Keresés

Részletes keresés

Tojglius Creative Commons License 2017.05.16 0 0 4154

https://www.flydubai.com/en/flying-with-us/check-in/

 

szerintem ez a mondat vonatkozik a kérdésedre:

"In Dubai and at all other airports, you can of course also check in at one of the flydubai check-in counters."

 

szóval nem kötelező, max érdemes... :)

Előzmény: Szatti87 (4153)
Szatti87 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 4153

Sziasztok!
FlyDubai-nál kötelező online becsekkolni? Kell nyomtatni a beszállókártyát, mint pl. Wizzair-nél? Vagy csak elég a foglalással kimenni a reptérre?
Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.16 0 0 4152

Előzmény: Törölt nick (4151)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.16 0 0 4151

Sziasztok! 

 

 

Eladó az alábbi Bradt Sri Lanka útikönyv angol nyelven. 5., 2014-es kiadás 326 oldalon, újszerű állapotban. Szakboltban ez a könyv 6800Ft, nálam 4500. Lonely Planet India, Nepal könyveimből szintén van 1-1db. 

 

Átvétel Budapesten. 

ayoubowan Creative Commons License 2017.05.02 0 0 4150

Egy ideje ismét kap egy k.b. 5 perces feladatot a Bandaranayke repülőtéren a Srí Lankára megérkező, majd onnan elutazó turista. Volt egy időszak, amikor nem kellett a be, és kiléptetés előtt bíbelődni a kis űrlap kitöltésével, de ez csak egy rövid ideig tartott. Az űrlap érkezéskor "Arrival Card", majd indulás előtt "Departure Card" néven található az útlevélvizsgálatot végző urak, és hölgyek pultjai előtt elhelyezett polcokban. Korábban leszállás előtt a repülőgépeken kiosztották ezeket a nyomtatványokat, és az utazó még a levegőben kitölthette a rubrikákat, de az utolsó néhány utazásomkor azt tapasztaltam, hogy egyes légitársaságok leszoktak erről az apró figyelmességről. A kártyán egyébként teljesen általános kérdésekre kell válaszolni, ezek az érkezéskor, és az induláskor azonosak. A srí lankai tartózkodási hely felől érdeklődő kérdésre vagy egy előre lefoglalt, vagy egy tervezett szállás nevét, és címét kell beírni. Ez vonatkozik az ETA - online vízumigénylés hasonló kérdésére is.

 

          

attila1142 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 4149

Nagyon köszönöm, a többire közben megtaláltam a választ: No,No,No :)

Előzmény: Kenny___ (4148)
Kenny___ Creative Commons License 2017.05.02 0 0 4148

Igen, random hotel cimet, senki nem torodik vele. Ha valaki kerdezne, akkor "megvaltozott a program".

Előzmény: attila1142 (4147)
attila1142 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 4147

Sziasztok!

Az online vízum igénylésnél kicsit megakadtunk, tudna valaki javaslatot, tippet adni? :) Meg kell adnunk egy Sri Lankai címet az igénylés beadásakor (épp most csinálnánk online ezt az igényt). Azonban mi teljesen egy helyi lakosra /guide-ra bízzuk majd magunkat, nem görcsöljük túl ezt a szállás kérdést, vagyis még nem is tudjuk milyen szállásokat fog nekünk választani. Ajánlásra, megbízható guide-ról van szó, vagyis nem lesz ezzel gond, de így címet sem tudunk, hiszen akár még menet közben is lehet valami útiterv módosítás (eső stb miatt).

-Szerintetek így milyen címet érdemes megadnunk? Egyszerűen a Booking-ról válasszunk ki egy Negomboi címet találomra? 

-Másik kérdésem: Ugye jól értelmeztem, hogy a jelölt yes/no kérdéseknél (képen csatoltam) mindháromra NO a megfelelő válaszunk abban az esetben, ha először utazunk Sri Lankára (turisztikai célból) és még korábban nem volt itt vízumunk? 

Előre is köszönök minden segítséget/tippet/javaslatot! :)

attila1142 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 4146

Köszönöm szépen a választ, végül épp ezért választottuk a helyi kísérő /sofőr+ kocsi kombót, hiszen bármi felmerül, így vele könnyebb lesz. Értve ezalatt az esetleges időjárással kapcsolatos helyzeteket is. :) Aztán legközelebb már bátrabbak leszünk. Átvariáltunk jó pár dolgot, így most szombat hajnaltól, jövő hét péntek reggelig, azaz hat teljes napot leszünk csupán Srí Lankán végül. Már nagyon várjuk. :) Rábízzuk magunkat teljesen a guide-ra, szállás és tervek tekintetében is, majd legközelebb mi improvizálunk, de ennyi idő esetén, jobb ezt talán profira bízni. :)

Előzmény: zdyzs (4144)
Geryson Creative Commons License 2017.04.27 0 0 4145

Királyul hangzik! Hát ezt leírhattad volna még a foglalásom előtt is! :)

Előzmény: zdyzs (4144)
zdyzs Creative Commons License 2017.04.27 0 0 4144

Nagyon sokszor voltam már Sri Lankán és még senki nem tudta nekem megmondani mikor és hol jön a monszun. Akármikor eshet, engem egyszer januárban (ami elvileg a száraz időszak) kapott el akkora eső Colombóban, hogy teljesen megállt a közlekedés, mert mindenütt állt a víz az utakon. Három napig folyamatosan esett.

Előzmény: attila1142 (4137)
xarina55 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 4143

Koszonom, de kozben megjartam. Jungle Beach nem tetszett, Hikkaduwa viszont nagyon jo volt a teknosok miatt, ill. volt sok jo nagy hal is, bar itt is a korallmezo nem volt nagy szam. Neha meg percekig nem lehetett latni semmit a felkavart homok miatt. A hullamok meg tenyleg eleg nagyok, iszonyatos az erejuk, nem valo gyereknek.

Előzmény: Koggala (4142)
Koggala Creative Commons License 2017.04.24 0 0 4142

Unawatuna kornyékén, Jungle beach, Hikkaduwa , de nem egész évbe ,csak olyan December és Márciús vége kozott többi időszakban a monszun miatt zavaros az oceán erősek a hullámok 

Előzmény: xarina55 (4134)
attila1142 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 4141

Köszönöm mindenkinek a privátban is megadott információkat és segítségeket a korábbi kérdéseimre! Amikor visszatérünk, mindenképp megírom majd a tapasztaltakat! :) 

ayoubowan Creative Commons License 2017.04.14 0 1 4140

attila1142 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 4139

:) Köszi a választ, igen épp ezért a rugalmasságért szeretném a saját kocsi bérlést minden kényelmetlensége (és a maximális koncentrációt igénylő vezetés) ellenére. Így tényleg benne lehet a szabadság érzése, ha valami megtetszik.

Tavaly egy hétig úgy csavarogtunk kocsival Cipruson, hogy esténként félrehúzódtunk egy-egy városban és ott foglaltuk az aznapi szállást, ahol ért minket az este. Igazából imádtuk, de lehet ez itt kockázatosabb lenne, így azért itt-ott, több napos bázist betervezünk majd.. De azért ez még nagy dilemma.. :)

 

Az autó bérlés miatt, valószínűleg a helyszínen érdemes majd nézelődnünk (ez egyben elég nagy rizikónak is tűnik), mert innen lefoglalni egy autót előleggel lehet, hogy nagyobb kockázat, mint a helyszínen körbejárni, megvizsgálni egyet-kettőt. Igazából a Tuk-Tuk bérlés lenne persze ésszerű (valaki korábban már bevállalta), de ott meg a csomag zárása lenne az állandó macera tárgya. Mert egy autónak az is az előnye, hogy (az amúgy nem túl hatalmas) csomagunk végig a csomagtartóban maradhat, amíg A-ból B-be utazunk, vagy egy nevezetességet járunk be éppen. Remélhetőleg parkolási költségekkel nemigen kell számolnunk... :) 

Előzmény: Tojglius (4138)
Tojglius Creative Commons License 2017.04.13 0 0 4138

Hát az időjárási témára talán Ayubovan tudna valóban és érdemben válaszolni... A szállás átvariálásnál én nem félnék annyira, mert ha nem előleggel foglaltad le akkor biztos át lehet variálni, könnyen találsz szállást, lehet rugalmasan kezelni, hisz saját autóval mentek, szóval max lemondod ha valamiért (akár eső akár plusz látnivaló, akár csakúgy) variálni kellene...

Előzmény: attila1142 (4137)
attila1142 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 4137

Közben most ezt olvastam egy oldalon: "Az úgynevezett Yala monszun május közepétől októberig hoz csapadékot a délnyugati irányból, s a sziget déli és nyugati felének időjárását esőssé alakítja."

Felkaptam a fejem arra, hogy május közepétől.. Ugyanis a Dubai-Colombo repjegyet még csak a héten vesszük meg... Dubaiba május 2-án, kedden este (19-20 óra körül) fogunk megérkezni. Lehet érdemesebb lenne, már egyből tovább repülni és május 2-16-ig időzíteni ezt a két hetet? Vagy nem oszt nem szoroz az a pár nap, egy monszunos időszak esetében? Mert akkor maradunk nyugodtan az eredeti, szombat éjjeli indulás mellett...
Az az igazság, hogy jelenleg még el sem tudom képzelni, mire is számítsak, amikor azt mondják májusban induló monszunos időszak.. Lehet kicsit túlagyalom, túlgondolom.. :) 

attila1142 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 4136

Északnak indulva egyelőre ez a tervezett útvonal, ami még változhat. Akár általatok javasolt plusz helyszínekkel is szívesen kiegészítjük, hiszen eleve figyelembe vettem a terveknél a fórumon olvasott korábbi tippeket.. :) 

Mindenképp sofőr nélküli, bérelt kocsiban gondolkodunk, még úgy is, hogy tudom: nagyon óvatosnak és körültekintőnek kell lennünk. Erre készülök lelkileg és persze majd megfelelő biztosítással is. 1300 km Marokkót egyszer levezettem (ott is jobb kormányos, fordított és kaotikus a közlekedés): ott is voltak "necces" nagyobb városok, és káosz, de mindez eltörpült amellett, hogy a saját kocsi, mekkora szabadságot jelentett. :)

attila1142 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 4135

Sziasztok! A májusban várható (?) monszunnal kapcsolatosan szeretnék érdeklődni. Terveink szerint hosszabb időt szeretnénk Sri Lankán tölteni hamarosan: május 7-21 között tervezünk két hétre Dubaiból átrepülni. Rutinosabb utazóknak számítunk, de ez lesz az első nagyobb, Európán kívüli utunk és nem tudom mire számítsunk. :) 

Valahogy úgy kell elképzelnünk, hogy 14 napból akár 11 napon át szakadhat végig az eső, vagy azért nem szokott ilyen drámai lenni a helyzet? :) Csatolom az egyelőre még csak tervezett útvonalat is. Szerintetek melyik az a rész, ahol nagyobb esély van a folyamatos esőzésre? (valahol olvastam, hogy a hatások nem minden területen ugyanolyan intenzívek).


Már csak azért is fontos lehet ezt tudnom, mert azokon a területeken, ahol valószínűbb az esőzés, talán érdemes lehet plusz egy nap szállást terveznem.. Kicsit ugyanis attól tartok, hogy ha csupa 1-1 napos szállással tervezek a körutazás során (előre lefoglalva), akkor kibabrálok magunkkal... Például egy durván esős nap miatt, csak azért nem tudunk megnézni egy Unesco-s helyszínt, mert nem terveztem még egy napot az adott területen, számítva az esőzésre is és tovább kell mennünk... Remélem nem volt rossz döntés így időzítenünk, de sajnos csak így tudtuk megoldani ennyi szabadságot.

xarina55 Creative Commons License 2017.03.30 0 0 4134

Tud valaki jo snorkellezos helyet ajanlani Sri Lankan?

Tojglius Creative Commons License 2017.03.24 0 0 4133

"falulátogatáson" mi is voltunk, hasonló programmal, nagyon élveztük.... nekünk se volt az eredeti programban (amit itthonról leszerveztünk), hanem volt egy kis "plusz" időnk és ezt ajánlotta... kiskordéban elvittek egy kis falun keresztül egy mangróvés tóhoz, ott kiscsónakkal beeveztünk egy tanyára (gyönyörű volt az út is), ahol ugyanezek a programok voltak, aztán kiscsónak és tuktuk vissza a kocsihoz... tényleg szuper volt! :)

és ez gyerekeknek is simán érdekes...

 

a fűszerkert meg teaüzem (fafaragó, parfümös, ékszerész stb) persze már jutalékról szól nekik is... de ezeket ki lehet hagyni ha nem akarod, de minden guide megpróbálja beilleszteni :D bár a fűszerkertet mi végül megnéztük, érdekes is volt és Asszonyka persze be is vásárolt mindenféle "fontos" szépségápolási terméket...

Előzmény: pachapa (4131)
ayoubowan Creative Commons License 2017.03.23 0 0 4132

Örülök, hogy fény derült a nagy "Ayoubowan rejtélyre" :). De annak persze még jobban örülök, hogy jól sikerült az utazás, és a kezdeti bizonytalanságok ellenére szép emlékekkel tértetek haza. Üdv., A.!

Előzmény: pachapa (4128)
pachapa Creative Commons License 2017.03.23 0 1 4131

Kedves Pali!

Persze, szívesen részletezem, bár nem biztos, hogy 2 gyerekkel is érdekelni fognak ezek a helyek.

Dambulla környékén elmentünk egy falu látogatásra, ahol bemutatták és mi is kipróbálhattuk, hogy pl. a kókuszdiót hogyan dolgozzák fel, milyen ősi eszközöket használnak még ma is ezen a vidéken, együtt készítettünk rotit (kenyérféle), a pálmalevelekből hogyan fonnak tetőt stb. Nagyon érdekes volt, ez pl. a gyerekeket is érdekelheti.

Matalétől néhány km-re Aluviharába is elvitt minket a sofőr, amely egy több barlangból álló sziklakolostor, itt írták le először Buddha tanításait pálmalevelekre (ezek láthatóak is)

Szintén nem volt tervbe véve Buduruwagala nevű hely (az Ella felé vezető főúttól kb 10 km-re), ahol egy 17 m magas szikladombormű áll, valószínűtlen helyen, az erdő közepén, egészen megdöbbentő látvány.

Ellánál van egy 9 boltíves híd, azon jön a vonat, aminek az az érdekessége, hogy szinte L alakban görbül a híd és állítólag a mozdonyvezető a kanyar egyik végéből látja az utolsó kocsit. A sofőr bevitt minket egy szálloda kertjébe, ahonnan lehetett látni a hidat, szerencsénkre vonattal együtt.

Voltunk még teknőc menhelyen a déli parton, Unawantunától nem messze és elvitt arra a partra, ahol a gólyalábon álló horgászok horgásznak. Nagyon jópofa látvány lehet a gyerekeknek is.

Az már valószínűleg nem csak a mi érdekeinket szolgálta, hogy elvitt minket egy fűszerkertbe és egy teaüzembe, de egyáltalán nem erőltette a témát és tényleg érdekes volt látni, hogy pl. a bors és a többi fűszernövény hogyan néz ki a fán, bokron.

Remélem tudtam segíteni a tervezésben.

Előzmény: ..pözsó.. (4129)
ayoubowan Creative Commons License 2017.03.23 0 1 4130

Helló Mindenki!

Magam sem állítom, hogy annak, akinek csak röpke 10 - 14 napja van a srí lankai utazásra Negombo a legjobb választás, és sajnos bizonyos helyeken a strandja sem a legszebb, de a hosszú repülőút után, leginkább a repülőtér közelsége miatt kézenfekvőnek tűnik egy rövid pihenő beiktatása a Beach részen. Persze akár azonnal tovább is lehet indulni északra, vagy délre, de az Európából érkező repülőjáratok elég faramuci időpontokban érkeznek ide, ezért a néhány órás autókázás nem biztos, hogy a szűkre szabott lábhely, és a keskeny ülések elhagyása után mindenkinek jól esik. A választás szabad, mindenki a saját tűrőképességének megfelelően dönthet a kérdésben. Egyébként Negombo rogyásig van szállásokkal, magam is meglepődök néha azon, hogy milyen ütemben szaporodnak az újabbnál, újabb apartmanok, kis szállodák, és vendégházak. Ezek az új építésű helyek tisztaságban, kényelemben minden igényt kielégítenek, a medence az alapfelszereltség része. Arról pedig, hogy nekem miért Negombo a "főhadiszállásom" annyit írnék, hogy aki hónapokig él a szigeten, az nem feltétlenül a turisták szempontjait mérlegelve választ magának lakóhelyet, hanem a maga, és az itteni életmódja számára legkézenfekvőbb, legkényelmesebb megoldást keresi. Az sem egy elhanyagolható szempont, hogy nem valamilyen néhány napos körutazással kell a szigetet körbejárnom, mert az itt töltött néhány hónapba bármikor beleférnek az egy, vagy több napos kirándulások. Itt a városban egyébként minden megtalálható, ami élhetővé teszi egy európai számára a helyet, és nem mellékesen az is szempont, hogy egy idő után komoly ismertségre tesz szert az ember, ami az olykor - olykor felmerülő hivatalos, és nem hivatalos ügyek intézésében nagy segítséget jelent.

 

 

 

 

 

..pözsó.. Creative Commons License 2017.03.23 0 0 4129

Kedves pachapa!

 

Részleteznéd " olyan helyekre is elvitt, amelyeket eredetileg nem is terveztünk" ezeket a helyeket?

Privátba is írhatsz, ha nem publikus.

Jövőre mi is tervezzük 2 gyerekkel.

 

Üdv:Pali

Előzmény: pachapa (4128)
pachapa Creative Commons License 2017.03.22 0 2 4128

Végre megtudtam, hogy mit jelent az Ayoubowan"! A fórum olvasása közben végig izgatott, de azt gondoltam, hogy egy sima nick, de nem. Sajnos letelt a Sri lankán töltött 2 hetünk. Fantasztikus körutat tettünk (Colombo, Anuradhapura, Pollonaruwa, Dambulla, Sigirya, Kandy, Nuwara Elya, Ella, Yala nemzeti park, Galle+ 1 nap Unawantuna). Az utazás megtervezésében nagy segítségünkre volt a fórum, mindenkinek nagyon köszönöm az értékes javaslatokat, tanácsokat. Csodálatos helyeken jártunk, emellett minket teljesen lenyűgözött az emberek már-már naív kedvessége és jóindulata. Összesen 8 szállásunk volt, valamennyit a Booking.com-on foglatuk. Utaztunk kétszer vonattal (Colombo-Anuradhapura és Galle-Colombo útvonalakon), tuk-tukkal, buszon és béreltünk autót  sofőrrel/guide-val 8 napra. Erről a tapasztalatunkról szeretnék beszámolni.

A fórumra való első bejelentkezésem egy riadt megnyilvánulás volt, amiben (már a repülőjegyek birtokában) leírtam, hogy milyen számunkra horribilis ajánlatot kaptunk egy kinti utazási irodát működtető magyar pártól, akinek a férfi tagja a szerényebb szállásokra vonatkozó kérésemre közölte, hogy nem asszisztálnak a szado-mazo nyaralásokhoz. Ennek hatására teljesen elment a kedvünk az utazástól, de itt a fórumon rengeteg biztatást kaptunk és nagyon jó tanácsokat az utazás megszervezését illetően, ezúton is köszönjük. 

Ennek hatására kerestük meg a Jetwing Utazási Iroda egyik magyar irodáját, ahonnan árajánlatot kértünk és ez most is hihetetlen, de az említett magyar pár ajánlatának 15%-ért szerződni is tudtunk. Remek sofőrt/vezetőt kaptunk, percre pontosan érkezett, remekül beszélt angolul, kiválóan és biztonságosan vezetett, rengeteget mesélt az ország történetéről, az ott folyó életről, olyan helyekre is elvitt, amelyeket eredetileg nem is terveztünk, szóval nagy szerencsénk volt vele. A Booking.com-on foglalt szállások egytől egyig tiszták, légkondicionáltak voltak, egyáltalán nem keltettek szado-mazo benyomást, sőt! Összességében nagyon örülünk, hogy a magyarok által okozott igen kellemetlen szájízünk után így alakult a helyzet, ráadásul az általuk adott árajánlathoz képest a szállásokkal, sofőrrel, autóval együtt kevesebb, mint a fele összegből sikerült megoldani az egész túrát.

A mi igen pozitív tapasztalataink alapján csak biztatni tudok mindenkit, hogy tervezze meg saját maga az utazását (ehhez a fórumon rengeteg segítséget kaphat) és keresse meg azt a lehetőséget, ami számára inden szempontból elfogadható.

kicsidömi Creative Commons License 2017.03.22 0 0 4127

na erre mondtam, szubjektív, neked szerencsére bejött, nekem nem, de pl. Ayubowan is sokat van ott és szereti, ebben talán ő az igazán illetékes, nem én 36 óra után amiből 8at aludtam;)

 

Előzmény: tibi7601 (4126)
tibi7601 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 4126

Egy hónapig laktam Negombóba,onnan jöttem mentem a szigeten.Mindig jó volt vissza  térni Negombóba. Ha újra mennék én Negombóba mennék!Nekem nagyon bejött a város is az óceánpart meg főleg.

Előzmény: PannniFeriiPanna (4118)
Kenny___ Creative Commons License 2017.03.21 0 0 4125

Van, az allomas elotereben az emeleten. Helyi dolgozok meg tudjak mondani. Bohom nagy faladakba/boxokba kell tenni a cuccot, sajat akat hasznalhato, hagy ugy szeretned. Nyilvan nagy erteket nem kellene otthagyni, de a csomagnak nem fog laba kelni.

Előzmény: putyeszkukac (4124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!