Keresés

Részletes keresés

1991-MXP Creative Commons License 5 órája 0 0 106610

Malpensa terminal 1 atjarhato, de hol ? A  hosszu folyoso elott, vagy a csomagkiadas kornyeken? 

Jahno Creative Commons License 3 napja 0 5 106609

Így nem jobb?

Offline version of this map available!
iOS: http://apple.co/2b7BatI
Android: http://bit.ly/2dDeaaN

Tudom, így kevésbé reklámozhatod magatokat.

Előzmény: Kaliyuga2017 (106608)
Kaliyuga2017 Creative Commons License 3 napja -10 1 106608

Gondolom azonnal törlik az url miatt vagy mert friss vagyok, de nem bánom, bemásolom:

https://flight-refund.hu/repuloteri-ingyenes-wifi-jelszo-terkep-hasznalata/

Ingyenes wifik a világ majdnem összes reptéréről, jelszavakkal együtt! Nagyon hasznos lehet annak aki épp utazik vagy utazni fog.

alicoins Creative Commons License 5 napja 0 0 106607

át lehet menni, van közvetlen busz Prisztinából. Ezzel nem mettünk volna, mert felvételkor kérdezték, hogy megyünk, vagy sem. Ha előre jelzed, akkor lehet, hogy van rá lehetőség, hogy átmenj bérelt autóval valamelyik környező országba. 

Így sajnos a pontos választ nem tudom megadni. 

Előzmény: chubbyka (106603)
Veszpremi Creative Commons License 5 napja -1 0 106606

Holnap WAW-VIE LOT-al megyek web-checkin megvan, de onnan a VIE-BUD Austrian járatra nem enged web-checkin-t, azt mondja hogy :

We cannot retrieve your data since inbound flight exists.

Ez mi a bánat ilyenkor?

tgabor433 Creative Commons License 6 napja 0 0 106605

https://www.balkanviator.com/en/bus-timetables/prizren/tirana-alb/27.04.2017

Ne vedd készpénznek, de kiindulásnak jó. (Pristinában 1 kivétellel megerősítették a honlap által mutatott Pristina-Skopje járatokat.)

peliatan Creative Commons License 6 napja 0 0 106604

Bocsánat, hogy közbe....

Erről kérdezd meg az  Albánia - menni vagy nem menni??  topikban Jani haverja-t, Ő és VPBA pontos/megbízható  információt adnak mindenről ami Albánia.

chubbyka Creative Commons License 6 napja -1 0 106603

Én is köszönöm!! Prizrenből át tudtatok volna menni a bérelt autóval Albániába? Tudsz valamit a tömegközlekedésről Przrenből Tiranába? Köszönöm!!

Előzmény: alicoins (106600)
peliatan Creative Commons License 6 napja 0 0 106602

Mint mindig, ez is remek beszámoló. Köszönöm.

tgabor433 Creative Commons License 6 napja -1 1 106601

Pösze lettél, komám? :-P

Jó kis beszámoló, érdekes volt ugyanazt más szemével látva olvasni.

alicoins Creative Commons License 2017.04.23 -3 1 106600
tibi2626 Creative Commons License 2017.04.20 0 1 106599

Utólag biztos be lehet állítani a manage My booking - ban

Előzmény: mól (106598)
mól Creative Commons License 2017.04.20 0 0 106598

Wizz Tours foglalásnál tudom használni a Privilege Passomat?

Rennina Creative Commons License 2017.04.12 -1 8 106597
Rennina Creative Commons License 2017.04.12 -2 12 106596

Múlt héten tértem vissza Bariból egy hosszú hétvége után. Kiváló 3 napot töltöttem ott, nőként egyedül, de nem volt gond :-))

A 3 napba belefért: Arbelobello, a trullik földje ( UNESCO világörökség),Polignano A Mare, a sziklás tengerpartjával, Monopoli, a gyönyörű katedrálisával, Lecce, dél Firenzéje és Bari, a hangulatos, sikátoros óvárosával, nagyszerű kávézóival és fagyizóival.

Trenitalia vonattal utaztam, pár eurók voltak a jegyek, a jegyvásárlás az automatából nagyon egyszerű, a fő vonal viszonylag pontos. A " déli " járat, aki Arbelobellobq visz már kevésbé, másfél óra késése volt.

Nem tudom, kimoderálják e a képeket, ha egy linket teszek ide, de akit érdekel, szívesen elküldöm emailben.

Ami kimaradt az Matera, a barlanglakásaival és Trani még belátható távra lett volna. A menetrendet le lehet internetről tölteni és jól követhető.

Nagyon mozgalmas, de egyben kikapcsolódó túra volt, ajánlom mindenkinek. Bariban sok szállás van, de ha utazni szeretne valaki, érdemes a pályaudvarhoz közelebb esőt választani, de igazából nincsennek nagy távolságok.

itt a link: https://goo.gl/photos/w4bwMrYJcrtyiBaS9 

cassano71 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 106595

Jó volt:-) Ilyen árakon, és most nem csak a repjegyre gondolok hanem pl. amit a szállásra írtál, bőven vállalható több nap is arrafelé, akár egy hét is. Macedóniában lenne látnivaló bőven azt gondolom, Ohridi-tó pl., még ha az kicsit ki is esik Szkopjéhoz viszonyítva.

A double decker buszokról első pillantásra azt gondoltam, hogy régi londoni kiszuperált példányokat vettek meg, kínai gyártmány eszembe sem jutott:-)

Előzmény: tgabor433 (106592)
tgabor433 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 106594
Előzmény: jazzcool1,2 (106569)
PSB fan Creative Commons License 2017.04.12 0 0 106593

Nagy sikere lesz ennyiért.

Előzmény: jibby (106591)
tgabor433 Creative Commons License 2017.04.12 -1 3 106592

Pristina és Szkopje - hétvégén teszteltem két új balkáni járatot. Kicsit felélesztem a képes beszámolóval a fórum egykori blogját:

http://lokoszt.blog.hu/2017/04/12/balkani_hetvege_pristinatol_szkopjeig

jibby Creative Commons License 2017.04.12 0 0 106591

Fent van már az oldalukon is minden, 9 EUR-tól indul a jegy ára.

https://www.flibco.com/en#/booking?airportCode=BUD&transportType=shuttle

Előzmény: bonnita (106581)
Kenny___ Creative Commons License 2017.04.12 -1 3 106590

"A gepen van egy kapitany es az tortenik amit o mond.  Pont. "

Nem egeszen, illetve csak akkor, amikor az ajtokat mar bezartak. Elotte nem egszen tiszta a jogallas.

"amikor megjelenik ket rendor, hogy irany lefele, valoszinuleg mindannyian feladjuk az addigi allaspontunkat."

Amerikaban sokan nem gondolkoznak logikusan.

"- megis hogyan fordulhatott ilyen sulyosra a helyzet egy szimpla beszelgetesbol, hogy uram, kerem szaljon le, nem szallok"

Az USAban nemzeti sport a mindennapi egyszeru helyzetek eszkalalasa a vegtelensegig es azon tul.

"- nem hiszem el, hogy nem egyszerubb egy megfelelo alkalmazottnak odaallni a gep elejebe es a kezeben meglobogtatni ezer dollart"

Nyilvan, mert sokan azt rojak fel, hogy 800 dollarnyi United utalvanyt ajanlottak, mint legjobb lehetoseg.

"180 utas kozott"

ERJ170, azaz 70 utas.

"akkor pedig novelni a penzt"

A United uzletpolitikaja ezt nem engedi, ok kemeny jatekosok. Vagy elviszed, amit ajanlanak, vagy ok valasztanak szerencses utasokat.

"rakjak fel oket vonatra, buszra, bereljenek nekik autot, vagy vegyenek negy szeket egy masik tarsasagnal."

Vonat nincs, busszal/autoval allitolag nem lett volna meg az eloirt pihenoidejuk a masnap reggel 7-es jarat elott.  Kesobbi jarat egy darab AA volt (vagy keso esti United ami tul keso), lehet az is tele volt. A muszaj kell nemlehetmaskepp nagy ur am.

"de akarmilyen aggressziv orszag is, en nem hiszem, hogy ez egy aranyos testi eroszak volt"

Termeszetesen nem volt aranyos, de ez egy iylen orszag. Soha nem tudod, mikor futsz bele egy olyan yardba, akinek szar napja van vagy csak egyszeruen faszkalap. Egyebkent meg nem testi eroszak, hanem kenyszerito intezkedes.

"miert gondoltak ugy, hogy a vegul alkalmazott megoldas volt az optimalis a helyzet megoldasara."

Lasd a hogy fordulhatott elo pontra a valaszt: egyik sem kepes a nyugi iranyaba mozogni, mindketto egyre csak jobban felszivja magat. Az egyszeru mindennapi helyzetekben valo kompromisszumkeptelenseg szerintem nemzeti sport.

Előzmény: jones0 (106589)
jones0 Creative Commons License 2017.04.12 -1 3 106589

A sztori nekem sem kerek, en amondo vagyok, hogy

- a helyzet magatol nem eszkalalodik oda, hogy orjongo kiabalo vietnamit huznak vegig a folyoson

- barki verzo fejjel alljon egy ajtoban es hajtogassa, hogy 'oljetek meg most'

Sulyos hibaknak kellett itt tortenniuk es ehhez szerintem onmagaban nem lehetett elegendo az, hogy valaki nem hajlando leszallni egy repulorol.

Ami a dolog jogi reszet illeti, szerintem a dolog rendkivul egyszeru.  A gepen van egy kapitany es az tortenik amit o mond.  Pont.  Azon lehet vitatkozni, hogy jogosan mondja-e vagy sem, van-e ertelme vagy sem, stb.  Nem tudjuk, hogy ebben az esetben a kapitany egyatalan tudott-e rola, mi tortenik hatul (valoszinu igen), o mondta-e, hogy az tortenjen ami.  Mindenesetre azt meg el tudom fogadni, hogy az egy FAA kihagas, ha nem koveted a kapitany utasitasat, de azt semmikeppen, hogy egy elvileg bekes utast a foldon vonszolni kell, mikozben az osszes tobbi utas vagy videozza, vagy uvolt, hogy hagyjak beken.  gondolom arra is van FAA szabalyzat, hogy frissen veres szekben nem utazik ember (fertozesek, betegsegek?)

Ugy altalaban, ha belegondolok, szerintem akarmilyen elszant is az ember, amikor megjelenik ket rendor, hogy irany lefele, valoszinuleg mindannyian feladjuk az addigi allaspontunkat.

Ami nekem a kerek sztorihoz hianyzik es megvetem az osszes altalam eddig olvasott sajtotermeket, mert ilyen alap dolgokat nem tisztaznak:

- megis hogyan fordulhatott ilyen sulyosra a helyzet egy szimpla beszelgetesbol, hogy uram, kerem szaljon le, nem szallok

- nem hiszem el, hogy nem egyszerubb egy megfelelo alkalmazottnak odaallni a gep elejebe es a kezeben meglobogtatni ezer dollart, hogy az elso leszallo ember viheti, plusz szallas, plusz ujrafoglalas stb.  ott sincs kolbaszbol a kerites, ezer dollar kabe fel havi fizetes lehet.  eleg sok ismerosom van, akinek ha meglobogtatjak a fel havi fizeteset az orra elott, akkor nem sokat gondolkodik, hogy egy kesobbi geppel menjen.  gondolom 180 utas kozott csak lett volna ketto.  ha nem, akkor pedig novelni a penzt, elobb utobb lesz egy utas aki bevallalja. nem tudom ez megtortent-e, mekkora osszeggel volt sikertelen.

- crew-nak kellett a hely.  nem hiszem el, hogy semmilyen mas mod nem volt a crew utaztatasara egy kocsival ha jol tudom 5-6 oranyi tavolsagba.  rakjak fel oket vonatra, buszra, bereljenek nekik autot, vagy vegyenek negy szeket egy masik tarsasagnal.  nem tudom, ez miert nem volt opcio.

- en ertem, hogy a rendoroknek azt mondtak, hogy ezt a ket embert vigyek.  de akarmilyen aggressziv orszag is, en nem hiszem, hogy ez egy aranyos testi eroszak volt.  lehet magyarazkodni, hogy de az usaban egy fore 1.1 lofegyver jut atlagosan, tehat aggressziven kell fellepni altalaban, de ez egy olyan kornyezet, ahol nagy valoszinuseggel fegyvertelen, ellenorzott atlagemberekkel kell foglalkozni, nem duhongo fegyveresekkel.  szerintem a rendorok reszerol lehetett volna korrekt eljaras az is, hogy a vallukat vonjak meg: na de kerem, megsem huzhatjuk vegig a fejenel fogva az ulesek kozott.  erdekelne, miert gondoltak ugy, hogy a vegul alkalmazott megoldas volt az optimalis a helyzet megoldasara.

Jahno Creative Commons License 2017.04.11 0 0 106588

Mondom ok nélkül.

Előzmény: Kenny___ (106587)
Kenny___ Creative Commons License 2017.04.11 0 0 106587

De. Ez van akkor, ha eloben jatszod a Stanford kiserletet egy csoporttal (pl cabin crew, akiknek 9/11 ota azt hajtogatjak, hogy amit mondanak, az a TORVENY).

Előzmény: Jahno (106586)
Jahno Creative Commons License 2017.04.11 0 0 106586

Bár az "ország" elég nagy, de ok nélkül meg nem nagyon hívnak rendőrt senkire, csak úgy mert csak, nem?

Előzmény: Kenny___ (106585)
Kenny___ Creative Commons License 2017.04.11 0 0 106585

Kihivtak rad a fekete-feher fiukat, akik a kek-piros villogo fenyeben nem fognak polgari birosagot jatszani. Ha neked bajod van az eljarassal, akkor pereld be a koncerttulajt (vagy akarkit), a yardok majd tanuskodnak, hogy mit mondtak nekik, miert kell teged kirakni. Az az orszag igy mukodik, hogy ez jo-e vagy sem, az nezopont kerdese.

Előzmény: Jahno (106584)
Jahno Creative Commons License 2017.04.11 0 0 106584

Én meg nem vagyok benne biztos, hogy csak úgy poénból kiraknak, pont abban az országban ahol aztán szinte mindent lehet és minden vacakért divat papírozni és pereskedni. A "húzzál kifelé" opcióra ott a házirend, ami nem egyszerű történet.

Előzmény: Kenny___ (106583)
Kenny___ Creative Commons License 2017.04.11 0 0 106583

Senki nem mondja azt, hogy ez nem az "amerikai eszkalacios iskola" mintapeldanya, ami miatt olyan az orszag, amilyen. Sot, meg azt sem, hogy a yardnak nem lett volna lehetosege merlegelni (pl az "ez egy uzleti problema, nem vagyunk a kidoboitok, oldjatok meg" kifogas szerintem tokeletesen vedheto lenne reszukrol), de ha mar oda jutott az ugy, hogy a szerv ker meg, hogy kapd ossze magad es oszolj, te pedig mindennek dacosan (es agresszivan vagy sem) ellenallsz, akkor nem tudom megis mire szamitatsz. Nyilvanvaloan meg ott is meg tudtak volna kerdezni a rendorok, hogy mi miert merre, es szettarni a kezuket, hogy tan megsem, de az nem az az orszag.

Jahno: a koncertet nem a helyfoglalashoz hoztam fel, hanem arra, hogy beleptettek egy ervenyes jeggyel, majd kozlik, hogy huzzal kifele, akkor neked sok merlegelesi lehetoseged nincs, plane ha rendort is hivnak rad. Persze utolag kiderulhet, hogy neked volt igazad, a kerdes (as USAban) azonban az, szeretned-e, hogy a rend orei szepen osszecsomagoljanak elotte vagy sem. Kocsog helyzet, evvan.

Előzmény: Sandorson (106579)
gambl-R Creative Commons License 2017.04.11 0 0 106582
bonnita Creative Commons License 2017.04.11 0 1 106581

Úgy tudom 2.700 ft irányonként. ( fb info )

Előzmény: balou84 (106580)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!