Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Nyúltelep Pohárszék másfél órája Creative Commons License 100535
Sziasztok!

Mit tanácsolnátok? CRL érkezés reggel szombat, haza vasárnap este (W6). A wizz is írt, és a neten is olvastam, hogy útépítés van Brüsszel felé. A 19:15-ös hazaútra mikor kellene elindulni a busszal? Ezt a 2x14 eurós shuttle-t néztem. Van más (jobb) opció Brüsszelre szerintetek?

Köszi minden választ!
paddyjoe 5 órája Creative Commons License 100534

Ti jobban értetek hozzá. Otthon jártunk, DUB-BUD, CRL átszállással. Hazafelé, fél 3-kor körül mind W6, mind FR késett. Visszafelé ugyanaz a téma, késés. Amire kíváncsi lennék: Brüsszelben állandóan azt mondják be, hogy "due to operational problems" azaz a késés működési zavarok miatt van, most e mögött van valami tartalom vagy csak "k@ki cukormázzal"? Mégiscsak szebben hangzik ez, gondolom, mint a késünk 1 órát bemondás!

aberuska 5 órája Creative Commons License 100533

megnyugodtam :)

Előzmény: peliatan (100530)
aberuska 5 órája Creative Commons License 100532

ok :)

Előzmény: Jahno (100526)
csufi.rulez 6 órája Creative Commons License 100531

Hhp3-hoz csatlakozva szerintem is a vasutat válaszd, sokkal jobban jársz. Időben egyértelműen, árban is kb. egyező, hacsak nem spájzoltál be olcsó (2 GBP) buszjegyekből.

Előzmény: R2R (100529)
peliatan 6 órája Creative Commons License 100530

Ne aggódj, a cég kínosan ügyel mindenre és ilyen esetben azonnal felbontja a szerződést. Olyat keress aki már régen az ügyfelük, a kiválasztottnál erre is

rákereshetsz.

Előzmény: aberuska (100517)
R2R 9 órája Creative Commons License 100529

Köszi! Én is a vonatot preferálom, offpeak jeggyel már 1600-kor kell indulni a reptérre, utána nagyot ugrik az ár. De inkább vagyok a reptéren +1 órát, mint agyvérzés az autópályán (heten leszünk, kicsit sok lenne a jegymódosítás, ha benyelnénk)

Előzmény: Hhp3 (100528)
Hhp3 9 órája Creative Commons License 100528

az M1-tol a repterig van utfelujitas es eltart meg par honapig, boven oktober utanig.  ugy remlik a kirakott tabla 2015rol beszelt.  en a helyedben vonattal mennek es a shuttle busszal az allomastol, arban nem sokkal dragabb, felteve, hogy nem egy jo elore megvett 2 fontos jegyed van.  idoben kb a fele, ketharmada a buszos bohockodasnak.

az utobbi idoben 2x volt, hogy az M1-et total lezartak es se elore se hatra.  legutobb epp mikor jottem vissza BUDrol, leszallas utan megyek az M1re london fele, nezem mi a franc van az ellenkezo iranyban.  baleset volt, osszes sav lezarva.  olyankor sokra mesz vele, meg ha egy ora tartalekod is volt.

egyszer meg par honapja valami tanker karambolozott (de az lehet, hogy az M11 volt, STN fele, nem az M1) kiomlott valami szmotyi az autopalyara, full lezartak egesz delutan es ejszaka, mert ujra is betonoztak.

ha ilyen esemeny nincs, akkor azt lehet mondani, hogy az M1-rol leterve az utepites nem sokat befolyasol a kozlekedesben, a netto menetido regebben masfel ora korul volt a victoriatol, igy en gep indulas minusz harom oranal indulnek el legkesobb.  vonattal a menetido kb 1 ora alatt tud lenni a kings X-rol.

Előzmény: R2R (100516)
Jahno 10 órája Creative Commons License 100527

Annál csak jobb lehet. Én azt nem értem ebben az Angliában, hogy ebédhez vagy vacsihoz teljesen csoda péksütiket adnak, olivás köménymagos kenyérfalatkák, akármik. Reggelire meg odatolják ezt a pirítanivaló szemetet, bláááá. Tojásrántottájukról nem is beszélve. Hagyjuk.

Előzmény: norbertbprnr (100523)
Jahno 10 órája Creative Commons License 100526

Simán.

Előzmény: aberuska (100525)
aberuska 12 órája Creative Commons License 100525

London még:

Stansedről 8.30-kor induló géphez elég 7-re kiérni (csak kézipoggyászunk lesz) vagy inkább még előbb?

aberuska 12 órája Creative Commons License 100524

ebben egészen biztos vagyok :-))))

Előzmény: norbertbprnr (100523)
norbertbprnr 12 órája Creative Commons License 100523

A lakások 99%-ban van konyha. Azt a reggelit, amit a szállodában kapsz, megveszed három fontért, és elkészíted te. És jobb lesz. :)

Előzmény: aberuska (100522)
aberuska 12 órája Creative Commons License 100522

London tekintetében feltétlen igaz, hogy szállodának nevezett épületben (nah jó reggelivel) kisebb/nagyobb vagyonért lehet lakni

ehhez képest airbnb árak gyakorlatilag elenyészőek

minden esetre köszönöm mindenkinek a segítséget

Előzmény: norbertbprnr (100518)
aberuska 12 órája Creative Commons License 100521

Jól hangzik :)

Előzmény: BJ (100511)
norbertbprnr 12 órája Creative Commons License 100520

Érdemes a foglalás előtt sokat levelezni a tulajjal, így nagyjából azért kiismered, hogy kivel üzletelsz, illetve pár nappal az utazás előtt újra felvenni a fonalat. Ha akkor is minden rendben, akkor kizárt dolognak tartom, hogy ne lenne ott az emberünk a megbeszélt helyen és időpontban.

Előzmény: aberuska (100517)
aberuska 12 órája Creative Commons License 100519

köszönöm, ha mellettük döntök élni fogok a lehetőséggel!

Előzmény: Obnoxiousman (100510)
norbertbprnr 12 órája Creative Commons License 100518

Moszkva, Marseille, Isztambul, Torino, Kijev, Verona, Tel Aviv, Nicosia, Nimes, Barcelona. Ezekben a városokban laktam az elmúlt két évben az airbnb segítségével (és idén még ehhez jön egy Dubai és egy Muszkat is). Sokkal jobb áron vannak általában sokkal jobb szállások, mintha egy szállodában foglalnál. Kis keresgetéssel a központi helyeken feleannyiért lehet lakni, mintha ugyanezt egy hotelben próbálnád meg.
Vagy kibérelsz egy egész lakást, ilyenkor a szállásadót csak a be- és kiköltözéskor látod, vagy bérelsz egy saját szobát, általában saját, különálló fürdőszobával. Van még egy lehetőség, amikor ugyanabban a szobában laksz, mint ahol a tulaj is, az már túl van az ingerküszöbömön, de a másik két lehetőség tökéletes. Természetesen a teljes lakás a legdrágább, és a room sharing a legolcsóbb. A fenti helyek egyikén sem volt semmi probléma, és egy kisebb vagyont spóroltam az oldallal. Amióta először hallotam róla, csak végszükség esetén vagy valami nagyon jó deal miatt megyek szállodába, tényleg csak ajánlani tudom.

Előzmény: aberuska (100504)
aberuska 12 órája Creative Commons License 100517

Hááát, még az egy hét akár belefér...de mi van, ha ott szembesül helyben az ember, hogy nincs szállása (ilyen előfordulhat vajon?)

Előzmény: halilali1 (100509)
R2R 12 órája Creative Commons License 100516

Szasztok!

Ki mit tud, jelenleg (úgy okt.közepe) London - LTN busszal mennyire vállalható, mikor induljak az esti géphez(2025LT), mennek-e még a wizz figyelmeztetések? online c/in, kézipogyi. 

aberuska 12 órája Creative Commons License 100515

benézek :-)

Előzmény: peliatan (100507)
aberuska 12 órája Creative Commons License 100514

bocsánat, közben rájöttem, hogy hülyeséget kérdeztem :-)

Előzmény: aberuska (100513)
aberuska 12 órája Creative Commons License 100513

A trivago mennyiben különbözik a booking.com-tól?

Előzmény: balou84 (100506)
aberuska 13 órája Creative Commons License 100512

Milyen + költségekre kell gondolni?

Előzmény: peliatan (100507)
BJ 13 órája Creative Commons License 100511

Kanadában Torontoban és Quebec Cityben foglaltunk rajtuk keresztül, mindkét helyen üres lakást, teljesen rendben voltak, még a szállásadókkal sem kellett találkozni. Az angollal mondjuk nem állunk hadilábon.

Csak olyanokat néztem, ahol voltak kommentek és jó értékelések.

A torontoi lakás kalandos lett, egy vadiúj toronyház 18. emeletén volt, hát, nem nagyon mertünk kimenni az erkélyre, és a padlóig érő ablak melletti ágy is nehezen talált gazdára :-)

Obnoxiousman 13 órája Creative Commons License 100510

Esetleg ha használod valamelyik topictárs linkjét vagy akár az enyémet, akkor 6000 Ft kedvezményt kapsz, és mi sem/én sem járunk/ok rosszul. Arra figyelj, hogy mindenképp legyen komment annál akinél lakni szeretnél, lehetőleg friss.

halilali1 14 órája Creative Commons License 100509

Ja és a foglalás menete úgy zajlik, hogy lefoglalod a szállást, zárolják a kártyán az összeget és ha a szállásadó elfogadta a "kérésedet", akkor visszaigazolják.

Ha a szállásadó nem fogadja el, akkor értesítenek és rögtön feloldják a zárolt összeget (Engem Stockholmban legalább 5 szállásadó utasított vissza, mire sikerült végre foglalnom.)

Ha  a foglalást lemondod (mégha a legrugalmasabb visszamondási feltétlekkel foglaltál akkor is)

az Airnbnb díját (foglalás 10 %-a) nem kapod vissza.

Előzmény: halilali1 (100508)
halilali1 14 órája Creative Commons License 100508

Szia

Én Párizsban foglaltam nagyon jó áron lakást és most Stockholmban.

Amire szerintem mindenképpen érdemes figyelni az Airbnb-n, az értékelések.

A másik fontos dolog a visszamondhatóság, de az a te döntésed.

Viszont érdemes foglalni mellette bookingon vagy valahol utolsó pillanatig visszamondható másik

szállást is, mert azért nem egy értékelésben találkoztam olyan bejegyzéssel, hogy a szállásadó

visszamondta 1 héttel az érkezés előtt is akár a szállást (ő megteheti sajnos).

Ezért szerintem érdemes mellé egy biztosat foglalni.

peliatan 14 órája Creative Commons License 100507

Jó reggelt!

Igen. 

A honlapon bal oldalon volt fordítási lehetőség. Nem biztos, hogy a tulaj ott lakik.

Figyelj,  mert a feltüntetett árhoz + költségek is lesznek.

Ha lefoglalod azonnal zárolják a számládon a teljes összeget.

Nézz bele a Fogadó a fapados utazóhoz topika.

Használd a Trivago rendszerét.

balou84 14 órája Creative Commons License 100506

Ezekre is nézz rá, árösszehasonlító oldalak:

hotelscombined.com, trivago.com