Ha nem Srí Lankáról volna szó, akkor nyilván a ragamai indulás lenne a praktikusabb, mert közelebb van Katunayakéhoz, és ott ágazik el a Colombóból induló két szárnyvonal, de Srí Lankán ez azért nem ilyen egyszerű. Reggel mindig nagy a zsúfoltság a vonatokon, ezért egyáltalán nem biztos, hogy Ragamán kaptok helyjegyet, és lesz ülőhely a helyjegy nélküli kocsikban. Bár feleslegesnek tűnik az oda - vissza utazás, de én elmennék a Colombo Fort - ra, és ott próbálkoznék a dologgal, mert a végállomáson, pláne csomagokkal könnyebb felszállni, és ülőhelyhez jutni. Az állomás épületének a keleti végén van a jegyelővételi pénztár, ez a buszpályaudvar felőli oldal. A pénztár reggel 6 - kor nyit. Ott tudjátok megvenni a helyjegyeket a vonatra, de készüljetek fel egy kis tolongásra. Gondolkodjatok egy "B" terven is, vagyis valamilyen későbbi indulási időponton, ha a reggeli vonatra nem férnétek fel.

Előzmény: Zs... (4403)
Kittim Creative Commons License 2018.02.08 0 0 4404

Sziasztok!

Ellabol vagy Haputalebol van kozvetlen busz Deniyayaba? Mintha valahol olvastam volna, hogy igen, de nem talalok semmi konkretumot.

Koszonom elore is a segitseget!

Zs... Creative Commons License 2018.02.07 0 0 4403

Hajnali f4-kor érkezünk Sri Lankára, egy szép pénteki napon. A terv az hogy egyből megyünk Anuradhapurába. Kinéztük a 6.35-ös vonatot, és úgy gondoltuk hogy nem megyünk be Colombo Fortig, hanem Ragamában szállunk fel rá. Kivitelezhető ez így? Van rá esély hogy kapjunk ott helyben 2. osztályú helyjegyet, vagy ez felejtős? És ha felejtős, akkor elképzelhető hogy a nem helyjegyes 2. és 3. osztály nincs még full tele? Esetleg érdemesebb lenne mégis bemenni a Fort-ig, hogy biztos legyen ülőhelyünk akkor is ha nincs már helyjegy? Egész napos utazás után azért nem szivesen álldogálnék 4 órát. Mennyire frekventált ez a viszonylat péntek reggel?

Köszi előre is

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!