Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Tothmesz 3 órája Creative Commons License 101128

Ilyen helyekre én is nehezen találok útitársat. :(

Topic tali Iránban? :)

Előzmény: Jahno (101124)
redsea2013 3 órája Creative Commons License 101127

Szeretnélek bíztatni benneteket, hogy nézzetek szét Phenjanban, addig amíg nem rohanják meg a turisták. Felejthetetlen, egyedi  látnivalókban gyönyörködhettek,  elképzelhetetlen segítőkész, hihetetlenül kedves emberekkel találkozhattok.

Előzmény: peliatan (101122)
Sarq_ 3 órája Creative Commons License 101126

A mi házunkban lakik egy iráni srác, mindig kedvesen mosolyogva köszön, az apja viszont még egyszer nem vakkantott vissza :).

Előzmény: cassano71 (101125)
cassano71 3 órája Creative Commons License 101125

Én még csak külföldön ( nem Iránban ), illetve itthon kerültem kapcsolatba irániakkal és hasonló tapasztalatom volt velük mint amit te írtál.

Jahno 4 órája Creative Commons License 101124

Lehet egyedül kell mennem, vagy valami bolonddal, mert assony sem tartja értelmes ötletnek.

Előzmény: tombat (101123)
tombat 4 órája Creative Commons License 101123

Nálam régi terv, de valahogy az ismerőseimet eddig nem tudtam meggyőzni.

peliatan 7 órája Creative Commons License 101122

Szeretnélek bíztatni benneteket, hogy nézzetek szét Iránban, addig amíg nem rohanják meg a túristák. Felejthetetlen, egyedi  látnivalókban gyönyörködhettek,  elképzelhetetlen segítőkész, hihetetlenül kedves emberekkel találkozhattok.

gambl-R 9 órája Creative Commons License 101121

BSL-BUD 10.27 sold out.

Na, ilyet se láttam még! :)

Tothmesz 1 napja Creative Commons License 101120

Elég vegyesen adja az árakat az eDreams

Például BGY-FEZ-BGY márc 23-27 FR

ryanair.com: 87,70€

eDreams MC credit: 95,32€

eDreams Paypal: 97,46€

Ennél például megérné a kupon (bár ezt a jegyet ennyiért biztos nem venném meg, csak ezt írtam be próbának...)

Másik példa: CRL-LPA-CRL jan 21-25 FR

ryanair.com: 88,72€

eDreams MC credit: 134,05€

eDreams Paypal: 136,19€

Itt már nagyon nem érné meg. :(

Előzmény: neomedia (101119)
neomedia 1 napja Creative Commons License 101119

legyen igazad, en megneztem, nekem ingyen sem kellene

Előzmény: Matuska1985 (101118)
Matuska1985 1 napja Creative Commons License 101118

De a jegy amit kiad általában első nekifutásra kb 15-20 euroval olcsóbb, mint ami te látsz a légitársaság honlapján. Ergo a végére kb 20€t pakol rá.

Előzmény: neomedia (101117)
neomedia 1 napja Creative Commons License 101117

szerintem 35-40EUR a kartyadij, szoval finomitanam meg az optimalizaciot

Pagamento delle spese di gestione e delle tasse 35,24 €

Pagamento delle spese di gestione e delle tasse 40,24 €

Előzmény: Matuska1985 (101115)
Tothmesz 1 napja Creative Commons License 101116

Köszi! Azt megtaláltam én is. :) 

(Ha valakinek még nincs olasz Groupon regisztrációja, akkor jót tenne vele nekem, ha ezen a linken regisztrálna: https://www.groupon.it/visitor_referral/h/d1cb2e2f-eb1c-416e-a697-e6ef4361a412:)

Előzmény: Matuska1985 (101114)
Matuska1985 1 napja Creative Commons License 101115

El is fogadnék egy ilyet.

A többieknek. Egyedül a 20 euros éri meg amiért 60at kapsz. Ha nincs a lenti kártyád akkor kb 20 eurot pakolrá a edreams. Szal a legjobban akkor éri meg, ha 40€-s jegyet nézel. Azért fizetsz 60at vagyis nyersz rajta 20 eurot.

Előzmény: neomedia (101113)
Matuska1985 1 napja Creative Commons License 101114

Múltkori tapasztalat alapján amíg van menetrend azokra be lehet váltani. Az hogy meddig lehet a kupont beváltani pedig ott le van írva.

Előzmény: Tothmesz (101112)
neomedia 1 napja Creative Commons License 101113

:)

Előzmény: Matuska1985 (101111)
Tothmesz 1 napja Creative Commons License 101112

Köszi! :)

Nem találom a leírásban, hogy meddig lehet leutazni. (?)

Előzmény: Matuska1985 (101111)
Matuska1985 1 napja Creative Commons License 101111

https://www.groupon.it/browse/trieste?lat=45.689&lng=13.783&query=edreams&address=Trieste&locale=it_IT

Hhp3 2 napja Creative Commons License 101110

Udvozlet,

LGW-VLC, U2 5221

Szoval ismet utazas, ismet felmaratont futni.  Iden nyolcadjara, ezuttal tizenheten utaztunk es ebbol ha jol szamolom tizennegyen futottunk is.  Volt aki STN-VLC-t vallalt be, nekem a hatam kozepere kellett STN kora reggel, a varos masik felen.  Persze nem mintha LGW szignifikansan lett volna kozelebb, az egyik egy ora, a masik masfel.  Csak nem mindegy, hogy STN-re a reggel hatos gephez megyek, vagy LGW-re a reggel kilenceshez, ugye.

Megneztem mennyi kettonknek a kijutas (a jegyeket, kijutast mindenki maga intezte ahogy akarta), aztan arra jutottam hogy a parkolas a long termben olcsobb, mint a 2 retur vonatjegy es a 2 retur metrojegy victoriaig.  Igen, igen, a benzin, de a kenyelem van a merleg masik oldalan, ami nehezebb, mint a benzin.  Es mint kiderul, sokkal nehezebb.

Fel hetkor indultunk, A3, A243, M25, M23 utvonalon, meg az utepites ellenere is egy ora alatt megvoltunk.  Secu hamar, ketto ember volt elottem, aztan irany a tobbiekkel talalkozni az emeleten ahol ok mar reggeliztek.  Indulas idoben, egy tarsasag legenybucsura mehetett, legalabbis egyikuk egy dagadt no jelmezben volt es a parokat is csak az utlevelvizsgalathoz vette le.  Szegyen gyalazat, az utat wireshark videokkal toltottem, meg a lajstromot se neztem meg, nem hogy a crew-t.  Kis alvas is befigyelt, de erkezes kb idoben.

LF 100%, csomagokat boven toltak le holdba, marmint kezicsomagra ertem.  Koztuk a Lanyet is akartak, de meggyoztuk, hogy nem, elfer az, meg kulonben se szamoltak jol a nagy borondoket de mi igen.  Jo, akkor vigyuk.  A fedelzeten en betoltam egy kolat, mert eleg almos voltam, a lany meg beujitott egy polo parfumot nekem.  Mint visszafele kiderult tenyleg olcsobb volt, mint a repteren, bar nincsenek illuzioim, hogy igy is kerestek rajta sokat.

A repteren harom taxiba fertunk be.  Mint (utolag) megtudtuk, a varosba ket fix tarifa van, a 20 es 23 euros.  23 euros a varos tulfele, 20 minden mas.  Erre jo turista lehuzo modon ot eurot raszamoltak, ami allitolag a taxik extra koltsege amiert repteren vehetnek fel utast.  Ez a koltseguk tenyleg van, de a 20 euroba bele van szamolva, szoval a mi 25 euronk az bizony lehuzas volt.  Meg a masik taxi 28 euroja is, ott ugyanis "veletlenul" 23 lett az alapdij.

Megerkeztunk a lakasba, 17 emberhez ket lakast bereltunk, az egyik 12 agy 6 szobaban (egyik a nappali, kanape meg kihuzos agy formaban) a masik lakasban ot agy volt nemtom hany szobaban.  Egy tortenelmi belvarosi lakas legfelso emelete volt konkretan a lakas, onmagaban harom szintes volt, nagy tetoterasszal.  Ez a 29-31 fokos nappali csucshomerseklet miatt jol is jott.

Elrendezkedes, atoltozes valami nyariasba (reggel londonban nem volt kifejezetten meleg), varosnezo seta, ebed, part, ovaros, templomok stb.  Az ebed valami lokalis tapaszozoban, gyakorlatilag megtoltottuk a helyet.  Ket nappal kesobb arra setaltunk, a tulaj az utca masik oldalarol hello, gyertek be, biztos ehesek vagytok felkialtassal udvozolt.  Amugy eppen pont nem.  De a kaja amugy jo volt ott.

A seta utan atoltozes, letusolas, egy gourmet etterembe volt foglalva asztal, ahol leves, negy eloetel, foetel es desszert vart minket, italokkal egyutt fejenkent 34 euroert.  Regota akartam olyan etterembe menni, ahol baromi nagy tanyerokon adnak irto pici dolgokat es ami utan hazafele meg kell allnod a mcdonaldsban mert ehes maradtal.  Nem veletlenul nem mentem, de orulok, hogy most igen.  Izgalmas dolgokat ettunk es hamburger sem kellett a vegen.  Azt mondom igen, neha-neha kell az ember eleteben egy olyan ettermi elmeny is, ahol az elmeny resze, hogy a fekete-feher tanyerokat milyen sorrendben rakjak le (mert volt par algoritmus ra).  Innen hatan taxival visszamentunk a lakasba, a vadabb fajtak meg elmentek bulizni.

Szombaton lenyegeben egyetlen setat nyomtunk le reggel, 5 km a kiszaradt folyo menten, ahogy elgyalogoltunk a kikotobe a masnapi rajtszamokat felvenni.  Voltam Valenciaban mar ketszer, eddig az volt az allaspontom, hogy sok latnivalo nincs ott.  Ez most sem valtozott meg.  Masodik alkalommal mar a kulvarosakent ertelmezheto Manises kirakodovasarat is megneztuk ahol cserep cuccokat csinalhattunk is.  Lakni nem laknek ott, az biztos, ugyanakkor ketsegtelenul imponalt, hogy szeles, 4-5 savos egyiranyusitott sugarutak szombat delutan kihalt ures allapotban voltak es focizhattunk volna rajta.  Azert londonban ilyet nem latni (nem csak ilyen szeles utat de kihaltat se).  Arrol nem is beszelve, hogy egyik vegebol a masikba is elvitt a taxi max 15 perc alatt, forgalommal egyutt.

Delutan a Lannyal setaltunk a kikotoben, a parton, egy molon heveresztunk a napsutesben, megbeszeltuk az elet nagy dolgait, majd sotetedeskor beultunk egy igen kivalo etterembe.  Mindig is imadtam, ahogy a spanyolok a grillezett lepenyhalat csinaljak es ezen az esten sem csalodtam.

Vasarnap fel hatkor keles, reggeli, pihi, lelki felkeszules, harci diszbe keszules es csoportosan elindultunk a rajthoz ami kilenckor volt.  Gondoltuk most nem taxizunk, biztos lezarjak az utakat.  A metroba sem volt egyszeru lemenni: 20 eurossal nem vehetsz retur metrojegyet, mert tul nagy cimlet.  10 utazasra szolo jegyet mar vehetsz.  Duplazni nem lehet a retur jegyet, hogy vennel mondjuk negyet, csak egyesevel lehet.  Majd miutan nagy nehezen bejutottunk, latunk ket szinten talpig harci diszbe oltozott futot futni fel.  Mondom a haveromnak ezek miert felfele jonnek.  Hamar megtudtuk: most ment el a metro, a kovetkezo 8:35-kor jon.  7:50 volt.  Miaf...?  Miert jar ennyi idonkent a metro.  Hat igen vasarnap reggel ez ilyen, es csak delelott 10 utan jar gyakrabban.  25 percenkent.

A ketsegbeesesre nem volt ido, terv kellett.  Irany a felszin, taxiert.  Kihivassal teli volt, mivel ebben az idopontban futok ezrei dobbentek ra, hogy nem, nem fognak metroval odajutni a kikotobe.  Es mindenki taxit keresett.  Mi ketten a Lannyal beugrottunk az elozoleg emitett ket idegen futo melle a taxiba, a tobbiek meg fogtak maguknak nemsokara sajatot.  Az utak valoban le voltak zarva, de a rendorok atengedtek a taxikat akik futokat vittek.  Szelsebesen megerkeztunk, volt egy ot eurosom, amit bedobtam a 8.30 euros taxikoltsegbe es megkoszontuk a spanyoloknak, hogy megosztottak a taxijukat.  Ugy, hogy amugy nem tudok spanyolul, egesz jol lemenedzseltuk az odajutast.

Megerkeztek a tobbiek is, 9kor rajt, a verseny atlagosan sikerult kerek szaz perc alatt ami kulonosebben nem jo de nem is rossz, magamhoz kepest.

Verseny utan osszevartuk egymast, az utolso tagunk ket ora 20 korul futott.  Utana eszetlen sok foto, az egyik csoportkepunknel a hivatalos fotosok is odajottek, csinaltak parat.  Az egyik odaallitott minket a motorja moge, hogy a motor is legyen rajta.  Nem kiserleteztunk tobbet a tomegkozlekedessel, taxival irany vissza a lakashoz, zuhany, pihi, majd irany egy paella etterem.  Nos, ettem eletemben mar parszor paellat.  Mindenfelet.  Nem igazan ertettem mi franko benne, rizseshus van otthon is.  Most megertettem.  Ez valami isteni volt.  Nem veletlenul volt ez paella etterem, azaz nincs mas foetel, csak ez.  Ket 60 centis talcan hoztak a paellat, a legnagyobb talcajuk meteres atmero felett volt.

Kaja, vissza a lakasba, pakolas, punnyadas, majd irany a repter.  Megtudtuk, hogy repter iranyban nincs fix tarifa, de olyan 15 euro korulre szokott kijonni.  Annyi is volt, tehat a 20 euros fix tarifaban tenyleg benne volt a +5 euro supplement.  Hat, mindegy, igy jartunk.

VLC-LGW, U25226, G-EZTF

Szoval a secu utan nezem, kapu informacio 20:05-kor.  Jo, az meg 20 perc.  10 perc mulva mar nem kerestem kapu informaciot, mert kiirva, hogy jarat kesik, 22:50 az uj indulasi idopont.  Gyors matek: meg ket oran belul van.  Egyik ember a csoportbol azonnal elment es atiratta masnap reggelre a jegyet.  Nem egyszerre indultunk vissza, a csaja meg maradt egy estet, es most mar o is, mert azonnal atirtak.

Ez gyanus volt szamomra, ket oranal kisebb kesesnel csak akkor ilyen gyorsak es szolgalatkeszek, ha ok mar tudjak, hogy ket oranal hosszabb lesz a keses.  Es lam, tenyleg: este 10 elott nem sokkal mar 23:30 lett az uj indulasi idopont.  Mi kivartuk, mert mit lehet tenni ugye, en masnap mar dolgoztam.  Kozben megtudtuk, hogy a beerkezo jaraton egy utasnak szivrohama volt es Parizsban egy medical emergency landing tortent.  Azt nem tudtam meg, hogy ORY, CDG (BVA-ra nem tippeltem) esetleg mas-e, a flightradaron mire megneztem, a gep mar a spanyol-francia hatar felett volt es valoban parizsbol szallt fel (nem zoomoltam ra, hogy honnan).

4.50 euros vouchereket adtak, amibol ket csokis cucc, egy viz es egy citromos udito telt ki es benn hagytunk 77 centet a rendszerben.  A 23.30cat mar tartottak, beszallitas vegen a kapitany kijott szemelyesen es elnezest kert, megerositette, hogy egeszsegugyi veszhelyzet tortent az ide uton.  Enyhe hanyas szag volt a levegoben, ami vagy elmult vagy hozzaszoktam.  Azert kicsit forgolodtam, remelem nem az en szekemben kapott szivrohamot a fazon.  En mindenesetre ataludtam.

LFet nem neztem, mert a hajnali keles es a felmaraton futas miatt eleg faradt voltam, benyomtam a zenet es arra keltem, hogy a Lany a PTU ugato hangjaval szinkronban razza a vallam.  A nagy kerdes az volt, hogy a lejart foglalt parkolobol hogy jutok ki.  Hagytam masfel orat esetleges kesesre, de nem ket es felet.  Mindenesetre siman kiengedett, remelem nem volt le a bankkartyarol se semmit, ezt meg majd ellenoriznem kell.

A vegere oten maradtunk, a masik harom futotarsnak vonatja meg csak-csak lett volna de onnan mar semmi, igy egyet hazavittem, mert nem lakik messze, a hyde park masik oldalan, a masik kettonek meg felajanlottuk, hogy aludjanak nalunk, sem mint hatvan fontot koltsenek taxira.  Reggel harom lett, mire mindenki ilyen vagy olyan agyba kerult.

shanyi68 2 napja Creative Commons License 101109

köszi a beszámolót nagyon tetszett !

Előzmény: Pepin (101086)
seraggi 2 napja Creative Commons License 101108

Ekkora mennyiségben ez már nem annyira vicces szerintem. :-)) általános iskola alsó osztálybaN van szó ba/be-ban/ben-ről. :)

Előzmény: geodo1 (101084)
Pitta2 2 napja Creative Commons License 101107

már írtam is. köszi. :))

Előzmény: geodo1 (101106)
geodo1 2 napja Creative Commons License 101106

áá, dehogy, maradj így inkább. :) viszont, volt hozzád kérdés intézve a rodoszban. ;)

Előzmény: Pitta2 (101105)
Pitta2 2 napja Creative Commons License 101105

Akkor engedélyt kérek meghnyászkodni és apró pici pontá zsugorodni. :))

Előzmény: geodo1 (101104)
geodo1 2 napja Creative Commons License 101104

már vagy két hete, sok szó volt róla.

Előzmény: Pitta2 (101103)
Pitta2 2 napja Creative Commons License 101103

Elnéztem valamit?

Volt egy foglalásom 03.19-03.22 BUD-SAW-BUD útvonalra. Most nézem, hogy 19-én nem megy gép és a Wizz szó nélkül áttette 18-ra. A 22.-meghagyta. Se egy email, se egy semmi. Nem baj, csak azért ilyenkor küldeni szoktak. Tudom, hogy nem azonnal küldik az emailt, de mikor kezdték módosítgatni?

Amúgy ezt még a májusi egyet fizet meg egy picit és kettőt vihet akcióban vettem. :))

StabiloBoss 2 napja Creative Commons License 101102

Ha esetleg egy fórumtársnak akartok segíteni a fuvarral, akkor nálam is lehet jelentkezni...

Előzmény: Flower2000 (101098)
Flower2000 2 napja Creative Commons License 101101

De te biztos nem olyan kondícióban vagy mint én. Egy normális nő nem szédeleg az utcán éjjel háromkor.

Előzmény: Jahno (101100)
Jahno 2 napja Creative Commons License 101100

Van pár ilyen privát sofőr, én 500 pénzért mondjuk ha úgy jön ki, akkor át is sétálok a szomszéd kerületbe :-)

Előzmény: Flower2000 (101098)
Flower2000 2 napja Creative Commons License 101099

Köszi Neked is, ez picit drágább nekem mint a Ferihegy Express.

Előzmény: Bambusznád (101096)