Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Sarq_ 16 órája © 100277

De akkor ne is vehesse le az egész utazás alatt :)

Előzmény: jet set (100275)
CérnaSzáll 17 órája © 100276

:-)))

Előzmény: jet set (100275)
jet set 18 órája © 100275

Sapka? Sapka.

Előzmény: CérnaSzáll (100273)
neomedia 19 órája Creative Commons License 100274

azert rogzitsuk, hogy a speci kartya az sima debit/beteti kartya

Előzmény: Pepin (100255)
CérnaSzáll 19 órája © 100273

Biciklis bukósisak fejen átvihető a biztonsági ellenőrzésen és belefér az ingyenes poggyászkategóriába? Lenne mellette egy kis táska is (Wizz).

geodo1 19 órája © 100272

valóban, teljesen más a szemléletünk ebben. nekem eszembe nem jutna a másodikra gondolni, simán anyáznék egyet és kifordulnék (mert ugye attól, h bent vagyok miért is kéne vásárolnom is...), h akkor megveszem máshol. de összeesküvés elméleteket tényleg nem hiszem, h gyártanék mellé, már csak azért sem, mert az energiát is sajnálnám rá. akármiért faszok, ő bajuk, az én vásárlásom elbukták, ennyi.

de amúgy a példád a te helyzetedhez képest sántít is érzésem szerint, mert kis túlzással másnapra meg tudtad volna venni ugyanannyiért és nem kellett keresgetni, ott volt azon az oldalon, tulképp a szemed előtt (vagyis a példádat követve ez inkább olyasmi, hogy azt mondják a pénzváltóban, h itt ugyan nincs, bár azt ígértük, h van; de egy sarokkal arrébb a másik üzletünkben talál-és ott tényleg találsz is, ha átmész). és mivel elmondásod szerint nem esküvőre utazol hanem kirándulásra, azért tényleg nem érzem ezt akkora kibaszásnak, h ennyire távolba vivő következtetéseket kéne ebből levonni, mint amire te jutsz.

de persze aztán lehet, h igazad van és tényleg előre tervezve, ilyen hülyén, szándékosan találták ki az egészet. ráadásul biztos vagyok benne, h az informatikai oldalához is jobban értesz, mint én.

mindegy, tényleg nincs ebben ennyi, én is lezártam ezzel a témát.

Előzmény: Pepin (100268)
pityoka70 20 órája © 100271

Aham,mert más is csinálja akkor ,ez így jó....? Értem

Előzmény: seraggi (100252)
Pepin 20 órája Creative Commons License 100270

:)

Ez azért érdekes. Ezek szerint létezik olyan, hogy idővel fogynak a jegyek, valamiért mégis lejjebb megy az áruk?

Előzmény: seraggi (100266)
Pepin 20 órája Creative Commons License 100269

Nem, a 100254-ben egy jeggyel linkeltem, akkor is több volt 4k-val.

Előzmény: attamatta (100265)
Pepin 20 órája Creative Commons License 100268

A magam részéről már szeretném lezárni ezt a Ryanair szálat. Amit most írok, az nem is annyira oda tartozik, inkább azt szeretném elmagyarázni, miért azt a következtetést vontam le, amit. (És amivel te nem értesz egyet.)

Ha bemész egy pénzváltóhoz és a kirakatban azt látod, hogy az euró 290 forint, odabent viszont közlik, hogy bocsika, ma már csak 310-ért tudnak adni, miközben látod, hogy a kirakatban is, bent is számítógép jeleníti meg az adatokat, akkor melyik változatot fogadod el?

1. A pénzváltó magyarázatát, hogy elnézést, de a gyakornok srác még nem módosította a kirakatban lévő árakat.

2. Direkt alakították ki úgy a rendszert, hogy odakint akciós felírattal fix és alacsony árak legyenek, melyek behúzzák a vevőt, aki ha már bent van, akkor úgyis megveszi az eurót az aktuális áron.

Nekem a 2. változat sokkal valószínűbbnek tűnik. Még akkor is, ha eredetileg tényleg reálisak voltak a kirakati akciós árak, sőt, egy csomó pénznem esetén még most is azok. (Azaz alacsonyabbak a szomszéd pénzváltó árainál.) De annak, hogy a magától értetődő közös rendszer helyett miért az abnormális szeparálást választották, véleményem szerint csak hosszútávon sunyi okai lehetnek. Semmi más nem magyarázza. (Persze feltétel az, hogy a dinamikusan változó árak csak felfelé térhetnek el az akciós ártól.)

Előzmény: geodo1 (100262)
geodo1 20 órája © 100267

de látod, ez is tök általános sajnos: a wizznek is van ugye a menetrendje; gyakorlatilag leszoktam a használatáról, mert miután bementem a foglalási felületre, mindig más árat mutatott. :) tehát ott, a foglalásnál kell megnézni, mi a pálya; és sosem csak egy dátumot, hanem picikét körbenézni, h mi merre hány méter. ez egy ilyen sport.

Előzmény: Pepin (100264)
seraggi 20 órája Creative Commons License 100266

Mondjuk van ellenpélda is, a keresőben drágább, mint kattintás után. :) 

Például

attamatta 20 órája © 100265

Bocsi ha nem jól követtem az eseményeket....

Nem a 4 db jegy okozta a bibit? Hogy csak 2-3 db volt akciósan?....

Pepin 20 órája Creative Commons License 100264

A jegykereső az szuper, nekem is nagyon tetszik. De ha nem annyi a valós ár, mint amennyit mutat, akkor azért eléggé nehézkesen használható.

Az, hogy kinek lett végül kára... az nem ilyen egyszerű. :) Eleve az időpont úgy jött ki, hogy az akció hírére körbekérdeztem a családot, kinek mi a jó. (Ez a gáz, ha az ember nem egyedül utazgat.) Aztán amikor megláttam az indokolatlan és váratlan 16000 forint pluszköltséget, első reflexből kiléptem és közöltem mindenkivel, hogy akkor nem. Nem sokkal később viszont jelezték, hogy ők már annyira beleélték magukat, léccilécci. Így végül mégiscsak vettem négy jegyet. Az egóm nem annyira örül, de majd lenyugszik.

Előzmény: seraggi (100261)
geodo1 21 órája © 100263

azt hiszem most tévedsz.  igaza van serraginak, ez most nem olyan. mármint kinézetre de, ebben igazad van, valóban ugyanígy szokás egész évben jelezni az általában valóban semmi különöset; de most tényleg vannak olyan árak, melyeket én legalábbis már jó régen láttam utoljára. meg mail-es előfutár sem szokott lenni úgy egyébként.

Előzmény: lesaux (100260)
geodo1 21 órája © 100262

abban, hogy elvárod, h úgy működjön ahogy kéne, neked igazad van. az ebből levont következtetésben sztem nincs, a használt szavak pedig (nem csak a minősítésekre gondolok) túlzóak a téged ért megrázkódtatáshoz képest.

Előzmény: Pepin (100259)
seraggi 21 órája Creative Commons License 100261

Tavaszig ilyen jegyárkereső sem volt, hanem szépen végig kellett pörgetni a dátumokat. Kellemetlen, ha nem annyi a foglalásnál az ár, mint a keresőben, de az ide írogatók jó része akkor utazik amikor olcsó a jegy, és megnézi a többi napot. :) Esetetben ez akkor nem opció, mert csak ez érdekelt,de nem neked okoztak kárt, hanem maguknak, mert nem hagytad náluk a pénzed. :). 

Amúgy az akcióról emailben jött info. Lehet egész évben voltak az oldalon bannerek, de nem ilyen árakkal.

Előzmény: Pepin (100259)
lesaux 21 órája © 100260

Én sem akarom a megszokott vita felé terelni a beszélgetést, nem érdekel, hogy olcsó-e vagy drága, van-e annyiért jegy, vagy csak hirdetik, felnyomják-e az árakat előző este stb. Tényleg csak annyit írtam, hogy pont ilyen akció van az év minden napján. Mittomén, book until Tuesday, aztán Tuesdaykor meg jön az újabb banner, hogy book until Sunday. Ilyesmi.

Pepin 21 órája Creative Commons License 100259

Hát, nem tudom. Nekem az tűnik normálisnak, hogy ha egy webes alkalmazás ugyanabból az adatbázisból dolgozik, akkor ugyanazt az árat mutassa a nyiitólapról nyíló dinamikus oldalon, mint az egy menüvel beljebb lévő dinamikus oldalon. Ez egyszerűen megjelenítési kérdés. Ha a szinkronban tartáshoz manuális beavatkozás kell, az ekkora mennyiségű adatnál nagyon durva programozási hiba. Vagy szándékos khmm... ügyeskedés.

Valahogy azt sem érzem elvárható viselkedésnek, hogy ha beleszaladok egy ilyen pofonba, akkor elkezdjem nézegetni, hogy más napokon mi van. Engem csak ezek a napok érdekeltek. Meg nehogy már nekem kelljen mentséget keresnem a kényelmetlenség okozója számára, hogy utána felmenthessem. Oké, elismerem, a pillanat hevében kicsúszott 'balkáni cigány mentalitás' kifejezés túl erős volt, legyen helyette az, hogy 'átvágós ügyeskedés'. Számomra mindkettő ugyanazt jelenti, de elismerem, hogy sok embernek nálam finomabb a lelke.

Előzmény: geodo1 (100258)
geodo1 22 órája © 100258

ok, persze, de azért ez eléggé általános, h késve követik le ezek a dolgok az árváltozásokat, főleg ilyen automatikus árazású dolog esetén. és nem is csak légitársaságoknál. másrészt azért a balkáni cigánykodás jelző, látva a tényeket, h eléggé sok jegy van abban az időszakban olyan áron, sztem kissé túlzó volt és igazságtalan.

Előzmény: Pepin (100257)
Pepin 22 órája Creative Commons License 100257

Nem utálkozásnak szántam, a fanatikusok háborúját én is meglehetősen utálom. (Mások kezdték el elvinni ebbe az irányba a hozzászólást.) Én csak leírtam, hogy mint potenciális vásárló, hogyan jártam. Az meg, hogy elfogyott az olcsó jegy, addig nem érdekel, amíg az ajánlatok között a konkrét két járatra még az akciós ár szerepel, lásd mellékelt link.

Előzmény: geodo1 (100256)
geodo1 22 órája © 100256

nem szeretnék ebbe az állandó és tök unalmas wizz/ryan utálkozásba beszállni, de azért ebben az esetben én úgy látom, csak arról van szó, h egyszerűen már el is fogytak a jegyek a reklámozott, így legtöbbek által (általad is) klikkelt időpontra. ugyanis ha picit is arrébb mész, megtalálod odaútra is, visszaútra is a jelzett árakat, nem is csak egy-egy napnál, hanem viszonylag soknál.

Előzmény: Pepin (100254)
Pepin 22 órája Creative Commons License 100255

Illetve, ha lenne spéci kártyám, akkor 16578.

Előzmény: Pepin (100254)
Pepin 22 órája Creative Commons License 100254

Látszólag semmi oka sincs a drágulásnak. Próbáld ki. Itt van a link. (Remélem, működik.) 12348-at ír ki, majd amikor rákattintok a foglalás gombra, akkor már 16910.

Előzmény: Jahno (100253)
Jahno 22 órája © 100253

Lenti képen éppen Bergamo van, nekem annyiért is adja. Odafelé :-D

Semmi extra nincs benne. Nekem alapban drágább volt, vagy több személyre annyi, vagy pontosan mi is vitte fel az árát?

Előzmény: Pepin (100251)
seraggi 22 órája Creative Commons License 100252

Más valaki is szokta ezt. Előző este szépen felnyomni az árakat, majd a drágát kitenni másnap akciósként,  20%-kal "leértékelve". Ez sem akció, hanem balkáni cigánykodás. 

Előzmény: Pepin (100251)
Pepin 22 órája Creative Commons License 100251

Nem érted, vagy csak trollkodsz. Ki van írva, hogy akció, aztán amikor bemész a boltba, kiderül. hogy a cucc 30%-kal drágább a meghirdetett árnál, de abban bíznak, hogy ha már bementél, megveszed ennyiért is. Ez nem akció, hanem balkáni cigánykodás.

Előzmény: Jahno (100248)
seraggi 23 órája Creative Commons License 100250

BGY is rég volt 4200 huf körül. STN is olcsóbb.

Előzmény: Jahno (100249)
Jahno 23 órája © 100249

Azért októberben Dublint meg lehet járni 30ból, annyi nem volt mostanában. Vagy hiába kattintgattam az akciókra, nem volt ennyire rendesen felsorolva, részletezve és nyilván olyan dátumot sem találtam, ahol ennyiért lehetett menni. Ezek most nem szarok, meg is lehet fordulni értelmes időn belül.

Előzmény: lesaux (100245)
Jahno 23 órája © 100248

Ja, egy Bp-Sopron vonatjegy is majdnem annyi, tökre lehangoló.

Előzmény: Pepin (100247)